Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364217 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 09:29 - pre 26 meseci
Teritorijalno pitanje je rešeno, samo treba još malo vremena da se žaba dobro skuva.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 09:35 - pre 26 meseci
Nema to veze, ni Ukrajina nema rešeno teritorijalno pitanje, mada bi joj na brzaka pomogli da ga reši. Nekim blic krigom.
Citat:
BuzzLightyear:Svi AV glasači su natovci, a veliki deo njih toga nije ni svesno.
Veliki deo AV glasača nije svesan da su natovci ili veliki broj natovaca nije svesan da su AV glasači? Ili su svi glasači natovci ali ne znaju za to?
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 10:01 - pre 26 meseci
Mislim da sam bio dovoljno jasan, a na osnovu tvojih pitanja rekao bih da si AV glasač. Automatski si i natovac, a očigledno je da nisi svestan toga :)

P.S.
Klinton je natovac poznat kao br. 1 po šuntavilu.

 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 10:55 - pre 26 meseci
Ja ni u ludilu ne mogu da budem natovac pa grešiš u startu. Ili stvarno misliš da kod nas ima jedno 90% natovaca, ako AV glasačima dodamo sve deklarisane natovce, počev od Šolaka pa dalje? Koji natovac priča o nato zločinima?? A ako nisam natovac, onda nisam ni AV glasač?
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 11:00 - pre 26 meseci
Citat:
calexx: Koji natovac priča o nato zločinima??


Onaj koji misli da ni u ludilu ne može da bude natovac, a glasa za natovca. Stara natovska izreka kaže: "natovac is as natovac does". Briga NATO kako se ti osećaš, bitno je da radiš u njihovom interesu.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 11:04 - pre 26 meseci
Pa Klinton je čuveni rusofil, evo dokaza.


Citat:
Posle prvog susreta sa Putinom, tadašnji američki lider Bil Klinton je procenio da "novoizabrani predsednik Rusije ima ogroman potencijal".


Ili je Putin veliki natovac?
Citat:
Vladimir Putin: Predložio sam Bilu Klintonu da razmotrimo mogućnost ulaska Rusije u NATO
Prikačeni fajlovi
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 11:11 - pre 26 meseci
Hajde nađi Putina gde kaže da dobija besplatne savete od nekog natovca, na primer Toni Blera. Postoje i bolji snimci, ovo sam na brzinu uspeo da izguglam.



Citat:
Vladimir Putin: Predložio sam Bilu Klintonu da razmotrimo mogućnost ulaska Rusije u NATO


U redu, dokazao si, Putin je natovac.
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 11:59 - pre 26 meseci
Ako su Rusi precenili svoje snage, nema neke budućnosti za ceo svet. Ipak mislim da nisu naivno ušli u sve ovo i da će da urade šta su planirali. Taman posla da nato dobije otvoren svet, odmah bi pokazali koliko je WWII bio naivan ali i da su autori isti.

Nato se trudi da što više oteža ali mogu i sami da nalete na tvrd orah. Poljska je dala aerodrome za ukrajinske avione a avione im daju bivše članice varšavskog pakta. Daju im ruske jer ukrajinski piloti ne umeju da lete na zapadnim a nato neće da daje i pilote. To može da dovede do onoga što je rekao Orban, ako avioni poleću iz Poljske, onda i ti aerodromi mogu da budu legitimni cilj. Mada će to na kraju da dođe samo dodatni trošak za Ukrajinu kad sve ovo završi. Moraće da plate sve što dobiju.

Snimak pogotka te zgrade može da se lako nađe, dok god im je to propaganda neće da ga sklone. Teorija kaže da i rakete koje pošalje avion idu nisko, Rusi su ponudili da dokažu da je u pitanju protivavionska raketa ali naravno, niko neće da im dozvoli da to i dokažu.

Ukrajina koristi prostor pored zgrada i u blizini škola i vrtića da tu postave svoje bacače i ostalu opremu i onda prikažu kako su gađane zgrade i škole, niko naravno neće da pomene bolnice i vrtiće u Donbasu. Ipak, već se pojavljuju snimci naoružanih bandi koje je Ukrajina snabdela oružjem, već ubijaju strance i bore se međusobno. Još će Ukrajina da moli Ruse da im pomognu da se to očisti.
 
+1

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 12:48 - pre 26 meseci
Citat:
kosmopolita:

Inace kad bi Srbija htela da udje u Nato ne bi bila primljena jer bilo onih koji bi stavili veto a i nema resno teritorijalno pitanje.


