Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orijentaciona cena programa ?????????????

[es] :: Baze podataka :: Orijentaciona cena programa ?????????????

[ Pregleda: 4508 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirko Rajkovača
Subotica

Član broj: 18458
Poruke: 119
*.ptt.yu



Profil

icon Orijentaciona cena programa ?????????????03.05.2004. u 14:04 - pre 243 meseci
Trebalo bi da napravim jedan ne previše komplikovan program za Linux (konzolu) koji će da vodi evidenciju merenja na vagi prilikom ulaza i izlaza vozila iz firme. Program treba da omogući jednostavan unos, pregled i izmenu podataka bez ikakvih SQL upita ili nešto sličnog samo jednostavan korisnički interfejs i jedna tabela i to je to.
Zanima me kolika je orijentaciona cena jednog ovakvog programa?

Hvala!
Razlika izmedju softvera i hardvera je:
Softver je nesto sto mozes psovati, a hardver je... pa hardver je nesto sto mozes sutati
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Orijentaciona cena programa ?????????????21.05.2004. u 11:07 - pre 242 meseci
cena programa = vrednost robe koja u jednom danu u oba smera predje preko te vage... al' da nije ponedeljak i petak...

ako ti kazu da je mnogo, a ti ih onda pitaj koliko ce dana otprilike u buduce da koriste taj program...

a ako pristanu, seti se ovog saveta i za sledecu vagu...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Orijentaciona cena programa ?????????????21.05.2004. u 11:43 - pre 242 meseci
Ma jok. Cena programa se odredjuje odokativno metodom po principu "koliko ovog mogu da oderem" ;)
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Orijentaciona cena programa ?????????????21.05.2004. u 14:25 - pre 242 meseci
@pyc: Nikad, ali bas nikad nemoj da radis na tom principu "koliko mogu nekog da oderem". To nije profesionalno. Kad-tad ce neko od tvojih musterija saznati koliko si slican posao naplatio nekoj drugoj musteriji, pa ces se naci u vrlo nezavidnom polozaju. Najbolje ti je da kreirash neki svoj fiksni cjenik zasnovan na cijeni jednog sata tvog rada. Tako rade svi u Njemackoj, Austriji i td.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

Mirko Rajkovača
Subotica

Član broj: 18458
Poruke: 119
*.5.eunet.yu



Profil

icon Re: Orijentaciona cena programa ?????????????21.05.2004. u 16:32 - pre 242 meseci
Ma to odokativno nas je i dovelo tu gde smo, ni meni se ta metoda ni najmanje ne sviđa!
Sve je to OK, što se tiče satnice ali koliko se kreće satnica? (znam da satnica zavisi od spretnosti ali opet dajte nešto orijentaciono)
Uzgred ovo sam već naplatio ali da znam za ubuduće.
Razlika izmedju softvera i hardvera je:
Softver je nesto sto mozes psovati, a hardver je... pa hardver je nesto sto mozes sutati
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Orijentaciona cena programa ?????????????21.05.2004. u 18:21 - pre 242 meseci
Satnica zavisi od nekoliko faktora:
- koliko znanja imas, tj. koliko si sposoban neki posao da odradis
- koliko imas kvalitetnih referenci
- u kojem roku je potrebno odredjeni posao odraditi (nije isto da li se zahtjeva posao uraditi za 7 dana ili za mjesec dana); u slucaju da je rok vrlo kratak, onda povecaj satnicu za 20-30%, jer radis puno sati dnevno i pod vremenskim pritiskom si.
- ako je klijent potencijalno dobra i kvalitetna referenca za buduce poslove, onda mu smanji cijenu za 20-30% (mozhesh chak i vishe, al da ne budesh u gubicima)
- uracunaj dodatne troskove, ako imas firmu
- ... i sl.

U Austriji npr. Junior Oracle Administratori i Developeri dobijaju 25-30 evra po satu, a Seniori cak i duplo. Web dizajneri i web programeri (HTML, CSS, PHP, MySQL ...) dobijaju oko 15-20 evra po satu, rijetko u nekoj firmi dobiju vise. Kriza je :)
System administratori zavisno od svog znanja mogu dobiti izmedju 25-40 evra po satu.

Napominjem da u svemu ima izuzetaka, pa tako i u satnicama pojedinih poslova.

Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Orijentaciona cena programa ?????????????21.05.2004. u 22:24 - pre 242 meseci
moja poruka bila vise u saljivom tonu, nego sto sam zaista mislio da tako treba raditi... skapirali ste me malo preozbiljno... :)
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Re: Orijentaciona cena programa ?????????????24.05.2004. u 11:45 - pre 242 meseci
pa sad, cijenu stvarno diktira trziste... ako samo aplikativni software razradjujes, imas gotovu opremu i drajvere za linux za navedene davace to nije mnogo posla, sve bi se to moglo odraditi za par stotina eura, objektivno toliko vrijedi dva dana posla... ako ces se peglati sa tim sedam dana onda ce cjena proporcionalno da raste.

Pazi sad ako mozes da ugradis sebe tu u support tu leze glavne pare, nerjetko uradim ispod cjene samo da bih izeo ljude na supportu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Orijentaciona cena programa ?????????????

[ Pregleda: 4508 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.