Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo

[ Pregleda: 3150 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo07.07.2021. u 21:26 - pre 33 meseci
U Decembru 2020 sam sklopio ugovor za BOX plavi paket, bez telefona.
U Maju ove godine zovem operatera da li mogu na ugovor da dodam telefon. Odgovor je da mogu ali da ce se biti jaca cena kada istekne pogodnost 12 meseci za dinar. Okej.
Na web chatu pitam isto to i dobijem isti odgovor.
Bio je neki popust za telefon ako se uzme preko web-a pa su me uputili da fon ne kupujem telefonski nego online. Probao sam online ali nije islo pa su me uputili da posaljem zahtev na webshop email adresu.
To sam i uradio, napisao im da zelim telefon pod BOX 4 paketom a za dva dana sam dobio fon. Prilikom preuzimanja fona sam potpisao papir koji je isti BOX 4 ugovor ali sada sa telefonom. Dakle, BOX4 se nastavio stim da placam dodatno za fon.

Danas je stigao prvi racun od kada sam uzeo telefon, pogledam racun a u njemu je stavka od 45000 za raskid ugovora.... !?!?!??!?
Nikada nigde nisam podneo zahtev za raskid ugovor niti sam spominjao tako nesto. Trazio sam izmenu ugovora sa dodatkom telefona.

Zvao sam kontakt centar, lik deluje kao da razume zez i postavio je prigovor u moje ime. Cekam da me pozovu.

Jel neko vec imao nesto slicno i koje su mi opcije ako insistiraju da ja jesam raskinuo ugovor?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo07.07.2021. u 21:33 - pre 33 meseci
Ako insistiraju da jesi zatraži im dokaz u vidu potpisanog primerka obrasca za raskid ugovora, pa kad to ne dostave onda im pošalješ opomenu pred utuženje zbog pokušaja naplate neosnovanog duga. Ali verujem da je neko samo zaboravio da čekira stavku u Siebelu i sad mora da se piše urgencija za storniranje penala. Generalno odobre to uvek bez pitanja samo im treba par meseci nekad. Bitno je da nedvosmisleno pismeno izjaviš prigovor na račun i dok ga ne okončaju ne duže te za taj račun.
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo07.07.2021. u 22:07 - pre 33 meseci
Thanks za odgovor.

"Bitno je da nedvosmisleno pismeno izjaviš prigovor na račun i dok ga ne okončaju ne duže te za taj račun."
Upravo sam podneo i pismeni prigovor. Ima neka forma na njihovom sajtu. Mada, to sam danas ucinio i usmeno (sto je i zavedeno, dobio sam potvrdu na sms).

"Ako insistiraju da jesi zatraži im dokaz u vidu potpisanog primerka obrasca za raskid ugovora"
Znaci ugovor se moze raskinuti samo na ekspilicitan pismeni zahtev, ne ovako nekom igrom gluvog telefona (ja hteo aneks ugovora a oni razumeli da hocu nov ugovor sa raskidom starog)?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo07.07.2021. u 22:17 - pre 33 meseci
Citat:
Upravo sam podneo i pismeni prigovor. Ima neka forma na njihovom sajtu. Mada, to sam danas ucinio i usmeno (sto je i zavedeno, dobio sam potvrdu na sms).

Da ali usmeni prigovori u pogledu zakona nisu nužno jednaki pismenim. Mogu biti ali u diskreciji pružaoca usluga.

Citat:
Znaci ugovor se moze raskinuti samo na ekspilicitan pismeni zahtev, ne ovako nekom igrom gluvog telefona (ja hteo aneks ugovora a oni razumeli da hocu nov ugovor sa raskidom starog)?

Tako je.

Raskid ugovora u Telekomu je nalik odabiru novog Pape ili krunisanju kralja/kraljice Ujedinjenog Kraljevstva.

Konkretno, prvo se piše UPIT, koji se šalje službi za "brigu", koja te kontaktira sa nekom ponudom, koju odbiješ, pa se onda generiše REŠENJE tog ZAHTEVA (koji je UPIT), nakon čega se isto poštom dostavlja na adresu.

