Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izašla je Opera 7.50 za win! Sada već 7.51!

[es] :: Browseri :: Izašla je Opera 7.50 za win! Sada već 7.51!

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18408 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.89.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!17.05.2004. u 12:07 - pre 242 meseci
Sve je to u redu ali ja sam se nekako naviko na neke sitne opcije u Mozilli i trebace mi vremena da se naviknem na Operu...
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!17.05.2004. u 13:09 - pre 242 meseci
Citat:
Ivan Starčević:
Sve je to u redu ali ja sam se nekako naviko na neke sitne opcije u Mozilli i trebace mi vremena da se naviknem na Operu...


Ja se ne mogu naviknuti na Operu,a niti želim.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.vdial.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!18.05.2004. u 00:51 - pre 242 meseci
Citat:
strange deja vu:
A zna li se razlog ovog.


Ne znam, projavio sam bag na forumu pa ćemo videti šta će da urade.

Citat:
ps. firefox je dzabe a ovo kosta 40 dolara a kako zivimo gdje zivimo onda nam to bas puno i ne znaci.


Ispravka: Opera je trenutno 30$, iskoristite dok traje popust 25% :) za 40$ možeš dobiti licencu za dva računara pod različitim OS-om, npr. za Windows i Linux.

Ja sam sa zadovoljstvom dao tih 30$ -- za naše uslove možda nije malo, ali nije ni previše. 1800 din, mislim da mesečno platim dvostruko više za telefon + internet. Sa druge strane, postoji "rešenje" i za one koji neće da plate, a ni Google reklame u neregistrovanoj verziji nisu previše upadljive.

I da delimično ispravim sebe -- razlog što mi Opera jede toliko memorije je -- zato što sam sam tako tražio. Naime, lepo postoji opcija da se izabere željena količina RAM memorije za keširanje strana, a kod mene je stavljeno na Auto, što na mašini sa 512MB znači 20MB. Naravno, ovaj keš je moguće smanjiti ili potpuno isključiti.

I na kraju, evo jednog odličnog pregleda šta je to što Operu odvaja od ostalih čitača:

http://nontroppo.org/wiki/WhyOpera
http://nontroppo.org/test/why2.html

p.s. VRKY, sasvim je legitimno da ti se sviđa ili ne sviđa određeni browser; najzad, i ja sam dugo koristio isključivo MSIE, i trebalo mi je vremena da se naviknem na Operu -- dok nisam otkrio neke "cake" kao što su Mouse Gestures, Tabs i Popup Killer, koji su me naterali da potpuno zaboravim stare navike. Zato mi je sada teško da se posle Opere "naviknem" na Firefox, a iskreno rečeno više i ne vidim razloga. Međutim, mislim da ne treba da opterećujemo ovu temu takvim raspravama, jer je to ipak krajnje subjektivna stvar.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!18.05.2004. u 13:21 - pre 242 meseci
Citat:
strange deja vu:
Meni je osobno firefox duplo sporiji u vindozima nego u linuxu. Govorite vi da je on optimiziran al dok otvori novi tab prodje 5 sekundi.

Braca, stvarno ne znam o cemu pricas, ali kod mene to nije slucaj. Kada kliknem NewTab tako se ODMAH i pojavi. Nesto kod tebe nije u redu. Inace, Firefox je FENOMENALAN i ne vidim dobar razlog da je menjam i da se navikavam na nesto drugo. Ponovo. Ako vam nesto odlicno zavrsava posao...Mislim, zasto menjati tim koji dobija?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.46.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!18.05.2004. u 19:19 - pre 242 meseci
Definitivno sam se vratio FireFox-u zbog nekih sitnica koje život znače
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!18.05.2004. u 21:23 - pre 242 meseci
Evo i ja sam je skinuo i izgleda da je mnooogo brza od Firefox-a. Pricam onako, objektivno. Mada ja koristim Firefox i prezadovoljan sam. Sto se brzine tice mozda je tako samo kod mene. Neka jos neko malo posvedoci. Ili neka napise kako njemu radi.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!18.05.2004. u 21:33 - pre 242 meseci
Citat:
Ivan Starčević:
Definitivno sam se vratio FireFox-u zbog nekih sitnica koje život znače ;)

A koje su te sitnice ako nije tajna?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!18.05.2004. u 21:39 - pre 242 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
A koje su te sitnice ako nije tajna?


Za mene su to:
1.Jednostavnost.
2.Preglednost.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!18.05.2004. u 21:46 - pre 242 meseci
To su sitnice koje naučiš vremenom...
Pola sata korišćenje opere nije dovoljno, nije dovoljno ni 2 nedelje ali posle toga ćeš da skontaš zašto je to 'najbrži brosver'.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 00:25 - pre 242 meseci
Evo jedne slike koja pokazuje gresku koju sam primetio na ovom forumu sa Operom. Nije jedina, ali ne mogu vise da kacim slike. I to sve za 15 minuta koriscenja. To mi se nije desilo od kad sam stavio Firefox. Evo i dok pisem odgovor u ovom prozoru je sve sjeba*o.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 00:29 - pre 242 meseci
Jel moze nekako address bar da se premesti skroz na vrh, odmah ispod menija, kao sto to moze u IE? Ili Mozilli. Ovako mi sve zauzima pola ekrana, a gore imam gomilu prostora.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.dialup.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: Opera 7.50 - customizacija19.05.2004. u 02:33 - pre 242 meseci

Citat:
Nabukodonosor:
Jel moze nekako address bar da se premesti skroz na vrh, odmah ispod menija, kao sto to moze u IE? Ili Mozilli. (...)


