Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PA "četvorke" na "trojku"?

[es] :: Fiksna telefonija :: PA "četvorke" na "trojku"?

[ Pregleda: 4088 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jona
Pančevo

Član broj: 21007
Poruke: 34
*.panet.co.yu



Profil

icon PA "četvorke" na "trojku"?22.04.2004. u 11:40 - pre 242 meseci
Pošto je pančevački Telekom najavio menjanje svih telefonskih linija koje su vezane na centralu u Staroj pošti (centar grada) a počinju na 4x-xxx (postaće 34x-xxx), interesuje me da li je nekom već promenjen broj ili je i to još jedna od izjava za prženje mase. Nezvanično sam saznao da prioritet imaju firme koje imaju broj na 4, pa tek onda fizička lica. Inače, podneo sam još u februaru o.g. zahtev za dodelu ISDN linije, ali nikakav papir o (ne)postojanju tehničkih mogućnosti mi još nije stigao iako stanujem kod u blizini "američke zgrade". Pa, da li je neko (fizičko lice) dobio skoro ISDN liniju ili mu je promenjen broj (sa "četvorke" na "trojku")?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: PA 23.04.2004. u 07:15 - pre 242 meseci
Mala ispravka: Nece biti izmene SVIH brojeva jer trenutno nema mogucnosti za to.
A tacno je da prvo idu pravna pa fizicka lica...(tako je svugde,a bogami, i logicno je)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Jona
Pančevo

Član broj: 21007
Poruke: 34
*.panet.co.yu



Profil

icon Re: PA 23.04.2004. u 23:34 - pre 242 meseci
Pa, MyWay, sudeći po tvom odgovoru, deluješ mi kao neko ko je upućen u tematiku. Da kojim slučajem ne radiš u pančevačkom telekomu? Moje konektovanje na Internet ide preko PCM i ne prelazi 14400 bps, ali siguran sam da ti nemaš takvih problema. Pa, ako radiš u telekomu, možda postoji neka mogućnost da "poguraš" moju zamenu broja ili dobijanje ISDN linije, jer je to izgleda jedini način da se oslobodim ovog "klasičnog" pristupa internetu i pređem na punih 56kbps? Naravno, ne bih ti ostao dužan ;)
Ili moram da otvorim privatnu firmu u stanu da bih se rešio PCM-a, 14400bps i pulsnog biranja?
Tonsko biranje, šta to beše?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: PA 24.04.2004. u 10:52 - pre 242 meseci
Džaba moliš čoveka, logika je prosta, ako PCM onda nema ISDN, sorry. Jedan od glavnih preduslova je potpuno slobodna parica, a ti je preko PCM-a deliš sa još trojcom (ako ti je limit 14400). Da bi ti se oslobodila parica, moraju da ti prokopaju nove parice do zgrade/kuće, a čik pogodi kad će to da se desi. Varijanta je i da tu trojcu prebaciš na neki PCM8 a ti uzmeš paricu, ali za to mora da budeš jaći mu*onja Što je još gore, bez nove parice i ako pređeš sa 4-ke na 3-ku, opet ćeš biti na PCMu (internet će ti i dalje biti spor, jedino će veza biti pouzdanija i imaćeš tonsko biranje).
Ja sam dobio ISDN liniju (na sodari), ali sam pre toga imao razne cimke da dođem do parice, uključujući čekanje da komšija umre da bi se oslobodila parica u zgradi. Pa onda brže bolje daj zahtev pre nego što se druge komšije sete . A kad imaš paricu onda je već lakše.
Što se tiče ISDNa u Pančevu, pred jesen je stiglo dosta ISDN bordova, i mislim da ih još nisu sve podelili. Koliko mi je objasnio prijatelj, uopšte nije problem u centrali nego u paricama (nedovoljan broj i užasan kvalitet parica između stare i nove pošte), tako da ako imaš vezu juri, jer ako firme pokupe sve valjane parice...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Jona
Pančevo

