Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otkup ugovora MTS

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Otkup ugovora MTS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15023 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS16.08.2020. u 10:58 - pre 44 meseci
Ne čekam toliko meseci. U martu mi ističe UO , znači da mi je ostalo 7 meseci,a 18 godina sam kod MTS. Računala je 650 puta 7 odokativno.
qwertz

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS16.08.2020. u 11:43 - pre 44 meseci
Tako je bilo po starom zakonu . Koliko je mesecni racun , pa puta meseci .

Tebi se taj stari zakon teoretski vise isplati , nego novi .

Mada ostaje najjeftinije da ako bi trebao da platis preostale mesece , zasto ih ne bi utrosio , iskoristio , a ne poklonio Telekomu .


Ono sto ti nisi dobro uradio , je da ne trazis raskid , vec da se raspitas o mogucnosti zakljucivanja novog ugovora ! Naravno pod novim uslovima , ako su ti povoljniji nego stari .

Telekom to cesto hoce da uradi . Neka 3 meseca je default kada mozes to da zatrazis , a mozes da ih pitas i malo ranije .

To sto si bio korisnik 18 godina ne menja nista . I ja sam korisnik mobilnog od 1998 kod njih pa nista . Nikada na osnovu toga mi nisu dali ni 1 . dinar .
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS16.08.2020. u 17:41 - pre 44 meseci
Problem je što mi račun neće biti 650 mesečno nego 1000 dinara mesečno. Ovako bi prilikom prelaska u VIP imao do 2 GB interneta ,a sa ovim imam 256 MB . Razlika je evidentna.
qwertz

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS16.08.2020. u 18:39 - pre 44 meseci
Cena paketa Morava 1 je i dalje ista . 599 din mesecno bez telefona .

https://mts.rs/Privatni/Mobilna/Postpejd/Tarife#morava

I dalje je najjeftinije da izdrzis ugovor do kraja , pa onda uzimas sta ti je najpovoljnije .

https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/klasik

VIP klasik je isto 599 din . i isti internet 500 MB .

Evo sa MTS sajta , mozes da predjes na nove tarife kad god pozelis .
Ukoliko je korisnik zaključio ugovor za neku od postpejd tarifa Morava, Omorika ili Soko pre 1. jula 2020. godine i nakon tog datuma pređe na neku od aktuelnih mts postpejd tarifa, dodeliće mu se pogodnost specijalne promocije koju je do tada imao (duplo više GB ili 20% popusta na mesečnu naknadu).

 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS16.08.2020. u 18:53 - pre 44 meseci
Nikada nije isplativo raskidati ugovor osim ako ne postoje neke smetnje u radu usluge koje onemogućavaju korišćenje a korisnik želi da prenese broj u drugu mrežu.

U ovom slučaju, korisnik može da aktivira Net 500 MB dodatak za 399 din, uz cenu od 599 din to je 998 din, sa 756 MB interneta, dok ne istekne UO, kada može da pređe u Vip mrežu.

Jedino što Vip "povratak NEO2" akcija traje do kraja avgusta, pa je problematično ako korisnik želi da koristi tu tarifu pošto neće postojati dok istekne UO kod Telekoma. U ovom slučaju je "možda" isplativo raskidati u Telekomu, ali je pitanje da li će stići da prebaci broj na vreme u Vip pre nego što istekne akcija (Telekom mnogo odugovlači pri svakom koraku i ne poštuje zakonske rokove).
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS16.08.2020. u 19:53 - pre 44 meseci
Citat:
Zoran 021:
Problem je što mi račun neće biti 650 mesečno nego 1000 dinara mesečno. Ovako bi prilikom prelaska u VIP imao do 2 GB interneta ,a sa ovim imam 256 MB . Razlika je evidentna.

U VIPu za NEO2 ne mozes da kontrolises potrosnju neta. Ako prekoracis, naplacuje se. Nema nista kao NetLimit u MTSu ili prosto zabrana prekoracenja u Telenoru.
Na to VIP racuna.

