Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putin i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 198873 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 07:19 - pre 16 meseci
Citat:
pisac:Uvek se iznova čudim ljudskom mozgu. Nikada neću shvatiti.
ja sam tamo napisao primer prolaska kroz raskrsnicu u špicu u Beogradu. Ima li nešto da nije tačno u tome što sam napisao?

Sve je tačno šta si napisao, tačno i jezivo.

Slikoviti primer je opisivao kršenje saobraćajnih propisa.
Ali, ti si se tim primerom nadovezao na moj post u kojem je poenta da se ne smeju činiti ratni zločini uz opravdanje da i druga strana čini ratne zločine, ili da je nekad neko, u istoriji činio ratne zločine i nije bio kažnjen.

Jezivo kako nečiji mozak radi i traži opravdanja za sebe.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
151.35.140.*



+2283 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 08:07 - pre 16 meseci
Citat:
da je nekad neko, u istoriji činio ratne zločine i nije bio kažnjen.

Nisam pravnik, ali onako laicki po secanju cini mi se da postoji nesto sto se zove sudska praksa ili tako nekako. To je situacija kad nadjes primere istih dela kao sto si pocinio i trazis da budes kaznjen isto kao sto su prethodni pocinioci kaznjeni. Moja generacija je odrasla uz price tipa Ero i kadija, gde se opisuje situacija korumpiranog prava koje na osnovu identiteta pocinioca odredjuje hoce li biti kazne ili nece. Da ne idemo dalje u predkosovski ciklus gde majka Jevrosima savetuje Kraljevica Marka da ne sudi ni po babu ni po stricevima, vec po pravdi. To su osnovni temelji kulture i tradicije ovog naroda koji nikako ne podnosi licemerje. Ako nastojis da srusis jedan takav sistem vrednosti koji je vekovima ukorenjen na ovim (a verovatno i drugim) prostorima onda najmanje sto treba da uradis je da moras dobro teoretski razraditi i detaljno opisati taj novi sistem za koji se zalazes. Cak i da kazes da dosadasnja praksa nije dobra i da treba uvesti sankcije onima koji DANAS drze pod okupacijom tudju teritoriju, tesko da mozes da ignorises Siriju i Palestinu gde agresori drze pod okupacijom teritoriju druge drzave. Zelis sankcije za sve trenutne agresore? Onda hajde za pocetak da ih imenujemo i vidimo ko su i gde su.
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 09:58 - pre 16 meseci
Ameri i Izraelci! ?

Da im uvedemo sankcije da pocrkaju bez naše maline, ko i Rusi što bi ..
Nemoj da pricas?
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 10:57 - pre 16 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ali, ti si se tim primerom nadovezao na moj post u kojem je poenta da se ne smeju činiti ratni zločini uz opravdanje da i druga strana čini ratne zločine, ili da je nekad neko, u istoriji činio ratne zločine i nije bio kažnjen.

Jezivo kako nečiji mozak radi i traži opravdanja za sebe.


Ne znam kako ti zamišljaš rat uopšte? Ubijaš nekoga nežno i osećajno, uz puno ljubavi i brige da ga ne zaboli mnogo, da umre s osmehom na usnama i srećom u očima?

Rat je sam po sebi zločin, em izaziva zlo u ljudima em zli ljudi idu u rat da bi isijali svoju zlu energiju. Kako bi ti vodio rat? Odabrao bi osećajne muzičare i umetnike da idu na front i šire ljubav dok šalju nežne umetničke metke i rakete koje umetnički skladno kidaju glave drugoj strani?

Prvo ti izađi iz emocija, probaj da se staviš u ulogu nekog neempatičnog (psihopate ili narcisa) odnosno nekog RACIONALNOG sposobnog vladara (recimo Cara Dušana koji je ovde obožavan u Srbiji kao neki mnogo dobar super lik koji je uveličao našu dragu Srbiju) i razmisliš kako se ostvaruju veliki ciljevi. Sigurno ne sa slanjem osećajnih piškica na front, već sa brutalnim efikasnim ubicama.

Uvek dolazimo do toga da ljudi vide tiraniju samo kada ne nosi njihovo ima, a kada nosi njihovo ime onda to vide kao prosperitet i napredak. Jadan je ljudski rod.

Ono što većina ljudi nije u stanju da shvati jeste da postoje uzroci i posledice. Nije uzrok rata u Rusiji niti Putinu, uzrok rata je u Americi i sekti koja upravlja Amerikom. A zločini su posledica rata. Svako u tom lancu ima svoju ulogu i svoj stepen krivice. Sekta koja upravlja Amerikom je već pobedila samim započinjanjem rata, jer joj je upravo to i bio cilj. A zločini su upravo njima samo šlag na njihovoj zloj bolesnoj torti.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
151.35.140.*



+2283 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 11:06 - pre 16 meseci
Citat:
MajorFatal:
Ameri i Izraelci! ?

Da im uvedemo sankcije da pocrkaju bez naše maline, ko i Rusi što bi ..

