Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me

[ Pregleda: 2960 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neky
Student
Subotica/Šid

Član broj: 25391
Poruke: 23
*.teleportgroup.net.

ICQ: 211895119


Profil

icon mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me01.05.2004. u 00:51 - pre 243 meseci
Poceo sam da radim skriptu za mIRC 6.12 i skoro je gotova, sve ok radi, samo sto je jako prosta....mislim sve sam uradio preko popup-a. Zanima me kako da sredim neke kontrole i komande preko dialoga. BLAAH BLAH sad ce neko reci [ pomisliti ] koji lame majmun, nije citao HELP -> naravno da sam citao HELP, sta mislis kako sam ostalo uradio... Ne znam kako se koristi $did ili /did komanda.....jednostavno ne mogu da pokontam to...
Evo moje misljenje: kad se dialog kreira i sve ono ispise posle se definisu $did eventi. Ali kako se poveze npr. kad klikne na Protekcija da skripta ukljuci protekciju a ne samo da se pojavi "kvacica" pored texta Protekcija.

Nadam se da sam uspeo da objasnim svoj problem a ako nekome nije jasno...pa sta cu sad, nije ni meni jasno :)
Unapred hvala ako samo procitate ovo :)
jia
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me02.05.2004. u 09:02 - pre 243 meseci
Batali gluposti i trosenje vremena na MIRC skripting od kojeg neces nikada imati koristi. Bolje se okreni pravim skript jezicima kao sto je TCL. PHYTON i sl, sa kojima mozes napisati KORISNE stvari, a i pluginove za XCHAT, [flame] najbolji IRC klijent na svetu [/flame]
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Neky
Student
Subotica/Šid

Član broj: 25391
Poruke: 23
212.200.124.*

ICQ: 211895119


Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me02.05.2004. u 22:31 - pre 243 meseci
kUdtiHaEX kao prvo hvala na odgovoru...prvi si :)

e sad..mislim da cu i dalje da nastavim sa mIRC-om jer zelim makar da zavrsim ovu skriptu, cisto da dokazem sebi da mogu....a sto se TCL-a i PYTHON-a tice.....o tim jezicima nemam pojma....
Ako imas vremena i strpljenja reci mi kako se zovu kompajleri za npr. TCL pa da skinem sta mi treba....pa da pocnem da ucim, verovatno je jezik zakon, cuo sam dosta o njemu.E tako..jos jednom hvala na odgovoru, a ako znas konkretan odgovor kako da uradim dialog....plz tell me, jer sto pre mi kazes, pre cu poceti sa TCL-om :)))
XCHAT imam kuci...mada sam nekako navikao na mIRC....mozda se i okrenem njemu, ne znam.
jia
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me03.05.2004. u 09:16 - pre 243 meseci
Cenim pokusaj dokazivanja, i ja sam mnogo takvih stvari radio...

Ovo govorim generalno, o svim mirc skripterima. Jednoga dana, kada budu trazili zaposlenje, a bude se ticalo racunara i programiranja, na pitanje koje skript jezike znaju, mogu da ti odgovor MIRC skripting :D siguran sam da ce ga belo pogledati :D

Ja mirc skripting ne znam, odavno ne koristim skripte jer sam uvideo da su beskorisne i vecinom glupe.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

igac
Banjaluka

Član broj: 415
Poruke: 562
*.etfbl.net.



+2 Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me03.05.2004. u 13:08 - pre 243 meseci
pa kutijokeksa nije vazno... glavno je da znas bilo sta ;))
i tcl nema kompajler vec interpreter i potrazi na googlu ili si install linux pa ces imati :]

btw mirc scripting je dobar za ono osnovno shvatanje principa kako nesto isprogramirati jer je lak i ima sve gotove f-je, nema definisanja tipa varijabli blablabla... :))
"nice town, i'll take it..."
 
Odgovor na temu

Neky
Student
Subotica/Šid

Član broj: 25391
Poruke: 23
*.conte.co.yu.

ICQ: 211895119


Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me03.05.2004. u 23:56 - pre 243 meseci
e sad mi je drago da sam postavio ovu temu!

e igac, imao sam linux...slackware 9.1 ali sam ga obrisao, ne znam ni sam zasto.. :))
tamo sam nesto prck`o oko onog developer-a. JBT sta tamo sve ima.... hehehee
samo nisam znao dalje od simple Hello World Program :) zato sam odlucio da predjem na nesto lakse kao sto je mIRC.
Posle vasih odgovora i malo "listanja" po ovom forumu, odlucujem da cu da probam malo da se ebevam sa TCL-om
I da...iskreno misljenje vas koji znate da radite u njemu..jel tezak?
Mislim jel moze da ga skonta neko ko ne zna C ni C++ ni nista od toga.
Ako jeste recite sa cime da pocnem [sem mIRC-a naravno :) ] pa da mogu da razumem TCL!
hvala jos jednom :)
jia
 
Odgovor na temu

Neky
Student
Subotica/Šid

Član broj: 25391
Poruke: 23
*.conte.co.yu.

