Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izašla je Opera 7.50 za win! Sada već 7.51!

[es] :: Browseri :: Izašla je Opera 7.50 za win! Sada već 7.51!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18415 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 15:16 - pre 242 meseci
Citat:
mikis:
Izvini, ali koju grešku? Dve sličice, tj. ikonice ti se nisu učitale, to je sve što ja vidim. Klikni desnim dugmetom na ta polja (tamo gde piše "Novi Odgovori") pa izaberi Load Image.

Pa cekaj, znaci to je OK? Ako je tako onda cu da pisem Mozilli da i oni naprave ovakav browser, da im kazem da slike NE TREBA da se ucitavaju. A mozda budem pisao i Microsoftu mada sa njima nisam bas ulepo. Pa sta, ja treba na svakom sajtu da klikcem na svaku sliku pa na "Load image". E jebem ti ja takav surf.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 15:23 - pre 242 meseci
Citat:
mikis:
Jedini problem koji ja imam sa Operom i ES-om je što se oni "tooltip"-ovi koji
pokazuju autore novih poruka na listi novih poruka, potpuno izgube nakon prvog ekrana -- odnosno, kao da su "prikovani" za neke apsolutne vrednosti.


Meni se to dešavalo kad sam uključio da se Opera identifikuje kao Opera, kad sam namestio da se identifikuje kao MSIE 6.0 sve je radilo normalno. To možeš lako promenuti (ako je to u pitanju) preko Quick Preferences koje se pozivaju sa F12.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.vdial.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 15:50 - pre 242 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Pa cekaj, znaci to je OK? Ako je tako onda cu da pisem Mozilli da i oni naprave ovakav browser, da im kazem da slike NE TREBA da se ucitavaju. A mozda budem pisao i Microsoftu mada sa njima nisam bas ulepo. Pa sta, ja treba na svakom sajtu da klikcem na svaku sliku pa na "Load image". E jebem ti ja takav surf.


Verovao ili ne, a li i Firefox, kao i MSIE, kao i svaki drugi browser koji sam ja video ima tu opciju. Samo što se u Firefoxu do nje dolazi tako što moraš otići na Tools / Options / Web Features / Load Images. U MSIE se uključuje ili isključuje na Tools / Internet Options / Advanded / Multimedia / Show Pictures. Da bi u Firefoxu imao sličnu funkcionalnost kao u Operi, moraš da instaliraš dodatni plagin, npr. Web Developers.

E sad, slažem se da za početnika može biti zbunjujuće kada pritisne keyboard shortcut tamo gde ne treba, pa mu odjednom slike nestanu. I meni se to nekoliko puta desilo, međutim pošto znam da SVAKI browser (ne računajući Lynx) ima opciju da uključi ili isključi prikazivanje slika, jednostavno sam pogledao u najlogičnije mesto -- meni View / Images i uključio Show All.

Međutim, kad malo ozbiljnije budeš počeo da koristiš Operu shvatićeš koje su prednosti ove opcije i zašto je korisno imati shortcut. Za razliku od svih ostalih browsera, Opera DINAMIČKI može da uključuje ili isključuje slike tokom otvaranja strane. Zašto je to bitno?

Recimo da otvaraš stranu koja ima mnogo teksta i još više -- recimo 80 slika, i pritome si na lošoj (modemskoj vezi). Na primer, neki test hardvera ili softvera, sa gomilom grafikona, i slike te previše ne interesuju. U svim ostalim browserima, počećeš sa otvaranjem strane, videti da je recimo otvorio 4 / 86 fajlova i da bi sprečio dalje otvaranje slika, moraš pritisnuti Stop, pa sve ono -- Tools / Options / Web Features / Load Images / OK, pa refresh.

U Operi, čim strana počne da se učitava -- pritisneš "G" i ona odmah prestaje sa učitavanjem slika, dok se tekst dalje normalno učitava! Ako hoćeš da vidiš pojedinačne slike, ideš na desni klik / load image, ili jednostavno ponovo pritisneš G i učitavanje se nastavlja.

Što se kaže "it's not a bug, it's a feature", i mada se potpuno slažem da može da bude zbunjujuće, potencijalna korisnost ove opcije je daleko veća.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.vdial.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 16:16 - pre 242 meseci
Citat:
Safet Beriša:
Meni se to dešavalo kad sam uključio da se Opera identifikuje kao Opera, kad sam namestio da se identifikuje kao MSIE 6.0 sve je radilo normalno. To možeš lako promenuti (ako je to u pitanju) preko Quick Preferences koje se pozivaju sa F12.


Vidi stvarno... Gojko, ako čitaš ovu temu, da li se to može srediti? Koliko vidim, koristi se overLIB JavaScript biblioteka, i to prilično stara verzija, 3.51 iz 2002. godine. Otišao sam na sajt autora, http://www.bosrup.com/web/overlib/ i video da je pre dva meseca izašla novija verzija, 4.00. Međutim, ni u njoj ovaj propust nije sređen, štaviše ako se Opera predstavlja kao Opera, tooltipovi na njegovoj strani uopšte ne rade!