Ja mislim da u istoriji nismo imali rešenije teritorijalno pitanje.. Još ako Kosovci sad "na prepad" izguraju prijem u Nato.. Nema rešenijeg od toga..

Ko se ne slaže sa mnom, neka slobodno skokne do Prištine, lep je grad, ima šta da se vidi... Ali bez pasoša, lične karte i neka mi javi kako se proveo.. Može i do Brezovice, lepa je u ovo doba godine za skijanje.
 
+2

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 13:03 - pre 26 meseci
Isto je i sa Kiprom a ne moze u NATO.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.cpe.sn.co.rs.



+10256 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 14:48 - pre 26 meseci
Osnovna i najveća greška kod proučavanja uloge četnika u II SR je polazište da su četnici bili homogena, disciplinovana, subordinirana, kompaktna vojna sila.
Pa onda, kad se tako, pogrešno krene, iz podatka da su neki četnici sarađivalii sa ustašama dođe se do zaključka da je Draža bio ustaša.

Reč "četnik", pre svega, znači "onaj koji je u četi", i ništa više.
Kako je počeo II SR tako su u čete otišli svi koji su morali, mogli i hteli. Uglavnom su to bile obične bande, a bilo je i ostataka kraljeve vojske.
Ostaci kraljeve vojske, takođe nisu bili homogena, disciplinovana, subordinirana i kompaktna vojna sila. Nego, opet po grupama, po regijama, manje ili više, opet - bande. Ili, neka bude lepši termin: gerilci.

I za kraj: proces rehabilitacije Draže Mihailovića treba i mora da se zasniva na njegovoj ulozi, na njegovm delovanju, na njegovom komandovanju.
A ne na nekim podacima da li su ovi ili oni četnici (daleko od njegovog dometa, delokruga i komande) radili ovo ili ono.

Da li je Draža bio antifašista ili fašista, neka odgovr daju istoričari.
Možda je indikativno da su nacisti raspisali veliku nagradu za njegovu glavu, a i da je dobio brojna odličja i priznanja saveznika iz rata: Francuska, Britanska i Američka.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+2

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 14:57 - pre 26 meseci
Danas je negde na TV najavljena knjiga o cetnicima negde u Srbiji 1800 i neke.

U svom nazivu su imali ustase. Gde su ustase od ustanici.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 15:37 - pre 26 meseci
O NE !

Jos jedna tema koja ce da se na kraju svede na Cetnike i Partizane ??
 
+2

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 15:56 - pre 26 meseci
Oleksij Stepanenko Okanovič?! Pa ovo je bre naš Sin Dragan!

https://twitter.com/TheUkrainehouse/status/1498529815414165504


Prikačeni fajlovi
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 16:01 - pre 26 meseci
Citat:
Aliexxpress:Pri tome sudije, porota i tužioci ne mogu biti Amerikanci ni njihovi saveznici.
Ovo zaboravi, da li bi lisice bile spremne za suđenje ako im kokoške budu sudile? Ne, od toga nema ništa, osim ako svetski policajci ne slome pendrek pa postanu nešto drugo. Nadam se da hoće, mada ne znam kada.
Citat:
Aliexxpress:je rekao da je ceo svet pokrenuo finansijski i ekonomski rat protiv Rusije. Na to mu je Medvedev odgovorio da pazi na jezik jer su se tokom istorije finansijski i ekonomski ratovi pretvarali u stvarne ratove.
Ne verujem da je baš to mislio, pre je trebalo da kaže da se sve okreće a i da svako carstvo jednom propadne. Istorija kaže gde su obično ta carstva padala.

I opet kažem da ne mislim da će ovo da potraje, da su Rusi hteli da ubijaju civile i ruše gradove, to bi završili za nekoliko sati. Isto kao što je i nas nata mogla da sruši za dan, dva. Jedina razlika je u tome što oni nisu uopšte ušli u SRJ dok u Ukrajini Rusi lagano rade posao. I oni znaju to o (dez)informacijama i mislim da će brzo da reše i taj problem.

Pežo je otkazao Noletu mada nisam čuo da je nešto rekao o ovome. Da li će Medvedev (onaj drugi) da ostane bez prvog mesta? Da li je Aleksandar Zverev (Nemac??) sada prvi jer i Nole može da ostane bez toga? Ili će i ovoga da preskoče i da Nadal dođe na čelo?? Zasluženo.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 16:40 - pre 26 meseci
Cetnici i Draza su potpuno apstraktni pojam danas i njihovo nasledje NE POSTOJI.

