Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com

[es] :: E-Kupovina :: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 52559 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.etf.bg.ac.yu



+4 Profil

icon Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com20.04.2004. u 12:32 - pre 242 meseci
Interesuje me kako da kupim preko amazon.co.uk i shopping.yahoo.com neka
DVD izdanja? Sta mi je potrebno?
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu



+4 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com20.04.2004. u 13:01 - pre 242 meseci
pa valjda vazeca kreditna karta :) i ime i adresa :)
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
195.178.35.*



+4 Profil

icon Re: Kako 21.04.2004. u 13:51 - pre 242 meseci
Citat:
zaraza:
pa valjda vazeca kreditna karta i ime i adresa

znam ja da treba kreditna kartica. Ali da li moze nekim cekom da se unapred plati pa posalje cek? Koje kreditne kartice mogu da se nabave u Srbiji a da se njma moze kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com.

Konkretno kupio bih neka DVD izdanja koja se nemogu ovde u Srbiji naci, pa mi je jedina mogucnost E-kupovina.
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu



+4 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com21.04.2004. u 14:26 - pre 242 meseci
Mozda ti Visa Electron moze pomoci.
http://www.raiffeisenbank.co.y...et_services/visa_electron.html
http://international.visa.com/ps/products/electron/
pogledaj, sigurno moze da se pazari preko neta, drugar je to radio, tako da nema problema...jedino sto ne znam za amazon, to valjda pise negde kod njih na sajtu koje karte primaju
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com21.04.2004. u 14:59 - pre 242 meseci
Procitaj sve teme u forumu PLATNE KARTICE na ovom sajtu, mnogo puta je razglabano o tome. Uglavnom korisnik 'zaraza' ti je dao pogresnu informaciju, sa Visa Electron karticama se ne moze vrsiti placanje preko interneta.

Potrazi na forumu informacije o 'visa internet' i 'visa virtuon' karticama.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu



+4 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com21.04.2004. u 15:16 - pre 242 meseci
ja se stvarno izvinjavam ako je ovo netacno, ali tako mi je receno...
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com23.04.2004. u 09:06 - pre 242 meseci
Svasta pricaju, ali da krenemo logicno da razmisljamo - na electron karticama nemas ceo 16tocifreni broj. Kako ces da izvrsis sa njom onda placanje na amazonu, sta ces da uneses u polje gde se bas taj broj trazi? Visa internet kartica iste banke je skroz druga prica, ona bas za to i sluzi ali se ne moze koristiti na POS terminalima kao electron.

Ali ovo se prica na ovom forumu po jedno 50ti put, stvarno nije u redu sto niko ne cita stare teme pre nego sto krece ovde sa diskusijom. Moderatori su u ovom slucaju zakazali, ovakve teme (ili poruke na njima) treba odmah brisati i korisnike upucivati da eventualnu diskusiju nastave na starim temama koje se uglavnom bave istom problematikom.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu



+14 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com23.04.2004. u 18:32 - pre 242 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Svasta pricaju, ali da krenemo logicno da razmisljamo - na electron karticama nemas ceo 16tocifreni broj..


Visa Electron HVB banke ima 16-cifreni broj.
Kolega je koristio u USA za download novca na ATM i redovnu kupovinu (POS)


BTW, "legalno sam kupio" :-) 19.aprila na amazon.co.uk jedan DVD i malopre dosao sa posla i nasao ga ispod otiraca za cipele, posto nije mogao da stane u sanduce, a postara mrzelo da ga vraca i ostavlja poruku?!
 
Odgovor na temu

mega023
NS

Član broj: 25570
Poruke: 100
212.200.107.*

ICQ: 27429884
Sajt: www.svetautomobila.com


Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com20.05.2004. u 00:55 - pre 241 meseci
ja imam Visa Internet karticu Vojvodjanske Banke i prilicno sam zadovoljan....

