Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta se dešava sa sajtom?

[es] :: Browseri :: Šta se dešava sa sajtom?

[ Pregleda: 870 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Šta se dešava sa sajtom?06.08.2022. u 14:37 - pre 20 meseci
Zna li neko šta se zapravo dešava sa ovim sajtom? Već je danima nedostupan. U suštini ovo što se pojavljuje kao objašnjenje u brauzeru nije mi jasno - da li je sajt napadnut? Neko obrisao sadržaj?

https://i.imgur.com/jMMXITu.png

Hvala.

PS. Nisam siguran da sam postavio pitanje na pravom forumu, pa se ako nije dobar izbor foruma svima se izvinjavam i molim moderatora da to premesti gde treba. Hvala.
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Šta se dešava sa sajtom?06.08.2022. u 15:06 - pre 20 meseci
E jesi ubo forum svaka čast :)

Može svašta da bude. Na slici je prikazan hard disk, znači konekcija radi, ali je neki problem do njih. Najbolje da pitaš administratora tog servera.

Za početak uradi što je do tebe. Restartuj konekciju, izbriši kolačiće u browseru koji su od tog sajta, ili očisti ceo browser, možda te neko banovao ili slično.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: Šta se dešava sa sajtom?06.08.2022. u 17:14 - pre 20 meseci
Citat:
Na slici je prikazan hard disk

Ne ... 'host' se ne prevodi kao 'hard disk' !

Quick report overview: The website is hosted on a server in Slovenia. samsvojmajstor.com expires on 2018-Apr-04...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Šta se dešava sa sajtom?06.08.2022. u 17:35 - pre 20 meseci
HTTP je vratio status code 524. Inace, ta slicica dolazi od Cloudflare-a, jer je sajt hostovan tamo. Host u Sloveniji je zapravo CF cache koji je najblizi tebi iz nekog razloga (mada CF ima i par keseva i u Srbiji, koliko se secam). Malo guglanja kaze:

https://support.cloudflare.com...Cloudflare-5XX-errors#524error

Znaci, Cloudflare cache server je pokusao da se obrati origin serveru (koji se nalazi ko zna gde) da pokupi content sa njega i prikaze ga tebi. Ako CF ne moze da kontaktira origin server u roku od 100 sekundi onda ti vraca tu gresku. Znaci, origin je crk'o ili je nedostupan iz ko zna kog razloga ... Eto.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: Šta se dešava sa sajtom?07.08.2022. u 11:01 - pre 19 meseci
Citat:
origin serveru (koji se nalazi ko zna gde ... nedostupan iz ko zna kog razloga)

Kuku Beri, pa ti ne verujes u moje podatke :-) .... 'bruka Miljane'

Ajmo prvo na sliku - ono levo se prevodi kao 'tvoj brouzer'. U sredini je posrednik (CF) koji se javlja iz Beca - ok, jeste to predgradje Slovenije, ali ih jos nisu denacifikovali - dakle, Austija! Desno je host gde bi trebalo da je sadrzaj ( 91.185.194.124 ) i nalazi se na AS41828 - Telemach d.o.o. koji je u Ljubljani ( 46.0511, 14.5051 ). DNS podaci na ns*.si-shell.net Na istoj adresi se nalazio i samsvojmastor.info / .org Na istom opsegu su i Podsvojostreho.net, kao i vise sajtova o montaznim kucama na srpskom i slovenackom jeziku.

Ime sajta je bilo registrovano kod GoDaddy, registrator - Tadej Accetto iz Informacijske storitve, Sasvim moguce da se ne radi o sajtovima iste osobe nego su samo opsluzivani od strane iste info-kuce ... Ako vam se svidja ime sajta mozete ga kaparisati kod dadija za 1.99 ili bandl ( .net .org .info ) za 17.58 ... funti, naravno.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Šta se dešava sa sajtom?08.08.2022. u 10:55 - pre 19 meseci
Citat:
whitie2004: Kuku Beri, pa ti ne verujes u moje podatke :-) .... 'bruka Miljane'

Ime sajta je bilo registrovano kod GoDaddy, registrator - Tadej Accetto iz Informacijske storitve, Sasvim moguce da se ne radi o sajtovima iste osobe nego su samo opsluzivani od strane iste info-kuce ... Ako vam se svidja ime sajta mozete ga kaparisati kod dadija za 1.99 ili bandl ( .net .org .info ) za 17.58 ... funti, naravno.

Malo stvara zbrku ovo što spominješ i neke druge sajtove ali mi se čini, kada se sve što si rekao uzme u obzir, a naročito i ovo sledeće oko isteka hostovanja,
Citat:
whitie2004
Quick report overview: The website is hosted on a server in Slovenia. samsvojmajstor.com expires on 2018-Apr-04...

da je razlog neplaćanje zakupa hostinga od strane vlasnika sajta taj što sajt nije dostupan?

E sad, siguran sam, da je i posle 04. aprila 2018. sajt bio dostupan ali je to moguće vlasnik hostinga možda namerno "pustio" neko vreme da sajt bude dostupan, nadajući se uplati, pretpostavljam?


Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Šta se dešava sa sajtom?

[ Pregleda: 870 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.