Problem je sto ti ne mozes da predjes na novu Moravu 1. MTS ne da prelazak tokom UO na nove tarife, imas stare tarife/obaveze... mozes samo na Moravu 2 preci, ali ne znam po kojoj bi to ceni bilo.

Tebi se sigurno vise isplati da doplatis dodatak za net, umesto da samo platis te mesece ni za sta.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS16.08.2020. u 21:37 - pre 44 meseci
Ja tek sada posle ovih postova vidim sta Pokretac teme zeli , posto se on ne izjasnjava konkretno .

Zeli Neo 2 . Male su sanse kao sto je rekao Milan da ce stici da odradi sve sto treba do kraja avgusta .

Mada sve ovo i nema nikakve logike !

Ako pokretacu teme treba Neo 2 sto ga nije uzeo pre 1,5 godine kada je to bila Standardna opcija kod VIP-a i to po istoj ovoj ceni ? Isto neograniceni minuti , 2 GB net , 999 din bez telefona ?

Nego je onda uzeo Moravu 1 pa mu sada zao ?

MTS , voli da kopira ponude VIP-a , ali kod NEO 2 - Omorika 1 nije zeleo da kopira cenu !

I prosle i ove godine Omorika 1 je bila bez telefona 1.400 din i tako ce i ostati posebno sto VIP-ov NEO 3 kosta 1.300 din .
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS16.08.2020. u 22:04 - pre 44 meseci
Pa dobro, razumem šta je izavalo ovu želju da pređe na drugu tarifu - smanjenje MB na 256 MB umesto 512MB koji su mu trajali godinu dana, što može da se reši žalbom jer je to izmena uslova pružanja usluge za vreme trajanja ugovorne obaveze, i u tom slučaju Telekom može da vrati 512 MB ili da raskine ugovornu obavezu sa korisnikom bez naplate nadoknade štete, a korisnik može po članu 107. ZEK da raskine ugovor bez plaćanja nadoknade štete. Međutim, to je teško u praksi izvesti kod Telekoma.

Nema smisla plaćati naknadu štete za raskid, niti je isplativo niti je moralno pravedno da ga Telekom ošteti i onda on Telekomu da nadoknađuje štetu. Najisplativije mu je da se žali Telekomu da mu vrate sadržaj iz tarife ili da dokupljuje dodatak do kraja UO pa posle da prelazi negde.

Svakako Vip NEO neće uhvatiti, mts ima 15 dana da reši prigovor o otkupu UO, pa još da se to realizuje, pa onda da podnese zahtev u Vip-u za prenos broja, pa onda Vip da obradi taj zahtev i prosledi Telekomu, pa onda Telekom da odugovlači provere, pa možda da odbiju par puta po metodi "greška u sistemu izvinite", i onda kad odobre prenos se zakaže za neki random dan.

To sve nema šanse da bude realizovano pre 01.09., a dodatni problem je što u Vip-u ako podnese zahtev za prenos pre nego što mu se oslobodi UO na broju u mts-u dobiće automatsko odbijanje zahteva, i Vip će poništiti sve to, dakle nema šanse da "uhvati" promociju a kasnije da odradi prenos.

Takođe, Vip se ne igra sa ovim promocijama kao Telekom gde je sve živo "promocija do kraja meseca" i tako već godinama. Kod Vip-a, šta je bilo - bilo je, kad istekne - nema.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS16.08.2020. u 23:11 - pre 44 meseci
Nisu mu nista menjali tarifu. Oduvek mu je bila 256MB, to je bila tarifa tada.
Nego on i ne trosi puno pa je cesto prenosio po 256mb.
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS24.08.2020. u 09:15 - pre 44 meseci
Dobio sam prvo pismo u sanduče ,a potom su mi me-mail poslai .
[
qwertz

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS24.08.2020. u 09:59 - pre 44 meseci
To je odlično, traže ti naknadu štete od 2173.39 din, što je polovina iznosa koji smo ovde odokativno izračunali.

