Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li može da se cela stranica ne menja...

[es] :: Web dizajn i CSS :: Da li može da se cela stranica ne menja...

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mifi

Član broj: 9291
Poruke: 26
*.verat.net



Profil

icon Da li može da se cela stranica ne menja...25.04.2004. u 21:58 - pre 243 meseci
već da se samo jedna ćelija tabele menja jer mi je u njoj sadrzaj koji se razlikuje
od stranice do stranice???Npr. imam glavnu stranicu i desno mi je link sa foto-galerijom, kliknem na njega i sve sto mi je bilo na glavnoj stranici(logo,linkovi,naslov) sve ostaje samo mi se menja središte u kom se pojavljuju fotke...
Pretpostavljam da može preko frejmova, ali da li može i drugačije??

 
Odgovor na temu

snipa
SCG/Kosovo

Član broj: 17942
Poruke: 132
*.mobtel.co.yu

Sajt: www.kosovo.co.yu


Profil

icon Re: Da li može da se cela stranica ne menja...26.04.2004. u 00:32 - pre 243 meseci
mozes to da odradis i pomoc iframe -ova , cak sta vishe , to ti je i bolje resenje nego obicni frame-ovi
/// king of snake
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Da li može da se cela stranica ne menja...26.04.2004. u 09:42 - pre 243 meseci
Ako koristis Dreamweaver mozes iskoristiti njegove template za to... Pre nekog vremena sam napisao tutorijal u kome je to objasnjeno. Pogledaj:

http://www.ionbee.net/modules/...php?w=art&idx=1&page=5

Pozdrav
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Da li može da se cela stranica ne menja...26.04.2004. u 10:00 - pre 243 meseci
Mozes da odradis i JavaScriptom, sto je, eko nemas mogucnost koriscenja serverskog skripta kao sto j ePHP jos i najelegantije resenje. Frejmove treba korsititi samo ako bas ne moze drugacije.

JavaScript moze da izgenerise odgovarajuci HTML kod koji ukljucuje i sliku i sve ostalo sto ti treba i da ga upise tamo gde treba u okviru staticnog dokumenta. Ovo sve moze da uradi na osnovu parametara koje prosledis dokumentu tako da u stvari sve vreme koristis jedan te isti dokument samo on prikazuje razlicite fotografije.

Pogledaj recimo http://www.goldylures.com/sr/g04.htm. Klik na bilo koju malu slicicu mamca otvara novi prozor i prikazuje uvecanu fotografiju. Nije onako kako si ti zamislio ali je princip identican.

Ako ti mozda treba da strana sama po slucajnom izboru prikazuje neku fotku i to ce ti JavaScript odraditi na vrlo slican nacin samo umesto da prosledjujes parametre, unapred napravis spisak fotografija i pustis skript da izabere jednu od njih. Tako nesto mozes da vidis na www.uzice.net, rotirajuci baneri na vrhu koriste taj princip.

Naravno, mozes da analiziras sorseve na oba sajta da vidis kako je to izvedeno.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Da li može da se cela stranica ne menja...26.04.2004. u 14:59 - pre 243 meseci
Citat:
broker:
Mozes da odradis i JavaScriptom, sto je, eko nemas mogucnost koriscenja serverskog skripta kao sto j ePHP jos i najelegantije resenje. Frejmove treba korsititi samo ako bas ne moze drugacije.


o bože.. ni jedan sajt NE BI SMEO da ne radi ako korisnik nema/isključi javascript!

JS je dobar za (opciona) poboljšanja sajta (i za neke manje bitne stvari, kao taj banner), ali je nedopustivo da glavni sadržaj sajta zavisi od JSa.

nezanemariv procenat ljudi (od onih koji koriste recimo IE) drži JS isključenim zbog sigurnosnih rupa ovog (khm) browsera (cifra je reda 10%)..

i još jedna važna stvar je da ni jedan pretraživač ne parsira JS, pa takav sajt niko neće moći da nađe recimo preko googla..



[Ovu poruku je menjao BobMarley dana 28.04.2004. u 20:15 GMT]
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Da li može da se cela stranica ne menja...26.04.2004. u 15:08 - pre 243 meseci
Potpuno se slazem da je najbolje stvar odraditi serverskim skriptom, sto sam i napisao u poruci. Medjutim kad se krpi, onda se krpi, pa kako god okrenes ispadne krpljenje.


[Ovu poruku je menjao BobMarley dana 28.04.2004. u 20:16 GMT]
 
Odgovor na temu

mifi

Član broj: 9291
Poruke: 26
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Da li može da se cela stranica ne menja...27.04.2004. u 15:26 - pre 243 meseci
Citat:
Ako koristis Dreamweaver mozes iskoristiti njegove template za to... Pre nekog vremena sam napisao tutorijal u kome je to objasnjeno. Pogledaj:

http://www.ionbee.net/modules/...php?w=art&idx=1&page=5

Pozdrav


Hteo bih puno da ti se zahvalim ovo je bas bilo ono sto mi je trebalo od sad cu redovno prvo tamo pogledati pre nego nesto pitam. Mozda si u onom tutorijalu samo ispustio da kazes da se vec napravljena stranica moze pretvoriti u template sa opcijom
File->Save as Template trebalo mi je malo vremena da to ukapiram :)
Pozdrav

 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Da li može da se cela stranica ne menja...

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.