Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otkup ugovora MTS

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Otkup ugovora MTS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15025 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
..pls.isp.milankragujevic.com.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS28.08.2020. u 13:57 - pre 44 meseci
@mjanjic

Pa ono, isplati im se jer njih taj internet ne košta. Razgovori u drugu mrežu ih koštaju nešto malo, ali net u svojoj mreži nikako. Samo je stvar kapaciteta. A ti ruteri su ograničeni na 10/2 Mbps na tom najmanjem paketu.

E, sad, to što Vip ima skuplje telefone nego u maloprodaji, to je od skoro izmišljeno kao dodatna taksa na privilegiju da uzmeš telefon kod njih.

Par puta sam, pre 5-10 godina, išao sa roditeljima u Vip da kupimo telefon za keš. U Vip-u si uvek mogao da kupiš telefon za keš. I cene su bile iste kao u prodavnici, ali u manjim mestima je Vip bio mnogo bolje snabdeven sa uređajima (posebno pre nego što se došao Gigatron, WinWin đavoli nikad ništa nisu držali u radnji nego "možemo da poručimo pa kad stigne mi ćemo vas pozvati" i naravno ne daju ti da vidiš uređaj dok ga ne kupiš, a ako kupiš onda nema "e neću ne sviđa mi se").
Tad su telefoni koštali isto kao u maloprodaji, dakle precenjeno u poređenju sa KP mađarima, ali isto kao Gigatron ili WinWin/Emmi. Čak jeftinije od dosta manjih prodavnica.

iPhone 6S sam jednom u tom Požarevačkom Vip-u uzeo za keš, bila je neka akcija sa 15% popusta i izašao mi je jeftinije za oko 2000 din nego u iStyle.

A sad su cene naduvane za sve i svašta, samo kao forica da ti nabacaju i tarifu i rate za uređaj + ako se usudiš da raskidaš mnogo veću naknadu štete.

Inače, malo ko zna, ali u Vipu ako imaš rate za uređaj ne možeš da DE-aktiviraš neke tarifne dodatke, i da menjaš tarifu nazad na početnu ako si je povećao u toku ugovorne obaveze ili da menjaš obračunski period ili da koristiš neke promocije kao što je bila ona gde dobiješ 6 meseci po dinar za novi NEO ugovor ako imaš Kućni Net XL (jer su bile rate za Huawei B525s modem koji je tad koštao tipa 15 000 din i doplaćivalo se od toga 6000 din jer su ovi krševi ZTE i Alcatel bili 9000 din, sad su ZTE smanjili na 7000 din maloprodajne cene iz nekog razloga...)

Pa je jasnije zašto guraju da moraš da im plaćaš rate za uređaj...
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS28.08.2020. u 21:59 - pre 44 meseci
a Globaltel i da je skuplji vredi samo što nemaš nikakav ugovor.

--
Spoštovanjem Dalibor Savić
Hackman
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 16:56 - pre 44 meseci
Ugovor u principu nije problem, samo ugovorna obaveza može da bude loš detalj. Ja trenutno koristim zmajčeka u mts i zzzzuper u vipu, oba bez ikakve obaveze i mogu na kraju bilo kog meseca da ugasim priču. Prvi je črvena mesečno i dobijem 200+200+10GB a drugi za 300 nudi 100 min/sms i po potrebi još 100 min/sms za 99 dinara.
Sigurno može da se nađe sve to i za manje para ali sam uvek u dilemi da li će u nekom trenutku da mi zatreba neo (bilo kod koga) pa za sada koristim ovo.

E da, zmajček krcka neku ušteđevinu pa zbog toga ne gledam samo jeftine opcije kod drugih. ;)
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 17:05 - pre 44 meseci
Dobro, Zmaj i intarifa su korisni za one koji ne pričaju puno. Meni je Globaltel nepobediv jer imam neograničene minute + poruke i mogu da biram 1, 4 ili 10 GB, i da dokupljujem pristupačne dodatke u toku meseca. A ako bude problema, preletim u neku drugu mrežu za čas. Pošto nema ni ugovora ni ugovorne obaveze, ne moram ni da idem u onu poslovnicu u Makenzijevoj.

Ne mogu dovoljno da akcentujem koliko je dobra ponuda za nekog ko ima potrošnju 2500+ minuta i 500+ poruka mesečno i tipa 2-10 GB Interneta (kako-kad, ako sam većinski outdoors onda ide ka 10 GB, ako sam unutra - kao što sam sad zbog korone i rada od kuće - onda je bliže 2 GB).