Član broj: 21007
Poruke: 34
195.178.35.*



Profil

icon Re: PA 24.04.2004. u 11:46 - pre 242 meseci
Hvala ti za ovo "surovo buđenje", mmix. Ne poznajem nikog u telekomu, probao sam posredno da doprem do direktora telekoma, ali od ljudi koji ga poznaju čuo sam da je neopevani lelemud koji samo otaljava svoj posao, tako da ni od toga nema ništa. Znači, ako sam te dobro razumeo, treba da podnesem zahtev za dodelu parice i to je jedini način da se rešim PCM-a? Ako ti je poznata ta procedura, misliš li da je dovoljno to što sam podneo zahtev za dodelu ISDN-a (još polovinom februara), ili ipak treba da odem još jednom da podnesem zahtev za dodelu nove parice? Kako se to uopšte zove (parica, linija)? Jedini šalter na kojem se podnose zahtevi za dodelu novih linija je uvek zakrčen, a kad nazovem gospođu koja tamo radi (zove se Speranca, btw ) dešava se otkačinjanje u stilu: "Nemam vremena za razgovoror, zazuzeta sam, radim, morate lično da dođete" itd. a sve što sam želeo je da mi neko ovlašćen kaže da li ću dobiti ili ne taj ... ISDN (ubaci sam potrebnu količinu psovki umesto tri tačkice). Reci mi molim te šta uopšte da tražim od njih, tj. šta da napišem u zahtevu? I još jednom, za sve one koji čitaju ovo a poznaju nekog ko bi mogao da mi pomogne: Ljudi, PLATIĆU KOLIKO TREBA!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: PA "četvorke" na "trojku"?24.04.2004. u 12:33 - pre 242 meseci
Ako ćeš da platiš koliko god da treba, evo uvešću ti ja preko voipa wireless vezom jedan svoj B ISDN kanal čim mi ih uvedu. Iskopali su rupe, položili dve parice do kuće, samo još da proradi ova nova centrala za Misu. :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: PA 24.04.2004. u 12:35 - pre 242 meseci
Nažalost, ne postoji nešto kao što je "zahtev za dodelu slobodne parice". Stvaranje tehničkih mogućnosti (oslobađanje parice) je deo postupka za neki veći zahtev, kao što je taj koji si podneo za ISDN. Inače, to što si podneo u februaru je još rano, ja sam za ISDN čekao 6 meseci. Sve se to dodeljuje komisijski, a komisija zaseda jednom u 3-6 meseci, pa ti vidi . Inače, Speranca je samo šalterski službenik koji radi na prijemu dokumentacije, ona primi tvoj zahtev i prosledi ga komisiji, džaba ti je da je pitaš bilo šta posle, i da hoće da ti pomogne ne može jer stvarno ništa ne zna. Tako da ona nije ovlašćeno lice koje ti tražiš.
Inače, dopiranje do direktora bilo čega u telekomu retko kad ima efekta, najbolje je doći do članova te komisije, ali ja stvarno tu ne mogu da ti pomognem, jer ne znam ni ko je u toj komisiji. Ono što znam je da ćeš bez veze sigurno biti odbijen, pošto si na PCMu i stvaranje tehničkih mogućnosti za tebe znači ili nove parice ili skidanje i premeštanje ostale trojce pretplatnika na druge parice/PCMove. Dovlačenje novih parica do vas četvorice podrazumeva kopanje ulica i razvlačenje kablova, na to nemoj da računaš, tu veze ne pomažu, jedino da te use*e da im to bude u planu (vidim da je sad Starčevo na redu, raskopaše celo selo).
A da ih prebace na druge PCMove, u situaciji kad su i PCMovi u centru prebukirani, je malo realno, ali uz jaku vezu možda izvodljivo (mada bi bilo lakše da si u nekoj zgradi, pa bi to moglo na nivou same zgrade).

