Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Single Sign On ali pravi.

[es] :: Web aplikacije :: Single Sign On ali pravi.

[ Pregleda: 865 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
72.253.94.*



+3 Profil

icon Single Sign On ali pravi.21.03.2022. u 22:58 - pre 24 meseci
Kako omoguciti da se sa jednim loginom na website mogu da se ulogujem na vise sajtova za koje imam samo UI pristup?
https://auth0.com/universal-login

Nesto slicno.
Na primer imam Cisco UCS Server i CIMC i imam na primer neki recimo Wifi uredjaj i njegov web menadzment.
Imam podignut LDAP i Radius i sad me interesuje kako da kad se jednom ulogujem na svoj sistem ne moram da se logujem ponovo na svaki ovaj uredjaj vec da tipa uz pomoc tokena ili tako nesto se odmah ulogujem na svaki gde kliknem.

Zapravo ono sto hocu da izbegnem je da 100 puta kucam user i sifru vec da imam jedno centralno mesto logovanja.

Za sada mi to radi za SSH, RDP (Windows) kroz guacamole ali ne znam kako da se ulogujem na UI kroz neciji web interfejs.

Ima li neko neki predlog?

 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Single Sign On ali pravi.22.03.2022. u 10:44 - pre 24 meseci
Ako hoces da iz istog browsera budes logovan u razlicite sajtove to moras onda kroz neki browser exstension koji ti cuva password i radi automatski login.

Ja mislim da nema drugog resenja.

Jer single sign on (SSO) je nesto drugo, to je za sajtove za koje imas kontrolu u smislu konfiguracije (razvoj).


 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
72.253.94.*



+3 Profil

icon Re: Single Sign On ali pravi.23.03.2022. u 02:58 - pre 24 meseci
imam SSO za sve svoje sto je razvijeno "in house".

Ono sto mene zanima jeste da se logujem na druge sajtove a da ne moram ponovo da upisujem username i sifru. Zeleo bi da izbegnem taj autofill.
Nije mi problem da se razvije nesto specificno ali treba mi ideja kako bi to moglo da se izvede.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Single Sign On ali pravi.

[ Pregleda: 865 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.