Ukoliko si saglasan sa uslovima raskida i obračunatom naknadom štete, OBAVEZNO odi u poslovnicu sa pismom koje su ti poslali(!!) do 30.08.2020. godine, inače ćeš opet morati da tražiš obračun naknade štete, tj. neće ti omogućiti raskid po tom papiru.

Ako odeš bez papira 50% šansa je da će šalteruša da pretraži sistem za taj odgovor o naknadi štete, a 50% šansa je da će samo upisati opet zahtev za obračun što će automatski poništiti taj stari odgovor koji si dobio, pa ćeš morati opet da čekaš. Znam jer su me vodali tako 5 puta da raskinem ugovor, i ako sam znao naknadu štete unapred i znao da je fiksna. Samo su mi 3 pretplate više uzeli nego što bih hteo (jer je taj proces trajao tačno 15 dana x 5 puta pa su mi 3 meseca otimali pretplatu).
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS24.08.2020. u 11:36 - pre 44 meseci
Tako je . Ako ti cena odgovara , Poslusaj Milana i pozuri . Imas ovu radnu nedelju vremena .
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS24.08.2020. u 13:26 - pre 44 meseci
To ću svakako uraditi.
qwertz

 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS25.08.2020. u 13:52 - pre 44 meseci
Podneo sam zahtev za raskid ugovora u MTS i to da ostane aktivan broj . Račun će stići poštom i sada čekam da se odobri od strane MTS , a nakon toga prelazim kod drugog operatera. U međuvremenu su mi u MTS vratili na 512 MB . Svejedno menjam operatera.
qwertz

 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS25.08.2020. u 14:02 - pre 44 meseci
Pogrešio si, 3 meseca ne možeš da seliš broj ako si ga prebacio na prepaid. Gotovo sad.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS25.08.2020. u 14:09 - pre 44 meseci
Moćićete da raskinete ugovor tek pošto platite trenutno dugovanje.
Onda kasnije dolazi poslednji račun i to je to, morate da ga platite da
vas ne bi gonili.
Ovo više pišem zbog neupućenih.
Sa njima je praznik raskinuti ugovor.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
..pls.isp.milankragujevic.com.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS25.08.2020. u 14:16 - pre 44 meseci
@starka Zoran nema dugovanje, i on je već podneo zahtev za raskid ugovora. Finalni račun se obračunava NAKON raskida ugovora i to na kraju obračunskog perioda dok raskid nastupa odmah.
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS25.08.2020. u 15:57 - pre 44 meseci
Citat:
Milan Kragujevic:
Pogrešio si, 3 meseca ne možeš da seliš broj ako si ga prebacio na prepaid. Gotovo sad.


Na postpaid sam ga prebacio kako je i bio. Uzeo sam Neo2 .I potpisujem ugovor u petak, samo čekam da mi MTS pošalje sms o odobrenju raskida , zatim ide dva dana u VIP da proradi i pošalju signal.

qwertz

 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
..pls.isp.milankragujevic.com.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS25.08.2020. u 16:02 - pre 44 meseci
Odlično onda. Dobro si prošao. Neka te NEO 2 dobro služi dok ne uvedu nešto slično, sadašnja ponuda (mimo promocije) je preskupa. A opet jeftinije od svih ostalih (tipa Telenor ili mts)...
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: Otkup ugovora MTS25.08.2020. u 16:47 - pre 44 meseci
Zvali me maločas. Pitaju zašto sam se odlučio za raskid ugovora i tako to i šta sam odabrao. Ja im kažem da imam pravo na slobodan izbor i da nisam zadovoljan. A ona odgovara da imaju i oni nešto isto kao Neo2 i da ako hoću da promenim neću moći tri meseca i kao zabrinuli se da me ne pređu . Silna briga za mušteriju kada je frka oko raskida. Poziv je bio sa "privatnog broja".
qwertz

 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Otkup ugovora MTS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15023 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.