Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu

[es] :: Smartphone :: Android :: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu

[ Pregleda: 1115 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

element1

Član broj: 317697
Poruke: 80



Profil

icon S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu07.12.2022. u 19:35 - pre 15 meseci
Pozdrav. Imam problem sa Samsung S10 mobilnim telefonom. Posle ispadanja ostecen je ekran i zamenjen u servisu. Po preuzimanju (proslo je par dana dok se telefon vratio meni) nisam iz Bg, po stavljanju sim kartice nije mogla da se uspostavi mreza. Probane su razne kartice raznih provajdera, mada je telefon otkljucan za sve mreze, nije bilo uspeha. Telefon vidi sim karticu, cak u podesavanjima ispise pretplatnicki broj ali se ne moze pozivati ili primati poziv. Nema antenice na displeju koja kazuje jacinu signala. Da pojednostavim, SVE drugo na telefonu radi besprekorno, wifi, transfer fajlova, fotografisanje... Reklamacija servisu nije dala rezultata tako da ta mogucnost vise ne postoji (telefon je iz ruke u ruku dosao do servisa, zatim se tako vratio meni, nikakav racun, samo mi je vracen stari osteceni ekran). Nosio sam ga kasnije u jos jedan servis u mom gradu ali serviser nije pokazao veliko interesovanje za problem, imam utisak da je zeleo sto pre da me otkaci rekavsi da ce popravka biti oko 200 eur, mozda i vise jer ne zna u cemu je problem dok ga ne otvori. To je veca suma od vrednosti telefona. Ako neko ima da predlozi pedantnog servisera koji bi se posvetio ovom problemu, bio bih zahvalan.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu07.12.2022. u 19:43 - pre 15 meseci
ne znam kako je to kod tog samsunga konkretno, ali posto je telefon otvaran radi zamene ekrana moguce su dve stvari

Ako je antena na kablic, moguce je da samo nije spojena (malo verovatno)
Ili ako je na kontakt moguce je da nije lepo sklopljen (malo veca verovatnoca)
Ili ako je u vidu stampe onda je vrlo verovatno ostecena prilikom otvaranja i treba da se zameni.

Najverovatnije je ovo poslednje u pitanju a posto telefon vise nema originalni ekran to je sve jako pipavo i kilavo.

ne znam koliko vredi taj telefon ali bez uvrede kada se razbije amoled to je samo za kantu.
zamena ekrana je cisto bacanje para.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu07.12.2022. u 21:08 - pre 15 meseci
Nije naveden konkretan model, ali takav ispravan polovan telefon je negde od 250 eura pa naviše. Nije baš za kantu. Bez ozbiljnog servisa teško je reći da li je i šta oštećeno prilikom zamene. Da li je telefon i pre zamene imao problem sa signalom? Da li je u servisu samo menjan ekran ili je i telefon npr. resetovan na fabričke postavke ili nešto drugo? Ako je problem do ploče, onda je možda jeftinije naći razbijeni sa ispravnom pločom i prepakovati? Da li je menjano samo staklo ili ceo ekran?
 
Odgovor na temu

element1

Član broj: 317697
Poruke: 80



Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu07.12.2022. u 23:21 - pre 15 meseci
Ne razumem se ali mislim da je citav ekran menjan, na ovome sto je vracen su jedan ili dva kablica. Telefon je do ispadanja radio normalno i veoma kratko, skoro je nov sto se toga tice. Naglasavam da je posle ispadanja a pre zamene ekrana nastao problem s mrezom. Pa i posle s okrznutim ekranom je sve delovalo ispravno osim te mreze. Model je SM-G9730. Sto se tice resetovanja verujem da jeste jer se po ukljucenju pojavio pocetni ekran za izbor jezika i druga podesavanja. Nakon toga je putem wifi updateovan na zadnju verziju softwera.

[Ovu poruku je menjao element1 dana 08.12.2022. u 01:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao element1 dana 08.12.2022. u 01:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu08.12.2022. u 05:02 - pre 15 meseci
Ovo sto Bakara kaze, verovatno problem sa GSM antenom.
U krajnjem slucaju GSM IC ili los SIM slot, mozda jedan pin u prekidu,2. I nemoguce ga je registrovati na mrezu.

Ako je radio OK, pre pucanja displeja,bice da je jednostavno serviser predvideo pigtail kablic ili je srafcigerom pokidao tanaki pcb antene koji se obicno nalazi na kucistu buzzer-a ili poklopca...moguce i da su pinovi pokidani...

U svakom slucaju, sve se da resiti osim ako je sam IC problematican, sto je malo skuplje za odraditi, tako da je u tom slucaju bolja solucija uzeti komplet polovnu ispravnu maticnu plocu.