Operatere ti gigabajti ni blizu ne koštaju koliko razgovori van mreže, gde moraju da plaćaju interkonekciju. Tako da je ovo stvarno odlična ponuda.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 17:20 - pre 44 meseci
I meni je Globaltel ok, ali tek kad mi istekne postojeći, sad već Vip
ugovor, mada možda i oni do tad uvedu nešto slično.
Više volim da pričam, to pisanje na internetu mi je malo SR...
Naprosto ne bih da se iznenađujem previše.
Ima ljudi koji taaaaaaaaaaako dobro pišu, a kad ih čuješ, nesigurni su,
imaju zadršku u govoru, a s vremena na vreme se i prepadneš, XD
Zato ipak, radije pričam, telefon, mreže, šta god.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 17:44 - pre 44 meseci
Nisam do sada gledao Globaltel ponudu, sada vidim ove Freepaid pakete i deluju pristojno. Ne previše povoljnije (za malo više para mogu da uzmem O1 sa neo minutima i porukama i 3GB interneta) ali je razlika upravo u UO. Ne volim da se vezujem ako nije dovoljno ubedljiv paket pa mi je zmajček za sada dovoljan, retko prebacujem 200 minuta (tačnije, pre par meseci sam prvi put bio na granici) ali je to verovatno i zbog toga što znam da postoji limit pa skraćujem priču. Sa neo paketom bih svakako prelazio 200 minuta. Ni 10GB mi nije potrebno, retko pređem 3-4 pa bi mogao da dođe u obzir i neki Freepaid.

Ali ... imam ušteđevinu za još godinu dana zmajčeka pa mi je trošak samo zzzuper (koji je rezerva ako pređem 200) ali ću idućeg avgusta da razmislim kako dalje. Svakako ne moram da žurim. Ne zanima me pozadina ni vlasnik, ideološke i muzičke ukuse ne razmatram i ne utiču na moj izbor.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 17:52 - pre 44 meseci
@calexx

Nisam razujmeo ovo "za malo više para mogu da uzmem O1 sa neo minutima i porukama i 3GB interneta", Omorika 1 bez nekih "nezvaničnih popusta" je 1399 din, a Globaltel Freepaid od 1300 din je 10GB + neograničeni minuti i poruke ka svim mrežama. Ne vidim razlog da uzimaš Omoriku 1 osim ako mts mreža bolje radi na lokacijama gde se krećeš ili ti treba VoLTE (koji Globaltel izgleda neće skoro da aktivira), ili ti znači 4uBOX4. U svim ostalim situacijama je Globaltel isplativiji, pošto za 1000 din nude 4 GB net + neograničene minute i poruke dok Telekom za to uzima 1399 din (i opet malo zafali).

E, sad, ko hoće 10 GB za 1000 din, kao kod Zmaja, ima običan "Uzbudljivi prepaid", gde se može kombinovati 250 minuta/sms-ova (dakle, ukupna svota je 250 "jedinica" koje se mogu trošiti kao SMS ili minut) i 10 GB Interneta za 1000 din. Nepotrošeno se prenosi ako se paket uplati na vreme ili ako se aktivira Auto-Renewal.

https://www.globaltel.rs/globaltel-prepaid-sim

Bože, zvučim kao njihov agent prodaje. Ali stvarno, ovako nešto nije postojalo nikad. Plus ja dolazim sa Telenora gde su me "drali" bukvalno sa onim Total paketima, i nisam imao nikakvu nezvaničnu akciju jer mi se nije dalo da se raspravljam kao novi korisnik, nemam ja 20+ godina staža u mreži da im mlatim time...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 17:52 - pre 44 meseci
Ja presao sa omorike na zmaj, ionako sam ovog meseca pricao ukupno 3 minuta :P
I poslao jedno 30 ak smsova :P
Al zato youtube i internet mi dosta znace posto sve zavrsavam tako:P
Nego, prvi puta sad cujem za globaltel?

edit:
Milan:"Bože, zvučim kao njihov agent prodaje."

U chemu je catch?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 18:01 - pre 44 meseci
>Nego, prvi puta sad cujem za globaltel?

Pa kad ne gledaš Pink

>U chemu je catch?
Catch u kom smislu? Što ih ne hejtujem ili što je ponuda tako dobra?

Odgovor na prvo pitanje je - zato što je ponuda jako dobra, i preselio sam se na 100 metara od Vip bazne stanice (istovremeno 250 metara od Telenorove a mts-ova mi je na zgradi) tako da mi mreža ne smeta
Odgovor na drugo pitanje je - zato što Žeks nešto muti sa državom i Vučkom, i pumpa firmu sa parama iz mutnih izvora da uz dumping cene navuče korisnike. Ja u potpunosti očekujem da to pukne u nekom trenutku. Ali do tada ću da iskoristim

Neće se Žeks od mene obogatiti, koliko ću ja para uštedeti.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1755 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 19:02 - pre 44 meseci
Ne vidim sta ovde nije jasno .

