Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612803 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 20:49 - pre 50 meseci
Prenosi se isto kao i svi slicni/srodni virusi, nema nista novo ni misteriozno
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 20:58 - pre 50 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Zar se korona ne siri kapljicno i dodirom?


Kapljično da, dodirom ne (sem u udrećenim slučajevima koje smo već naveli ovde). To "kapljično" buni mnoge ljude te smatarju da mora postojati odredjena "kapljica" secreta kako bi se virus preno što je apsolutno netačno.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 20:59 - pre 50 meseci
Citat:
bordzija:
Vidim bezbroj mačaka po haustorima...

Ne pomazi trolu, ili ako bas hocete da se ja ukljucim sa kuknjavom na komarce koji su najgora napast tj. zivotinja odgovorna za najvise bolesti i smrti ljudi na planeti, a otvoren je konkurs za kriticare krpelja, puzeva, meduza i gusenica.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:03 - pre 50 meseci
Citat:
dr0id:
Prenosi se isto kao i svi slicni/srodni virusi, nema nista novo ni misteriozno


Pa opet ne Baš. (zamrzećeš me što te konstanto ispravljam. :)). Ljudi će umirati mnogo više. MERS i SARS su bili dalko smrtonosniji (procentalno od broja zaraženih) od ove korone ali su se daleko teže prenosili (pogotovo MERS). Zato i imamo ovaj problem. Relativno laka prenosivist povezana sa realativo visokom smrtnošću.

Inače izgleda da policijski čas ne važi za migrante pošto vidjam da u velikom proju dolaze ovde kod mene na rumunsku granicu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:04 - pre 50 meseci
Citat:
morihei ueshiba:
Da vidimo sad ovog nesrecnika sto mu je otkinuta noga. On je zbrinut, ne krvari, dobice infuziju i neki morfijum, operisace ga kasnije. Nece zauzimati resurse onom koji ima prosuta creva i mora hitno na operacioni sto, nego moze da saceka da se sto oslobodi. I tako dalje u nizu.

Kad je pocela korona u Nemackoj, moja tetka pala i polomila ruku. Samo joj brzinski umotali u zavoj i rekli da ide kuci i miruje, nemaju sad vremena za gips i rendgen. Ortoped - odslusao kratak kurs od par sati o virusologiji i imunologiji i prebacen da zbrinjava zarazene. Zato nemci imaju najmanji procenat umrlih, na uzas svih koje je zadesila bilo kakva druga bolest ili povreda.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:06 - pre 50 meseci
Citat:
dusanboss:
Došo drugar juče kod mene, pre toga se rukovo sa likom...

Nadam se da je u Srbiji od juce do danas ukinuto rukovanje? Ili jos nije?!
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:06 - pre 50 meseci
Kako mislis da ukines rukovanje?
Citat:
dusanboss:
Citat:
dr0id:
Prenosi se isto kao i svi slicni/srodni virusi, nema nista novo ni misteriozno


Pa opet ne Baš. (zamrzećeš me što te konstanto ispravljam. :)). Ljudi će umirati mnogo više. MERS i SARS su bili dalko smrtonosniji (procentalno od broja zaraženih) od ove korone ali su se daleko teže prenosili (pogotovo MERS). Zato i imamo ovaj problem. Relativno laka prenosivist povezana sa realativo visokom smrtnošću.

Inače izgleda da policijski čas ne važi za migrante pošto vidjam da u velikom proju dolaze ovde kod mene na rumunsku granicu.

Pa ne znam bas, 200.000 za 2 meseca nije nesto, obican grip je daleko zarazniji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:15 - pre 50 meseci
Citat:
Dakle masku trebaju nositi samo osbe sa simtomima gripa i ljudi koji su u neposrednom kontaktu sa njima. Nositi je na javnim mestim je glupost.

Ovo nisu moja mišljennja već mišljenja stračnjaka za koje duboko verujem da znaju svoj posao. (naravno ne ovih što nas kroz šalu savetuju da idemu u šoping u Italiju.)