ICQ: 211895119


Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me04.05.2004. u 01:43 - pre 243 meseci
trazio sam sad u google-u ovako "download TCL for windows ME" i skinuo neki Snack 2.2.4 i Gaim 0.77 sa GTK.
Snack je za zvuk nesto.....bla bla plugin za TCL....a ovo ostalo ne znam sta je.....
gde sam pogresio ? :)))
jia
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me04.05.2004. u 11:27 - pre 243 meseci
Ma uzmi python ili perl :))
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me07.05.2004. u 08:31 - pre 243 meseci
Citat:
igac:
pa kutijokeksa nije vazno... glavno je da znas bilo sta ;))
i tcl nema kompajler vec interpreter i potrazi na googlu ili si install linux pa ces imati :]

btw mirc scripting je dobar za ono osnovno shvatanje principa kako nesto isprogramirati jer je lak i ima sve gotove f-je, nema definisanja tipa varijabli blablabla... :))



Des Igac :)

AKo idemo tom logikom, onda neka radi kao i svi drugi ljudi - od skolskog Pascala. U Pascalu bar mozes da napravis korisne stvari :), a kasnije ti moze posluziti kao odlicna osnova za ucenje Delphija ili, kad vec imas pojmove o tipovima podataka isl, C-a.
Kad krene da uci MIRC skripting, ne moze da napravi nista pametno... znace jezik koji nema nikakvu upotrebnu vrednost u svetu.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

igac
Banjaluka

Član broj: 415
Poruke: 562
*.teol.net



+2 Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me07.05.2004. u 10:02 - pre 243 meseci
hmmm ne bih se slozio... ako prvi put "sjeda" za programski jezik... onda bolje da sjedne mjesec dana za neki lak-scripting jezik, nego da zapne na pocetku kao "sto ja sada moram njemu reci koliki ce int biti... nisam vidovit pa da znam sta ce u njega ici..." :) a u mirc scriptingu moze veoma lako praviti dialog prozore i povezivati on event-e tako da ce mu lakse biti da skonta "cilji" tj sta bi trebalo da se "radi" kada on klikne da button, kasnije kada uzme da uci nesto konkretnije. ako mu treba da se upozna sa vecinom stvari sto ce se koristiti u bilo kojem programskom jeziku onda mirc je dobar pocetak... ili ako hoce da bude pametan, malo se namuci ali isplati se, skine C .pdf procita i cacka... malo po malo i eto ga :) c-guru ;)
"nice town, i'll take it..."
 
Odgovor na temu

Neky
Student
Subotica/Šid

Član broj: 25391
Poruke: 23
212.200.124.*

ICQ: 211895119


Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me07.05.2004. u 23:28 - pre 243 meseci
Obojica ste u pravu....skinuo sam PERL i AAAAA nemam pojma nista, bolje da se ja drzim mIRC-a.Skidao sam neke tutoriale ali nisam imao vremena da ih procitam, a zanima me programiranje, bas me jako zanima samo sto ne znam nista.
Hvala vam na svim odgovorima, pomogli ste mi, samo mi treba neko da mi pojasni malo te mIRC dialoge, jer ne mogu da kreiram HASH tablice koje su esencijalne za dialog -> nema tablice -> nema dialoga.Uradim sve kako pise u HELP-u ali posle svega mIRC mi prijavi gresku da takva tablica ne postoji.Stvarno ne znam sta da radim, a da ripujem tudji kod nije fazon....kako cu nauciti ako kradem???

jia
 
Odgovor na temu

Dundjerski Nemanja
Srbija

Član broj: 13846
Poruke: 167
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me10.05.2004. u 00:07 - pre 242 meseci
Jako davno sam se i ja tako zaludjivao sa mIRC scriptingom. Uglavnom secam se da sam za dijaloge koristio neki add-on koji mi je olaksavao taj posao.

Evo nadam se da ce ti ovo pomoci:
http://www.mircscripts.org/arc...&ssort=desc&perpage=50

Uzivaj ;)
Unices are great!
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: mIRC Skripting 4 n3wb1e like $me

[ Pregleda: 2960 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.