Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putin i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 198811 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 13:20 - pre 16 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ne, sve suprotno tome.


Suprotno kontrarno ili kontradiktorno? Mslm šta je suprotno od izjave oterati fašiste, ne doterati ljude slobodnog duha? :)

Citat:
Evo zasto...
Upravnika kolonije i njegove pripadajuce (stagod)iste ne mozemo da oteramo sve dok kolonizator ne pronadje drugog upravmika koji je za njega dobar, a narod mu veruje. Onaj prethodni bi za kolonizatora bio odlican, ali mu narod ne veruje, a novi jos nije nadjen, tako da od tog teranja nema nista za sada. Kosovo pogotovo to ja ne bih vracao. Smatram da meni i tebi treba dozvoliti da vracamo samo sopstveno selo tamo gde zelimo, a ne da neko upada u tudje selo i nasilno ga vraca. Pri tom smatram da bi to trebalo da bude univerzalno pravilo, pa hrvati misu trebali upasti u srpska sela i praviti oluju, potom ukrajinci nisu trebali upadati u ruska sela, potom ti i ja ne treba da upadamo u albanska sela, ali i albanci ne treba nasilno da upadaju u srpska, tako nekako, zar to nije lepo, miroljubivo i posteno prema svima? Rio tinto i ostalo - realno bi se sakupilo nas 300... i mogli bi evebtualno da probušimo jednu gumu od bagera i tu nam se domet akcije zavrsava. Da me ne razumes pogresno - bilo bi mnogo lepo d'uradimo nesto, ali meni delujemo nekako kilavi, nesposobni, razjedinjeni i neorganizovani.

A po pitanju medjunarodnog prava, tu vec imam nekog optimizma. Tamo nas ima koliko nas ima, svaka drzava po jedan glas, da vidimo prvo da uvedemo to medjunarodno pravo, pa tek kad to zavrsimo posle da vidimo moze li nesto oko pravnih drzava da ae pokusa.


A-ha jasnije, ne možemo da oteramo eksponente kolonizatora, ali će eksponenti kolonizatora glasati da kolonizatoru uvedemo ekonomske sankcije, razjedinjeni smo i nesposobni da probušimo gumu, ali ćemo se složiti oko tvog predloga međunarodnog prava? Ako dobro pratim kad ne bi umeli ni da napuvamo gumu, mogli bi smo da letimo u svemir na razne istraživačke ekspedicije? Da li dobro pratim?
Nemoj da pricas?
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 13:40 - pre 16 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Sto dovodi do zakljucka: ili su Rusi nekakvi mazohisti koji eto vole da zive tamo gde ih ne podnose, ili ti pricas besmislice. Sta ce biti od toga?

Prikačeni fajlovi
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 14:01 - pre 16 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Rusi su zrtve ovde kao i Ukrajinci - zrtve zlog, destruktivnog i neproduktivnog sistema organizacije drustva kojim trenutno predsedava osoba sa teskim poremecajima licnosti (sto je 'pobednicki' tip licnosti za upravljanje u takvim sistemima).


Mudro zboriš. Svaka ti je ka' u Njegoša.

Meanwhile, u konstruktivnom i "produktivnom" sistemu organizacije društva punom novca sot... pardon, demokratskih sloboda i stabilnih ličnosti sa obe noge ponosno čvrsto na zemlji...
...Ciao, stay safe and be happy...




Prikačeni fajlovi
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 14:19 - pre 16 meseci
Citat:
ademare:
Sto se tice Iskrenosti , ovi Amerikanci i njihovi privesci Kanadjani su iskreni ! Oni sve gledaju Crno - Belo , a nisu Partizanovci ;)

Logika ispranog mozga Zapadnom Propagandom !

Reaguju Automatski po Sablonu !!

Ne volis USA , znaci volis Smrdljivu Rusiju ??

Ne volis Smrdljivu Ukrajinu , znaci volis Rusiju i Ludog Kepeca Putina !!

