Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AMD Driver timeout

[es] :: Video karte i monitori :: AMD Driver timeout

[ Pregleda: 2232 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihajlo79
Srbija

Član broj: 347318
Poruke: 16



Profil

icon AMD Driver timeout17.02.2023. u 15:28 - pre 14 meseci
Zdravo, sastavio sam drugu kompjuter Ryzen 3 2200g, Gigabyte windforce rx570 ona bejzik varijanta od 4gb, 2x8gb na 3000 mhz patiot viper, asus prime a320-k i raidmax napajanje 535w bronzano 80PLUS(ne osudjujte nije imao za vise kratak budzet bas) ne 85plus hahaha, kupio je ceo komp od proslog druga bkv samo drugacije napajanje diskovi ram itd, da predjem na stvar

Desava se u desktopu da nestane slika vrati se i izadje amd timeout crash neki(sa razlogom uvek nvidia..) i od igrice mu radi samo warzone 2.0,lol i cs go. Pubg ne fortnite za njegovog brata ne, god of war ne, apsolutna katastrofa, prvo sam posumnjao na napajanje(sa obrzirom da kresuje pod load i na idle fakticki jer je na load veliko opterecenje napajanja a na idle malo) ali odma neutralisao tu sumnju jer sam probao furmark i prime95 i ne kresuje, warzone koji vadi zadnji procenat snage iz kompa ne kresuje i zbog toga sam napajanje neutralisao, dalje sam posumnjao na to sto on nema ssd jer znajuci amd drajvere mozda hard disk ne moze da izdrzi i kresuje drajver zbog nesposobnosti hard diska(svakako sam mu reko da ssd je must have), ugradili smo ssd ista prica nista se nije promenilo osim naravno brzine racunara. Jedino sto je uspelo da popravi problem je kada sam ostavio samo jednu ram memoriju od 8gb ali svi ce se sloziti sa mnom da to nije resenje... Probao sam fresh opet instalaciju sistema sve formatirano, i instalirani novi amd drajveri ,,Adrenalin 23.2.1 (WHQL)'' i uradili smo occt vram test na grafickoj, prvo je bio pusten 16 minuta nije pokazao gresku, drugi put drugar ga slucajno pauzirao i nastavio i prijavljivalo je greske i onda smo ga pustili ponovo i proso je ceo sat bez greske, ostalo nam je jos da uradimo memtest86 na ram memorije ali me zanima da li da ostavim xmp upaljen ili da ga ugasim.

Pre nego sto mi saljete da iskljucim Multiplane Overlay (MPO) probao sam nije resilo problem jedino ovo sa ram memorijom. Bas mi je krivo za njega jer je jedva uspeo da skupi novac a vatreno hteo novi komp...
J.Mihajlo
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: AMD Driver timeout17.02.2023. u 15:49 - pre 14 meseci
Evo ovde imas vrlo , vrlo detaljno sta moze da se uradi :

https://appuals.com/amd-driver-timeout-windows/


Jedno od resenja ste uradili , stavili najnovije drajvere .

Ima jos tips-ova u tekstu kako moze da se pomogne da se ovo ne javlja vise .
 
Odgovor na temu

Mihajlo79
Srbija

Član broj: 347318
Poruke: 16



Profil

icon Re: AMD Driver timeout19.02.2023. u 16:22 - pre 14 meseci
Evo da javim, probano apsolutno sve nije nista popravilo problem, skinuli smo gpu odneli kod drugara testirali radi perfektno, dok smo komp ostavili na integrisanu i dalje isto. Izvadio sam maticnu ubacio i izbacio procesor i izvadio baterijcu biosa nije resilo problem. Onda sam primetio da ryzen 3 2200g prihvata memoriju do 2933mhz u biosu stavio tu ferkvenciju ali nije resilo problem.. Takodje sam primetio dok sam bio pustio prime 95 bio je kresovo dva puta ali test je nastavio.
J.Mihajlo
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: AMD Driver timeout19.02.2023. u 17:18 - pre 14 meseci
Za taj stari CPU postoje i drajveri za Win 7 !