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Jona
Pančevo

Član broj: 21007
Poruke: 34
195.178.35.*



Profil

icon Re: PA 24.04.2004. u 13:02 - pre 242 meseci
mmix, hvala ti još jednom. Izgleda da mi jedino preostaje bežični Internet, ali kakve sam sreće, biće neka koska tipa: Nizak ti je krov i blokiraju te "američka" zgrada i SDK
 
Odgovor na temu

Jona
Pančevo

Član broj: 21007
Poruke: 34
195.178.35.*



Profil

icon Re: PA "četvorke" na "trojku"?24.04.2004. u 13:12 - pre 242 meseci
Gojko, ako mi za tvoju ponudu treba pun kamion opreme, onda ništa od toga... Šta bi mi sve trebalo za tvoju varijantu, kada bih mogao da dobijem ISDN i koliko bi to okvirno moglo da košta?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
213.137.100.*



+629 Profil

icon Re: PA 24.04.2004. u 13:21 - pre 242 meseci
Moram priznati da su ljudi kao mmix vrlo informisani...
Jona, ukratko, mrka kapa.... Da bi se tvoj problem resio, treba kopati, postavljati kablove, skupljati odgovarajuce dozvole (sto uvek ispadne najskuplje i najteze - primer Mise), a iako ima mnogo njih koji su u nezavidnoj situaciji kao i ti, rastrkani su pa nije previse isplativ posao
Jedino sto ja vidim kao resenje je da pojuris da ti se zameni PCM malo novijim pa da udvostrucis na 28.8 kbps(mislim da realno gura do te brzine, ali mozda moze i vise od toga).
Da, znam, dvaput nista je nista, ali, ipak je nesto dok se trajno ne resi problem...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: PA "četvorke" na "trojku"?24.04.2004. u 13:26 - pre 242 meseci
Jona, u principu sam se šalio malo. Sa tehničke strane je izvodljivo na način koji sam opisao za par stotina evra opreme i još malo truda oko podešavanja svega, ali pošto telekom ima monopol na pružanje telefonskih usluga, mislim da ne smem na ovaj način da ti preprodajem pola svog baznog ISDNa (koji tek treba da mi uvedu btw i koji već kasni pošto je već ko zna koliko puta obećan, pa pomeren rok, i tako redom). :)
 
Odgovor na temu

Jona
Pančevo

Član broj: 21007
Poruke: 34
195.178.35.*



Profil

icon Re: PA 24.04.2004. u 13:55 - pre 242 meseci
Ma ok je... Samo sam se nadao da ću možda početi da čitam teme tipa "CLID na ISDN" i tome slično... A što se tiče Mise, poznato mi je kakvi su tamo problemi što se tel. linija tiče, živeo sam tamo. Čini mi se da od svih brojeva na Misi, za 96 - 97% brojeva je moralo da se kopa i rukama i nogama da bi se dobili (da ne pominjem "podmazivanje" ) Kad god sam prolazio pored farfbare "Bojana", uvek sam se iznervirao zato što su jedini na Misi koji su imali "trojku".
Eh, a nekad su mi "petica", "metakanta" i 33600bps bili spori...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: PA 24.04.2004. u 16:13 - pre 242 meseci
Citat:
Jona:
mmix, hvala ti još jednom. Izgleda da mi jedino preostaje bežični Internet, ali kakve sam sreće, biće neka koska tipa: Nizak ti je krov i blokiraju te "američka" zgrada i SDK

Vidiš zanimljivo, treba videti ko sve radi wireless u PA. Imaš MadNet, njihova bazna je na krovu robne kuće, proveri, možda se vidi od tebe. Ima 3DNet, njihova antena je na SDK, ali za nju nemaš šanse, verovatno si ispod zone emitovanja (opet, možda možeš da razvučeš UTP do njih ). Znam da je i Tehnikom počeo u pančevu, al ne znam dge im je bazna...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: PA 24.04.2004. u 16:22 - pre 242 meseci
Citat:
Jona:
A što se tiče Mise, poznato mi je kakvi su tamo problemi što se tel. linija tiče, živeo sam tamo. Čini mi se da od svih brojeva na Misi, za 96 - 97% brojeva je moralo da se kopa i rukama i nogama da bi se dobili (da ne pominjem "podmazivanje" )

Ma cela ta telekom priča je monstruozna Ajde, Nova Misa, da kažeš, poludivlje naselje nastalo da bi se rešili stambeni problemi, pa niko nije mislio unapred na komunikacionu infrastruturu (a bogami ni na ostale infrastrukture). Idiotluk koji mene oduševljava je moja i slične zgrade, u koje su parice instalirane tokom gradnje zgrade, a u koje su na 30 stanova uvukli 20 parica (takođe, nevezano, na 80 stanova 20 parking mesta i slično).