Znam da mozes dobiti takvu karticu i u Raifiesen Banke
(ali sam ja zbog vece rasprostranjenosti VB se opredelio za njih)

Visa Electron kartice sluze samo za Bankomate (to electron zbunjuje ljude).
A postoje posebne VISA kartice (clasic, busines, gold...) koje sluze sa kupovinu po radnjama.... najbolje da se raspitas u VB ili na njihovom sajtu www.voban.co.yu (na naslovnoj strani nadji platne kartice)

U principu karticu za internet mozes otvoriti u jednoj od ove dve banke, pod veoma slicnim uslovima 20e depozit + 250 dinara godisnja clanarina...

Kartica ima i CV2 kod koji je potreban kod novih sajtova kao zastita...
I moze se blokirati pozivom na broj banke i davanjem svoje sifre, i tada ti se ne moze desiti da ti neko opaje karticu

pozdrav


ako te zanima jos nesto pisi na mail u sig.

 
Odgovor na temu

biki_1969
Biljana Petrovic
Zemun

Član broj: 65491
Poruke: 5
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com20.08.2005. u 16:04 - pre 226 meseci
Molim te kazi mi gde mogu da kupim odecu i obucu preko neta, posto imam i ja Visa internet karticu. Pokusavala sam na nekim sajtovima ali nece da prihvate isporuku za nasu zemlju. Pa ako znas neke stranice posalji mi.
 
Odgovor na temu

baja_yu

Član broj: 64300
Poruke: 68
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com27.10.2005. u 06:00 - pre 224 meseci
Bilo sta da trazite probajte preko www.froogle.com i www.bizrate.com
Oni pretrazuju u mnooogo prodavnica i pokazu vam gde je najjeftinije.

Sto se tice toga da li salju ili ne, to je malo komplikovanije, ali objasnjeno je u mojoj poruci ovde:

http://www.elitesecurity.org/tema/98306/2
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.beobug.com.



+26 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com15.06.2006. u 18:16 - pre 216 meseci
ako vam trebaju knjige sa amazona mozete odavde, sve vam oni urade vi samo platite i uzmete http://www.knjizara.com/amazon/
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com15.06.2006. u 18:40 - pre 216 meseci
Ako vam sa amazona treba jos nesto osim knjiga mozete odavde, sve vam oni urade vi samo platite i uzmete www.e-ducan.com
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
*.beogrid.net.



+94 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com20.06.2006. u 17:07 - pre 216 meseci
ne znam za britanski ali ja sam kupovao par puta na americkom amazonu, uglavnom knjige i nisam imao problema. Koristim Visa Virtuon karticu Rajfajzen banke. Ako bas hoces da budes siguran, uvek mozes da platis vise i sacekas da ti DHL ili FedEx dostave narudzbinu
 
Odgovor na temu

krabbe

Član broj: 79573
Poruke: 15
*.100.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com28.11.2006. u 01:41 - pre 211 meseci
Meni su se usluge e-ducana ucinile prilicno skupim pa sam zapoceo samostalnu kupovinu pomocu visa virtuon kartice. Za sada funkcionise i sa amazon.co.uk sajta redovn odobijam knjige, cd, dvd naslove...
 
Odgovor na temu

maestralbgd
bgd

Član broj: 106996
Poruke: 15
194.79.41.*



+1 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com29.01.2007. u 08:01 - pre 208 meseci
najveci deo VISA kartica koje izdaju ovdasnje banke moze se koristiti za kupovinu na amazonu! Ja imam raiffeisenovu Visa revolving i bez problema sa njom kupujem i na amazonu i na ebayu i drugih e-shopovima...tako da za legalnu kupovinu treba da imas samo legalnu VISA karticu i to je to....
ms
 
Odgovor na temu

dolinaj
vladimir dolinaj
pvl
stara pazova

Član broj: 145921
Poruke: 3
77.46.226.*



Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com20.05.2007. u 14:01 - pre 205 meseci
raifayzen banka izdaje virtuon katice za kupovinu na netu. Najmanje moras uplatiti na nju 20 eura
 
Odgovor na temu

djdacha
Danilo Radakovic
New York

Član broj: 4790
Poruke: 86
..r3.nyr-nyw.ny.cable.rcn.com.



Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com09.07.2007. u 21:43 - pre 203 meseci
Ciaos.

Video sam ove postove pa rekoh možda će moj odgovor pomoći nekome ko želi robu iz inostranstva.

Tačno je da možete da plaćate sa određenim karticama po internetu, ja sam uzeo jednu u našoj zemlji i uspevao sam uvek da podignem novac sa automata (ATM) ali kada sam probao da platim robu kod online prodavaca, oni su je elegantno odbijali. Da budem iskren, uspeo sam jednom da kupim ali sam morao da skeniram pasoš i Green Card, pa posle više dana uspeo da dokažem autorizaciju. Da skratim priču preselio sam se u USA i imao sam jednu karticu sa sobom sa kojom sam odneo pare iz Srbije. E sad, ima jedna kvaka sa ovim. Čak i kada ne uspete da platite na internetu sa electron karticama, oni će vam staviti iznos na pending. To znači zarobljene pare na neko vreme, uobičajeno 7-10 dana. Znači neće vam uzeti novac na kraju, ali će biti zarobljen sa svakom neuspešnom transakcijom.

Čak i kada nabavite validniju karticu (u Americi je Debit card aktuelna pored kreditnih), onda ostaje problem da prodavac ne želi da šalje robu u našu zemlju. Istina je da neki žele, ali ste i dalje suženi na određene prodavnice. Dakle situacija nije baš odlična, pa sam onda shvatio da postoji potreba da neko šalje robu za naše građane u Srbiju pa čak i AKO NEMAJU bilo kakvu karticu. Postao sam saradnik u firmi koja to radi iy New York-a, i sada ne znam da li smem da vam ostavim link ka prodavnici (sajtu) ili se to smatra reklama. Nama je pre svega bio cilj da ljudima omogućimo nabavku robe koju ne mogu uopšte da nađu u našoj zemlji ili blizini...

Bilo kako bilo, ako mi administrator izbriše ovu poruku, neka mi kaže kako da dojavim ljudima za prodavnicu. Ako vas interesuje Googlujete rec "narucujem" u browseru i dobicete link ka sajtu. Još jednom se izvinjavam ako sam prekršio pravila foruma, ipak se radi o specificnim uslugama koje baš ne nude svi na internetu. Inače iz iskustva kažem da ljudi ne plaćaju carinu za sitnije stvari do 20 EVRA.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com10.07.2007. u 08:14 - pre 203 meseci
Informacija o nekoj prodavnici ide preko PP. Ja sam ti poslao jednu, pa pogledaj molim.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

frenkyshka
VR

Član broj: 161088
Poruke: 29
77.46.225.*



Profil

icon Re: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com28.10.2007. u 00:26 - pre 199 meseci
Citat:
djdacha:Inače iz iskustva kažem da ljudi ne plaćaju carinu za sitnije stvari do 20 EVRA.


Pozzz

Koliko ja znam na vrednost robe ispod 100e se ne placa carina (naravno ako je roba za licne potrebe). Svojevremeno je nekerman funkcionisao na tu foru, kod Mladjo nije provalio.

Gojko Vujovic:
Svasta pricaju, ali da krenemo logicno da razmisljamo - na electron karticama nemas ceo 16tocifreni broj. Kako ces da izvrsis sa njom onda placanje na amazonu, sta ces da uneses u polje gde se bas taj broj trazi?

Meni je seka u Procredit banci rekla da Visom Elektron mogu vrsiti placanje i preko interneta. Na moje pitanje zasto nema tih 16 cifara? Ona mi je na papiricu napisala ceo broj jer ga oni imaju tamo kod njih. Ja nisam jos probao jer nisam skroz upucen ali znam sigurno da imam tih 16 cifara.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Kako "legalno" kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 52559 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.