Mitrovic Nema svoju Mobilnu mrezu ! U pitanju je Virtuelni znaci Fantazijski provajder , koji koristi usluge drugih operatera .

E sad da pogadjam od koga uzima Mrezu ! I da li je placa !

Zato je jeftiniji , jer sve sto naplati stavlja u dzep , a MTS-u platice jednog dana isto kao sto placa poreze itd.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 19:08 - pre 44 meseci
@ademare Globaltel koristi Vip mrežu a ne Telekom Srbija

I provajder nije nimalo "Fantazijski", postoji veliki broj operatera u svetu koji posluju po istom tom MVNO principu uz value-add servise i automatizovan customer care koji barem u teoriji smanjuje cenu po korisniku dovoljno da i sa nižim cenama usluga mogu da zarade. Doduše Žeks ne mora da zaradi, barem ne za sada.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1755 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 19:09 - pre 44 meseci
Pa da ti si imao uvid u Sve njegove ugovore , pa si siguran da je samo VIP ?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 19:11 - pre 44 meseci
Ne, imam SIM karticu i gledam eNB ID na koji se kartica povezuje + poslao sam im mejl da pitam i potvrdili su da koriste samo Vip mobile.

edit: A možeš da pretražiš i RATEL: https://registar.ratel.rs/sr/r...jaOd=&datumPotpisivanjaDo=
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 20:47 - pre 44 meseci
Citat:
Milan Kragujevic:Nisam razujmeo ovo "za malo više para mogu da uzmem O1 sa neo minutima i porukama i 3GB interneta", Omorika 1 bez nekih "nezvaničnih popusta" je 1399 din, a Globaltel Freepaid od 1300 din je 10GB + neograničeni minuti i poruke ka svim mrežama. Ne vidim razlog da uzimaš Omoriku 1 osim ako mts mreža bolje radi na lokacijama gde se krećeš

E, sad, ko hoće 10 GB za 1000 din, kao kod Zmaja, ima običan "Uzbudljivi prepaid", gde se može kombinovati 250 minuta/sms-ova (dakle, ukupna svota je 250 "jedinica" koje se mogu trošiti kao SMS ili minut) i 10 GB Interneta za 1000 din. Nepotrošeno se prenosi ako se paket uplati na vreme ili ako se aktivira Auto-Renewal.
Na to sam mislio, O1 je malo skuplji od G sa 4 ili ima malo manje od G sa 10 ali uvek postoji opcija da mts ponudi neki benefit, ako bih prešao sa zmaja bez UO na neki paket sa UO, mora da sledi tako nešto. Sve u svemu, za 100 ili 300 dinara mesečno se ne bih mnogo potresao pa i ne znači previše.

Taj uzbudljivi je slabija ponuda od zmajčeka koji nudi 200+200 i 10GB za te pare. Svakako bih dao 1.300 za Freepaid i neo plus 10GB.

A za kraj da ponovim ono što ne volim da potenciram, imam neku "ušteđevinu" na mts broju i iz nje se plaća zmaj, kada to bude potrošeno onda razmišljam kako dalje.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 23:10 - pre 44 meseci
Ugovor u principu nije problem, samo ugovorna obaveza može da bude loš
detalj. Ja trenutno koristim zmajčeka u mts i zzzzuper u vipu, oba bez
ikakve obaveze i mogu na kraju bilo kog meseca da ugasim priču. Prvi je
črvena mesečno i dobijem 200+200+10GB a drugi za 300 nudi 100 min/sms i
po potrebi još 100 min/sms za 99 dinara.
Sigurno može da se nađe sve to i za manje para ali sam uvek u dilemi da
li će u nekom trenutku da mi zatreba neo (bilo kod koga) pa za sada
koristim ovo.

Pa ugovor kao takav nije problem, ali milion puta mi se desilo da MTS
ponudi nešto bolje od onog na šta sam predplaćen u  tom trenutku pa ja
onda hteo ne hteo moram da ostanem na onome što imam brojim dane do
decembra da ih se kurtališem, a jedina uspomena na njih će biti broj
koga ću preneti jer ga od 2001 imam i svi ga znaju. zbogom onda
ugovorima jednom za svagda.
Nego zna li ko mogu li ja da ih se rešim ono zadnja tri meseca ili tu
privilegiju imaju samo oni koji su uzimali telefon ili hoće da pređu na
drugi paket. Nešto mi drugarica reče da su njoj raskinuli tri meseca pre
isteka ugovora ako sam je ja dobro razumeo.

