Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Arduino Energy data loger

[es] :: C/C++ programiranje :: Arduino Energy data loger

[ Pregleda: 667 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EHF
ivan golubovic
obrenovac

Član broj: 311081
Poruke: 97
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Arduino Energy data loger06.09.2020. u 21:23 - pre 43 meseci
Pozdrav svima, zeleo bih napraviti data loger za struju da bih mogao da pratim proizvodnju energije preko solarnih panela. Imam problem pri kodu za arduino. Naime hteo bih da pomocu senzora za napon i struju da pratim koja je proizvodnja struje bila, koji napon, koliko wati, Amper casova, wat casova. Usustini sve parametre oko jednosmerne struje. posto imam solarni panel od 50w hocu da vidim, to jest da izmerim na vise lokacija (krov, pod...) koja je uokvirno proizvodnja u toku jednog dana. i da imam te podatkr na sd kartici koje bi arduino upisao. da bi kasnije mogao da ih ubacim u excel i napravim gragikon proizvodnje u odnosu na jutro, podne, predvece.
Jedini problem koji imam jeste kod koji ne razumem bas najbolje, imam senzore imam arduino i imam lcd ekran. kod sam skinuo sa neta medjutim taj kod je pisan za tenesy 3.6 koji na sebi ima sd citac kartice.
Posto je tenesy ploca skuplja od arduina i to dosta nisam bas voljan da je kupim sobzirom da imam arduino uno, ekran bih koristio 2x16 umesto 4x20 karaktera. Ali ne znam kako da prepravim kod da bih moga oda koristim arduino sa SD card modulom i kako da informacije koje se ispisuju odjednom na lcd ekranu prebacim da se smenjuju na ovom manjem. kod imate u opisu i sliku diagrama kako bi se to povezalo stim da bih ja ubacio arduino i manji ekran jer to imam.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Arduino Energy data loger07.09.2020. u 01:10 - pre 43 meseci
Mislim da si promasio, ne vidim kakve ovo veze ima sa C ili C++?
 
Odgovor na temu

EHF
ivan golubovic
obrenovac

Član broj: 311081
Poruke: 97
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Arduino Energy data loger07.09.2020. u 07:34 - pre 43 meseci
Pa koliko se razumem u arduino programiranje kod je zasnovan to jest velike slicnosti ima sa c programiranjem, pa sam zato stavio ovde temu, ako samo pogresio mesto gde bi ste preporucili da postavim pod kojim forumom.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Arduino Energy data loger07.09.2020. u 07:38 - pre 43 meseci
Probaj sa embedded sistemi, posto arduino spada tu, nazalost nemam arduino pa ne mogu da ti pomognem, a ako hoces da ti neko pomogne, posalji
kod pa mozda ako je nesto vezano za sam jezik tu mogu da ti pomognem.
 
Odgovor na temu

EHF
ivan golubovic
obrenovac

Član broj: 311081
Poruke: 97
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Arduino Energy data loger09.09.2020. u 16:21 - pre 43 meseci
Hvala Puno, postavicu tamo pa cu videti da li neko moze pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Arduino Energy data loger

[ Pregleda: 667 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.