Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Separacije koje se vide u boji? Corel+Distiller 6

[es] :: Izdavaštvo :: Separacije koje se vide u boji? Corel+Distiller 6

[ Pregleda: 4715 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

olly
Oliver Stankovic
Nis

Član broj: 24769
Poruke: 22
195.178.35.*

ICQ: 28827620


Profil

icon Separacije koje se vide u boji? Corel+Distiller 629.04.2004. u 14:41 - pre 242 meseci
Da li ste se susreli sa problemom sledece prirode:

1. Stampam separacije iz nekog od Corel Draw-a
2. Pustim PS file kroz distiller 6.0
3. U dobijenom Pdf-u se pojedine separacije vide bas u toj boji (recimo u Cyan separaciji objekti su obojeni Cyan bojom), i to samo vektorski ferlaufi.
4. Koristim Adobe PostScript drajver, recimo za neki od Scitex-a ili ECRM-a.


Zasto i kako resiti, posto je vrlo iritirajuce?
Olly
 
Odgovor na temu

DeLacy
Novi Sad

Član broj: 23344
Poruke: 102
*.metrohive.net



+66 Profil

icon Re: Separacije koje se vide u boji? Corel+Distiller 630.04.2004. u 08:09 - pre 242 meseci
Citat:
olly:
3. U dobijenom Pdf-u se pojedine separacije vide bas u toj boji (recimo u Cyan separaciji objekti su obojeni Cyan bojom), i to samo vektorski ferlaufi.
Zasto i kako resiti, posto je vrlo iritirajuce?


Pade mi na pamet, ali izgleda da to ipak nije to kad kažeš da su u pitanju samo ferlaufi... da ti nije uključena opcija "Print separations in color"?
 
Odgovor na temu

olly
Oliver Stankovic
Nis

Član broj: 24769
Poruke: 22
195.178.35.*

ICQ: 28827620


Profil

icon Re: Separacije koje se vide u boji? Corel+Distiller 630.04.2004. u 16:22 - pre 242 meseci
Citat:
"Print separations in color"?


Naravno da nije u tome problem.

Zar je moguće da to niko nije video, tj. ne zna o čemu govorim. Ja sam to video na bar 3 mesta, što znači 4 prilično različite konfiguracije i niko ne zna zašto.

Da li postoji neka druga verzija distiller-a? Ja koristim verziju koja nosi datum 15. mart 2003. (PS version 3015.102)



Olly
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ptt.yu

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Separacije koje se vide u boji? Corel+Distiller 630.04.2004. u 23:48 - pre 242 meseci

Brate, bas ti je neobican problem. Ako kazes da ti nije ukljuceno print separations in color (mada to vazi samo za preview). Jos nisam instalirao Acrobat 6, mada planiram, a koristim cetvorku u slucajevima kada moram da pustam .ps (tj. kada pustam film na ripu koji nema level 3). Predlozi za moguca resenja:

1. Prvo, da li si pustio/testirao tako nesto? Ako u pdfu vidis separacije i pustis tako na osvetljavanje, trebalo bi i da ti izadju separacije, a emulzija je crne boje, tako da ne mozes da imas problema, osim ako ne zabrlja nesto drugo.

2. I ako nisi testirao na filmu, pusti separacije na obicnom laser postscript printeru. da vidis da li izlaze normalno.

3. Probaj drajver za Scitex Dolev4press psm L2. Ima ga u sistemu (Win), i iz sopstvenog iskustva mogu da ti kazem da ga je progutalo bez problema jedno 10-15 vrsta osvetljivaca na kojima sam pustao film. Ja ga stalno koristim kada pustam .ps.

4. Da li ti je Distiller job options podesen na press optimized (ne znam zasigurno kako to funkcionise u sestici sto se tice setovanja, ali sam cuo da radi do jaja).

