Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima

[es] :: Digitalna Televizija :: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2505 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lemi_on_line
Lemi Vuci

Član broj: 287610
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima19.01.2021. u 09:55 - pre 38 meseci
Postovanje,
na mojem blaupunkt led smart hdtv 720p, od kako sam ga kupio, radi normalno, ali pojavljuje se stalno problem.Naime u toku rada, odjednom na ekranu iskoci kartica na kojoj pise 'napajanje iskljuceno, molimo da pritisnete bilo koji taster na daljinskom da biste otkazali.Klikom na bilo koji taster na daljincu, kartica nestane i tv normalno nastavi da radi.To se u toku dana dok TV radi pojavi 2-3 puta u odredjenim vremenskim intervalima.Ako to ne uradim, TV se sam ugasi.U podesavanjima sam gledao, ali nisam nasao sta je 'problem.
Pa, ako neko moze da pomogne, kako da se ovo popravi, i da me ne muci to automatsko gasenje TV dok radi.
Hvala unapred.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima19.01.2021. u 13:48 - pre 38 meseci
Podseća na sleep timer, obično ide do dva sata, u intervalima po 15 minuta. Sad kako je to prevedeno, treba potražiti u manualu. Napiši tačan model, da potražimo user manual.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

lemi_on_line
Lemi Vuci

Član broj: 287610
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima19.01.2021. u 14:09 - pre 38 meseci
Model je Blaupunkt 81cm/32" LED SMART HDTV 720p
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima19.01.2021. u 16:05 - pre 38 meseci
Ima više modela od 32 inča, model je napisan na naljepnici na zadnjem poklopcu. Na nekom manualu sam našao da ima mogućnos ekonomskog rada, onda ide u stendbaj ako 3 do 5 sati ne pritisneš ni jednu tipku na daljinskom ili na TV-u. Možda je kod tebe taj problem. Kako se to deaktivira piše u ovom manualu, na strani 20, picture menu.
http://www.umc-uk.co.uk/instru...-X-UK-%20BLA-MAN-0372%20v5.pdf
lp
baresi
 
Odgovor na temu

lemi_on_line
Lemi Vuci

Član broj: 287610
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima19.01.2021. u 16:45 - pre 38 meseci
Model je ovaj
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima19.01.2021. u 17:05 - pre 38 meseci
Citat:
baresi:
Podseća na sleep timer, obično ide do dva sata, u intervalima po 15 minuta. Sad kako je to prevedeno, treba potražiti u manualu. Napiši tačan model, da potražimo user manual.

Kod mene je bilo baš to. Podešavanja su u podešavanjima vremena, gde se opcija "Sleep Timer" iskljuci i to je to.
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima19.01.2021. u 19:03 - pre 38 meseci
@iculibrk, verovatno je to što kažeš, treba proveriti postavke za TIME MENU, stranica 26.
https://manuall.co.uk/blaupunk...q-gb-11b4-egpf-led-television/
lp
baresi
 
Odgovor na temu

lemi_on_line
Lemi Vuci

Član broj: 287610
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima20.01.2021. u 08:31 - pre 38 meseci
imam problem,sto mi je kablovski operater koji koristim(supernova) instalirao na ovaj TV modem (HDX2) i uz njega drugi daljinski upravljac koji koristim.Usao sam u meni,ali nige nema u podesavanjima time meni.Ovako to izgleda kada otvorim Menu kao na slici

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lemi_on_line
Lemi Vuci

Član broj: 287610
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima20.01.2021. u 09:15 - pre 38 meseci
Nasao sam opsiju automatakog iskjucivanja,iskkjucio sam,sada cemo videti da li je to to.evo slike ako je to.Javicu ako bude problema.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima20.01.2021. u 09:17 - pre 38 meseci
Imaš li originalni daljinski od televizora? Uključi TV bez modema i sa originalnim daljinskim od televizora idi u menu televizora a ne modema. Tebi se zagasi televizor a ne modem. Nadam se da si razumio šta hoću reći.
P.S. Dok sam pisao post vidim da si i ti, svakako javi, možda ima još ljudi sa istim problemom.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

lemi_on_line
Lemi Vuci

Član broj: 287610
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima20.01.2021. u 09:55 - pre 38 meseci
Da .imam.Sacekacu malo da vidim sta ce se desiti posto sam stiklirao automatsko iskljucenje Tv.Ako ovo ne upali,uradicu kako si mi objasnio.Javicu svakako.
 