Nece da pocrkaju, tj. zabole njih sve cosak za nase sankcije, nego je to bitno u kontekstu naseg sopstvenog samopostovanja - da li cemo da budemo ljigavi licemeri, ili cemo i jednima i drugima i trecima da kazemo - momci, to sto radite je zabranjeno i mi vas ovim sankcijama kaznjavamo (a kad bi imali nesto efikasnije kaznili bi vas i time!).
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
151.35.140.*



+2283 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 11:17 - pre 16 meseci
Citat:
pisac:
Ne znam kako ti zamišljaš rat uopšte?

Mogu ja da odgovorim?
Da se ja pitam, ja bih liderima raspolozenim za rat dao jedan klavir i ko naj bolje q-rcem svira taj je pobedni.
U takvom ratu Putin sigurno ne bi izazvao Zelenskog, jer ipak se on pokazao kao izrazito opasan protivnik, ali sam sto je jos vaznije - Bajden ne bi zapoceo nijedan novi rat, a ove stare bi momentalno zavrsio
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.service.infuturo.it.



+2283 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 11:19 - pre 16 meseci
Citat:
pisac:
Ne znam kako ti zamišljaš rat uopšte?

Mogu ja da odgovorim?
Da se ja pitam, ja bih liderima raspolozenim za rat dao jedan klavir i ko naj bolje q-rcem svira taj je pobedni.
U takvom ratu Putin sigurno ne bi izazvao Zelenskog, jer ipak se on pokazao kao izrazito opasan protivnik, ali sam sto je jos vaznije - Bajden ne bi zapoceo nijedan novi rat, a ove stare bi momentalno zavrsio
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 11:39 - pre 16 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
Java Beograd:
Ali, ti si se tim primerom nadovezao na moj post u kojem je poenta da se ne smeju činiti ratni zločini uz opravdanje da i druga strana čini ratne zločine, ili da je nekad neko, u istoriji činio ratne zločine i nije bio kažnjen.

Jezivo kako nečiji mozak radi i traži opravdanja za sebe.


Ne znam kako ti zamišljaš rat uopšte? Ubijaš nekoga nežno i osećajno, uz puno ljubavi i brige da ga ne zaboli mnogo, da umre s osmehom na usnama i srećom u očima?

Ne znam da li se samo praviš ili si stvarno glup.
Da li je moguće da ne razlikuješ rat i ratni zločin?

Rat je kad napadaš, osvajaš teritorije, tučeš po neprijateljskoj živoj sili, po neprijateljskim vojnim postojenjima i slično.

Ratni zločin (jedan od primera) je kad osvojiš teritoriju, i onda upadneš u osvojeno selo i počneš da kolješ žene, decu, starce.

Da li je moguće da ne praviš razliku?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 12:26 - pre 16 meseci
Sada kada si tako lepo objasnio šta je ratni zločin, možeš li da nas podsetiš, da li isti zastareva?
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 12:56 - pre 16 meseci
Kako ono bese - rat je ono kada ljudi koji se medju sobom uopste ne poznaju ubijaju jedan drugog po naredjenju onih koji se medju sobom itekako dobro poznaju, a neretko su i dobri drugari ... ili tako nesto ... ajde, vi sto guglate, recite kako tacno glasi taj citat, mene mrzi da guglam. A ima i ona o topovima, volovima i sinovima ... koja god vam se svidi ...

A onda se rat zavrsi, ti drugari se nadju u nekom francuskom dvorcu gde kao potpisu neke mirovne papirice, ali posto prethodno obrste vinski podrum ... i nemaju pojma ni gde su, a kamoli sta su potpisali. Jer francusko vino je dobro, jbg ... greota da se pretvori u sirce. Dok obicna raja obilazi groblja i pita se cemu sve. A onda sledecih 100-200 godina obicna raja nastavi da mase tim potpisanim papiricima i ne samo sto mase, vec na tumacenju tih papira diplomira, magistrira, doktorira, specijalizira ... a u medijima sve strucnjak do strucnjaka narodu prica kako im ti papiri daju nekakva "prava" ... Za to vreme "drugari" (ili njihovi naslednici) im se smeju, jer su u medjuvremenu presli u neki drugi zamak gde uveliko prazne i tamosnji vinski podrum, dok iza scene pripremaju sledeci rat.

I tako do sudnjega dana.
 
+1

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 13:17 - pre 16 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ne znam da li se samo praviš ili si stvarno glup.
Da li je moguće da ne razlikuješ rat i ratni zločin?


Mogao bi da pročitaš ceo post i shvatiš poentu.

Vodi ti rat bez ikakvih ratnih zločina. Ne može to svako da organizuje, samo najsposobniji među nama kao što si ti. Odaberi najnežnije i najosećajnije ljude i pošalji ih u rat, i dok njihovi saborci i skorašnji novi prijatelji ginu tamo oni će svoju ljubav i osećajnost da šire šaljući metke i rakete ljubavi, razmišljajući o cvetnom proleću ili veselom razdraganom letu.

