Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

xine subtitles

[es] :: Linux desktop okruženja :: xine subtitles

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18621 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: xine subtitles20.08.2002. u 03:16 - pre 263 meseci
Meni ne secka ni sa hdd-a ni sa cd-a. Cak stavise ponekad uzme u winu da mi se tripuje i da koci, secka mozda zato sto mi je prljava glava na cd-rom-u al sa Mplayerom nema tih problema. Nema smisla al sta ja tu sad da radim. A verujte mi imam loshiju masinu nego pola vas tu.
 
Odgovor na temu

tarantula
srbija

Član broj: 1123
Poruke: 115
62.32.53.*



Profil

icon Re: xine subtitles20.08.2002. u 07:12 - pre 263 meseci
ovako. uspeo sam da namestim velicinu slike i i dalje mi radi bolje nego xine. Nesecka nista lepsa je slika i tako. E sad zanima me kako da pustim nasa slova kao subtitle ?!?!? Jednostavno nekad prikaze nasa slova a nekad ne u toku jednog filma. Napominjem samo da nije greska (verovatno) do prevoda jer u xine radi normalno sa svim nasim slovima ko i u windowsu. Samo ne znam sto mplayer nece da pusti uvek sva slova.
Znaci nije da jednom oce drugi put nece. Nego u jednom filmu nekad prikaze CH a nekad nece(isti slucaj i sa ostalim slovima)...

mohanican javljaj se :)))




Nadmudriti protivnika
 
Odgovor na temu

tarantula
srbija

Član broj: 1123
Poruke: 115
62.32.53.*



Profil

icon Re: xine subtitles24.08.2002. u 16:16 - pre 263 meseci
e pazi ti VRider, to sto je tebi bolji xine od mplayera nemoras da vredjas korisnike mplayera vec da pustis ljudew da probaju pa kome se sta svidja nek koristi.
Slazem se da smo skrenuli sa teme xine subtitles i moderatori mogu da izbrisu postove vezane iskljucivo za mplayer probleme (na primer ona moja 2 poslednja posta). Medjutim rece da su svi problemi sa mplayer subtitles reseni. E pa nisu.. rekoh ti da nece da pusta ZH i SH... tako da oladi malo. Sto se tice xine subtitlova svi problemi su reseni. I zbog toga moze da se zatvori ovaj topic.

pozdrav
Nadmudriti protivnika
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: xine subtitles25.08.2002. u 04:19 - pre 263 meseci
Iskuliraj malo.
Nisam vredjao korisnike mplayera, a ako sam nekoga i vredjao onda je to (jedan) odredjeni korisnik mplayera.
U vezi tvog problema. Postoji sansa (mala, ali postoji) da nije ceo subtitle napisan koriscenjem iste kodne strane. Pogledaj fajl iz hex editora. Ako je sa tim sve u redu, pitaj komsije sa severa :)))
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: xine subtitles25.08.2002. u 11:44 - pre 263 meseci
Citat:
tarantula:
ovako..., instalirao sam mplayer i radi mi mogu vam reci bolje od xine-a ALI imam problem.
Recimo kad otvorim neki film da gledam (nije slucaj kod svih filmova) mplayer ga prikazuje u vrlo malom prozoru, i kad stavim full screen ta slika ostaje iste velicine i nemoguca je za gledanje.
Ima li neko predlog neki ... ?


Ja ne koristim gui koji dolazi u mplayer nego to radim sve iz konzole, kljucni parametar je -zoom zatim sa parametirma -x i -y odredis skaliranje, i dodas i -fs za full screen i to bi trebalo da resi sve muke ;)

za vise detalja pogledaj man mplayer
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: xine subtitles25.08.2002. u 11:53 - pre 263 meseci
Citat:
tarantula:
ovako. uspeo sam da namestim velicinu slike i i dalje mi radi bolje nego xine. Nesecka nista lepsa je slika i tako. E sad zanima me kako da pustim nasa slova kao subtitle ?!?!? Jednostavno nekad prikaze nasa slova a nekad ne u toku jednog filma. Napominjem samo da nije greska (verovatno) do prevoda jer u xine radi normalno sa svim nasim slovima ko i u windowsu. Samo ne znam sto mplayer nece da pusti uvek sva slova.
Znaci nije da jednom oce drugi put nece. Nego u jednom filmu nekad prikaze CH a nekad nece(isti slucaj i sa ostalim slovima)...