Pa sad ... mi smo poslednji koji o tome mozemo nesto da pricamo. U nasem narodu je ta crno-bela logika jos vise izrazena. Dovoljno je da se bilo cime istices ili razlikujes od vecine prosecnih i automatski si zigosan i dobijas neku od onih poznatih etiketa - autosovinista, drugosrbijanac, krug dvojke, sektas, antisrbin, natofil, izdajnik ... i vec sta drugo. I da sve to bude propraceno gomilom mrznje. I to ne mora uopste da bude nesto toliko drasticno. Dovoljno je da si muskarac koji ne voli fudbal ili ne pije alkohol, zena koja nece da se uda i radja decu, neko ko ne jede meso, kome smeta duvanski dim u restoranu (ranije je bio problem i u kancelariji, sada toga hvala bogu vise nema ...) itd. I eto belaja. Kako se ti usudjujes da smatras da si nesto posebno? Svi smo mi jednaki, je li to jasno? (Hahaha ... u zbilji nikada nismo bili jednaki ni u cemu, ali nema veze ... popularno je to reci ...).

Uzgred, nisi bas u pravu za Amere. Uprkos CNN propagandi, prosecan Amerikanac Ruse, Ukrajince, Gruzijce, ali i one balticke narode i dalje u glavi trpa u crvenu korpu na kojoj pise "Russians" ili "commies" ... pojma ti taj baja nema da je sve to razlicito i da "Russians" vec 30 godina nisu vise "commies" ... A velika vecina je toliko vec navikla na sarenilo akcenata tamo, da vise niko i ne obracaju paznju na to sto neko cudno govori.
 
0

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 15:15 - pre 16 meseci
jer ima neko telefon od meu ts 32 ?

PING!
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 15:16 - pre 16 meseci
Jel to TS @ Pisaljka objavila svoje slike ?


Au bre tek sad vidim da stvarno pise TS
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 15:19 - pre 16 meseci
Citat:
B3R1:
Citat:
ademare:
Sto se tice Iskrenosti , ovi Amerikanci i njihovi privesci Kanadjani su iskreni ! Oni sve gledaju Crno - Belo , a nisu Partizanovci


U nasem narodu je ta crno-bela logika jos vise izrazena.


Mi i jesmo Partizanovci , bar jedno 1/3
 
0

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 15:37 - pre 16 meseci
ako e nas narod crno beo , ja sam na tamnu stranu . a zelenovski je moj brat .

PING!
Prikačeni fajlovi
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 18:15 - pre 16 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Udjes u neku kancelariju vece firme i naleteces na ponekog Rusa.

Diskutabilno veoma. U USA samo ljudi koji su se upravo doselili (i jos uvek razmatraju da se jednog dana vrate) se izjasnjavaju o svojoj pravoj nacionalnosti. Oni koji su raskrstili sa samim sobom da se nece vratiti cak ni kada odu u penzije, a narocito deca doseljenika imaju neki strah da se izjasne kao bilo sta drugo osim "amerikanac". Mamicu im licemersku, nas teraju da prihvatimo slobodu izrazavanja 697 razlicitih rodova i slicnih gluposti, a oni vrse kulturoloski pritisak da svi moraju da se svrstaju pod jednu nacionalnost - amerikanac...

Citat:
U normalnim okruzenjima ljudi ne provode vreme 'ne podnoseci' druge. Tamo gde je to slucaj, takve lokacije obicno nisu na top listi imigracionih destinacija (osim mozda za azilante i sl. kategorije koje nemaju izbora).