Poslao sam mu mail sa prijavom baga, pa ako nešto uradi... U međuvremenu, ne bi trebalo da bude problem prilagoditi ovu ES verziju?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 16:30 - pre 242 meseci
Ne znam zasto mislis da sam ja pocetnik i da ne mogu da se snadjem sa sacicom glupih podesavanja?! Niti me sta zbunjuje! Niti sam butao po tastaturi kao nenormalan! Vec mi je podeseno u 'Multimedia' 'Show pictures'. Pa zasto ih onda ne show-uje (prikazuje :-))?! A sto je najgore to je samo na pojedinim sajtovima. Na nekima nece da prikaze samo nekolicinu slika (2 ili 3), i umesto kojih pise 'Image'. A? Cudan neki 'feature'.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.225.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 17:01 - pre 242 meseci
Nabukodonosor
Neki početnik će pomisliti da Opera ne vredi nizašta zato što tebi neke gluposti ne funkcionišu kako treba, pošto očigledno imaš afiniteta prema FFu onda u redu koristi ga.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 19:42 - pre 242 meseci
Ne kazem ja da ona ne vredi nicemu, naprotiv. Evo ovo pisem iz nje. Nekad sam koristio i ranije verzije. Ali samo hocu da kazem da jos nije prelezala neke decije bolesti. Ima dosta nekih tikova. Dok FF radi prosto savrseno. Pokusavam da se naviknem na Operu jer radi ocigledno brze od FF-a.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 21:56 - pre 242 meseci
Ko je nostalgican, na Operinom sajtu ima da skine Mozilla FF skin. Ako se zagledate u detalje, videcete da je mnogo stvari isto uradjeno kao u Mozilli. ;-)
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.vdial.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!20.05.2004. u 17:20 - pre 242 meseci
Citat:
Ne znam zasto mislis da sam ja pocetnik i da ne mogu da se snadjem sa sacicom glupih podesavanja?!


Zato što se MENI desila ista stvar... Jednostavno, ako slučajno pritisneš taster G tamo gde "ne treba" -- van formulara ili adres bara, slike će "nestati" ili će prikazati samo one koje su keširane. Meni se to sto puta desilo, pošto pri pretraživanju skoro nikad više ne idem na naslovnu stranu Google-a, već samo u adres baru otkucam "g onoštotražim", nekad zaboravim da kliknem u adres bar pa se slike pogase.

Dakle, postoje samo dva rešenja za tvoj "bag": ili pritisni ponovo jednom ili dva puta "G" (G menja između "All Images / Cached Images Only / No Images"), ili možda imaš problema sa samim sajtom koji otvaraš, pa samo opali Ctrl+Refresh.

Treća mogućnost je da je zaista u pitanju bag, ali ja za sve ovo vreme dok koristim Operu niti sam ga video, čuo da se neko na to žali.

Naravno da Opera ima svojih bubica, ja recimo imam neke mnogo ozbiljnije zamerke. Međutim, daleko od toga da je i bilo koji drugi browser -- uključujući i FF -- savršen.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!20.05.2004. u 20:08 - pre 242 meseci
Citat:
Međutim, daleko od toga da je i bilo koji drugi browser -- uključujući i FF -- savršen.

Ali ja zaista ne mogu da kazem da sam nasao i jednu manu tom browseru. Jednostavno sve se super. Cak ima i fenomenalni download manager.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!20.05.2004. u 20:14 - pre 242 meseci
Ajde recite mi gde bih mogao da postavim neke slike (mislim na koji server) da vidite jos neke razlike?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!21.05.2004. u 11:20 - pre 242 meseci
OK. Snasao sam se za server. Posto ovih dana surfujem paralelno sa Operom i FF-om, evo i nekih razlika koje sam ja primetio. Tacnije, evo kako Opera lose iscrtava strane. Prosao sam kroz podesavanja nekoliko puta, tako da tu nema greske. Ako mi neko objasni kako da prebrodim ove razlike (tacnije, kako da mi Opera iscrtava strane kako treba) prelazim odmah na Operu, posto je u sustini brza od FF-a i za nijansu dopadljivija.

Firefox:

Opera:


[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 21.05.2004. u 20:56 GMT]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!21.05.2004. u 11:23 - pre 242 meseci
Firefox:

Opera:


[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 21.05.2004. u 20:50 GMT]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!21.05.2004. u 11:25 - pre 242 meseci
Firefox:

Opera:


[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 21.05.2004. u 20:54 GMT]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!21.05.2004. u 11:26 - pre 242 meseci
Firefox:

Opera:


[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 21.05.2004. u 20:55 GMT]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.vdial.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!21.05.2004. u 14:01 - pre 242 meseci
Citat:
Ali ja zaista ne mogu da kazem da sam nasao i jednu manu tom browseru. Jednostavno sve se super. Cak ima i fenomenalni download manager.


Pa evo ja ću da ti nabrojim šta meni smeta, tj. nedostaje kod Firefoxa (u poređenju sa Operom). Prvo, za jedan "mali" browser prilično je glomazan -- 6 MB samo EXE, plus DLL-ovi, plus Chrome, plus komponente... I prilično dugo mu treba da se pokrene. Uporedi sa Operom, svega 2.5 MB, uključujući Mail, News i IRC klijent!