Pa ne znam da li si skinuo fontove za cp1250(posto je 99 prevoda u ovom kodnom rasporedu) fontove mozes da skines odavde ftp://ftp.lug.udel.edu/MPlayer/releases/mp-arial-cp1250.zip, izaberi velicinu koja ti odgovara zatim iz tog direktorijuma prekopiraj ceo sadrzaj u ~/.mplayer/font i nasa slova ce raditi bez greske :)

 
Odgovor na temu

tarantula
srbija

Član broj: 1123
Poruke: 115
62.32.53.*



Profil

icon Re: xine subtitles25.08.2002. u 21:23 - pre 263 meseci
e pa ni ja nekoristim GUI za mplayer vec takodje iz konzole i uspeo sam kombinacijom -zoom -vm -fs da dobijem velicinu slike(nekad nije potrebno -zoom). Ranije sam pokusavao sa -x i -y ali bez -zoom ali velicina same slike je ostajala ista a ona crna pozadina je bila te velicine koju sam naveo.

Ovo za fontove ce verovatno da proradi... tako da kad dodjem kuci obavesticu vas :)))

pozdrav

Nadmudriti protivnika
 
Odgovor na temu

tarantula
srbija

Član broj: 1123
Poruke: 115
62.32.53.*



Profil

icon Re: xine subtitles25.08.2002. u 23:03 - pre 263 meseci
e fala bogu. Konacno sve radi. Stavio sam one fontove sto je rekao Dejan Lozanovic i radi sve OK. Velicina slike moze rucno da se podesava sa naredbom -zoom -x n -y m (gde su n i m vrednosti za rezoluciju).

Hvala Dejanu i svima koji su pomogli.

Pozdrav

Nadmudriti protivnika
 
Odgovor na temu

luner
Donald Secret
ISP admin

Član broj: 80
Poruke: 171
*.jagodina.beotel.yu

Sajt: www.lun.co.yu


Profil

icon Re: xine subtitles27.08.2002. u 10:53 - pre 263 meseci
Hm, i ja imam isti problem sa prikazivanjem sloiva š i ž (ne sećam se dal i đ beše zeza). A skinuo sam sve one fontove i stavio ih u /usr/local/share/mplayer/font/arial*.

i pozivam ih sa -sub subtitle -font /usr/.../arial*/font.desc. I neće da prikaže ova slova.

Tarantula, jesi li ti to rešio (nisam primetio da si i to naeo kao ispunjeni uslov tvoje sreće)?

Uzgred, svako ko koristi Sleka znaće i da ceni mplayer - mplayer je odličan samo mora lepo da se iskompajlira, da se skinu codec-i, fontovi - uglavnom ima zajebancije ali kada se sve sredi - radi kao sat.
*************************************
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: xine subtitles27.08.2002. u 14:11 - pre 263 meseci
Citat:
luner:
Hm, i ja imam isti problem sa prikazivanjem sloiva š i ž (ne sećam se dal i đ beše zeza). A skinuo sam sve one fontove i stavio ih u /usr/local/share/mplayer/font/arial*.

i pozivam ih sa -sub subtitle -font /usr/.../arial*/font.desc. I neće da prikaže ova slova.

Tarantula, jesi li ti to rešio (nisam primetio da si i to naeo kao ispunjeni uslov tvoje sreće)?

