Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL pocetak u Srbiji

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL pocetak u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71280 | Odgovora: 364 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.7.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji12.05.2004. u 19:45 - pre 243 meseci
Citat:
chupcko:
Svinjac provajderi =(def) oni koji ne uzimaju od telekoma sistem prenosa do nekog drugog provajdera i ne daju velike pare za tamo neku optiku.

Normalni provajderi =(def) oni koji uzimaju od telekoma sistem prenosa ili sam net :).

Daj molim te, ovo je tipican primer ne monopola, nego mafijaskog rada, ako neces da uzimas od mene odma si na crnoj listi, a ako se bunis, spomenucemo da si ti u slobino vreme imao sve i svasta, a isti taj telekom u slobino vreme imao gomilu privilegija (trebalo da se obezbede pare za penzije).

Ja bi ako vec se ne stidim sto radim u telekomu, barem cutao i ne prozivao ostale :).


ne ocigledno nisi u toku da su pojedini na svinjcima i kojekakvim stracarama imali satelitske linkove kad su uhvacei u VoIP-u.
Takvi nikad nisu ni bili za razvijanje interneta u Srbiji , nego su hteli pare samo za sebe.Nikad nisu imali dial-up za end-usere.

cheers


[Ovu poruku je menjao kronos dana 12.05.2004. u 21:53 GMT]
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.7.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji12.05.2004. u 19:52 - pre 243 meseci
Citat:
caboom:
pa mislim da u srbiji trenutno ne postoji ni jedan provajder za koji bi moglo da se kaze da je veliki provajder i mislim da je jedino moguce resenje "potpuna okupacija" od strane nekog stranog investitora (shiba i korbach, pa udri). telekom je tek prica za sebe... koja je vec zamorna za ponavljanje.


e druze ova ti je stvarno dobra, ja sam istog misljenja.
Za nas narod je dobar samo korbach pa da pocne da radi.
Kad u Telekomu pocnu da nas odpustaju, tek ce se onda pojedinci osvestiti.
Jedva cekam taj dan, verovao ili ne.
Ovo je moje naj iskrenije misljenje, jer ja zivim od rada u Telekomu.

cheers

"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji12.05.2004. u 20:28 - pre 243 meseci
Aham, voip je kriminal, da da da, to mi je promaklo, umesto da neko plati telekomu za slabu medjunarodnu vezu (jer isto ide kroz voip) dosta para, on placa nekome ko radi voip preko satelita na svinjcu. Doduse mene su ucili da satelit nije dovoljno brz za voip, tako da pre mislim da su oni ipak na kraju placali neku pupiniziranu paricu :).

Uostalom meni kao korisniku je sve jedno da li je satelistka antena na svinjcu ili su opticki kablovi u kanalizaciji, cak pre mislim da je svinjac nekako cistiji :).

A sada, sta ce se desiti juna 2005-e, videcemo, samo ja mislim da evropa nece pustiti da i dalje postoji monopol na telekomunikacije, pa ce moci svako da radi voip bez strepnje da ce telekom da ih gusi.

Inace zanimljivo je da ja ne znam ni za jedan slucaj tuzenja nekog ko je radio voip, a telekom udario na sve strane kako je to kriminal. Pa jeste, umesto da se njima placa, neka druga firma ubire pare, treba nahraniti lenstine iz telekoma koje cekaju novi zakon, pa da krenu sa invensticijama.

Inace, monopol ne vazi na prenos video signala, dovoljno da neko prense pixel 1x1 i zvuk i eto zaobidjen je monopol :).

Uzgred znate kako se ponasa diler droge ako njegova redovna musterija resi da se skine :)))))).
Ako ne znate, kao telekom u ovim situacijama.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji13.05.2004. u 06:58 - pre 243 meseci
Citat:
chupcko:
A sada, sta ce se desiti juna 2005-e, videcemo, samo ja mislim da evropa nece pustiti da i dalje postoji monopol na telekomunikacije, pa ce moci svako da radi voip bez strepnje da ce telekom da ih gusi.

....


nazalost moju ,monopol ce izgleda biti produzen.
pa ce kolege koje su tipa lezi lebu da te jedem jos uvek biti u telekomu.
a jos mnogo ce vremena proci dok se dokaye sta je tu bio kriminal.

cheers,

"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji13.05.2004. u 08:18 - pre 243 meseci
Koliko je pouzdana ta informacija koju imas u vezi sa produzenjem monopola?

Mislim da je to znacajnije od sve diskusije koju smo ovde do sada vodili. Jeste da je pocetna tema bila ADSL, ali dzaba nam sva ta obecanja ako se ne omoguci slobodno poslovanje i ostalim potencijalnim network providerima.
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji13.05.2004. u 16:54 - pre 243 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Koliko je pouzdana ta informacija koju imas u vezi sa produzenjem monopola?