Jao šta mi napriča... Trebalo bi da pogledas film ROOTS. To je toliko kultni film da kad bih morao da izaberem samo jedan film koji mogu da pogledam u zivotu, to bi bez ikakvog dvoumljenja bio taj. Bas onako zivopisno opisuje to što kažeš da amerikanci ne procode creme ne podnoseći druge nacije... Druze, amerikanci ni druge amerikance ne smatraju sebi ravnima ako imaju drugaciju boju koze ili tako neku razliku. Koliko juče razmatrali da li da se od najbližih komšija ograde zidom visokim 6 metara. Industrija im skoro kompletno iseljena sa prostora USA, one preostale neprijatne i loše plaćene poslove pokupili meksikanci i njima slični... I onda, konačno se pojavi neka velika firma, otvori kanfelariju u njihovom gradu, raspiše oglas za prijem radnika za fin kancelarijski posao i dovede nekog rusa (ili ukrajinca, ne menja stvar). I kako na to gleda prosečan lokalni amerikanac starosedelac koji nema posao? Gleda jelte otprilike u fazonu "ma nemaveze, nek su rusi zivi i zdravi i dobro nam dosli, a ja odoh da se prijavim za socijalnu pomoc a dok vecaju da li dami odobre ili ne spavacu na zeleznickoj stanici i zamoliti putnike da udele koji dolar, kao da mi je to neki problem... "
Jesam dobro ukapirao kako izgleda svet gledan ocima Ivana Dimkovica?

Citat:
Rusi su zrtve ovde kao i Ukrajinci - zrtve zlog, destruktivnog i neproduktivnog sistema organizacije drustva kojim trenutno predsedava osoba sa teskim poremecajima licnosti (sto je 'pobednicki' tip licnosti za upravljanje u takvim sistemima).

Tu se slazemo od reci do reci. Svi oni - 10 miliona rusa, 20 miliona ukrajinaca i 10 miliona neutralnih su zrtve destruktivnog i neproduktivnog sistema ciji je predstavnik Zelenski.
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 19:16 - pre 16 meseci
Citat:
MajorFatal:
A-ha jasnije, ne možemo da oteramo eksponente kolonizatora, ali će eksponenti kolonizatora glasati da kolonizatoru uvedemo ekonomske sankcije, razjedinjeni smo i nesposobni da probušimo gumu, ali ćemo se složiti oko tvog predloga međunarodnog prava?

Na pocetku si imao dobru poentu, ali si kasnije zeznuo stvar.... Ukratko - nema nikakvog mog predloga. Sve je mnogo jednostavnije. Za pocetak mi (cela planeta) treba da se dogovorimo je li nam potrebno medjunarodno pravo ili nije. Ako vecina kaze da nije - ok, ako kaze da jeste onda idemo dalje. Glasamo da li medjunarodno pravo mora da vazi za sva drzave, ili neke mogu sebe da izuzmu od postovanja istog. Ako neke mogu da se izuzmu, onda da cujemo predloge kriterijuma izuzimanja i da stavimo svaki na glasanje. Kad se to osnovno izdefinise, kasnije nek se uspostave pravila medjunarodnog prava kakva god.

Nakon toga bi sve bilo veoma jednostavno: Primer - uvede se pravilo da se zabranjuju specijalne operacije, ratovi i slicno, neko pošalje vojsku negde da uvodi demokratiju/denacifikuje, pogledamo da li je toj drzavi odobreno pravo da se izuzme od poštovanja pravila, nije - bap, sankcije, svi, momentalno, jednoglasno.

Ovako kako je sada, to je odavno postalo besmisleno. Ozbiljbije se pristupa uspostavljanju pravila na fudbalskoj utakmici trece seoske lige, nego sto se pristupa uspostavljanju i poštovanju medjunarodnog prava.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 23.12.2022. u 20:37 GMT+1]
 
0

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 20:46 - pre 16 meseci
a kuj da glasa ? kad je koj pitao nas cigani za bilo sta ?

PING!
 
0

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 21:19 - pre 16 meseci
Izgleda da je Bora Sonarević uistinu rom? Rom, rom, a niiiiisam očekivao.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 21:46 - pre 16 meseci
Citat:
Bora Sonar:
a kuj da glasa ? kad je koj pitao nas cigani za bilo sta ?

PING!