Po okončanju tog dela ringišpila, ideš u poslovnicu sa tim papirom i podnosiš ZAHTEV za raskid ugovora, nakon čega u zavisnosti od toga šta raskidaš - da li je xDSL/GPON ili mobilni - usluge mogu biti raskinute na osnovu tog posebnog obrasca, ili te šalju kući da sačekaš ODOBRENJE. Kada se izda odobrenje onda dolaziš sa opremom koju vraćaš kada ti se izdaje POTVRDA koja se poziva na SERVISNI ZAHTEV.

Dakle ključne reči su velikim slovima napisane i to je vrlo specifična procedura koja zahteva angažovanje većeg broja šalteruša i ostalih birokratskih pojava.

Kada radiš ANEKS BOX paketa, prvo se unosi PRODAJNI ZAHTEV, zatim "BRIGA" kreira nalog za RASKREIRANJE BOX paketa, nakon čega se uslugama skida ugovorna obaveza. Onda se na pojedinačnim uslugama prave odgovarajuće izmene - dakle, menja se tarifa mobilnog i dodeljuje uređaj, nakon čega se potpisuje UGOVOR za POJEDINAČNU uslugu koju si promenio da potvrdi te promene, a onda se kreira *FIKTIVNI* PRODAJNI ZAHTEV za BOX paket, koji potpisuješ, nakon čega se usluge "pakuju" u BOX paket i piše se URGENCIJA ZA STORNIRANJE PENALA po SERVISNOM ZAHTEVU koji generiše sistem, a onda neka šalteruša treba da sagleda sve to, da pošalje ODOBRENJE, i da unese u sistem STORNO radnju za tu stavku.

Ako neko ne odradi tu URGENCIJU kako treba onda se desi ovo što ti se desilo.
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo07.07.2021. u 22:30 - pre 33 meseci
Thanks na opsirnom odgovoru. Malo si me smirio. Javim sta ce ispasti od ove zavrzlame.

Danas kada sam pricao sa likom iz kontakt centra (sve pohvale za njega), on se na kratko odjavio da bi se konsultovao a kada se vratio rekao je da su mu rekli da je penal validan jer sam ja potpisao nov ugovor. Objasnio sam mu da ja nikada nisam trazio raskid ugovora nego da se doda telefon posle cega se on ponovo konsultovao i zatim ulozio prigovor.
Zato i pitam da li oni validno (pravno valjano) mogu smatrati da sam ja raskinuo ugovor ovako na razgovor i dopisivanje preko emaila sa webshop-om i moj potpis na drugi ugovor. Da me i jesu razumeli da hocu raskid to bi bio totalan nesporazum ali i da jeste nesporazum, po ovome sto ti kazes, ni onda se ugovor ne raskida tako.

[Ovu poruku je menjao zole_ dana 07.07.2021. u 23:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zole_ dana 07.07.2021. u 23:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokinet

Član broj: 29844
Poruke: 574



+50 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo08.07.2021. u 02:57 - pre 33 meseci
Trzisna inspekcija like this.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo08.07.2021. u 08:10 - pre 33 meseci
Ne zaboravi da imaš i opciju kod kupovine online, i zaključivanja ugovora vam prostorija pružaoca usluga da u roku od 15 odustaneš od kupovine, ugovora - svega.

Pujpike ne važi, ništa nije bilo!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo08.07.2021. u 08:15 - pre 33 meseci
Ta opcija je vec prosla...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo08.07.2021. u 09:01 - pre 33 meseci
Citat:
zole_:
Thanks na opsirnom odgovoru. Malo si me smirio. Javim sta ce ispasti od ove zavrzlame.

