Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cijena rada el instalacije

[es] :: Elektrotehnika :: cijena rada el instalacije

[ Pregleda: 2803 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kajgo
elektricar
eft group
Stanari

Član broj: 317109
Poruke: 124
31.223.135.*



+5 Profil

icon cijena rada el instalacije15.03.2020. u 20:29 - pre 49 meseci
Pozdrav društvo, zanima me cijena izrade el instalacije, tj jedinična cijena po dužnom metru kabla, ugradnja prekidača utičnica rasvjetnih tijela.... Hvala
 
Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 852
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije15.03.2020. u 22:25 - pre 49 meseci
Niko to ne racuna po duznom metru kabla, mozda nisam u toku...
Koliko ja znam racuna se "izlaz" (potrosac). U to sve ulazi naravno ugradnja prekidaca i uticnica, bez lampi, plafonjera, lustera itd.
Racuna se svaki dovod sa RT, to ti je onda fakticki i svaki osigurac/ prekidac 1 izlaz.
Moje iskustvo, ali svako ima svoje. Neko to racuna "ugrubo" sa svojim materijalom bla bla itd.


Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije15.03.2020. u 23:04 - pre 49 meseci
U NS 10E po postavljanju plafonjere :)
 
Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 852
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije16.03.2020. u 11:57 - pre 49 meseci
Citat:
CoyoteKG: U NS 10E po postavljanju plafonjere :)


Kod nas 10km, ako je obicna , ako je luster neki komplikovaniji , veci , tezi bla bla onda cijena ide gore.
Pogotovo ako moras angazovati pomocnika da ti pomogne podici luster, a da ga pritom ne razbijes.
Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije16.03.2020. u 14:41 - pre 49 meseci
Ima snimak nekih cena na yt elektricar21 kanalu, ali to su cene za intervenciju... Kada se rade obimniji radovi, mislim da se racuna 10e po strujnom krugu.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije16.03.2020. u 21:10 - pre 49 meseci
Sve vise majstora naplacuje po principu: cena materijala + toliko za ruke = cena posla.
Sto je isto kao i 2x cena materijala.

Vazi za vece poslove.
 
Odgovor na temu

kajgo
elektricar
eft group
Stanari

Član broj: 317109
Poruke: 124
31.223.135.*



+5 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije16.03.2020. u 21:12 - pre 49 meseci
Znam da firme koje se bave instalacijama rade po metru ugradjenog kabla..... Treba da radim posao sve iskablirano i postavljene kutije tj. moj dio posla je spajanje i montaža sad pokušavam formirati cijene..
monofazna utičnica 5km
trofazna utičnica 10km
prekidač sijalica 10km + svaka sijalica 5km
naizmjenično paljenje 14km + svaka sijalica 5 km
tabla do 15 osigurača 80km
indikator za kupatilo 50 km
plafonjere 8 km...
dolazak na tuđi posao ispitivanje svake kutije ima posla, koliko su realne cijene?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije16.03.2020. u 21:48 - pre 49 meseci
Pa jel si ti elektricar ili nas zezas?

kakva je razlika izmedju sijalice, monofazne, trofazne uticnice i plafonjere?

Mislis da je realno da zavrnes sraf vise mislis da mozes da naplatis 5 maraka vise?

Elektricari su se uvek placali po dozni ili po celom poslu (tabla ide posebno), a ne po metru kabla i sl kao sto si nabrojao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kajgo
elektricar
eft group
Stanari

Član broj: 317109
Poruke: 124
31.223.135.*



+5 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije16.03.2020. u 22:08 - pre 49 meseci
Da električar sam po struci, radim mnogo kompleksnije poslove od instalacija, dugo godina nisam radio ovako na tuđe poslove pa bi htio da razmijenim mišljenja sa drugim kolegama. Nije isto kad sve odradiš i kad dolaziš na pola posla...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije16.03.2020. u 22:57 - pre 49 meseci
Ok onda...

Elektricari obicno racunaju po dozni, na primer 50 dozni puta 5 eura
doznu ili sijalicno mesto racunaju isto i monofaznu i trofaznu kao i izvod za svetlo na plafonu sve je to po 5 eura zajedno sa instalacijom do tog mesta

Razvodna tabla i ormani idu po dogovoru

ako je vec sve postavljeno i iskablirano prljavi deo posla je vec obavljen red je i to da uzmes u obzir ali i ne moras sve zavisi od toga od koga treba da naplatis posao i kako je taj prvi deo posla uradjen.

Takodje neko pokusa da izbegne razvodne kutije pa onda njemu naplatis skuplje doznu itd...

Eto otprilike tako se formira cena elektroinstalacije.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije17.03.2020. u 11:05 - pre 49 meseci
Kad sam ja prvi put kontaktirao elektičare (pre puno godina) kaže on meni "po sijaličnom mestu - toliko i toliko".
Saberem ja broj soba i hodnika, jer, toliko će SIJALIČNIH MESTA biti, izađe mi jeftino! Mislim, super!