Sa druge strane, nasledje titovih komnunista itekako postoji, da sad ne nabrajam.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 17:51 - pre 26 meseci
Kako odmiče ovaj rat, sve više menjam mišljenje čak i pored ovolike zapadne propagande. U ovom momentu ne podržavam Ukrajinu uopšte, a kako mi deluje, uskoro će mi mišljenje biti da Putin treba da dobije Nobelovu nagradu za mir. Jer će ovim možda sprečiti eventualni 3. svetski rat. Čini se da su se USA i EU prilično zaigrali i da je trebalo ovako nešto da se malo osveste.

Deluje mi da je ruska vojska jako disciplinovana. Koliko sam video sve ruske jedinice su opremljene kamerama i sve snimaju, ali ne puštaju u javnost. Nadam se da je plan iza toga da se sutra kad se sve završi, brane po kojekakvim sudovima i pokažu lice “imperije laži”

Ukrajina je napravila idiotsku grešku deleći oružje svima. I puštajući robijaše iz zatvora, tutkajući im oružje. Možda će ih baš to koštati skupo.

No i dalje sam mišljenja da zbog naše geografske pozicije država treba da prati EU iako se to ne slaže sa mojim mišljenjem vezano za sam rat

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 01.03.2022. u 19:08 GMT+1]
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 805



+637 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 18:20 - pre 26 meseci
Citat:
CoyoteKG: Kako odmiče ovaj rat, sve više menjam mišljenje čak i pored ovolike zapadne propagande.

Ovaj rat bas budi neka ruzna secanja. Zalosno je sto ga docekujemo s istom garniturom ljudi kao i 90-ih ... i po svemu sudeci vodi se slicna politika.

Lazem ... poceo je mart, a fali nam Vuk Draskovic. Njega nema, tacno.
Citat:
U ovom momentu ne podržavam Ukrajinu uopšte, a kako mi deluje, uskoro će mi mišljenje biti da Putin treba da dobije Nobelovu nagradu za mir. Jer će ovim možda sprečiti eventualni 3. svetski rat. Čini se da su se USA i EU prilično zaigrali i da je trebalo ovako nešto da se malo osveste.

Pa sad, Internetom vec kruzi jedan meme kako bi ga trebalo kandidovati za Nobela za medicinu, jer je za 48 sati izlecio svet od korone. :-)

Ne znam za Nobela, ali znam da bi EU definitivno trebalo da mu uruci medalju, jer je uspeo nesto sto niko do sada nije - za tih 48 sati je ponovo ujedinio posvadjane evropske lidere, oziveo je mrtvog NATO-konja, Ameriku naterao da se ponovo vrati tamo odakle ih je Tramp povukao ...
Citat:
Deluje mi da je ruska vojska jako disciplinovana. Koliko sam video sve ruske jedinice su opremljene kamerama i sve snimaju, ali ne puštaju u javnost. Nadam se da je plan iza toga da se sutra kad se sve završi, brane po kojekakvim sudovima i pokažu lice “imperije laži”

Tako su pricali i za JNA 90-ih, pa se kasnije ispostavilo da to nije bilo bas tacno.
Citat:
Ukrajina je napravila idiotsku grešku deleći oružje svima. I puštajući robijaše iz zatvora, tutkajući im oružje. Možda će ih baš to koštati skupo.

Jos jedan deja vu, iz bivse SFRJ 90-ih ...
Citat:
No i dalje sam mišljenja da zbog naše geografske pozicije država treba da prati EU iako se to ne slaže sa mojim mišljenjem.

Na kraju ce, nazalost, morati da bude dza ili bu. Verovatno nismo jos uvek dosli do te tacke, ali sat otkucava ...
 
0

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 18:32 - pre 26 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Kako odmiče ovaj rat,
sve više menjam mišljenje čak i pored ovolike zapadne propagande.

Isto i ja.
Kako dani odmicu vesti su sve kontradiktornije.

Pratim direktno iz Kijeva, 4 Live kamere,
na svakih 4-5 sati se cuju sirene, ali eksplozije se ne cuju.

Sada vec cackaju i sa Djokovicem, sa Avramovicem, sa Celzijem,
sa Sberbankom.

Gde je ovome kraj?

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani01.03.2022. u 18:57 - pre 26 meseci
Ne kapiram, jel su Ameri maznuli ruske devizne rezerve (650 milijardi dolara) ?

Ako je ovo tacno mi ubrzano klizimo ka nuklearnom obracunu.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364217 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.