Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 365591 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani21.04.2022. u 23:00 - pre 24 meseci
Citat:
MajorFatal

Zbog toga sam predložio da svoju omiljenu humanitarno higijensku disciplinu "čišćenja" terena od neistomišljenika sprovode negde daleko od normalnih ljudi, negde u pustinji Sahari, gde ne bi mogli ni da se kriju iza civila, ni da pucaju kroz civile, pa im posle menjaju trake, i kite ih bojama, koje su očigledan znak što neistomišljeništva, što pripadništva, gore pomenutim apstraktnim kategorijama.

A što Sahara?
Što ne bi počeli od Njujorka, Floride i tako redom?
Amerikancima su civili kolateralna šteta pa šta fali da i oni budu kolateralni?

Citat:
MajorFatal

Na beskrajnoj flejm temi misice i ja ne učestvujemo, jer je nivo dumanja, hvatanja za pojedinačno i opšte mimo konteksta i razuma, te pristrasnosti, takav, da bi se radije javljali majmunima i hijenama, i oni su pošteniji, prema sebi i prema drugima.

Pa šta je problem hvatanje van konteksta?
To gledaš od kad si živ.
Valjda se sećaš Vijetnama, Srbije, Iraka...
Sve van konteksta.
Optuživali su Irak za hemijsko oružje a Amerikanci su Vijetnamce trovali pesticidima od kojih degeneracije su se prenosile na potomstvo.


Da li ti shvataš da si u potpunosti kontrolisan od strane Amerikanaca?
Da su svi tvoji ekonomsko finansijski resursi vezani za dobrobit Amerike?
Ako ne igraš kako ti Amerikanci sviraju popljačkaće ti sve račune i novac.

Da li je to tebi jasno?

Nije? E, jbg.


No, zašto bi to bilo tako tj. za dobrobit Amerike?
Svaka podela sveta u kojoj je Američka ekonomija okrnjena znači više slobode za tebe kao pojedinca.
Zašto Amerika ima pravo da duguje svetu 20000 milijardi dolara a ti ne možeš da im duguješ bar milion?
Do 1972. godine SFRJ je vraćala kredite Francuskoj za "pomoć" u ratu 1914-1018. A "pomoć" se sastojala od neupotrbljivog oružja.
100 milijardi štete tokom bombardovanja Srbije 1999. belosvetske "komisije" su srozale na 30 milijardi. A ni to neće biti plaćeno.

Ma mrš!


Zato: dolar slabiji - dinar jači.

Šta ima da gledamo američke filmove kad je na primer "ko to tamo peva" remek delo nasuprot filmova u kojima defiluju pedderi pod američkom zastavom.
Ja bih te američke izbacio sa repertoara nacionalnih TV.


Eno - Medvedev kao Rus ne može na Vimbledon.
Vreme je da Rusi i Kinezi osnuju sopstvenu ATP organizaciju pa i Himalajidon ako treba.
Ionako su najbolji teniseri Slovenske krvi.

 
+1

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1351
87.116.164.*



+560 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.04.2022. u 00:48 - pre 24 meseci
Citat:
BrutalCoin: A što Sahara?
Što ne bi počeli od Njujorka, Floride i tako redom?
Amerikancima su civili kolateralna šteta pa šta fali da i oni budu kolateralni?


Pa počni, je l ti ja branim možda? Moj predlog je bio Sahara da ne bi stradali civili, nego samo ponositi ratnici. Sećaš se sigurno posle Sodome i Gomore da je bog obećao da neće više ako ima i jedan jedini pravednik u Njujorku, čudi me tvoj predlog, ti ko da nisi vernik ..

Citat:
BrutalCoin: Pa šta je problem hvatanje van konteksta?
To gledaš od kad si živ.
Valjda se sećaš Vijetnama, Srbije, Iraka...
Sve van konteksta.
Optuživali su Irak za hemijsko oružje a Amerikanci su Vijetnamce trovali pesticidima od kojih degeneracije su se prenosile na potomstvo.

Da li ti shvataš da si u potpunosti kontrolisan od strane Amerikanaca?
Da su svi tvoji ekonomsko finansijski resursi vezani za dobrobit Amerike?
Ako ne igraš kako ti Amerikanci sviraju popljačkaće ti sve račune i novac.

Da li je to tebi jasno?

Nije? E, jbg.

No, zašto bi to bilo tako tj. za dobrobit Amerike?
Svaka podela sveta u kojoj je Američka ekonomija okrnjena znači više slobode za tebe kao pojedinca.
Zašto Amerika ima pravo da duguje svetu 20000 milijardi dolara a ti ne možeš da im duguješ bar milion?
Do 1972. godine SFRJ je vraćala kredite Francuskoj za "pomoć" u ratu 1914-1018. A "pomoć" se sastojala od neupotrbljivog oružja.
100 milijardi štete tokom bombardovanja Srbije 1999. belosvetske "komisije" su srozale na 30 milijardi. A ni to neće biti plaćeno.