Kad ono - "sijalično mesto" je i prekidač, i utičnica

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 852
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije17.03.2020. u 11:40 - pre 49 meseci
Citat:
kajgo:
Znam da firme koje se bave instalacijama rade po metru ugradjenog kabla..... Treba da radim posao sve iskablirano i postavljene kutije tj. moj dio posla je spajanje i montaža sad pokušavam formirati cijene..
monofazna utičnica 5km
trofazna utičnica 10km
prekidač sijalica 10km + svaka sijalica 5km
naizmjenično paljenje 14km + svaka sijalica 5 km
tabla do 15 osigurača 80km
indikator za kupatilo 50 km
plafonjere 8 km...
dolazak na tuđi posao ispitivanje svake kutije ima posla, koliko su realne cijene?


Niko ne radi po metru, ja to jos nisam cuo. Po metru se rade rebrasta crijeva u plocu i platna.
Jer blage veze nemas ko ce poslije tebe doci kablirati i nastaviti posao, pa ti naplatis to.

Cuo sam da ima ljudi koji naplacuju trofaznu uticnicu kao 2 ili 3 "izlaza", jer navodno imas deblji kabal, vise spajanja, vise stemanja itd.
Po meni to nije fer, racunam kao 1 "izlaz" i cijena je kod nas 10km otprilike, ako je sami beton stemanja, da dovuces tu uticnicu, onda nije ta cijena.
Obicne uticnice, izlazi za rasvjetu, grijalica u kupatilu, bojler, razni ostali oblici izlaza za lampe sve po 10km.
Prekidac + 1 sijalica nije fer da se racuna kao 2 izlaza. Ali ima ih dosta koji racunaju oboje.
Naizmjenicni prekidaci se racunaju jer ima vise kabliranja plus svaka sijalica iliti sijalicno mjesto (lampa) kako god, koji oni pale.

To za table do 15 ili odredjeni broj "osiguraca" nisam cuo. Racuna se svaki osigurac po 1 izlaz jer obicno od njega ide kabal do 1 strujnog kruga (razvodne kutije).
I nece doci sam, moras ga dovesti do tamo, sto stemanjem, sto provlaciti kroz rebrasta crijeva, sto glazurom, kako god okrenes to ti je 1 izlaz.

Ovo ti je najrealnija situacija koju mozes dobiti na prostorima nase drzave.
Sve ostalo su ti lazi i obmane, ko ide ispod te cijene ne smatram ga za kvalitetnog "majstora.


Citat:
bakara:
Ok onda...

Elektricari obicno racunaju po dozni, na primer 50 dozni puta 5 eura
doznu ili sijalicno mesto racunaju isto i monofaznu i trofaznu kao i izvod za svetlo na plafonu sve je to po 5 eura zajedno sa instalacijom do tog mesta

Razvodna tabla i ormani idu po dogovoru

ako je vec sve postavljeno i iskablirano prljavi deo posla je vec obavljen red je i to da uzmes u obzir ali i ne moras sve zavisi od toga od koga treba da naplatis posao i kako je taj prvi deo posla uradjen.

Takodje neko pokusa da izbegne razvodne kutije pa onda njemu naplatis skuplje doznu itd...

Eto otprilike tako se formira cena elektroinstalacije.



Uglavnom je tako, slazem se.

[Ovu poruku je menjao bojanst dana 17.03.2020. u 15:53 GMT+1]
Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije10.04.2020. u 15:34 - pre 48 meseci
U Hrvatskoj..

[img][/img]

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1629



+590 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije10.04.2020. u 16:33 - pre 48 meseci
E sad, kada bi postojao registar majstora, gde bi svako mogao da proveri sa kakvim majstorom ima posla, i kada bi postojala periodicna resertifikacija majstora, takav cenovik bi mogao da se primeni. A kod nas, gde 80% majstora zna 20% onog sto bi trebalo da zna, tesko.

Provuku se sa dovoljnim uspehom kroz srednju skolu, a ona umisle da su doktori nauka.
Budi dobar
 
Odgovor na temu

radicmx

Član broj: 84201
Poruke: 717
62.193.153.*



+38 Profil

icon Re: cijena rada el instalacije10.04.2020. u 18:16 - pre 48 meseci
Onda bih trebao i registar doktora, bravara, proleterkih, kuvara, politicara....Sad se razmisljam, kako je ona komsinica od Roberta da je ubacimo u registar komsinica za kafu.
A greske se desavaju, pogledaj Boeing.
I nije divlji zapad ljudi mogu da se raspitaju sta,kako,koliko...
Koliko sam razumeo majstori u firmama koje rade instalacije i koji znaju da semiraju imaju 50 eura dnevnicu dok segrti imaju po 25.





 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: cijena rada el instalacije

[ Pregleda: 2803 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.