Danas kada sam pricao sa likom iz kontakt centra (sve pohvale za njega), on se na kratko odjavio da bi se konsultovao a kada se vratio rekao je da su mu rekli da je penal validan jer sam ja potpisao nov ugovor. Objasnio sam mu da ja nikada nisam trazio raskid ugovora nego da se doda telefon posle cega se on ponovo konsultovao i zatim ulozio prigovor.
Zato i pitam da li oni validno (pravno valjano) mogu smatrati da sam ja raskinuo ugovor ovako na razgovor i dopisivanje preko emaila sa webshop-om i moj potpis na drugi ugovor. Da me i jesu razumeli da hocu raskid to bi bio totalan nesporazum ali i da jeste nesporazum, po ovome sto ti kazes, ni onda se ugovor ne raskida tako.

Nije raskid ugovora ako potpises novi ili dodatni ugovor, to je aneks osnovnog ugovora.

neka greska se tu desila, verovatno netso poput onoga sto je milan vec objasnio da neko nije cekirao neku opciju.

da bi se ugovor raskinuo mora da se podnese pismeni zahtev za raskid, ne moze usmeno, a ti to koliko razumem nisi uradio.

Najbolje da podneses prigovor na to sto si dobio i neka to rese interno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo08.07.2021. u 11:14 - pre 33 meseci
Meni su tako nudili da posle godinu dana potpisem novi ugovor za BOX 4 ! I da imam status novog korisnika . Znaci to nisu Aneksi nikakvi .

Nisam pristao jer mi nisu odgovarali svi uslovi .


Ali oni ne nude da se potpisuju dva ugovora . Raskid starog koji je jos trajao i potpisivanje novog , vec samo potpisivanje novog . Niti covek posle ima dva ugovora vec samo novi .

To im je uobicajena praksa .


Znaci moze da bude i ovako i onako . Teoretski i oni mogu da budu u pravu .

Mada mislim da ce ti izaci u susret .
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo08.07.2021. u 11:30 - pre 33 meseci
Ne mogu da budu u pravu, i ja ne znam zašto paničite kao da ne znate kakav je Telekom i koliko su nesposobni. Ovo je uobičajena greška, neka se @zole_ strpi da mu odgovore na prigovor i to je to.
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo08.07.2021. u 22:42 - pre 33 meseci
Kontam da ce biti sve ok na kraju samo se nadam da necu morati da sa naganjam.
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
...hr.212.53.161.in-addr.arpa.



+12 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo14.07.2021. u 13:47 - pre 32 meseci
Dobio poruku na fon da je prvobitnom proverom prigovor resen neosnovano (kontam da odbijaju zalbu) a da su u toku detaljnije provere pa ce mi dostaviti konacno resenje.

Majstori su...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo14.07.2021. u 13:51 - pre 32 meseci
To je default, generički odgovor. Možeš potpuno, ali potpuno da zanemariš.

Bolje im je tako, nego da defaultno odgovore da je neko u pravu, pa onda ispadne obratno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
...hr.212.53.161.in-addr.arpa.



+12 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo14.07.2021. u 13:51 - pre 32 meseci
Citat:
Milan Kragujevic:
Ako insistiraju da jesi zatraži im dokaz u vidu potpisanog primerka obrasca za raskid ugovora, pa kad to ne dostave onda im pošalješ opomenu pred utuženje zbog pokušaja naplate neosnovanog duga. Ali verujem da je neko samo zaboravio da čekira stavku u Siebelu i sad mora da se piše urgencija za storniranje penala. Generalno odobre to uvek bez pitanja samo im treba par meseci nekad. Bitno je da nedvosmisleno pismeno izjaviš prigovor na račun i dok ga ne okončaju ne duže te za taj račun.


To sve ide preko advokata (trazenje dokaza i opomena pred utuzenje) ili u poslovnici?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
185.119.90.*

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo14.07.2021. u 14:07 - pre 32 meseci
@zole_ Pa ako ne možeš sebe da zastupaš onda možeš preko advokata. Generalno do toga neće doći.

