Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manjaro postinstall boot problem!

[es] :: Linux :: Manjaro postinstall boot problem!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 5232 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!24.02.2021. u 09:25 - pre 38 meseci
Tako je kako je.
Nekde smercuje Plasma... (mozda fali malo mleka )
Mic po mic ja se navikoh na KDE samo tako.
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!28.02.2021. u 17:00 - pre 38 meseci
Da li je moguce da na ovom forumu nema neko ko zna odgovor, jos crnje i gore je sto sam postavio temuna KDE plasma Neon forumu i nema odgovora. Ovo mi lici na to znamo da nije ok al se pravimo ludi. Onoliki KDE forum pola pitanja odgovora ni od korova.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!28.02.2021. u 17:31 - pre 38 meseci
Pa fajl /usr/share/i18n/locales/sr_RS@latin je ispravan, problem je što u konfiguraciji lokala nije i on u ponudi. Verovatno vrlo jednostavno rešivo ali naši linux korisnici, tj oni aktivni i oni koji učestvuju u nekim detaljima ionako koriste samo sisanu latinicu a verovatno su hteli da naprave kompromis tako što je uvaljena samo ćirilica.

Plazma ima čudne autore i razvojni tim, ubace nešto što ne radi ili promene nešto što valjda samo njima odgovara. Bar da ponude opciju da se nastavi i sa starim uz te novitete ...
Evo sada novi application launcher iz dva reda (kopija desetke?) što se meni ne sviđa ali nema opcije da se vrati na staro. A mogli su da dodaju novi launcher sa dva reda pa kome odgovara ... a da i stari ostane.

Da ne ponavljam desetine gluposti koje sam opisivao od kako je krenula Plazma, meni je ostalo samo da se naviknem na njih, bez borbe sa vetrenjačama.

Ako spojim 2-3 neradna dana, probaću da se izborim sa latiničnom lokalizacijom mada ponavljam da meni ćirilica na nekim mestima ne smeta.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!28.02.2021. u 18:18 - pre 38 meseci
Ja ako lokalizujem onda je sve lokalizovano na ćirilicu i to radi ali ovo me nervira, kao fol ponude ti opciju da može i latinica i dobiješ minu da lupaš glavu. Kao štoka žeš fajl je ispravan ali je fora da ga negde ne poziva kako treba i onda naprasno dobijem mešanu salatu od malo engleskog, malo ćirilice i latinice. Što se tiče menija to je perverzija kao kod 10-tke, Kako su krenuli svaka nova verzija sve pretumbaju i na kraju će ljudi dići ruke od plazme kao što je to Mint uradio. Kao novitet ističu definisanje prvog dan au nedelji, pa to smo imali još odavno preko komande u Ubuntu, jer onimisli da smo toliko senilni ili dementni.

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 28.02.2021. u 19:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!01.03.2021. u 02:47 - pre 38 meseci
@lega99

Daj link ka KDE Plasma forumu gde si otvorio Thread da ne bih i ja nov otvarao a da se nadovezem...
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
217.138.196.21



+1064 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!01.03.2021. u 03:25 - pre 38 meseci
Citat:
calexx:
Pa fajl /usr/share/i18n/locales/sr_RS@latin je ispravan, problem je što u konfiguraciji lokala nije i on u ponudi. Verovatno vrlo jednostavno rešivo ali naši linux korisnici, tj oni aktivni i oni koji učestvuju u nekim detaljima ionako koriste samo sisanu latinicu a verovatno su hteli da naprave kompromis tako što je uvaljena samo ćirilica.

Plazma ima čudne autore i razvojni tim, ubace nešto što ne radi ili promene nešto što valjda samo njima odgovara. Bar da ponude opciju da se nastavi i sa starim uz te novitete ...
Evo sada novi application launcher iz dva reda (kopija desetke?) što se meni ne sviđa ali nema opcije da se vrati na staro. A mogli su da dodaju novi launcher sa dva reda pa kome odgovara ... a da i stari ostane.

Da ne ponavljam desetine gluposti koje sam opisivao od kako je krenula Plazma, meni je ostalo samo da se naviknem na njih, bez borbe sa vetrenjačama.

Ako spojim 2-3 neradna dana, probaću da se izborim sa latiničnom lokalizacijom mada ponavljam da meni ćirilica na nekim mestima ne smeta.


Imas stari kickoff https://store.kde.org/p/1468103/
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!01.03.2021. u 10:32 - pre 38 meseci

KDE forum
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!03.03.2021. u 22:08 - pre 38 meseci
Ovo oko lokalizacije u KDE plazma je sarena laza. Evo probao sam Bosanski, ponudjene su 3 varijante a radi samo jedna, tako je i sa srpskim a radi samo jedno cirilica, hrvatski isto vise varijanti radi samo jedna. Kod programa tipa Firefox, Thunderbird nekih jezika i nema iako su ponudjeni u globalnom setovanju. Sad sam stavio bosanski izmisljeni koji je cista ijekavica i negde u programima hrvatski jer bosansog nema u ponudi i isto ijekavica. Znaci srpski latinica ekavica moz se slikas, globalno mesna salata engleski, cirilica i latinica, u programima Firefox thunderbird samo cirilica.
 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!04.03.2021. u 02:25 - pre 38 meseci
Tako je kako je. Znaci, suma-sumarum, Lokalizmi rade polovicno i niko nema volje da to ispravlja...
Kako li Gnome odradise ekstra po tom pitanju...
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!04.03.2021. u 14:36 - pre 38 meseci
Problem postoji od 2016 i nije resen, po pisanju na linku nastao je prelaskom sa KDE na QT i plazmu. Ovde na forumu cirilica vise ne postoji, linux KDE plasma ne moze da se setuje na latinicu, po sledu dogadjaja ocekujem da ce iz linuxa nestati i cirilica, latinice vec nema kako treba i na kraju pisacemo kao sad sa latinicnim pismom bez nasih slova. sad je 2021, problem postoji od 2016, dug je to period. U win bar znas na cemu si, ovde kao sve moze a kad krenes onda ispadne svasta.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
rs.as51430.net.



