Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za hitnu pomoć!

[es] :: Windows mreže :: Molim za hitnu pomoć!

[ Pregleda: 821 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spavach

Član broj: 53286
Poruke: 272
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Molim za hitnu pomoć!25.12.2021. u 22:17 - pre 28 meseci
Ne razumem se u kompjutere nešto ali mi se desio kvar. Neće da mi se pokrene Win 10 traži mi sistem disk. Može li neko na Viber ili mejl da mi pošalje taj fajl? Molim vas,sa lovom sam tanak ali imam hard disk od 180gb dao bih ga za to.
DISK BOOT FAILURW,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER
Molim vas.0656651682 ili [email protected]. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Molim za hitnu pomoć!25.12.2021. u 22:50 - pre 28 meseci
Ne pomažu tu fajlovi, proveri da se nije otkačio hard/SSD na kome je windows ili je u biosu pomešan red za startovanje pa ispred njega došlo nešto što neće da se butuje. Probaj onim biranjem boot uređaja (negde na F12 ili F11 ili F2 ili kako je već) pa ako se vidi hard/SSD na kome je windows, izaberi njega. Ako ne uspe, onda da tražimo dalje.
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Molim za hitnu pomoć!26.12.2021. u 01:19 - pre 28 meseci
Potrebno je da ubacis originalni instalacioni Windows 10 disk (ili USB ako nemas disk drajv)
zatim odaberes Install Windows, a onda Repair your computer.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Molim za hitnu pomoć!26.12.2021. u 09:24 - pre 28 meseci
Citat:
spavach:
Ne razumem se u kompjutere nešto ali mi se desio kvar. Neće da mi se pokrene Win 10 traži mi sistem disk. Može li neko na Viber ili mejl da mi pošalje taj fajl? Molim vas,sa lovom sam tanak ali imam hard disk od 180gb dao bih ga za to.
DISK BOOT FAILURW,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER


Prva stvar je da se u BIOS-u prvoveri da li racunar uopste vidi hard disk. Ako ga ne vidi onda da se provere kablovi i napajanje diska. Ako se disk vidi onda mora da se proveri sto se ne vidi sistem. Mogu da budu rayni razlozi, po;ev[i od tog da se samo raydesio BIOS pa poku;ava da didgne sistem sa pogrešnog diska.

To mora da ti pogleda neko ko zna oko racunara, naročito zbog toga da ne bi oštetio podatke na disku ako vec nisu oštećeni.


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Molim za hitnu pomoć!26.12.2021. u 09:58 - pre 28 meseci
Za početak osnovno, da se proveri da li komp vidi hard i da li je prvi u redu za boot. Sve ostalo nije za nekoga ko se ne razume u materiju.

Znam mnoge koji koriste komp ali ih uopšte ne zanima da bar osnovno nauče. Koliko god se bavili nečim drugim, moraju da znaju prvu pomoć jer ako čekaš lekara, možeš da stradaš i zbog obične posekotine. ;)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1755 Profil

icon Re: Molim za hitnu pomoć!26.12.2021. u 10:56 - pre 28 meseci
Ovo moze da bude bilo sta .

Od toga kako kazu , clanovi da ne vidi disk , do toga da nije citljiv za widows . Naravno uvek je moguce i da je crkao HD


Napisi koji je kompjuter detaljno , CPU , ploca ako znas .

Meni se to desavalo da se BIOS prebaci na UEFI , a diskovi bili legacy . BIOS otisao posle updejta , na default kako i treba pa nije video diskove , tj pokusavao da startuje sistem sa nepostojeceg virtuelnog diska !


Takodje mi se desavalo da posle updejta BIOSA , sistem vise ne prepoznaje HDD . Mnogo su ga menjali , updejtovana ne sledeca verzija po redu vec 5-6-ta novija .

Povratak starog BIOS-a resavao problem bez formatiranja diska .
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Molim za hitnu pomoć!

[ Pregleda: 821 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.