Poruka koju si dobio da su u toku dodatne provere je poruka odlaganja koju šalju jer ih mrzi da unormale šalteruše pa da odgovore za 8 dana nego fiktivno ispoštuju formu zakona i odgovore ti posle 8 dana ali zapravo ne odgovore nego razvlače do 15 dana. Samo da znaš imaš pravo na neograničen broj žalbi pa razvlači i ti to koliko hoćeš. Ja sam po 20 prigovora lančano vezivao kad hoću da ispravim neku krivu drinu. Oni kopipejstuju odbijanje, ja kopipejstujem prigovor i samo menjam datum i br. prigovora na koji odgovaram, i posle XYZ nedelja odustanu i prihvate moj prigovor. Naravno, ne prihvate jer ja grešim a oni su baš dobri, nego prihvate jer znaju da oni greše i pritom da neću da odustanem.
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
...hr.212.53.161.in-addr.arpa.



+12 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo15.07.2021. u 09:33 - pre 32 meseci
Hvala vam svima na iscrpnim odgovorima posebno Milanu i drugima koji ste me svi smirili jer nije da mi se bash davalo 400e za nista :)

Ali najzad, da, bili ste u pravu, sve se resilo. Upravo sam dobio poruku da je prigovor resen osnovano a da je racun ispravljen tj., da je stornirana naplata duga zbog raskida!


 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo02.09.2021. u 12:03 - pre 31 meseci
Nastavljam nov problem na ovoj staroj temi jer je povezano jedno sa drugim.

Dakle, sklopio sam Box 4 ugovor 2. Decembra 2020, bez telefona. 28. Maja 2021. sam trazio i dobio telefon.
Tom prilikom oni su raskinuli stari ugovor (bez telefona) i napravili nov sa telefonom i pokusali da mi naplate penal za raskid na koji sam se zalio a zalba je usvojena.
Medjutim, ukinuli su mi 200GB deljenog interneta (pretpostavljam zbog greske, tj., tretirali su me kao da raskidam stari i sklapam potpuno nov ugovor) i sada imam 100Gb ali i dalje imam promociju dinar (prvih 12 meseci)


O tome do sada nisam razmisljao tek sam sada skontao to.
Zvao sam ih i ovo je njihovo objasnjenje - Nov ugovor je sklopljen (iako stari nije raskinut jer ja nikada nisam trazio raskid ugovora, ispravnije je da je napravljen aneks ugovora) a u vreme sklapanja novog ugovora vise nije bilo promocije 200GB ali je bilo promocije dinar prvih 12 meseci.
Onda sam ih pitao - dokle mi onda traje promocija dinar/12 meseci? Odgovor je bio do Decembra ove godine.
Na to sam pitao - ako je u Maju sklopljen nov ugovor, kako to da mi promociju 200gb racunaju od Maja tj., 200Gb nisu je ukljucili jer te promocije nije ni bilo u Maju, a promociju dinar mi ne racunaju od Maja nego od Decembra po ugovoru koji navodno vise ne vazi?
Nisam dobio jasan odgovor.

Moje pitanje za vas je, da li sam ja tu u pravu i dalje imam pravo na 200Gb i da li je kasno za reklamaciju?
Takodje, da li se neko seca da li su u Maju, Junu imali kampanju 12 meseci za dinar ili 6 meseci za dinar?

[Ovu poruku je menjao zole_ dana 02.09.2021. u 13:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo02.09.2021. u 12:14 - pre 31 meseci
U Telekomu postoji koncept kampanje. Obnova ugovora je moguća isključivo uz aktuelnu kampanju.

Sklapanjem ugovora sa telefonom ti radiš aneks ugovora, isto kao da si ga obnovio, i dobijaš aktuelnu kampanju na dan aneksa.

Jedino šta je trebalo da se desi je da izgubiš i tih 12 meseci po dinar i da dobiješ 1 dinar za obnovu ugovora za postojeće korisnike.

Tako to funkcioniše. Poznajem proceduru a takođe mogu da pričam i iz iskustva sebe i drugih.

Dakle, prošao si bolje nego što si mogao. Nemaš pravo na 200 GB. Ako se žališ mogao bi da dobiješ samo ukidanje promocije po dinar, jer se to i trebalo desiti, pošto si radio aneks ugovora.
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo02.09.2021. u 12:26 - pre 31 meseci
Znaci da ne cackam mecku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Dobio racun za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinuo

[ Pregleda: 3150 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.