Mislim da je to znacajnije od sve diskusije koju smo ovde do sada vodili. Jeste da je pocetna tema bila ADSL, ali dzaba nam sva ta obecanja ako se ne omoguci slobodno poslovanje i ostalim potencijalnim network providerima.


pa da li mislis da trziste za fiksnu telefoniju moze da se otvori tek-tako 01.01.2005.g.
Zar ne mislis da treba malo vise vremena da se donese ljudsi zakon pa da neko od operatera dodje kod nas.Seti se samo zakona o duvanu i privatizaciji DIN-a i DIV-a.
Te privatizacije su tek izvrsene kad je donesen normalan zakon.
E sad izvedi analogiju.
I jos jedna vrlo bitna stvar , proveri koje kupio Telekome u Istocnoj Evropi, pa ce ti biti jasnije o cemu pricam.

NAZALOST ova istina je bolna vise za mene nego za vas.

cheers,

"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.vdial.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji15.05.2004. u 19:03 - pre 243 meseci
Citat:
kronos:
Mikis, mislim da smo se dobro razumeli. Ja samo znam da je VERAT u vreme Milosevica bio zasticena zverka i da mu je oprema bila u prostorijama Telekoma u Katicevoj.On je na osnovu toga bio proteziran i bio nelojalna konkurencija u odnosu na druge ISP-ove.


Izvini - ČAK I DA JESTE: odakle to daje pravo Telekomu da sprovodi lustraciju i ispravlja nepravde iz Slobinog vremena? Štaviše, SIGURAN SAM da su i neki drugi veliki provajderi bili u isto tako povlašćenom položaju, držali su opremu u Telekomovim prostorijama -- što je po meni NAJNORMALNIJA STVAR, s obzirom da nemamo ni u planu jedan telehouse, kao sve normalne zemlje -- i generalno, bavili su se isto čime i Verat, uključujući i VOIP (pitanje: ko je bio provajder SPS-u i državnim organima u to vreme? Verat sigurno nije).

Jedinu "krivicu" Verata ja vidim u tome što je odlučio da bude konkurencija Telekomu i razvija sopstveni link, umesto da ćuti i igra po Telekomovim pravilima igre. Kao što rekoh, ne radim ni za jedne ni za druge, ali tako situacija meni izgleda gledano ovako sa strane, a vi me ispravite ako grešim.

Još nešto, nisam verovao da je u Srbiji 2004. to još uvek moguće, ali upravo sam čuo od jedog poznanika da su mu tražili 600 EVRA mita za uvođenje ISDN linije...
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji15.05.2004. u 20:52 - pre 243 meseci
Pa fora je sto Verat nije bio proteziran, telekom je pruzao nesto kao telehaus, sasvim legalno, sa zakupom, dosta firmi je drzalo tu opremu, i dalje drzi. Kazem cak neki su drzali puno vise opreme tu.

Jedini Veratov greh je sto su razvili svoj link ka napolju, i to bi rekao potpuno legalno, jer koliko znam niko jos nije uhapsen, zar ne :). Samim tim je Verat prestao da bude zlatna koka telekomu i oni su se koristeci starog izgovora: ne sme voip i sta hocete mi garantujemo 9600 (SiC) uveli "red".

Kazem ja, kada diler sazna da mu se musterija skinula sa droge ..., ako nista bar ce da ga maltretira.

Uostalom, stavrno me cudi da neko iz telekoma sme ista i da kaze, ja bi prvo u manastir na koju godinu ...

E da, uzgred, onako cisto da se zna, izvukli mi kablove u dvoriste za telefon, ali i dalje kazu da nema tehnickih mogucnosti :). Lopovluk, sigurno cekaju da se otvorim.

E da nam je Staljin na jednu nedelju ovde, pa da na terazijama vise svi iz telekoma koji su ... :))))
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji15.05.2004. u 23:40 - pre 243 meseci
Je l moguće da niko ne vidi šta se događa ovih dana?
Pretražih net i es i stvarno nema ništa o tome.

Ključne reči: sezampro, beotel, neobee, ADSL, monopol, 2007.

To onako od bitnijih mada ima i gomila sitnijih pakosti.

Pazi naježim se kad pomislim samo. Saznaće se lagano za sve, izgleda da je opet medijski mrak pa informacije sporo idu u javnost.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji16.05.2004. u 00:15 - pre 243 meseci
O čemu se radi, Gojko?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji16.05.2004. u 22:43 - pre 242 meseci
Citat:
chupcko:
Pa fora je sto Verat nije bio proteziran

A kako to i gde to nije bio Verat protežiran?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 09:45 - pre 242 meseci
Eh, ne mora niko da dokazuje da je nevin, nego se dokazuje da je neko kriv, dakle nije na meni da dokazujem da Verat nije bio proteziran, nego ti dokazi da jeste. Ako ne mozes da dokazes, cuti i pokri se usima. A ako mozes, kako to da niko nikog nije optuzio na sudu ili pak ... znas ono pravna drzava i slicno :).