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: PA "četvorke" na "trojku"?24.04.2004. u 16:47 - pre 242 meseci
3dnet nema samo AP na sdk zgradi već ima još nekoliko repetitora po isturenim naseljima, a za detalje se ipak obrati njima.
 
Odgovor na temu

Jona
Pančevo

Član broj: 21007
Poruke: 34
195.178.35.*



Profil

icon Re: PA 24.04.2004. u 18:50 - pre 242 meseci
Pa, tako će i biti. Nazvaću ljude iz 3DNeta, pa ću videti da li je ta varijanta moguća. Video sam neke antene u onom jednosmernom delu Zmaj-Jovine (između Karađorđeve i Svetog Save) ali one su okrenute ka staroj pošti (izgleda da im je tamo AP) a i visina krova je otprilike kao i kod mene.
mmix, zaboravio si trotoare na Misi (tj. nedostatak istih ;) ).
Idiotarija (što se tiče parking-prostora) se sastoji u tome da najviše mesta imaš u centru grada (mislim, pogledaj Kotež II). Mada, rado bih se vratio tamo, zato što je telefonska infrastruktura bolja na Kotežu nego ovde gde sam sad. Ako se još jednom budem selio, neophodan uslov će biti postojanje ISDN linije (ili obične "trojke" :) ).
Kad sam poslednji put bio u pošti da platim račun, dve bakice ispred mene su komentarisale pismena obaveštenja koja su dobile od telekoma da će im biti zamenjeni brojevi. "Dobro je to tonsko biranje...". Pa gde je tu pravda, ja otprilike plaćam mesečno zbir njihova dva računa pa još puta 5, a njima "trojka"?
Znam, sve to ima veze sa tehničkim uslovima, ali ipak boli...
Momci, hvala vam na korisnim savetima!
 
Odgovor na temu

ulpijana
Novi Sad

Član broj: 4512
Poruke: 77
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: PA "četvorke" na "trojku"?24.04.2004. u 23:30 - pre 242 meseci
Izvini Jona ali mi nesto nije jasno! Ako dobro tumacim tvoju IP adresu, dolazis sa Telekomove mreze (ne dial in-a)!!! U tom svetlu mi uopste nisu jasna tvoja pitanja. Da li je ovo neka provokacija ili ne znas gde radis?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
213.137.100.*



+629 Profil

icon Re: PA "četvorke" na "trojku"?25.04.2004. u 08:31 - pre 242 meseci
Citat:
ulpijana:
Izvini Jona ali mi nesto nije jasno! Ako dobro tumacim tvoju IP adresu, dolazis sa Telekomove mreze (ne dial in-a)!!! U tom svetlu mi uopste nisu jasna tvoja pitanja. Da li je ovo neka provokacija ili ne znas gde radis?

Mislim da je dial-in sa Bis informatike, a oni su uzeli internet od telekoma pa otud ta IP adresa...
Uradi traceroute pa ćeš videti
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Jona
Pančevo

Član broj: 21007
Poruke: 34
195.178.35.*



Profil

icon Re: PA 25.04.2004. u 20:53 - pre 242 meseci
Nije provokacija, koristim simens + GPRS na 064 mreži. Dok je još besplatan...
 
Odgovor na temu

ulpijana
Novi Sad

Član broj: 4512
Poruke: 77
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: PA "četvorke" na "trojku"?26.04.2004. u 06:49 - pre 242 meseci
Sorry, na to sam skroz zaboravio!
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: PA "četvorke" na "trojku"?

[ Pregleda: 4088 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.