Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosiravanje interneta ubiquiti antenama

[es] :: Wireless :: Prosiravanje interneta ubiquiti antenama

[ Pregleda: 369 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihajlo79
Srbija

Član broj: 347318
Poruke: 16



Profil

icon Prosiravanje interneta ubiquiti antenama21.02.2024. u 16:26 - pre 2 meseca
Zdravo, posto mi je vise preko one stvari koaksijala od propagandnog provajdera, a u mojoj ulici nema optika imam cistu vazdusnu liniju sa drugom kucom gde imamo opticki net distanca 400m.

Uzeo bih dve UBIQUITY airMAX LiteBeam 5AC CPE antene i doveo dobar net u kuci gde zivim, kada raskinem ugovor ove antene bih isplatio kroz otprilike 6 meseci ustede jer bih raskinuo sa mojim provajderom.

Znam da su ove antene overkill ali sam siguran da ce 200megabita da prebace lagano, pre nego uopste da kupim te antene i uradim to zanima me da li je uopste to legalno. Nemam namere da snosim neke posledice ako podelim internet u drugoj kuci koji mi placamo ali nema veze samo zelim da budem siguran da li smem to da radim.
J.Mihajlo
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1676
*.ipv4.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: Prosiravanje interneta ubiquiti antenama21.02.2024. u 21:09 - pre 2 meseca
Ja sam sličnu stvar radio sa jagicama prije desetak godina i niko mi nije pokucao na vrata. Meni je logično da je legalno, budući da je oprema legalna sa certifikatom.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Prosiravanje interneta ubiquiti antenama26.02.2024. u 08:19 - pre 2 meseca
Citat:
Mihajlo79:
Zdravo, posto mi je vise preko one stvari koaksijala od propagandnog provajdera ...
Uzeo bih dve UBIQUITY airMAX LiteBeam 5AC CPE antene i doveo dobar net u kuci gde zivim ....
Znam da su ove antene overkill ali sam siguran da ce 200megabita da prebace lagano,


Vidjao sam te (kako ti nazivaš: Overkill antene) po radilištima,
okačene na Kontejnere-Kancelarije od pojedinih Firmi.

ee sad,

Sa kim su uspostavljali Link - nemam pojma ? ... pošto je svako imao po jednu.

A vidjao sam ih u Par-u izmedju dva objekta, gde je rastojanje bilo više od tvojih 400m (možda 600-700m).
------------------------------
Ako si kupio i Montirao te antene,
javi barem
- Kako rade? Jesi li zadovoljam dometom i brzinom prenosa ?

aj, pa Sa srečom,
poz
--------------------
PS:
Interesantno da Obican Google prevodilac ne ume u slengu jezika da prevede "Overkill",
ali ima specialnih Dictonary-ja, ko to umeju,
evo:

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Prosiravanje interneta ubiquiti antenama27.02.2024. u 11:44 - pre 2 meseca
Po pravilu provajderi kada nekom iznajmljuju internet u ugovor stave klauzulu kojom zabranjuju a taj internet deli dalje van objekta na koji se vodi priključak. to će reći da to što nameravaš verovatnniej legalno - proveri ugovor.

S druge strane, nema šanse da te nahvataju da to radiš, niti ih zanima niti to rade.




 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Prosiravanje interneta ubiquiti antenama

[ Pregleda: 369 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.