--
Spoštovanjem Dalibor Savić
Hackman
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 23:20 - pre 44 meseci
Bože, zvučim kao njihov agent prodaje. Ali stvarno, ovako nešto nije
postojalo nikad. Plus ja dolazim sa Telenor
Mi kao da smo se dogovarali da ih hvalimo, ali stvarno svaka im čast od
ljubaznosti operatera da sve lepo objasne pa do samih paketa mislim da
im u Srbiji nije po ponudama niko ravan.

--
Spoštovanjem Dalibor Savić
Hackman
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 23:28 - pre 44 meseci
Ademare, nema šta da pogađaš, infra struktura je Vipova, e sad ja sam
razmišljao zašto su cene paketa takve kakve su, došao sam do jedinog
logičnog zaključka, a ako nisam u pravu neka me neko ispravi. Održavanje
infra strukture je jako skupa zanimacija, a kad plaćaš zakup iste ipak
je to dosta jeftinije, zato su i cene paketa takve kakve jesu  i mislim
da će tako i ostati, opet kažem nek i povećaju cene baš a nek ostane
ovaj fripejd plaćanje preko kartice ja ću opet biti zadovoljan, a ako im
ovo potraje ovako kako je mislim da će i drugi provajderi preći na ovaj
način naplaćivanja.

--
Spoštovanjem Dalibor Savić
Hackman
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 23:30 - pre 44 meseci
Postoji tu jos jedan moment, a to je da je zakup skuplji, ali da ovi udaraju tolke cene da se cak i uz zakup ekonomski isplati...
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS29.08.2020. u 23:55 - pre 44 meseci
Da, to vidimo na primeru Interneta koji je mobilnim operaterima skoro besplatan, za razliku od razgovora van mreže koji ih direktno koštaju po potrošnji. Internet je flat rate i kupuje se simetrični link, a dosta baznih stanica imaju mikrotalasne linkove do backbone mreže pa se višak kapaciteta na jednom mestu lako prebaci na drugo.

Razlike u ceni između voice+data paketa i data-only paketa, kao i postojanje Vikend net tarife, ukazuju na to da je cena usluge već duže vreme razdvojena od cene pružanja te usluge. Tj. "price is decoupled from cost", što bi Ameri rekli.

Sam voice saobraćaj je bio strašno skup dok Vip nije uveo NEO tarife sredinom 2017. godine. Onda su svi prešli na flat rate voice + text saobraćaj. Data je bio skup dok Vip nije uveo Kućni net, onda je Telenor prvo ubacio 100 GB pa onda i onaj 150 GB paket, evo pre neki dan je Telekom konačno počeo da prodaje 4G data paket sa 100 GB mesečno, doduše papreno skupo, ali opet jeftinije nego pre.

Mislim da je sledeći korak Prepaid, i da će Globaltel tu da vodi glavnu reč, barem prvih godinu dana dok se ne "opasulje" tradicionalni operateri.

MTS-ova prepaid ponuda je JEZIVA. Nemaju ni 4G na prepaid-u u 2020. godini! Pritom mtel RS ima, a BiH je dobila 4G prošle godine!

Telenorov Prepaid je isto loš kad su razgovori u pitanju, i mene lično nerviraju sa ovim personalizovanim promocijama, gde prvo moraš da daš saglasnost da te špijuniraju i to dele sa Fejsbukom, Instagramom, Tviterom, Viberom, Mobi bankom i ostalim tralala špijun firmama, i onda treba da čekaš neko vreme da ti se neka ponuda pojavi.

Vip je imao do sada najbolji prepaid, nakon onih promocija su se zaustavili na ovim Mesečnim Planovima, što je OK stvar.

Naravno, Globaltel sada uvodi nešto neočekivano + neviđeno + nepredviđeno, pa ćemo videti kako će kartelski trio da reaguje na to, i šta će se u njihovoj ponudi promeniti.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS30.08.2020. u 00:24 - pre 44 meseci
Da sad se postavlja pitanje da li je vip znao da će Globaltel ovakvu
revoluciju da sprovede u Srbiji, pa im je i pored toga dao
infrastrukturu u zakup ili su bili iznenađeni. Nešto mislim da je ovo
drugo u pitanju.

--
Spoštovanjem Dalibor Savić
Hackman
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Otkup ugovora MTS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15025 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.