Ma mrš!

Zato: dolar slabiji - dinar jači.

Šta ima da gledamo američke filmove kad je na primer "ko to tamo peva" remek delo nasuprot filmova u kojima defiluju pedderi pod američkom zastavom.
Ja bih te američke izbacio sa repertoara nacionalnih TV.

Eno - Medvedev kao Rus ne može na Vimbledon.
Vreme je da Rusi i Kinezi osnuju sopstvenu ATP organizaciju pa i Himalajidon ako treba.
Ionako su najbolji teniseri Slovenske krvi.


Sećam se Vijetnama, kako se ne bih sećao. Pih gde me podseti, ti amerikanci ako se meni zamere gotovo je s njima .. ili sa Ukrajinom, videću ko mi više odgovara.
Nemoj da pricas?
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.04.2022. u 06:44 - pre 24 meseci
Citat:
BrutalCoin:Eno - Medvedev kao Rus ne može na Vimbledon.
Čuj Medvedev, pa oni su zabranili i ruskim mačkama da se takmiče, izbacili Dostojevskog i Čajkovskog i slova Z i V. Ako zabrane i našim teniserima, eto šanse da Rože zasluženo osvoji Vimbldon.

Inače vidim da su Rusi odlučili da malo osunčaju naciste, sinoć sam prvi put pročitao da su korišćeni Solncepek sistemi. Možda su ipak rešili da zatvore Azovstal, mada će tako možda da počiste dokaze o stanovnicima podzemlja.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.04.2022. u 07:11 - pre 24 meseci
Glas razuma od predsednika države članice EU:

 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.04.2022. u 07:57 - pre 24 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Ako imate mučninu i shodno tome biste želeli da povratite, ali vam ne uspeva, preporučujem splačinu iz kuhinje dw. Možete je naći po naslovu "Odreći se Donbasa za spas Kijeva?", neću ostavljati link.

U toj splacini onom nasem jadniku sto pise za njih prepravljaju tekstove, a posle ga teraju da se javno izvinjava sto je pri pisanju istih ponekad koristio i mozak.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.04.2022. u 09:07 - pre 24 meseci
Moram da priznam, nisam znao.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.04.2022. u 20:53 - pre 24 meseci
Moraće zapad da šalje još oružja i municije.

https://t.me/RVvoenkor/9122

Rusija bi baš mogla da im zahvali jer sad ne moraju da troše svoje.
 
+1

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.178.*



+16 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.04.2022. u 21:13 - pre 24 meseci
https://rs.n1info.com/svet/ten...vljuju-pirkladan-odgovor-kini/

Ja sam mislio da svaka zemlja moze da izabere sa kim ce u vojni savez...
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani22.04.2022. u 21:56 - pre 24 meseci
Citat:
Ja sam mislio da svaka zemlja moze da izabere sa kim ce u vojni savez...

Svakako, sad je pravi trenutak da Kina prigrli Tajvan i zajednički unište ratnu mornaricu Tajvana.



 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.04.2022. u 08:21 - pre 24 meseci
https://www.bloomberg.com/news...-tariffs-on-imports-from-china

a EU posluga poslata da se samoubije.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.cpe.sn.co.rs.



+10256 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.04.2022. u 08:27 - pre 24 meseci
Citat:
buda01:Ja sam mislio da svaka zemlja moze da izabere sa kim ce u vojni savez...

Može, dok se god taj vojni savez zove Nato.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.04.2022. u 08:34 - pre 24 meseci
Sad mogu i rublje!
Citat:
BRISEL KLEKNUO PRED KREMLJEM: Evropska komisija dozvolila plaćanje gasa u rubljama

EVROPSKA komisija (EK) poslala je pismo zemljama članicama Evropske uniji sa objašnjenjem da kompanije iz EU, pri poštovanju određenih uslova, mogu dplaćati ruski gas u rubaljima, a da to ne bude kršenje sankcija uvedenih protiv Moskve.
...
Na ovo je odmah odreagovao zamenik predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev:
- Evropska komisija je dopustila plaćanje gasa u rubljama. Mi cenimo doslednost i principijelnost naših evropskih partnera.

https://www.novosti.rs/planeta...zvolila-placanje-gasa-rubljama
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.04.2022. u 09:14 - pre 24 meseci
Očekivano, osim par država koje baš malo troše ruski gas, ostali nemaju alternativu. Mislim, mogu da se greju na sveću i pletu deblje džempere ali ima tu još mnogo toga. Poljaci i baltičke mikrodržave bi se samoubile samo da naškode Rusiji ali je pravi zapad previše navikao na lagodan život. Tu ne računam i naopake britance koji su mirođija u svakoj čorbi.

