Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izvuci Caller id sa fiksne linije

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije

[ Pregleda: 1580 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Kako izvuci Caller id sa fiksne linije18.10.2021. u 15:50 - pre 30 meseci
Dajte neki savet.
Hteo bih da ocitam caller id sa fiksne linije i prebacim na racunar, LAN, USB svejedno
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije18.10.2021. u 17:52 - pre 30 meseci
Nema od toga nista jer to ne postoji dok se ne plati !

Taj signal ne postoji dok se ne plati Telekomu . Tek kada si platio tu uslugu Telekom salje signal koji ocitava "identifikator " . Znaci on ne vrsi Identifikaciju , vec ocitava signal koji salje Telekom samo korisnicima usluge !
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 802



+634 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije18.10.2021. u 18:42 - pre 30 meseci
Na nekim centralama ovo je automatski ukljuceno. Recimo, meni je to radilo jos pre 20 godina.

Detekciju CID signala moze da radi vecina klasicnih modema, kojih vise na trzistu nema. Sada ce ti verovatno biti potreban USB modem. Evo kako se to moze da radi:

https://www.domoticz.com/forum/viewtopic.php?t=33161
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije18.10.2021. u 21:10 - pre 30 meseci
mozda nisam razumen :)

CallerId imam na telefonu, ali sam hteo da ga ocitam ne bih li mogao da ga prenesem u lokalnu mrezu i koristim na razne nacine, tipa da mi se pojavi na monitoru, TVu, smart boxu itd itd
Problem mi nije softverski deo, vec hardver odn. uredjaj koji bi to omogucio

@b3r1 ima li kod nas takvih USB modema?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije18.10.2021. u 23:03 - pre 30 meseci
Bilo je pre 20 godina

Ovo sto je ostavio @B3R1 USB zato sto covek koji pise nema vise PCI na ploci ili ima laptop svejedno . Radi se o klasicnom Dial -Up modemu .

On ima kao kod nas sto SBB preko modema kablovskog dolazi i Telefon . Moze da se prikljuci bilo koji telefon , ali da ima tonsko biranje , sto imaju svi zadnjih XX godina .

Umesto Telefona on je prikljucio stari Dial-UP modem , telefonskim kablom .


Mozda ima na oglasima , pod Vintage ako nisi sacuvao svoj . Ja nisam nikada imao te eksterne samo interne modeme .
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije19.10.2021. u 07:22 - pre 30 meseci
Možeš da upotrebiš i modem koji je na RS232, samo što ako na računaru nema[ RS232 moraš staviti USB2Serial adapter.

Kad zazvoni telefon, modem će na serijski port izbaciti broj pozivaoca.
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije19.10.2021. u 11:46 - pre 30 meseci
Najobicniji modem koji gurnes u pci slot.Intel 537 ako se dobro secam je savrseno radio i aplikacija jedna od mnogih koje sam koristio je Audio Caller ID.
Imao sam i aplikaciju ali se ne secam kako se zvala, koja je mogla da caller id prosledi na sve racunare u mrezi na kojima je bila instalirana.
Naravno telefonski signal ubodes u modem.
Proveren sistem koji mi je radio dugo godina.
Mislim da i imam jos tih modema po kutijama.Ostavio za rezervu ako me munja i grom poseti.
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije19.10.2021. u 11:55 - pre 30 meseci
Posle svega sto sam procitao, ova tema mi postaje Doc Brown i Marty McFly avantura
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije19.10.2021. u 12:17 - pre 30 meseci
Ne moze biti jednostavnije.
Imenik u 2 poteza,savrseno za to vreme


https://www.beiley.com/acallerid/demo.html
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije19.10.2021. u 12:18 - pre 30 meseci
A možeš da kupiš i na Aliababi caller id modem, sve to bez letećeg ćilima i DeLorijana
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije19.10.2021. u 12:43 - pre 30 meseci
^
Nasao modUL, 25$, moze da se ocita sa Pi-ja ili Arduina verovatno, jedino sto je postarina 40$, zasto nas Ali-Babo jos uvek mrzi? A i ti Kinezi zaboravili da prave module od 5$ :)
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije20.11.2021. u 16:40 - pre 29 meseci
samo update:
nista nisam uradio
bilo mi je skupo da narucujem module iz kine za $70+ ko zna kakve i da li rade
pregledao kp, nasao neke usb modeme, po ceni od 10-20€ ali su svi do jednog softverski win modemi, a meni je trebao hardverski za linux/Pi, i onda sam i to bushkao postoji biblioteka za win modeme na linuxu ali samo za x86
i onda se na kraju totalno zeznem, i kupim neki box/ruter za 40eur, koji kaze radi kao ruter i centrala i ima svakakve funkionalnosti uz caller id….medjutim cvrc…
izbacuje na listi pozive (analogne linije), dakle registruje ih, ali kao hidden number…odnosno ne prepoznaje broj..eto
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije20.11.2021. u 17:05 - pre 29 meseci
Hardwerski Dial-up USB modemi su bili jako, jako retki .

Jer u vreme kada je USB kod nas , jer ovo po oglasima , od Dial up modema , je roba sa domaceg trzista , to vise nema ni u Nemackim kontejnerima. Znaci kada je kod nas USB bio dovoljno zastupljen kao standard , vec su bili aktuelni jaki Pentium 1 i Pentium 2 procesori .

Tako da njima Soft modemi nisu predstavljali veliko opterecenje i proizvodjaci su uvek gledali da imaju jeftiniji proizvod , a kupci da jeftinije prodju .
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije26.11.2021. u 18:12 - pre 29 meseci
malo sam vise citao i probao razne opcije rutera, pa ako neko zna mozda moze da mi pomogne
u pitanju je fritzbox, 7490 (engleski interfejs) najnoviji update iz nov 2021
koliko sam uspeo da vidim, ima opciju za analognu POTS liniju
wizard za podesavanje sve prodje ok, ali nkako ne mogu da dobijem caller id
telefon zvoni, na uredjaju se pali led sjalica za novi poziv, veza moze da se uspostavi sa bilo kog telefona koji je povezan, fiksni, DECT sve radi ali se na listi poziva ne pojavljuje broj
ako je neko uspeo molim da mi kaze koja je podesavanja koristio
na stranim forumima su se takodje zalili na cid, ali je firmware obicno resavao problem, ovde je kao sto rekoh najnoviji, jedino ne postoji srbija na list zemalja kod podesavanja linije
mozda je problem u sistemu za caller id jer sam citao da se razlikuje
mozda neko od inzenjera telekomunikacija ima ideju?

hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako izvuci Caller id sa fiksne linije

[ Pregleda: 1580 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.