Ajde bre probudi se iz tog sna.
Imao si ratove i ovde. Jesi li nešto naučio o njima? I ove ratove ovde je napravila ista sekta koja je napravila i taj u Ukrajini.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 13:18 - pre 16 meseci
Izgleda da stvarno ne kapiraš ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 13:20 - pre 16 meseci
Biće da ti ne kapiraš.
 
0

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 13:27 - pre 16 meseci
@B3R1
To se dobro moglo videti u haškom kazamatu. Umesto da povade grkljane jedni drugima, oni su se ugodno družili.

Međutim, problem je mnogo veći i leži u činjenici da je rat upisan u samu čovekovu biologiju. Čoveka je teško naterati u rat otprilike koliko i žabu u vodu. Pokušavamo da kompenzujemo nedostatak rata koliko toliko sportom, ali nije to to, postane monotono, degradiramo (ili nam bar tako deluje).

I sve dok ne naučimo kako da tu biologiju izmenimo, najvažnije će biti da ne izgruvaju nuklearke.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 13:53 - pre 16 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ratni zločin (jedan od primera) je kad osvojiš teritoriju, i onda upadneš u osvojeno selo i počneš da kolješ žene, decu, starce.

Da li je moguće da ne praviš razliku?


Hoćemo li konačno saznati o kojim i kakvim zločinima se radi i ko to na ovom forumu "opravdava" zločine? Mislim voleo bih da mi se kaže, pošto mi kristalna kugla u poslednje vreme slabo radi.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.service.infuturo.it.



+2283 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 14:28 - pre 16 meseci
Citat:
brainbuger:
Zamisli molim te ljudi krali na vremenu, branili porodice i naoružavali se. Sram ih bilo!

Pa ako ti agresor upadne u dvorište i krene da pali i otima stvari, naravno da ćeš se braniti onako kako umeš i znaš. makar to podrazumevalo i kupovinu vremena.

Mozda si propustio - gotovo svi nacisti su dosli iz zapadne ukrajine, sto je od Luganska i Donjecka udaljeno otprilike jednako koliko od Beograda do Istanbula. Tako da ako nastojis da opravdas trebalo bi da kazes nesto tipa "... ako ti agresor upadne u [Erdoganovo] dvorište i krene da pali i otima stvari, naravno da ćeš se braniti... "
Mada razumem te - nisi smeo tako jer da si tako rekao napravio bi dilemu ko je agresor i ko je upao u cije dvoriste...
ipak, cenim da ti se slucajno omaklo ovo pominjanje dvorista. Ako bismo doneli rezoluciju koja osudjuje upadanje ljudima u dvorista, cenim da se Zelenskom to nikako ne bi svidelo, amere da i ne pominjem 😂
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 14:36 - pre 16 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Nece da pocrkaju, tj. zabole njih sve cosak za nase sankcije, nego je to bitno u kontekstu naseg sopstvenog samopostovanja - da li cemo da budemo ljigavi licemeri, ili cemo i jednima i drugima i trecima da kazemo - momci, to sto radite je zabranjeno i mi vas ovim sankcijama kaznjavamo (a kad bi imali nesto efikasnije kaznili bi vas i time!).


Naljuti se pop na selo .. ? Zvuči čudno, više deluje da bi sebe kaznili sankcijama, pa malo deluje da ide u domen iracionalnog, pretpostavljam da bi nam ti kasnije razvio neki domaći internet da možemo ovako lepo da se dopisujemo?

Ali ko će ga znati, kad je samopoštovanje u pitanju, ja bih i jednima i drugima i trećima i .. četvrtima. Pride bih ih tužio što su nas neopravdano i ničim izazvano bombardovali, bez dozvole saveta bezbednosti ujedinjenih nacija, koji su oni i osnovali što povećava njihovo licimerje.

Je l tvoj predlog sad odma, ili radi samopoštovanja da oteramo prvo fašiste sa vlasti, vratimo Kosovo, oteramo rio tinto, vratimo pravnu državu, popravimo školstvo, zdravstvo i sudstvo, jednom rečju prvo da počistimo u svom dvorištu, pa tek onda u Američkom, kontam ako je situacija urgentna u Siriji i Palestini morali bi odma da reagujemo?

Nemoj da pricas?
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 15:28 - pre 16 meseci
Izgleda da Darko Nedeljkovic preuzima palicu od calexx-a. Cini mi se da je ista dijagnoza.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 19:37 - pre 16 meseci
Kako diskutovali:

- ako ikad argumente onda polako i staloženo
- ako su argumenti slabi povisi glas
- ako nemas argumente onda viči i udaraj rukom, sad bi rekli i vređaju

Ovo je po sećanju i verovatno sam nešto preskočio.
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 20:03 - pre 16 meseci
zaboravio si :
- ignorisi tudje argumente i mantraj svoju 'istinu'
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 198873 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.