A samo plaćanje rubljama nije neki problem, osim što onda neće da važi pravilo ... mi vam platimo a onda vam otmemo te pare. To bi za zapad bila najbolja varijanta ali neće da može.

Mislim da Putin ipak ima neke računice pa će on da uvede gasne sankcije zapadu u pravom trenutku, sada možda i nije pravo vreme jer bar neće da se smrzavaju ali svakako neće da sačeka da nađu zamenu. Pa tamo na jesen kad krene hladno, a on zavrne slavine. Onda će da bude ... pa ne može to tako, postoje ugovori, Rusija mora da ih se pridržava, kako oni to misle??

Dobra strana ove priče je što će da bude uništeno mnogo nacista i potrošeno mnogo oružja.
 
+1

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.04.2022. u 10:47 - pre 24 meseci

Jako interensantan video


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.04.2022. u 11:35 - pre 24 meseci
Sasvim dovoljno da se vidi da ameri decenijama spremaju rat protiv Rusije, našli su dovoljno jakog protivnika koji je spreman da izgine do poslednjeg pa kako bude.

Sada su došli sasovci, garant će da se desi nešto veliko, Rusi očekuju da bude napravljen snimak kako koriste biološko ili hemijsko oružje, moguć je i neki "mali" nuklearni napad mada ne verujem da će do toga da dođe dok sasovci ne pobegnu. Neki dan su spremali cnn film o tome kako ruska vojska pljačka sela ali izgleda da su provaljeni pa su odustali. Ili će da ga prikažu neki drugi put, biće još prilika.
Bilo bi lepo da razbiju ili ulove sasovce, čisto da se vidi ko je sve tu. Ne znam koliko će nacisti još da prežive u podzemlju Azovstala, plaši me da ne pobiju sve i sebe, samo da ne izađu. Ili se stvarno nadaju da će Rusi da progutaju priču o humanitarnom konvoju prema Ukrajini bez kontrole.
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 807



+638 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.04.2022. u 12:57 - pre 24 meseci
Citat:
calexx:
Očekivano, osim par država koje baš malo troše ruski gas, ostali nemaju alternativu. Mislim, mogu da se greju na sveću i pletu deblje džempere ali ima tu još mnogo toga.

Po ko zna koji put: domacinstva nisu vecinski korisnik gasa, vec je to privreda. Ako se zavrne gas, ljudi ce se brzo snaci - instalirace grejne ploce, klima-uredjaje itd, sto ce dovesti do preopterecenja elektroenergetskih sistema ... a onda vise nece biti ovih smejurija od propagandnih kampanja za stednju energije, vec ce proraditi batina zvana restrikcije i redukcije. Mi barem znamo kako je to bilo kod nas 80-ih i 90-ih ... ili ce zaista raditi ono sto su radili njihovi preci - grofovi, viskonti, markizi po svojim dvorcima kada dodje zima: svi bi se strpali u 1-2 sobe, koje bi grejali, ostalo bi koristili kao prirodne frizidere. U nekim starim dvorcima postoje cak i posebne staklene kabinice pravljene u 17-18. veku koje su sluzile bas za to - da zimi udjes u to i ne trosis drva na grejanje cele palate.

Evo, gledam ove kucerine u svom komsiluku - svaka po 250 m2 sa po 2-3 sprata, na placevima od po 10-20 ari, u svakoj toj viletini po jedan stariji bracni par. Bez dece, jer su im deca otisla kada su napunila 18. Taman posla da matorci podignu jos jedan sprat za decu i time ugroze svoj komfor, kao to se to radi npr. na Vozdovcu. To na severozapadu Evrope nece da moze. E pa sad ce moci. Sada ce se njih dvoje zatvoriti u jednu sobicu, verovatno onu u kojoj im se nalaze sporet i rerna. Da se greju i kuvaju o istom trosku. A ostale sobe ce im biti prazne. A mozda ce izmisliti i neke "akvarijume" kao njihovi preci ... videcemo ... :-)))

Na drugoj strani, EU vec pravi skladista za gas za potrebe domacinstava i pumpa ih ruskim gasom. Dok jos to mogu. A drugima drze lekcije.