Za GSM antenu je dovoljno nalemiti 2 licne oko 3cm u kocku i to ce raditi kao fabricki...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1839



+67 Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu08.12.2022. u 06:55 - pre 15 meseci
Prema tvom zadnjem postu Element1 problem je nastao prilikom pada uredjaja a ne prilikom zamene ekrana. Moja sumnja je najvise na baseband cip koji je ili ostecen prilikom pada ili je neki kontakt izgubljen. U svakom slucaju popravke tog tipa se rade kao i zamena cipa. Da ne reklamiram nikog ovde (a i nemam nekog konkretnog) uzmi proguglaj malo ko radi popravke maticnih ploca i posalji telefon na servis, nema druge.
Nema bas mnogo servisa koji rade to jer zahteva znanje i opremu dok vecina "servisera" su obicni preprodavci koji zamene bateriju ili nesto jednostavnije.


@EDIT:
Sad mi pade na pamet, ako ocitavas IMEI u podesavanjima onda postoji mogucnost da je nesto oko samog chipa ili da mu treba rebail a ako ne ocitavas IMEI onda je verovatno sam IC u kvaru.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu08.12.2022. u 07:48 - pre 15 meseci
To je ocigledno od pada , jer se javilo i pre zamene ekrana .

Tu moze da bude svasta kao posledica udara , to su ljudi vec objasnili .


Nije trebalo menjati ekran , kada vec posle udarca nije radila mreza . Ili kada se vec otvara telefon , menja ekran , reci serviseru ako zna da pogleda i to .


Ovako se nije dobilo nista osim troskova .

Nov ekran nije jeftin , dosta servisera stavlja polovne !


Kupovina razlupanog telefona , je macka u dzaku !

Jer ni ploca nije jeftina !

Kada crkne ploca , mnogi ljudi opale telefon da naprsne ekran i kazu sve isparavno osim ekrana , da bi dobili bolju prodajnu cenu ! Plus zakljucani telefoni sa kojima ne mozes nista i koji ne vrede nista !
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu08.12.2022. u 07:55 - pre 15 meseci
Evo gledam oglase ti sto prodaju S10 na " majke mi " i " casna rec " ploca ispravna samo otisao ekran , traze 3.000 + din , sto bi bilo sitnica , da nisu potencijalne prevare u pitanju !
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu08.12.2022. u 09:59 - pre 15 meseci
Ako po ispadanju odmah nije radila mreza onda mozda i nije kriv serviser koji je menjao ekran, i jasno je zasto nece da se petlja u to.
On je odradio zamenu ekrana koja mu je trazena i nema nista sa tim.
Ako je neko mislio da ce zamenom ekrana popraviti mrezu, mnogo je pogresio.

Potpuno mi je neverovatno da je od pada pukla gsm antena, a da su samo losi kontakti serviser bi ih vratio na mesto prilikom sklapanja.

I dalje smatram da je vrlo glupo menjati amoled ekran, samo cete potrositi pare a necete ga kvalitetno popraviti.
Zapravo najbolje bi bilo staviti polovan ekran ali sumnjam da je tako uradjeno.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

element1

Član broj: 317697
Poruke: 80



Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu08.12.2022. u 14:37 - pre 15 meseci
Negde sam napisao da je ekran vec zamenjen, kostalo je kao bubreg. Ostao je ovaj problem s mrezom. Telefon ima sva ocitavanja: imei slot 1 slot 2, pretplatnicki broj sim kartice, serial number, model number, status, software information, battery... Ne bih da vas previse zamaram s detaljima ali bi mi znacila preporuka nekog servisa koji ce se detaljno posvetiti popravci bas kao sto ste vi u svojim diskusijama. Koristim priliku da se jos jednom zahvalim.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu08.12.2022. u 16:04 - pre 15 meseci
Rekoše ti već uključeni u temu šta bi sve mogao biti problem. Nisi napisao odakle si, možda ima neki servis u tvojoj okolini da ti neko preporuči. Slanje skupljih telefona kurirskim službama nije baš najbolja opcija, zbog veze tvoje pakovanje, transport, pakovanje u servisu, transport. Mada @ademare ti je rekao da nađeš polovan sa oštećenim ekranom, to je možda i najisplativija varijanta. Kasno si se javio. Kao što @bakara reče ekran se menja za nov u krajnjim slučajevima. Prvo original amoled je neisplativ, a zamenski može da bude svakakav. Ako je slomljeno samo staklo, ono se menja, ako je ekran onda sa polovnog sa neispravnom pločom. Ti si već platio kako kažeš skupo zamenu ekrana, sad je pitanje da li se isplati druga varijanta sem prepakivanja sa polovnog, jer ozbiljan servis će ti uzeti više od tih 30, 40 eura koliko košta oštećen kako reče @ademare.
 
Odgovor na temu

element1

Član broj: 317697
Poruke: 80



Profil

icon Re: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu08.12.2022. u 23:58 - pre 15 meseci
Zahvaljujem svima nastavicu da trazim nekog servisera, bilo gde u Srbiji a ako ne bude nista onda Bugarska. Rodjak se ponudio da odnese... Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: S10 zamenjen ekran ne vidi mrezu

[ Pregleda: 1115 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.