Pa eto, da posaljemo onda te strucnjake u Italiju, posto tamo ljudima nikako ne ide borba protiv virusa. Iz poslednjih par poruka shvatih da pranje ruku ne pomaze mnogo, maska isto ne pomaze mnogo. U italiji sam vidjao da ljudi nose maske koje su sami napravili od salveta, u nedostatku fabrickih. Dakle, od sredstava borbe protiv virusa, preostaje nam molitva.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:17 - pre 50 meseci
Maske od salveta sigurno ne pomazu, pranje ruku sigurno pomaze
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:32 - pre 50 meseci
Citat:

Aj priznaj si pazario neke dobre gilje na popustu, mislim kad si vec tu?

Ovih dana u Italiji nije mogao ni parce pice da kupi. Sve kompletno je zatvoreno, osim ovih firmi sto imaju nekog posla sa kamionima ili kamiondzijama. Oni po malo rade. Ali evo kako... Dolazim do firme gde treba da natovarim neke ukrasne drvene panele, da ne trosim gorivo prazan do holandije bezveze. Tamo angazovana dva starca metuzalema, svaki preko 80 godina. Pitam gde su ostali, kazu kratko - korona. Ne znam sta im to tacno znaci, da su se razboleli, ili da preventivno ne dolaze. Ta dvojica isti kao ona dva matorca iz Muppet show, samo je razlika sto brkove nosi ovaj vislji mrsaviji, a ne nizi puniji. I sad, taj visi mrsaviji ume da vozi viljuskar, ali ne vidi dobro, ma sta dobro, radni deo viljuskara mu je na dva metra od ociju, a on dotle ne vidi, znaci uopste ne vidi. Ovaj nizi deblji jos uvek vidi prilicno dobro, ali ne ume da vozi viljuskar. I sad, tako, dok ovaj sto ne vidi vozi, ovaj sto vidi non stop ide pored njega i govori - idi levo, idi desno, podigni, idi napred, spusti, idi nazad. Nekad dogovaranje nije bas najuspesnije, pa kad iz treceg puta ne uspeju da uvuku metalni deo u paletu, krece 5 minuta svadje - ovaj njemu ti ne znas da vozis kako treba, a drugi prvom ti ne znas da govoris kako treba. Doslo mi da im uzmem onaj viljuskar i sve sam uradim, nego nikad nisam probao da vozim viljuskar, pa ne znam da li bih umeo. Ali, sad odlutah daleko od poente, a poenta je da sam se vozio stotinak km kroz ta njihova sela i nigde nisam nasao ni sendvic da pojedem, nego sam morao ponovo stati na parking i raspaliti rostilj. Parking vec zarastao u travu, trebalo davno pokositi, ali nema kosenja dok ne prodje korona. Na parkingu bio WC ali su ga zatvorili, pise nema ko da cisti. Kontaju valjda bolje je da se uneredim u gace nego da udjem u prljav wc...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:38 - pre 50 meseci
Da se razumemo, već nedelju dve opasno gledam ljude po ulicama i prodavnicama, nisam vido niti čuo da je neko kinuo! Ajde sada i vi razmislite, jel neko kinuo u skorije vreme? A razbuktaće se to sigurno, ne verujem da italijani ne peru ruke i tome slično!
Znači postoji jedan deo cele priče koji nam taje iz samo njima razumljivih razloga a to je da nebi nastao totalni haos i bezvlašće! Anarhija gde bi građanstvo jurnulo u šume!
Kapljično sigurno ali ima tu još nešto, verovatno i preko disanja nema druge ili preko kože direktno, brzo ili ubrzo. U suštini se ništa nezna ako malo bolje razmislite, vrte se kvake, plastika, metal. Jedino ako opstaje danima na tim površinama i trči ko gepard.
Ja inače otkad sam nosio sočiva nekada davno imam običaj da ne dodirujem lice, da ne pipam svašta, da uvek perem ruke kada uđem negde bilo gde. Pooštrio sam na najviši nivo, izuvanje u kutiju, luftiranje, pred izlazak iz stana perem ruke.
Treba nekako uvesti drveni prst u celu priču :) Al džaba kada alkohola nema nigde.

I još nešto mi je čudno, pranje ruku uništava koronu a asepsol i rakija ne? Ovaj deo priče se meni uopšte ne slaže, mislim da mu sapun i voda ne mogu puno!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:38 - pre 50 meseci
Citat:
dr0id:
Kako mislis da ukines rukovanje?