Odgovor na temu

lemi_on_line
Lemi Vuci

Član broj: 287610
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima20.01.2021. u 19:33 - pre 38 meseci
Da u pravu si.Na modemu sam iskkjucio sleep timer,ali se opet pojavilo na ekranu da ce se iskkjuciti Tv.Dakle onako kako si rekao ,ostaje da udjem u menu TV sa originalnim daljinskim.
Kada sam kupio tv nisam podesavao ja :-(,tako da nemam pojma kako ovo da odradim,ako mozes ukratko postupak kako da dodjem do setingsa i time za iskljucivanje sleep timerana Tv.
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima20.01.2021. u 21:25 - pre 38 meseci
Ako ti engleski ne radi probleme, tu je PDF file, uradi ono što piše na stranici 17 i 19, može biti problem i Economy i timer. Ako ti je engleski problem, onda javi pa ćemo nekako prevesti.
lp
baresi
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.183.*



+1450 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima21.01.2021. u 03:21 - pre 38 meseci
Odlična stvar za led televizore, ja na svim svojim držim podešeno pozadinsko na eko pa malo plus recimo 50% i taj tajmer na 4 sara da se gasi. Zaspim i on umesto da zviždi celu noć eleganci se ugasi i štedi led diode.
U dnevnoj je podešen na 6 sati mislim. Tašta ode u kuhinju nešto da kuva a on se ugasi.

Ako ne možeš da nađeš kucaj bilo koji vestel tv meny i izaći će ti kako se gasi. U principu resetuj tv na fabrička podešavanja ako ne nađeš.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

lemi_on_line
Lemi Vuci

Član broj: 287610
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima21.01.2021. u 09:10 - pre 38 meseci
Nema problema za engleski sve razumem.Lepo si mi objasnio ,samo me zanima kada iskljucim modem pa ponovo upalim Tv,sta se zbiva.Upali se ekran TV -a i,.....da li odmah na originalnom daljinskom da kliknem na menu,pa odem na setings,ili prvo treba nesto na Tv da se podesi.Izvinjavam se,malo je glupo od mene sto ovako pitam,ne bih da nesto zeznem na tv.I nisam nikada ja podesavao parametre na smart tv kada sam ga kupio.
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima21.01.2021. u 09:17 - pre 38 meseci
Tv nije ovisan od toga šta je priključeno na nekom od ulaza, (source), modem, vanjska antena itd. Setings možeš napraviti i da uopšte nemaš modem. Bilo kada, možeš ući u menu i postaviti sve postavke koje tebi odgovaraju.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1839



+67 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima21.01.2021. u 11:08 - pre 38 meseci
Mozda nisam procitao lepo sve postove pa je ovo sto cu napisati vec spomenuto....



Svaki televizor sada ima tajmer koji odbrojava vreme od zadnjeg koriscenja (promena kanala, pojacavanje zvuka, itd) i ako npr 3 sata nista nije dirano on ce izbaciti tu poruku i ugasice se posle minut ili dva. Verovatno zbog propisa za ustedu enegrije ili zastita da televizor ne ostane ukljucen danima ako niste kuci a zaboravili ste da ga ugasite.

E sad ta poruka koja izadje tebi na tv-u mislim da je samo lose prevedena na srpski pa zvuci cudno.


Ako koristis neki box (mts, sbb, itd, ili neki android box) verovatno da koristis samo daljinski za box i onda sve te komande se izvrsavaju na box-u a ne na televizoru, iz tog razloga on misli da ga niko ne gleda :) pa se ugasi sam.


Resenje je da sa vremena na vreme pojacas ili stisas tv preko njegovog daljinskog upravljaca i to je to.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima21.01.2021. u 14:56 - pre 38 meseci
Kao sto vec @baresi reče, uzmi daljinski od TV-a i njime uđi u postavke televizora. Tamo u skladu sa prethodno napisanim pronađi opciju i isključi je.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima21.01.2021. u 16:49 - pre 38 meseci
Kod mene je sve valjda isključeno pa se opet ponekad pojavi poruka da dugo ništa nije menjano i da će da se ugasi. Nisam našao to među podešavanjima za tajmere i slično pa je moguće da je ono iz prethodne poruke. Televizor je kod mene retko uključen, još ređe to traje 2-3 sata ili više pa ne znam kada ću sledeći put da natrčim na takvu poruku. Ajde sada ću da ga upalim, mada je teško provesti 2-3 sata ne menjajući ništa. ;)
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1839



+67 Profil

icon Re: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima21.01.2021. u 17:23 - pre 38 meseci
Nema podesavanje za to, koliko znam ne moze da se iskljuci.

Resenje kao sto rekoh samo promenite kanal ili pojacajte sa vremena na vreme i to je to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Blaupunkt LED SMART TV-PROBLEM-automatski se gasi u odredjenim vremenskim intervalima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2505 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.