Dakle moras da dokazes da je bio proteziran, jel time sto je imao 200 pristupnih linija dok je eunet imao 300 ? ili tako sto je imao 34 Mb/s dok je eunet imao 34 Mb/s. Mislim da li je bioprivilegovan sto je uopste mogao da radi ili ...

Cini mi se da ovde neko mesa loncice i serpe i ...
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 10:15 - pre 242 meseci
Citat:
chupcko:
Eh, ne mora niko da dokazuje da je nevin, nego se dokazuje da je neko kriv, dakle nije na meni da dokazujem da Verat nije bio proteziran, nego ti dokazi da jeste. Ako ne mozes da dokazes, cuti i pokri se usima. A ako mozes, kako to da niko nikog nije optuzio na sudu ili pak ... znas ono pravna drzava i slicno :).

Dakle moras da dokazes da je bio proteziran, jel time sto je imao 200 pristupnih linija dok je eunet imao 300 ? ili tako sto je imao 34 Mb/s dok je eunet imao 34 Mb/s. Mislim da li je bioprivilegovan sto je uopste mogao da radi ili ...

Cini mi se da ovde neko mesa loncice i serpe i ...


a zasto ti toliko branis Verat ,ako kazes da nemas nikakvog udela u tome.
Zasto bi se neko sekirao za nekog ako nema direktnog uticaja ili koristi.
Zasto se bas ti javljas da branis Verat.
I pitaj koliko je placao Verat zakup prostora u Telekomu.

cheers,

"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 10:45 - pre 242 meseci
Citat:
chupcko:
Dakle moras da dokazes da je bio proteziran, jel time sto je imao 200 pristupnih linija dok je eunet imao 300 ? ili tako sto je imao 34 Mb/s dok je eunet imao 34 Mb/s. Mislim da li je bioprivilegovan sto je uopste mogao da radi ili ...

Cini mi se da ovde neko mesa loncice i serpe i ...

Npr prvi (ili među prvih par) dobija 041 dialin za dranje naivnih
Npr PTT se pored živog Telekoma vezuje na Verat (skuplje a bogami i gluplje jerbo je PTT vlasnik Telekoma, pa znači da bi plaćao delom sam sebi)
Npr pogledaj ko je prešao u Verat pre jedno 2 godine
Znaš kako je ovde, za detalje 'dilova' saznaš tek kad pukne tikva i prestane ljubav između dve strane pa onda krenu da se javno blate.
A što se tiče onog tvog 'Ako ne mozes da dokazes, cuti i pokri se usima' :
a. pokriJ se piše
b. Papiri su za sud a za pametnog čoveka su dovoljne informacije (ono što sam ti gore naveo su činjenice a ti razmisli o tome)

P.S. Zar zaista misliš da neko može da postane veliki provajder u ovoj zemlji samo zato što je pametan i stručan? Ili skuvaš Balkanski lonac: puno politike, malo para, par prstohvata mita, žlica sreće i eto predivnog jela...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 11:23 - pre 242 meseci
MyWay, kronos -

Ajde vi lepo napisite koliko je Verat placao zakup ako imate tu informaciju, i koji je normalni cenovnik, i ko je i gde prekrsio koji zakon, ili smatrate da je losa poslovna praksa - i lepo recite ime i prezime coveka koji je "presao" u Verat - ja znam ko je (i sta je radio u Telekomu), ne vidim sta je tu cudno, i u svim ostalim zemljama executives prelaze iz firmi u firme... verat mu mozda ponudio dobru platu, udeo u vlasnistvu firme - prognoza poslovanja dobra.. mislim, sta je tu toliko zaprepascujuce, ovde "na zapadu" se to desava svaki dan?

Za vasu firmicu je "Glas Javnosti" imao specijalni feljton od jedno 7-8 brojeva gde su iznoseni podaci o abnormalnom krsenju zakona, koliko znam - covek koji je pisao taj feljton nije tuzen za klevetu, niti ga je neko demantovao - ne znam sta da zakljucim na osnovu toga.

Citat:

Zasto bi se neko sekirao za nekog ako nema direktnog uticaja ili koristi.