A ako mi ne glasamo onda to nista ne valja?!
Ajd da probam da objasnim problem na drugi nacin.
Odete ti i Dimkovic na utakmicu. Ti verovatno biras da u ovom primeru budes cigan pa nek Dimkovic bude grobar. Ako ti ne odgovara mozete i obrnuto. I vi navijate, igraci igraju, sudija sudi. Padaju golovi, ali samo za partizan. Sudija sve golove koje postigne zvezda ponistava, tj. pravi se da ih nije primetio a partizanovim igracima priznaje, sve i da loptu rukama unesu u gol. Igraci kao igraci, potkace jedan drugom kopackom i kada zvezdas napravi prekrsaj sudija mu odmah daje crveni karton, a partizanovci za slicne akcije ne dobijaju kartone.

I kod rezultata 48:0 ti vec pocinjes da se bunis zasto sudija i poslednji igracu tvog tima hoce da pokaze crveni karton, a Dimkovic vice na tebe "kako te nije sramota, ti si protiv pravila fudbala, za udaranje treba da sledi karton, kakve to sad veze ima sto su ovi moji udarili ove tvoje vec 168 puta i nisu dobili nijedan karton, bolje da se pravila poštuju makar za jedan tim nego ni za koga"

E, pa nije bolje. Ja ne mogu da gledam takvu utakmicu, nebitno ko pobedjuje. Bolje da totalno ukinemo pravila i sudiju, nego da se tako igra, ili nek usvoje kakvagod pravila samo da budu ista za svaki od timova, to je moj stav.
 
+2

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 21:55 - pre 16 meseci
ako je tako ima da zajedno sa Dimceta upadnemo na teren i da ispresabijamo sudiju . neje dimce corca da pa ne vidi sta ni radi sudia . kako glasovanje nebi taj docekao glasovanje .

PING!
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 23:28 - pre 16 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
brainbuger:Zamisli ti sad upadneš komšiji u dvorište, maltretiraš mu ženu i decu. A onda se žališ što su se ostale okolne komšije uključile i dodale batinu toj ženi kojom te je ona tresnula po glavudži.


Samo u ovom slučaju komšija maltretira tvoju decu koja su u njegovom stanu, a žena mu je američka prostitutka koja radi kao CIA agent i postavlja špijunsku opremu i kojekakve žestoke mine u zid koji delite.



Opet nepotpuna analogija. Tudji žena i deca ne mogu biti u tvom stanu jer si ti taj stan još Avgusta 1991. godine prepisao komšiji i to verifikovao na sudu (tj. Rusija koja je tada potpisala tu deklaraciju nezavisnosti)

Tako da tačnija verzija bi bila:

Prepisao si stan, ali ti je krivo sad zbog toga jer te komšija zbrzao za cenu dok si bio pijan, rešiš da upadneš ilegalno - probiješ zid Hiltijem - jer bi da se proširiš na njhovu trpezariju. To šta komšijina žena radi u svom stanu i što se možda gola šećka i švaleriše za nekim Amerom po tom stanu - to nije tvoj problem - jer to je njihov stan. Ona može da radi i rendaljku sa gomilom crnaca ako želi.

Na žalost ti dalje hoćeš tu trpazariju nazad. Ironija nastaje kad kreneš da se žališ što joj ostale komšije pomogle da te močugom istera iz tog stana.

Slabo ti nešto idu ove analogije? Sličan propust si napravio i na prethodnoj gde si u raskrsnicu ušao sa svojim starim Moskvičem i sa njim probao da isteruješ pravdu medju MAN-ovim ladnjačama :)

[Ovu poruku je menjao brainbuger dana 24.12.2022. u 00:52 GMT+1]
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7177 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 23:44 - pre 16 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Rusi su zrtve ovde kao i Ukrajinci - zrtve zlog, destruktivnog i neproduktivnog sistema organizacije drustva kojim trenutno predsedava osoba sa teskim poremecajima licnosti (sto je 'pobednicki' tip licnosti za upravljanje u takvim sistemima).


Mudro zboriš. Svaka ti je ka' u Njegoša.