U ie može i pored menija."Menu bar" u operama ne podleže custom-izaciji.


Ovako može ispod:
desni klik na većinu bar-ova daće shortcut-menu u kom stoji i "customize toolbars," pa na tab-u properties...



Veća ušteda se dobija kad se status-bar stavi pored dugmića:

1. view / toolbars / status bar (da bude vidljiva kod koga već nije)
2. desni klik, recimo baš na taj bar
2a. customize toolbars
3. prevući (drag and drop (levim tasterom miša)) address bar na "main bar"
3a. zatvoriti dijalog-prozor "customize"
(sad su na ekranu dva komada status-bar)
4. ponoviti korak 1, sada anti-čekirati.
(ostaje jedan status-bar u produžetku "main bar"-a)



Još veća ušteda opisana je na drugom delu ES-a gde se takođe govori o operi:forum "web razvoj."

http://www.elitesecurity.org/tema/53070






 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 09:47 - pre 242 meseci
Ja sam ipak presao na Operu 7.5 (tj. vratio se Operi). Opera je vrlo brza i, ako znate da podesite okruzenje kako vama odgovara, vrlo jednostavna. Eto ja sam status bar prebacio gore u adress bar, iskljucio sve one glupe toolbarove iznad i sakrio side panel koji ukljucujem po potrebi (korisna stvar). Ne izgleda nista 'natrpanije' od FireFox-a, radi mi brzo i stabilno (stabilnije od FF-a).
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 11:39 - pre 242 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:
Eto ja sam status bar prebacio gore u adress bar, iskljucio sve one glupe toolbarove iznad i sakrio side panel koji ukljucujem po potrebi (korisna stvar).

Takodje. Sada izgleda super. Probacu je par dana, pa da vidim kako radi. Mada mi se ne svidja kako prikazuje neke strane. Ove na ES-u, npr. Postavio sam i sliku cini mi se.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 13:00 - pre 242 meseci
Šta tu tačno ne valja? Ja vidim samo da se nisu učitale neke sličice pa je ispisan alternative text. Jel to?
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.29.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 13:16 - pre 242 meseci
U suštini meni se Opera više dopada od FFa ali me jedino nervira kako da podesim da pamti šifre na siteovima?
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.111.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 14:25 - pre 242 meseci
Uspeo sam, izbrisao sam sve šifre i ponovo ih snimio i sve radi odlično.
Svakome bih preporučio da proba ovaj browser...
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.ptt.yu



+17 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 14:43 - pre 242 meseci
Evo vam i prevod na srpski (za verziju 7.23, ali radi i na 7.50, ali neke nove funkcije nisu prevedene)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 14:53 - pre 242 meseci
Citat:
Safet Beriša:
Šta tu tačno ne valja? Ja vidim samo da se nisu učitale neke sličice pa je ispisan alternative text. Jel to?

Pa u ovom slucaju je tako. Posle toga sam bio na nekom sajtu i uopste nije hteo da mi prikaze slike, sve dok nisam desnim tasterom kliknuo na sliku pa na "load image". Mislim, bezveze.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Izašla je Opera 7.50 za win!19.05.2004. u 15:10 - pre 242 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Evo jedne slike koja pokazuje gresku koju sam primetio na ovom forumu sa Operom. Nije jedina, ali ne mogu vise da kacim slike.


Izvini, ali koju grešku? Dve sličice, tj. ikonice ti se nisu učitale, to je sve što ja vidim. Klikni desnim dugmetom na ta polja (tamo gde piše "Novi Odgovori") pa izaberi Load Image.

Jedini problem koji ja imam sa Operom i ES-om je što se oni "tooltip"-ovi koji
pokazuju autore novih poruka na listi novih poruka, potpuno izgube nakon prvog ekrana -- odnosno, kao da su "prikovani" za neke apsolutne vrednosti.

Citat:
Pa u ovom slucaju je tako. Posle toga sam bio na nekom sajtu i uopste nije hteo da mi prikaze slike, sve dok nisam desnim tasterom kliknuo na sliku pa na "load image". Mislim, bezveze.


Hoćeš da ti kažem šta je? Kladim se da si slučajno pritisnuo taster "G" koji uključuje ili isključuje prikaz slika na strani. Rešenje je jednostavno, opet pritisneš G, ili klikneš na aparatić u gornjem desnom uglu toolbara, ili u meniju izabereš View / Images.

[Ovu poruku je menjao mikis dana 19.05.2004. u 17:17 GMT]
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Izašla je Opera 7.50 za win! Sada već 7.51!

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18408 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.