Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baza od podataka sa Web stranica (crawler, spider ili nešto slično

[es] :: Baze podataka :: Baza od podataka sa Web stranica (crawler, spider ili nešto slično

[ Pregleda: 1949 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elitesecure2004
We Master

Član broj: 25680
Poruke: 1
*.crnagora.net



Profil

icon Baza od podataka sa Web stranica (crawler, spider ili nešto slično29.04.2004. u 15:53 - pre 243 meseci
Interesuje me na koji način da od podataka koji se nalaze na asp stranicama dobijem bazu?

Ako sam promašio diskusiju izvinjavam se - ja sam novi član
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.info-net.co.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Baza od podataka sa Web stranica (crawler, spider ili nešto slično29.04.2004. u 17:30 - pre 243 meseci
Malo si promsio. Ustvari pitanje ti je nejasno.

Prvo, ako imas na raspolaganju parametre baze, onda mozes da se zakacis na tu bazu i da odatle crpes podatke. A ako nemas ili razgovaraj sa vlasnicima sajta (mozda imaju i XML podrsku) a ako nemaju onda moras sam da pravis parsere za citanje tih podataka (sto je vrlo neproduktivno)
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Re: Baza od podataka sa Web stranica (crawler, spider ili nešto slično30.04.2004. u 12:03 - pre 243 meseci
hmmm da moguce je nesto skinuti ali profilisani sravler parser ti moze pomoci u tom poslu ako vec nema neki XML...

Postoje i alati koji mogu donekle da usporede stranice sa nekog sajta i nadju sta je template a sta content i da ti pomognu da skines to ali generalni tool nema.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Baza od podataka sa Web stranica (crawler, spider ili nešto slično

[ Pregleda: 1949 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.