Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko moze malo blize da mi objasni...

[es] :: Linux :: Da li neko moze malo blize da mi objasni...

[ Pregleda: 2661 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
195.252.103.*



Profil

icon Da li neko moze malo blize da mi objasni...04.01.2002. u 21:12 - pre 270 meseci
Pozdrav svima !Interesuje me da li neko moze da mi pojasni ovako nesto:
kada se ukljucim na net,otkucam route i pored mog IP-a i jos nekih brojeva,vidim i broj
kako tamo pise gateway-a.E sada mene interesuje sta je to,posto kada pokusam da pingujem
taj IP,on kaze da ne postoji,ili pokusam da se telnetujem,a opet internet mi funkcionise
odnosno sve radi OK.Znaci interesuje me kako funkcionise taj gateway,kako me on "ubacuje"
na internet,i kako to kada ga pingujem,mreza kaze da ga nema? Proucavam u poslednje
vreme RFC dokumente i dosta stvari sam naucio,ali posto je sve to suva teorija,bez imalo
prakse,onda neke stvari malo teze kapiram,a medju njima bas taj deo o uspostavljanju
komunikacije i izlaskom na internet.Posle su mi stvari manje-vise jasne,ali taj deo,od pozivanja
modemom provajdera,do onoga trenutka kada se krece u surf,mi nije bas najjasniji.E pa sada
se nadam da ce neko imati vremena i zivaca da mi to objasni u kratkim crtama,zato sam
i ovako iscrpno objasnio sta me interesuje,da bi eventualni "pomagac" mogao sto bolje
i efikasnije da objasni.Znaci ne treba objasnjavanje termina,sta je router,sta je switch,i tako to
vec konkretno na mom primeru kako to sve funkcionise.Eto zamorih vas vec...I unapred vam hvala !
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.77.EUnet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Da li neko moze malo blize da mi objasni...05.01.2002. u 02:32 - pre 270 meseci
Preporucujem Net-HOWTO i Adv-Routing-HOWTO za citanje iz biblioteke /usr/doc/Linux-HOWTOs/

To sto si ti pokusao da pingujes ili da se telnetujes na nj, pa kao zakljucio da host ne postoji, nista ne znaci ... Jednostavno se iskljuce telnetd servis i ICMP za echo reply ( ne znam koji je tacan redni broj ).

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Da li neko moze malo blize da mi objasni...

[ Pregleda: 2661 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.