Pa naprimer stanete 3 metra jedan od drugog, podignete ruke i kazete "haug". Ili kako god drugacije zelis a da ne podrazumeva prilazenje na manje od 2 metra. Do mene stizu informacije da su se ljudi u Srbiji od juce veoma uozbiljili, pa sam pretpostavio da je ukidanje rukovanja jedna od prvih mera koje podrazumeva ta ozbiljnost.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:42 - pre 50 meseci
Citat:
bordzija:
I još nešto mi je čudno, pranje ruku uništava koronu a asepsol i rakija ne? Ovaj deo priče se meni uopšte ne slaže, mislim da mu sapun i voda ne mogu puno!

Ne unistava, nego ga pana odlepi od koze, a voda odnese. Naravno ne sa 100% efikasnosti, ali i 80%-90% nije malo.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:43 - pre 50 meseci
Pa ne mozes da ukines, mozes da se ne rukujes/grlis/ljubis a mozes i sve po redu. Ja se npr. od kraja prosle nedelje ne rukujem i sl. sa starijima ali sa drustvom redovno
Citat:
bordzija:...pred izlazak iz stana perem ruke.

Zbog?

Asepsol mislim da nije ni zdrav za kozu, vec za povrsine (i to koje ne dolaze u dodir s hranom), a rakija je slaba, treba min 60-70%
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:44 - pre 50 meseci
Citat:
bordzija:
Al džaba kada alkohola nema nigde.

Eto, oduvek sam se pitao zasto vladari iz senke toliko nastoje da zabrane kazane za pecenje rakije, a sad polako postaje jasno da im oni kvare planove
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:45 - pre 50 meseci
Citat:
dr0id:
Pa ne mozes da ukines, mozes da se ne rukujes/grlis/ljubis a mozes i sve po redu. Ja se npr. od kraja prosle nedelje ne rukujem i sl. sa starijima ali sa drustvom redovno

Sta, starijih ti zao, a drustvo - ko ih hebe, nek crknu?
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:52 - pre 50 meseci
Pa valjda je sporazumno tj. obostrano, stvar dogovora/stava?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 21:54 - pre 50 meseci
U NL su kreteni odustali od "gradnje imuniteta". Ajde hvala Bogu.

Rade eksperimente sa vakcinacijom: https://nltimes.nl/2020/03/18/...ent-starts-two-dutch-hospitals
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 22:01 - pre 50 meseci
hehe, pa lepo pise da bi ta vakcina mozda mogla da pripomogne u gradnji imuniteta, a mozda i ne bi, u svakom slucaju ne kazu da su od neceg odustali.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 22:06 - pre 50 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dakle masku trebaju nositi samo osbe sa simtomima gripa i ljudi koji su u neposrednom kontaktu sa njima. Nositi je na javnim mestim je glupost.

Ovo nisu moja mišljennja već mišljenja stračnjaka za koje duboko verujem da znaju svoj posao. (naravno ne ovih što nas kroz šalu savetuju da idemu u šoping u Italiju.)

Pa eto, da posaljemo onda te strucnjake u Italiju, posto tamo ljudima nikako ne ide borba protiv virusa. Iz poslednjih par poruka shvatih da pranje ruku ne pomaze mnogo, maska isto ne pomaze mnogo. U italiji sam vidjao da ljudi nose maske koje su sami napravili od salveta, u nedostatku fabrickih. Dakle, od sredstava borbe protiv virusa, preostaje nam molitva.


Darko. bio si razuman čovek zadnji put kad sam posetio ovaj forum. Nemoj da te masa povuče za sobom.

Ja mislim da sam u predhodnim postovima objasnio u kojim slučajevima je pranje ruku i nošenje maske efikasno a u kojim nije. Kažem da se pridaje prevelik značaj obema mera, ne da ih ne treba sprovoditi.

U Italiji ne ide borba zato što su imali nesreću da prvi u Evropi budu pogodjeni u toj meri. Ostale zemlje su imale vremena da preduzmu mere. Mada još treba da vidimo u kojoj meri su one efikasne.

Nepostoji nijedan ozbiljan strčnjak na svetu koji će u ovom ztrenutku reći da zna sve o COVID-19. Mnogo toga još treba da se nauči. Ipak neke stavri se znaju takodje imamo iskustva sa ostalim korona virusima.

Naravno postoji i ta opcija koju si naveo, a to je da nam ne govore sve. Što mislim da ovog puta stvarno nije slučaj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612803 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.