Uzgred, svako ko koristi Sleka znaće i da ceni mplayer - mplayer je odličan samo mora lepo da se iskompajlira, da se skinu codec-i, fontovi - uglavnom ima zajebancije ali kada se sve sredi - radi kao sat.


e ajde prekopiraj sadrzaj iz /usr/local/share/mplayer/font/arial u /usr/local/share/mplayer/font i trebalo bi da ti radi bez problema tj bez navodjenja -font opcije. opet jos jedan razlog zbog cega ne radi je verovatno nisi skinuo dobre fontove za cp1250, jer sam ja skinuo prvi put neke koji nisu radili najsjajnije sa nasim slovima. u svakom slucaju procesljaj njihov ftp sajt.
 
Odgovor na temu

tarantula
srbija

Član broj: 1123
Poruke: 115
62.32.53.*



Profil

icon Re: xine subtitles27.08.2002. u 17:47 - pre 263 meseci
luneru, evo ti kako meni radi u sleku fenomenalno:

cp mp-arial-cp1250.zip ~/.mplayer/font/
cd ~/.mplayer/font/
unzip mp-arial-cp1250.zip
su
rm -rf /usr/local/share/mplayer/font/*
cp mp-arial-cp1250.zip /usr/local/share/mplayer/font/
cd /usr/local/share/mplayer/font/
unzip mp-arial-cp1250.zip

i to je to. E sad posto nisam kuci nesecam se da li sam dobio one dirove sa velicinom fontova ili ne. Ako imas te dirove onda samo iz jednog kopiras sve fileove u oba font dira (u /home... i u /usr...... naravno u /home... sa user privilegijama a u /usr... sa root privilegijama).

i onda samo :
mplayer -vo x11 film.avi -sub title.sub
i onda mozes da kombinujes jos i opcije -fs -zoom -vm

ako treba jos pomoci javi


Nadmudriti protivnika
 
Odgovor na temu

luner
Donald Secret
ISP admin

Član broj: 80
Poruke: 171
*.jagodina.beotel.yu

Sajt: www.lun.co.yu


Profil

icon Re: xine subtitles27.08.2002. u 19:32 - pre 263 meseci
cp1250 radi kako treba a iso-8859-2 ne - idiotizam!

U svakom slucaju, hvala momci - resen problem!
*************************************
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
*.cac.sezampro.yu

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: xine subtitles27.01.2004. u 11:44 - pre 246 meseci
Citat:
VRider:
Problem je resen!!!
Kao i sve drugo kada je u pitanju Linux, resenje se krilo u samo nekoliko slova config fajla. Umesto "sans" fonta treba koristiti "sanshu" i sve leti.
Usput, jos jedno zapazanje kada je u pitanju poredjenje xinea i mplayera - xine neprestano cita podatke sa diska, CDa, (dioda neprestano trepce), dok mplayer to radi na svake dve-tri sekunde, pa film tada secka. Mashina nije slaba, pa da neko kaze da je do nje problem (AthlonXP 1600+, 256MB, NR7900a).
Jednostavno - XINE je zakon!




Imam 0.9.22 Xine player na SuSE 9.0, procitao sam kako si ti editovao "xine-config" i da su ti se pojavila nasa slova ali to meni ne polazi za rukom.

Na mom racunaru sam nasao fajl xine-config u direktorijumu /usr/bin On je shell script-a, ukoliko sam ga otvarao sa nekim programom za tekst nisam mogao da vidim nigde da postoji mesto na kome se nalazi pomenuti font "sans" pa da ga promenim ui "sanshu"

Molim te da mi pojasnis kako da podesim nasa slova na Xine player-u posto odskora koristim Linux i ne snalazim se bas dobro kada treba da se radi u shell-u :)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: xine subtitles27.01.2004. u 23:13 - pre 246 meseci
Fajl xine-config se nalazi u tvom home direktorijumu u poddirektorijumu ".xine". Znaci, treba da editujes ~/.xine/xine-config. Inace, taj moj post je star dosta (godinu i po najmanje), tako da sam promenio misljenje. Mplayer je ipak bolji. Mene je zbunjivala gomila opcija.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: xine subtitles

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18621 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.