+1064 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!04.03.2021. u 15:08 - pre 38 meseci
lega:"na kraju pisacemo kao sad sa latinicnim pismom bez nasih slova."

Necemo osim svojom voljom.
 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!04.03.2021. u 15:24 - pre 38 meseci
Kako svojom voljom?
Ja bih svojevoljno pisao Serbian Latin ali yaba. Gde da prepravim KDE Locale na Serbian Latin? Nigde, jbg...
Zato Gnome, Xfce ... ferceraju SRL sasvim normalno Ali mi KDE Plasma najlezernije radi
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
rs.as51430.net.



+1064 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!04.03.2021. u 17:25 - pre 38 meseci
Ja kolko znam pisati zavisi od keyboard layout ne lokalizacije.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!04.03.2021. u 19:37 - pre 38 meseci
Pišem ćirilicu, osim tamo gde je zabranjena i proterana, a na takvim mestima koristim latinicu. Oni koji koriste nekakvu ošišanu latinicu ne bi ni trebalo da se bune što nije lokalizovano kako valja. Mislim, briga mene što su mi neki detalji ćirilični, umem da čitam pa mi ne smeta. Više bi mi smetalo da je sistem na srpskom, samo zato što su mi prevodi često ludi pa bi me više zbunili nego pomogli. Komp koristim pre nego su ti "prevodioci" znali šta je to i navikao sam na original izraze i imena, ne zanima me okolotrbušnipantalonosač i slično.
Tamo gde ne mogu da koristim ni latinicu ni ćirilicu (a to je skoro pa nigde) neću ni da pišem.

I dalje mislim da je ovo rešivo ali ću da proverim kad budem imao vremena.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!04.03.2021. u 22:15 - pre 38 meseci
@calexx,

Kad bi znao gde je sve gurnuta lokalizacija brzo bi te prošao taj optimizam, to je lakrdija npr. u panelu vreme i mesto zavisi od jednog fajla a dan,mesec,godina od drugog fajla koji se nalaze na različitim mestima. Deo lokalizacije nalazi se na /etc/default-locale i sa update grub dobićeš lkalizaciju na login ekranu u plazmi.

@zorzj,
Da bi pisao latinicom to nema veze sa ovim, to je keyboard layout systemsko setovanje za tastaturu Input device, napisao ti @Branimir



 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!05.03.2021. u 02:45 - pre 38 meseci
Video sam sta je Branimir napisao ali nijednog trnutka Keyboard Layout nije bbio u pitanju vec iskljucivo Lokalizacija.
Zao mi je ako sam nekoga i nehotice uvredio
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!05.03.2021. u 18:21 - pre 38 meseci
Citat:
lega99:
@calexx,

Kad bi znao gde je sve gurnuta lokalizacija brzo bi te prošao taj optimizam,
Znam kako to rade, zato sam i napisao da ću da probam kada budem imao nekoliko slobodnih dana, inače bih rekao da ću odmah da probam. Nekada bi bilo podešavanja na par mesta ali su sada rasitnili i više se ne zna gde je šta, potrebno je mnogo čačkanja da se nešto promeni. :( Tj ispravi ono što su zabrljali.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!06.03.2021. u 09:54 - pre 38 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: lega:"na kraju pisacemo kao sad sa latinicnim pismom bez nasih slova."

Necemo osim svojom voljom.



Ako odrede na ES a ti i dalje ostanes ima da pises kao ti oni odrede. Ja napisem cirilicom, skripta automatski prevede u latinicu.
Sta je po tebi slobodna volja, nemati izbora i odustati od bilo kakvog pisanja na forumu ili pomiriti se po onoj narodnoj: Vezi konja gde ti gazda kaze.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
217.138.196.21



+1064 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!06.03.2021. u 10:24 - pre 38 meseci
Nisam mislio konkretno na ES. Svako malo neko potegne to, no sta je tu je. Ja ne pisem cirilicom, tako da mi to nije upalo u oko iz prve.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!07.03.2021. u 20:15 - pre 37 meseci
Ja iz postovanja ko mi nesto napise cirilicom ja odgovorim cirilicom, u vecini slucajeva. Posle svega sto sam prosao u zivotu naucio sam da cenim svoj maternji jezik i pismo cirilicu. Ako je cirilica zakonom propisana kao maternji jezik nema tog opravdanja da ne moze da se pise na forumu a dosad moglo. To je sve vec preslo u domen politike i indoktrinacije da se odreknemao svog pisma i vere. Hocemo da budemo veci katolici od pape samo da se umilimo zlotvorima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Manjaro postinstall boot problem!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 5232 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.