S druge strane, industrijski procesi nemaju alternativu, a tu je potrosnja gasa enormna. Od gasa pre svega zavise hemijska i farmaceutska industrija gde manjak gasa dovodi u pitanje stvari kao sto su: lekovi, sanitetski materijal (gaze, maske, rukavice, spricevi, infuzije, kateteri ...) ... potom bolnicka, ali i kucna higijena, hemija, sapuni, deterdzenti, kozmetika ... pa onda fabrike gradjevinskih materijala - betonare, ciglane, cementare ... Bas se pitam kako ce to nadoknaditi. Tu im Greta nece mnogo pomoci. :-)
Citat:
Poljaci i baltičke mikrodržave bi se samoubile samo da naškode Rusiji ali je pravi zapad previše navikao na lagodan život.

To je sve jeftin politiicki marketing. Oni se prave hrabri, ali ispod zita itekako svercuju ruski gas. Samo polako ...
Citat:
Tu ne računam i naopake britance koji su mirođija u svakoj čorbi.

Britanci ce uvoziti hemiju iz zemalja u koje su izvezli svoju prljavu hemijsku industriju. A te zemlje ce kupovati ruski gas i zbog toga ce dobijati packe od tih istih Britanaca. I tako u krug.
Citat:
Mislim da Putin ipak ima neke računice pa će on da uvede gasne sankcije zapadu u pravom trenutku

Nece morati. Zapadni licemeri uvode sankcije samima sebi i ponasaju se u stilu onog starog vica o Muji koji bi da napakosti Fati tako sto sebi odsece ... e bas to.
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.04.2022. u 13:12 - pre 24 meseci
Citat:
B3R1: Po ko zna koji put: domacinstva nisu vecinski korisnik gasa, vec je to privreda. Ako se zavrne gas, ljudi ce se brzo snaci - instalirace grejne ploce, klima-uredjaje itd, sto ce dovesti do preopterecenja elektroenergetskih sistema ... a onda vise nece biti ovih smejurija od propagandnih kampanja za stednju energije, vec ce proraditi batina zvana restrikcije i redukcije. Mi barem znamo kako je to bilo kod nas 80-ih i 90-ih
Nije šija nego vrat. Naravno da je privreda u problemu ali privreda ne može da se pobuni nego ljudi. A kada ostanu bez posla pa moraju da sede kući a tamo nema grejenja nego sad moraju da troše na grejalice a onda restrikcije ...
Citat:
B3R1: Nece morati. Zapadni licemeri uvode sankcije samima sebi i ponasaju se u stilu onog starog vica o Muji koji bi da napakosti Fati tako sto sebi odsece ... e bas to.
To jeste, mada je ponekad dobro ponuditi im da još gluplje razmišljaju.
Nisu oni tako zamišljali sankcije nego ... oni će da zabrane sve što njima nije bitno ili je manje bitno ali će da nastave da uvoze ruski gas i naftu. Onda će Rusima da plate pa će da zamrznu te pare pa im opet ostaju. To je bio i predlog nekog amera na početku, da im mi plaćamo ali zadržimo pare pa posle imamo i jare. Sada ameri kupuju i rusku naftu pa je preprodaju dalje. Ovde će veliki dobitnik da bude njihova industrija, osim ako dolar ne zaluta negde.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani23.04.2022. u 21:28 - pre 24 meseci

https://www.youtube.com/watch?v=3sWeIQWMaOQ
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani24.04.2022. u 05:50 - pre 24 meseci
Citat:
calexx:
Mislim da Putin ipak ima neke računice pa će on da uvede gasne sankcije zapadu u pravom trenutku, sada možda i nije pravo vreme jer bar neće da se smrzavaju ali svakako neće da sačeka da nađu zamenu. Pa tamo na jesen kad krene hladno, a on zavrne slavine. Onda će da bude ... pa ne može to tako, postoje ugovori, Rusija mora da ih se pridržava, kako oni to misle??

To ce se dogoditi na drugaciji nacin, nece to biti kroz direktne sankcije. Bice nesto tipa "sabotaza/diverzija" ukrajinske strane kojom ce da uniste ili bar onesposobe gasovod kroz Ukrajinu za snabdevanje Evrope. Pa kad pocne vriska i cika iz EU, ruski odgovor ce biti - jbg imate i Nord Stream 2, snadjite se nekako. I da vidis kako preko noci vise nece trebati nikakve papirologije i Eu birokratonalije za pustanje gasovoda u eksploataciju.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani24.04.2022. u 15:10 - pre 24 meseci
Mene i čudi da to već nisu uradili nacisti, pa pijanista odavno kuka na zapad što i dalje uzima gas od Rusije umesto da odbiju pa da sebi naprave problem. Mogu lepo da razbiju gasovod i onda nateraju zapad da vraća onaj ukinuti broj 2. Sve to pokazuje ko upravlja pijanistom, ti stalno kukaj ali nemoj da radiš ništa bez dozvole.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 365591 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.