Drugo, ono što je u Operi uobičajeno, u FFoxu moram da dodajem kao plagin -- tipa mouse gestures, itd. Na stranu što gestovi bolje funkcionišu u Operi (ipak su ih oni izmislili ;)), što moram da biram između 7 (?!) različitih plagina za FF, ali strašno me nervira što pri instalaciji svakog plagina ili skina moram da restartujem FF.

Tabovi mnogo bolje funkcionišu i Operi, opet da bi FF bio na istom nivou moraš skidati dodatne plaginove. U standardnom FF-u recimo nije moguće premeštati tabove. Novi linkovi se po defaultu otvaraju u novom prozoru, ne u novom tabu (za ovo je opet potreban plagin ili kopanje po about:config).

Pa onda kad si spomenuo Download Manager: U Operi, kad pokreneš download, otvoriš Transfers panel (sidebar) i vidiš koliko je preneto, sa koje lokacije, u koji folder... U FF-u: vidiš šta si preneo, ali ne i odakle, gde i koliko je?! Takođe, kad se završi prenos, u donjem desnom uglu se pojavi poruka da je prenos završen. Ja kliknem na ono što je podvučeno i izgleda kao link -- i ništa?!? U svakom drugom programu, kao što je npr. Outlook očekivao bih da kada kliknem na link da mi se otvori fajl koji sam upravo skinuo.

Jedna krajnje subjektivna stvar, ne dopada mi se izgled FF-ovog korisničkog interfejsa, isuviše mi odudara od Windows-ovog. Zapravo, "look" se i može podesiti, ali nije isti "feel". Naravno, ovo je čisto moja opaska :) Priznajem da mi se ni Operini default skinovi nisu sviđali, koristio sam uglavnom Breeze ili Fusion, ali ovaj Opera Standard u 7.5 je jednostavno fenomenalan. Primer i za Mozillu i za ostale kako non-native Windows skin može izgledati (i biti upotrebljiviji!) od standardnih Windowsovih.

Standardni Sidebar je smešan u odnosu na Operin.

I najzad, da ne davim više, pogledajte ove dve strane, tu je najbolje opisano koje su prednosti Opere (i samim tim šta drugi nemaju):

http://nontroppo.org/wiki/WhyOpera -- najbolji prikaz šta je to po čemu se Opera izdvaja

http://nontroppo.org/test/why2.html -- uporedni prikaz Firebirda, Opere 7.21, MSIE 6, Mozille i Netscape-a

p.s. Nemojte me pogrešno shvatiti, Firefox je odličan browser, ima dosta opcija koje Opera nema, ili ima samo uz dodatne plaginove -- npr. ad blocking, flash on click; mnogi sajtovi se optimizuju samo za MSIE i Mozillu/FF, dok Opera ostaje po stani...
Ali da je FF "savršen" browser, ne bi se zvao verzija 0.8.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!21.05.2004. u 18:20 - pre 242 meseci
U svakom slucaju, poredimo dva programa od kojih je jedan izasao u milion verzija do sada, a stigao do 7.5, a drugi je jos uvek u BETA fazi.
A niko mi nije rekao zasto Opera (iako se indetifikuje kao MSIE6) onako otvara strane. Mislim, koliko gdo bio dobar neki browser, koliko god ima dobrih opcija i sto cuda, sta ce mi ako ne otvara strane kako treba?!?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!21.05.2004. u 18:27 - pre 242 meseci
A zašto misliš da postoji neki brosver koji otvara sve strane kako treba? Pričali smo o ovome stvarno puno puta, svaki brosver ima dobre i loše strane, neki brosveri pokažu stranu kako treba a neki ne. Postoje strane koje gecko ne pokazuje kako treba a Opera da pa nikom ništa.

P.S. Opera se po default-u identifikuje kao MSIE zato što postoji glupi devolperi koji ne znaju da napišu HTML po standartu pa onda šalju drugačiji HTML za svaki brosver pa slučajno zaborave na Operu. Uglavnom to možeš da promeniš pritiskom F12.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!21.05.2004. u 18:33 - pre 242 meseci
Ajde reci mi jednu stranu koju Firefox ne otvara kako treba. Pokazi mi kako treba da izgleda i kako je FF otvara. Ja jos uvek nisam naisao na stranu koju on lose otvara, a za dva dana rada sa Operom (ovom novom), 80% strana se ne otvara dobro. A sto se indetifikacije tice, sve sa menjao ali isto je.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.255.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!21.05.2004. u 19:52 - pre 242 meseci
Ova tema je zastranila, ja sam naziv topica napisao:
Citat:
Izašla je Opera 7.50 za win!

a ne FF vs. Opera
Mislim da je dovoljno komentara browser je odličan, za nijansu bolji od FFa (ako ne i puno bolji :)) i treba imati u vidu izlazak Mozilla-e 1.7
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Izašla je Opera 7.50 za win! Sada već 7.51!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18415 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.