Evo i mene dotice - zato sto znam da je verat privatna firma koja moze i da bankrotira ako ne posluje dobro, a Telekom drzavni monopol koji ima svu drzavnu zastitu - i da uskoro nece biti radnih mesta u ICT sektoru ako Telekom nastavi sa uzurpiranjem trzisne ekonomije. Imacemo "zastavu" za kola, i "telekom" za sve telekomunikacione usluge (fixna, mobilna, internet i prenos podataka)

State-of-the-art ce biti yugo sa spojlerima i ADSL u firmama.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 11:45 - pre 242 meseci
Ne znam o feljtonu Glasa Javnosti - slabo čitam novine i gledam TV još od Slobinog vremena (šta ćeš navika je čudo). Može neki link, da vidim šta je napisano?
Ivane, obzirom da znaš who's the man (a on je samo vrh ledenog brega) i verovatno si upućen i druge stvari, ajde mi reci:
a. da Verat nije bio protežiran (jer oko protežiranja Verata je krenula priča , barem s moje strane)
b. kako to da je PTTnet išao preko Verata a ne preko Telekoma (doduše imao je nešto skromno i ka Telekomu)
c. Koji je smisao toliko braniti Verat ?

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 11:50 - pre 242 meseci
Citat:
MyWay:
b. kako to da je PTTnet išao preko Verata a ne preko Telekoma (doduše imao je nešto skromno i ka Telekomu)


a kako to da je ptt morao da se povuche po pitanju uzimanja linka od verata? :)

Citat:

c. Koji je smisao toliko braniti Verat ?


verovatno zato sto su se jedini drznuli da "premoste" monopol telekoma.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 12:01 - pre 242 meseci
Citat:
Ne znam o feljtonu Glasa Javnosti - slabo čitam novine i gledam TV još od Slobinog vremena (šta ćeš navika je čudo). Može neki link, da vidim šta je napisano?


Uh.. to je bio kraj 2001, cek da vidim...

http://www.elitesecurity.org/poruka/20340

Stari dobri ES history... meni je IP adresa tada bila *.verat.net, *.eunet.yu i *.telekom.yu :)

Citat:
Ivane, obzirom da znaš who's the man (a on je samo vrh ledenog brega) i verovatno si upućen i druge stvari, ajde mi reci:
a. da Verat nije bio protežiran (jer oko protežiranja Verata je krenula priča , barem s moje strane)


Nemam pojma pravo da ti kazem - tada su postojali i drugi, i Verat je bio "stap i kanap" provajder - tj. ekipa je isla kod <ime prezime> da im podesava sistem - EUnet je tada mogao da ih pojede, ali im je poslovna praksa bila idiotska - kao i dan danas, recimo. Verat se prvi setio prodaje FLAT vremena, jeftinog hostinga i time je dobio svoje trziste.

Ne znam koliko su bili protezirani tada, ali znam da od sredine 2001 ne samo da nisu protezirani nego su svi provajderi osim Telekomovih pod-provajdera sikanirani. Sticajem okolnosti licno poznajem jednu osobu iz YUNet-a koja je tada bila vrlo uticajna tamo i tuznu pricu oko odrzavanja nezavisnog linka... da ne pricam dalje.

Telekom provajdere sa nezavisnim linkovima gleda kao na olicenje sotone, jer znaju da ce posle 2005 IP mreze biti koriscene i za mnoge druge usluge.

Citat:
b. kako to da je PTTnet išao preko Verata a ne preko Telekoma (doduše imao je nešto skromno i ka Telekomu)


To treba da pitas direktora PTT-a, a ne Verat - PTT je drzavna firma, ima upravni odbor koji odgovara drzavi i taxpayerima, i zna se gde je mesto za takvu raspravu... ako ih ja ubedim da kupe od mene PC racunar za milion eura, to nije moja krivica.

Citat:

c. Koji je smisao toliko braniti Verat ?


Verat je jedina firma u Srbiji koja ima nezavisni IP backbone - tu ne racunam BK konglomerat, EPS, NIS i RTS - nezavisna IP mreza ce i te kako trebati Srbiji za razvijanje moderne telefonije i ICT usluga, nesto sto Telekom jednostavno nije u stanju da uradi jer je monopol i po svojoj definiciji ne moze da posluje trzisno - kada trziste bude liberalno i niko ne bude "proteziran" onda nece niko braniti Verat, vec ce svi koristiti najpovoljnijeg provajdera.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 12:02 - pre 242 meseci
Pa bre ne razvija samo Verat svoj link.
Ja koliko znam i Informatika ima svoje linkove, ali se brani samo Verat kao neko ko
razvija internet u Srbiji.

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 12:05 - pre 242 meseci
Citat:
caboom:
a kako to da je ptt morao da se povuche po pitanju uzimanja linka od verata? :)

Pa promenio se gen dir. PTT, ministar i ostatak politike pa pukla varijanta...(neko sabrao da im je ekonomski interes da pređu na Telekom)

Citat:
b]caboom:
verovatno zato sto su se jedini drznuli da "premoste" monopol telekoma.

I vi izabrali Verata kao produžetak slobodarskih tradicija ovog naroda i večne prkosne i pravedne borbe protiv tirana?
Hahahah smejaću se dok ne počnem da plačem od muke...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL pocetak u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71280 | Odgovora: 364 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.