Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Priprema za import podataka iz programa u program

[es] :: Access :: Priprema za import podataka iz programa u program

[ Pregleda: 752 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Carduel
Carduel Spanic
Croatia

Član broj: 93224
Poruke: 84



+1 Profil

icon Priprema za import podataka iz programa u program21.11.2022. u 20:33 - pre 17 meseci
Pozdrav svima,

zamolio bi za pomoć u rješavanju jednog zadatka. Naime, radi se o 4 parametra koje je potrebno eksportirati u text (tab delimited) obliku da bi se mogli importirati u drugi program.

Koliko vidim da se ovdje radi o kalkulaciji pa sam googlao i pročitao da se u kalkulaciji koriste 4 tablice, dobavljači, zaglavlje kalkulacije, stavke kalkulacije i artikli. Ovo je van mojih trenutnih mogućnosti. :)

Pretpostavljam da bi trebao imati i te tablice da bi mogao imati 'kalkulacije' po rednim brojevima, u zaglavlje unostiti podatke sa računa a u stavkama šifre, količine, popuste i cijene.

Kod kalkulacija, da li se sve vrijednosti zapisuju u tablice ili se jedan dio računa od datih parametara?

Na kraju bi trebao exportirati podatke sa svake kalkulacije pojedinačno u text (tab delimited) obliku da bi ih mogao importirati u drugi program.

Potrebna mi je šifra artikla, količina, ukupna nabavna cijena za te artikle i prodajna cijena sa pdv-om za pojedinačni artikal.

npr. šifra 20, količina 3, ukupna nabavna cijena za 3 komada 900, pojedinačna cijena 360,00 + pdv.

[Ovu poruku je menjao Carduel dana 21.11.2022. u 21:48 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Priprema za import podataka iz programa u program22.11.2022. u 05:21 - pre 17 meseci
Nisam dugo radio sa izvozom i uvozom podataka, ostalo mi je u sećanju da sam raadio uvoz podataka sa izvoda banke u tabelu kao i izvoz podataka za poresku prijavu kod isplata plata.
Postupak je da napravim Query koji preuzima sve potrebne podatke iz tabela, radi potrebne obračune, iz Queryja exportujem podatke, sačuvam postupak izvoza i kasnije ponavljam po potrebi postupak, selekciju redova za izvoz radi Query na osnovu unapred postavljenog uslova.
Dodao sam u tvoju bazu upit i formu sa koje bi radio Export, postavio na formu polje "Destinacija" koje označava folder u kojem se čuva izvezeni file, u kodu sam uradio da se izvezeni fajl zove "Kalkulacija"+ brojKalkulacije koji uzima sa forme.
za probu sam odradio uvoz podataka iz eksportovanog filea u bazu, dobio sam tabelu "Kalkulacija1".
NEšto mi je u startu bilo nelogično da se Dobavljač ID nalazi u, kao spoljni ključ u tabeli detalji, pa sam promenio, dodao ga u Zaglavlje, ali sam kasnije skontao da možda ima logike i tvoj pristup jer obrađuješ podatke o proizvodima sa lagera ili ne?

Svakako pre traženja konačnih rešenja potrebno je sagledati celokupni proces, kako se i gde uklapa pojedinačna akcija u celinu.

Naravno, da bi proverio primer moraš izmeniti podatak u polju Destinacija na formi "zaglavljeKalk" i da odabereš neki Folder sa svog kompa.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Carduel
Carduel Spanic
Croatia

Član broj: 93224
Poruke: 84



+1 Profil

icon Re: Priprema za import podataka iz programa u program22.11.2022. u 12:00 - pre 17 meseci
Citat:
BiloKoje
NEšto mi je u startu bilo nelogično da se Dobavljač ID nalazi u, kao spoljni ključ u tabeli detalji, pa sam promenio, dodao ga u Zaglavlje, ali sam kasnije skontao da možda ima logike i tvoj pristup jer obrađuješ podatke o proizvodima sa lagera ili ne?

Svakako pre traženja konačnih rešenja potrebno je sagledati celokupni proces, kako se i gde uklapa pojedinačna akcija u celinu.



Pozdrav BiloKoje,

ne zamjeri, previdi se dešavaju pa tako i taj nazivDobavljača u detaljiKalk su stavljeni greškom na to mjesto (bar mislim da je greška jer se još ne razumijem u to).

A što se tiče konačnih rješenja mislim da je u pitanju klasična kalkulacija, dobavljač - faktura - zaglavlje kalkulacije - stavke kalkulacije - artikli.

Sinoć čitam jednu polemiku oko toga gdje se npr. stavlja cijena artikla, da li u tablicu artikli ili stavke kalkulacije. Pa jedni kažu u artikle a drugi u stavke kalkulacije, pa obrazloženja zbog čega ovo, zbog čega ono.

Ja još nisam načistu gdje treba, pominju nekakve promjene cijena u budućnosti, i još neke razloge.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Priprema za import podataka iz programa u program

[ Pregleda: 752 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.