Instalirati Win 7 i videti da li se problemi sa integrisanom i dalje javljaju !

Uz Win 7 i stari drajveri , ne najnoviji ! Ima na sajtu Asus-a za tu plocu ! Ti drajveri bi trebali da rade za seriju A - X , i za Zen 1 i 1 + . Ovaj CPU je 1 , a APU 3XXX je 1+ . Oni koji nisu APU 2XXX su 1+ a 3XXX su ZEN 2.

Ako i dalje ima taj problem , onda je moguce da je nesto fizicki neispravno !
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: AMD Driver timeout19.02.2023. u 18:09 - pre 14 meseci
Iz onog linka što je postavio @ademare, da li si pokušao ovo:
"If none of the above did the trick, check if updating the AMD card’s BIOS/firmware to the latest build or reverting to an older version (if the issue started after a BIOS update) solves the problem."?
 
Odgovor na temu

Mixy79
Mihajlo
nema

Član broj: 337816
Poruke: 140



+1 Profil

icon Re: AMD Driver timeout19.02.2023. u 18:43 - pre 14 meseci
Ne bios nisam dirao jer prosli vlasnik takodje nije dirao bios samo sam proverio, i da fabricii je bios koji ide na tu kartu, i vec sam napisao da karta u drugi racunar radi. Instalirao sam opet win 10 cisto da se izbrise sve sto sam uradio i to sa media creation tool(original microsoft) i nece. Ne vredi da pokusavam win 7 jer je ocigledno da je jesto hardware related i da radi na win 7 ( mada cisto sumnjam) nece on to da koristi
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: AMD Driver timeout19.02.2023. u 19:54 - pre 14 meseci
Ta ploča ima gomilu update bios-a, možda je bio neki problem pa rešen kroz update. U tom tekstu se misli na update Bios-a od matične i firmware od grafike.
 
Odgovor na temu

Mixy79
Mihajlo
nema

Član broj: 337816
Poruke: 140



+1 Profil

icon Re: AMD Driver timeout19.02.2023. u 20:03 - pre 14 meseci
instaliran je najnoviji bios iskreno mislim da je stradao memorijski kontroler na cpu, jer smo kada smo sastavili bili upalili xmp i pokazicao je frekvenciju od 1500 a sa ugasenim 1066, kada smo azurirali bios bilo je na 3000 normalno kolko ram ima, medjutim procesor podrzava do 2933 mozda je maticna nesto zeznula pre bios update i pregoreo memorijski kontroler. Ne znam dal ovo ima smisla neka kaze neki strucnjak
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: AMD Driver timeout19.02.2023. u 20:43 - pre 14 meseci
Teoretski moze da bude bilo sta.

Nego se to proverava ili stavis taj CPU u drugu plocu ili u tu plocu drugi CPU , zavisi sta pre mozes da odradis .

I onda vidis bilo koje od ta dva da odradis da li je ploca ili CPU . Jer je deo Cipseta na CPU , a deo na ploci , plus ti signali za grafiku , bilo integrisanu , bilo diskretnu idu kroz plocu .

Ako se ponovi taj CPU na drugoj ploci , onda je do njega itd. Ili ako drugi CPU sa tom plocom ne radi onda je do ploce .
 
Odgovor na temu

Mihajlo79
Srbija

Član broj: 347318
Poruke: 16



Profil

icon Re: AMD Driver timeout21.02.2023. u 01:03 - pre 14 meseci
Evo cisto da vam javim mrzi me sve da kucam sta smo radili, ali zakljucili smo da jedna NOVA ram memorija ne radi, kada stavimo jednu ram memoriju a drugu napolje nije bilo radilo onda sam tu sto je bila napolje vratio unutra a ovu sto je bila izvadio i radi sve normalno, tako da ce mo verovatno zvati PCPRACTIC za rma, sta mislite da li ce ispostovati ili..

EDIT:Ali hvala na vasim savetima defenitivno su bili korisniji od genijalaca sa axe foruma :D
J.Mihajlo
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: AMD Driver timeout

[ Pregleda: 2232 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.