5. U najgorem slucaju (nije najgori nego najbolji, ali je smaranje ako si vec odradio ceo posao u korelu), i to ako pustas film na level 3 ripu, pusti pdf direktno iz AI ili InDesigna (ako radis u njima, a ako eksportujes fajl iz korela u AI, dobro ga pregledaj ako ima dosta detalja, posto se vektorski programi medjusobno ne podnose, pa dolazi do sumanutih transformacija. Flattuj sve transparentne detalje i to bi trebalo da bude ok).

Jebiga, stvarno nisam video ovako nesto, mada ti kazes da se pojavilo na vise konfiguracija. Uglavnom, mnogo srece, i nadam se da ce ti nesto od ovoga pomoci.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

olly
Oliver Stankovic
Nis

Član broj: 24769
Poruke: 22
195.178.35.*

ICQ: 28827620


Profil

icon Re: Separacije koje se vide u boji? Corel+Distiller 603.05.2004. u 15:19 - pre 242 meseci
Citat:
1. Prvo, da li si pustio/testirao tako nesto?


Jesam, i sto je najgore, sve lepo izadje na film, ali izludim od gledanja u PDF, narocito kad je nesto bitno!

Citat:
3. Probaj drajver za Scitex Dolev4press psm L2. Ima ga u sistemu (Win), i iz sopstvenog iskustva mogu da ti kazem da ga je progutalo bez problema jedno 10-15 vrsta osvetljivaca na kojima sam pustao film. Ja ga stalno koristim kada pustam .ps.


He, he, bas sa ovim drajverom i pustam. I ja sam primetio da je mnogo prilagodljiv. Cudno je kako neke stvari same isplivaju na povrsinu iz mulja :) Nije los ni onaj za linotronic 530, ako ti treba manja sirina.

Sto se tice ostalih stvari, ne pomaze ni razlicito podesavanje iz distillera (od standard do high quality - sve isto)

Eh da, sa starom verzijom (3, 4 ili 5) sve lepo radi onako kako ocekujem. Problem je izgleda samo u j***noj 6, koju ionako nisam zeleo da stavljam.

Pozdrav
Olly
 
Odgovor na temu

SupaDucta
Boris Senker
Zagreb

Član broj: 20922
Poruke: 95
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: Separacije koje se vide u boji? Corel+Distiller 621.05.2004. u 23:00 - pre 241 meseci
Ovo mi je neobično jer ja kad puštam separirani PostScript vidim uvijek samo crne separacije...

Kad puštam composite i idem sa Separation Previewom pregledavati kako bi se dokument separirao u Acrobatu, ako imam uključenu vidljivost više od jedne separacije onda je preview u bojama tih separacija, a ako uključim vidljivost samo jednoj onda je u crnoj.

Ali ako puštam separacije onda ih uvijek vidim samo crne...

To su sve druge aplikacije osim Corela.

Međutim, baš sam maloprije išao probati - ako iz Corela (u ovom slučaju 10) puštam separacije s uključenim Print Separations in Color, vektore Acrobat 6 prikazuje u boji (osim cajhni, kolorbara i pasera), a ako puštam s isključenim Print Separations in Color Acrobat 6 prikazuje to isto u crnoj boji.

Znači, očigledno je stvar u Corelu, a ne u Distilleru ni u Acrobatu jer to meni nijedna druga aplikacija ne radi pri puštanju PS-a, samo Corel i samo ako Print Separations in Color uključim.

Znači, Acrobat 6 ima rendering engine koji podržava tu Corelovu foru sa Print Separations in Color, za ove prijašnje verzije znam da nisu podržavale. Ako se to u Corelu isključi, trebale bi biti prikazane kao greyscalei. Nije to greška.

Probano sa Corel 10, PPDi CreoScitex Dolev 4Press i CreoScitex Extreme Level 3, oba ista stvar.

BTW ja sam sa Acrobat 6 Pro paketom prezadovoljan.
'When the going gets tough, the tough order in.'
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Separacije koje se vide u boji? Corel+Distiller 6

[ Pregleda: 4715 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.