Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna sema napajanja AY130P-4HF13

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Potrebna sema napajanja AY130P-4HF13

[ Pregleda: 1399 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Potrebna sema napajanja AY130P-4HF1328.01.2020. u 02:46 - pre 51 meseci
Drugari, ima li neko mozda ovu semu ili zna gde da je nadjem. Sve sam pretrazio i ne nadjoh.

TV je Elin EL032L306 T2.

Sve je cudno, i main board i napajanje. Daje napajanje 5V SB, ali ne svetli LED i TV mrtav.
Kada dovedem spoljno napajanje SB + 5V na main board, dobijem crveni LED i daljinac reaguje na paljenje/gasenje.

Pa me interesuje zasto ne dobijem LED i ne radi RF deo samo sa SB naponom...Pa da prostudiram malo i vidim da li je do mainoboarda ili napajanja problem.

Menjao dump i popuno se isto ponasa, tako da sa te strane je ok
Napajanje nece ni da startuje manuelno i ne dobijam 12V ni 24.....

Bas mi je potrebna sema, pomagajte ako Boga znate :)
Mogu ja to i bez seme, ali mi je mnogo lakse sa semom, da vidim sta i kako je osmisljeno stratovanje i SB. Sve na napajanju je ispitivanjem ispravno, a i daje tih 5V SB, ali nemam led indikaciju, sem kada dovedem i 5V na plocu. Hmmmm
Zar ne bi trebalo da napajanje da 5V, 12V i 24V samo kada se staruje?
Izgleda da imam problem i sa jednim i sa drugim...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Potrebna sema napajanja AY130P-4HF1328.01.2020. u 15:48 - pre 51 meseci
Evo drugosavljevici da javim. Semu nisam uspeo da iskopam, uzas kao da je na marsu pravljena glupava ploca.
Posle zescih muka i ispitivanja, ustanovio sam da je djavolji L6599D AC/DC controler u kratkom spoju. Tj. nije skroz u kratkom spoju, nego delimicno, sto mi je otezalo posao.

Skinuo sam ga i dobio oko 18V na njegovom VCC i toliko na l6562a PFC kontroler ICu. Pre je taj napon bio blokiran. Sada imam urednih 5V na SB, a pre ovoga cim spojim main board, padne na nekih 4,2V Sada su stabilnih 5V. Jos nemam LED na indikaciji, ali se nadam da cu dobiti kada stavim novi L6599D :)

Toliko za sada :)
Isprica se ja sirota sam sa sobom, hehhe
Kada mi stigne IC, javim sta se desava i ako proradi super.
Mozda ce nekome nekada zatrebati, ko zna.

I da, glavni Kond 68uF 450V je bio dosta naduven i on je u startu zamenjen. Da li on ima veze sa odapnucem ovog IC-a, ne bih znao. Sumnjam, al ko zna.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

yz7myg
Radak Bogoljub
QTH Gardinovci KN05BE

Član broj: 48822
Poruke: 707
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+74 Profil

icon Re: Potrebna sema napajanja AY130P-4HF1329.01.2020. u 07:14 - pre 51 meseci
Pregdaj i diode meni se desilo da je jedna dioda curela i nisam imao stendbaj a pogledaj i video.https://www.youtube.com/watch?v=fueKXCyp0fI&feature=emb_logo
YU2MYG
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Potrebna sema napajanja AY130P-4HF1329.01.2020. u 07:40 - pre 51 meseci
Hvala na javljanju.

U napajanju sam sve detaljno proverio i sve je OK. Jedino glavni kond je bio naduven. Crko samo L6599D.

Meni jos nije jasan princip rada cele sklamerije, a to je da li je main board-u potreban i napon 5V pored SB napona da bi mogla da startuje? Tj. Da li moram na napajanju u startu imati SB i 5V posebnih za rad? E to cu videti kad zalemim IC.

Main Board ne daje nikakav LED SB niti reaguje na daljinac, sve dok ne dovedeem na njega SB 5V i 5V, onda dobijem LED i reaguje daljinski.
Kada dovedem samo SB ne svetli nista, dobijem LED SB i kada samo na tren dovedem 5V...
Gledao sam sve u tom kurugu na main boardu, tranzistore i diode posebno. Sve napone na izlazima regulatora dobijem kada prikljucim SB i 5V i ploca verovatno radi. Naravno, 12V nisam dovodio, jer je ono samo za napajanje LCD i jos mozda skart i sl. sto nije potrebno za test...

Ali ima jos jedna caka, na main boardu kada dovedem ta dva napona i pritisnem power na daljinskom, diode se ugase ( valjda krece za dizanjem FW ) i kada posle 15-ak sekundi stisnem opet power, opet se diode upale, sto znaci da je u SB rezimu.
Jedino sto me muci je to da na konekroru main boarda On/OFF pin koji ide u napajanje ne daje nikakve napone ni kad je LED ukljucen, ni kada nije, pa ne znam kako bi onda startovalo napajanje iz SB-a. Hmmmmm Samo da taj signal ne ide direktno iz procesora. Al resicu i to ako je i tu problem pomocu stapa i kanapa.. :)

Izgleda da imam jos neki problem, a to je main board. Al videcu kad nabavim IC i onda cu dalje resavati, jer pojma nemam kako bi trebalo tacno da radi, jer nemam semu.

Izvinjavam se sto je sve nabacano, ne znam kako drugacije da napisem, ovo je samo deo sta imam sve na umu i kakve nedoumice imam vezano za ovaj TV. AL otom potom, resice se valjda, samo IC da zalemim.
Da mi je prokleta sema ove skalamerije bilo bi mnogo lakse, ebo je Gari saponja u prkno :D
Kad je pa meni nesto lako islo, ako cemo iskreno.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 29.01.2020. u 08:52 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Potrebna sema napajanja AY130P-4HF1331.01.2020. u 00:58 - pre 51 meseci
Samo da javim.

Posle promene L6599D TV dobio SB i sve radi normalno. Znaci ipak za SB je trebalo iz napajanja da ide SB 5v i stalan napon 5V. Samo startovanjem power board-a se startuje 24 i 12V.

Jedino sto me je kecalo kada sam startovao TV kada sam spojio komplet...je to da sam dobio sliku kao da je na panelu manja rezolucija i kao da ne postoji masa izmedju data pinova, sve sum na slici...

Onda se setih da sam menjao FW i vratim backup sa cipa koji sam odradio i sve radi normalno :D

Evo upload cu ovde ispravan FW za ovaj TV.
I da, iako postoji oznaka na TV-u Elinxxx T2, nema T2 tuner, smo T :(
(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Potrebna sema napajanja AY130P-4HF13

[ Pregleda: 1399 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.