Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

xine pomerena slika

[es] :: Linux desktop okruženja :: xine pomerena slika

[ Pregleda: 2619 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fascinom

Član broj: 2984
Poruke: 66
*.net.hinet.hr



Profil

icon xine pomerena slika11.10.2002. u 13:03 - pre 262 meseci
Stvar je ovakva : Instalirao sam xine-lib-xxx, xine-ui-xxx, toxine-xxx i gnome-xine-xxx na 333MHz 96 MB RAM RadHat koji btw radi "perfektamente". Uz nekoliko manjih problema uglavnom oko dependensi-a sve je proslo o.k. Kada startam xine pokrene film i pusta u velicini koju god da postavim ( i to odlicno, za taj komp. u win. nisam mogao gledati akcione scene da ne zapinje, u xine u fullscreen-u klizi savrseno), ali slika je cjela pomerena tj. preklopljena tako da sa ljeve strane vidim 1/3 desne. Veoma cudno ! Ne zanima me MPlayer, zelim bas ovaj jer me odusevio, samo sto imam taj "mali" problem.
Da li netko zna o cemu se radi ?
if your erection last more than four hours, seek immediate medical attention!
 
Odgovor na temu

fascinom

Član broj: 2984
Poruke: 66
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: xine pomerena slika15.10.2002. u 09:19 - pre 262 meseci
Otkrio sam problem i radim na njegovom rijesenu. Ipak sam bio primoran instalirati MPlayer i vidi cuda i on je radio istu stvar. Slika je bila jednako preklopljena kao i kod xine-a. Naime radi se o "Xv" driver-u koji oba player-a koriste kao default. kada stavim da mu je < -vo x11 >
sve ide o.k., s' tim da imam degradaciju u kvaliteti reprodukcije (ne radi vise onako perfektno kao sa prvim driver-om). Zvuk kasni za sliko i bez switch-a < -framedrop > nema gledanja filma. Mada i sa njim je mucenje. Pokusacu srediti taj "Xv" i javiti sto se dogodilo !
if your erection last more than four hours, seek immediate medical attention!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: xine pomerena slika

[ Pregleda: 2619 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.