Meanwhile, u konstruktivnom i "produktivnom" sistemu organizacije društva punom novca sot... pardon, demokratskih sloboda i stabilnih ličnosti sa obe noge ponosno čvrsto na zemlji...
...Ciao, stay safe and be happy...






Od ljudske prirode pobeci ne mozes, mozes da se pretvaras da je sve po nekoj tvojoj ideji sta normalno treba da bude.

Uzmi na primer Engleze u viktorijanskoj eri - ono, na povrsini sve po nekim rigidnim normama, a ispod sodoma i gomora :-) Koliko god gurali te stvari pod tepih, one su i dalje tu.

Ali zasto uopste i diskutovati o tome, sama premisa je besmislena - imas los drustveni sistem o kome pricas, i jos mnogo losiji - koji cak nije u stanju ni sam sebe da odrzava kako treba.

Sta tu ima da se prica o nekakvim traverima i ne znam ti ja cemu (koji te, btw, bas zanimaju, daleko iznad normalne znatizelje). Osim ako ne verujes u deda mraza i mislis da u totalitarnim rezimima svi idu nedeljom u crkvu i zive po bozjim zapovestima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 23:46 - pre 16 meseci
Citat:
ademare:
Da citas , ako znas da citas , procitao bi da samo na ovom forumu imam 100 + postova u kojima Objasnjavam argumentovano


Nisam čitao tvojih čuvenih 100+ postova. Ali nemam ni potrebe izgleda. Dovoljno je ovih zadnjih 10 koje si ostavio ovde da vidim sa kakvim sagovornikom imam posla. Isključiv ad-hominem, u svakoj poruci optužbe da širim USA proagandu i procene mojih intelektualnih sposobnosti.

Citat:
ademare:
Ne volis USA , znaci volis Smrdljivu Rusiju ??


Nema potrebe za takvim prostačkim jezikom. Možda nisi primetio, neki od nas ovde imaju problem sa Putinovom (KGB) Rusijom ali ne i sa Rusijom u opštem smislu. Ta zemlja je iznedrila gomile umetnika, pesnika, sportista, itd.

Čisto da se ogradim da me ne stavljaš u neki svoj džak kao Rusomrzca.
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred23.12.2022. u 23:48 - pre 16 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Uzgred, okretanje cele ove price na 'Ruse' je mucenje vode. Rusi su zrtve ovde kao i Ukrajinci - zrtve zlog, destruktivnog i neproduktivnog sistema organizacije drustva kojim trenutno predsedava osoba sa teskim poremecajima licnosti (sto je 'pobednicki' tip licnosti za upravljanje u takvim sistemima)


Ja imam predlog da koristimo termin Putinova Rusija čisto da bi napravili separaciju od Ruskog naroda u celini. Kako stvari idu, ironija je što će se i domaći putinoljubci uskoro naći u gadnom sosu gde će morati sami da izaberu da li podržavaju i dalje Putinovu Rusiju ili ruski narod koji se bude dizao protiv svog diktatora psihopate.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.12.2022. u 00:02 - pre 16 meseci
Sto mu dabrova, šta se desilo sa ovim forumom?
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred24.12.2022. u 00:09 - pre 16 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ja sam za mirno resenje - ukrajinski nacisti pravac kuci na zapad ukrajine, ruski pravac rusija, a narod svakog od regiona da se referendumima i ostalim politickim sredstvima opredeli o svojoj buducbosti.


Nećeš verovati čak se i Ukrajina i Zelenski sa tobom slažu po pitanju toga da se ruska vojska povuče pa da tek onda u mirnodopskim uslovima ljudi obave referendume i mirno razidju ko gde hoće.

Na žalost vojni vrh Rusije ne želi da se povuče dok ne dobije "nešto" što bi svome narodu predstavio kao pobedu i trofej iz rata. Godinu dana su se mlatilli, mora nešto da se ostvari. Probali su nekako na brzaka aneksijama ali ispalo još gore. Sad je ni tamo ni vamo.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 198811 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.