Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux ili apgrejd na Win 10?

[es] :: Advocacy :: Linux ili apgrejd na Win 10?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54298 | Odgovora: 576 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 08:26 - pre 49 meseci
Citat:
Nedeljko:Uspeh projekta se meri ostvarenošću njegovih ciljeva.
Sve je to relativno, pominjao sam muziku i popularnost nekih izvođača. Nekome je cilj da napravi hitove koje će masa da sluša i kupuje a neko radi ono što mu se sviđa. Kada slušam nešto, uopšte mi nije vodilja to koliko je neko prodao ploča/diskova ili koliko mu dođe na koncerte nego slušam pa mi se nešto sviđa, nešto ne. Bezbroj puta sam birao nešto što je slabo popularno, ne i nepoznato jer svi mogu da čuju ali se ne primi u masi. A meni se sviđa.

Isto je i sa operativnim sistemima, koristio sam windows decenijama, probao linux i nije mi se svideo tj nisam uspeo a niko tada nije hteo da pomogne. Kasnije sam opet probao, tada su se našli mnogi koji su pomogli i polako sam počeo da se snalazim. Imao sam vremena, bio sam uporan i polako sam nalazio načine da uradim ono što hoću i programe koji to rade. Kao što sam pisao, windows sada pokrenem samo kada hoću da odigram jednu igricu a sve ostalo bez problema može na linuxu. To je za mene znak da je linux uspeo kao desktop a koliko je popularan .... nije mi bitno. Verovatno ogroman broj windows korisnika nema ni volju ni želju da se potrudi da nešto promeni, naučili i to jedva pa ko da opet uči. ;)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.177.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 08:30 - pre 49 meseci
Citat:
Sve je to relativno, pominjao sam muziku i popularnost nekih izvođača. Nekome je cilj da napravi hitove koje će masa da sluša i kupuje a neko radi ono što mu se sviđa.


Nisi nasao dobar primer. Neki muzicari ciljaju popularnost, no drugima je vazno da njihova muzika bude prihvacena od akademske zajednice i profesionalnih muzicara, i moze da se uporedjuje sa Bramsom, Betovenom, Mocartom, ili priznatim soloistima poput Hajfeca ili Rubinstajna. U svakom slucaju motiv postoji, i kada ne postoji iskljuciva zelja za zaradom.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 08:44 - pre 49 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Mislis da je cilj da se zakonodavstvo sirom sveta promeni i ukine copyright ostvariv? Ne bih rekao. Uostalom FSF je postavila sebi samo politicke ciljeve, a ne ciljeve tehnicke prirode, tako da malo sta i ima da se prica o njima.

O politici nema šta da se priča? Ne bih rekao. Cilj da se zakoni širom sveta promene je ostvariv. Copyright zakoni su uvedeni baš tako - postignuta je široka saglasnost da se zakoni promene uvođenjem autorskih prava u skladu sa drugom univerzalnom konvencijom o kopirajtu i to je i učinjeno. Ako se bude postigla isto toliko široka saglasnost oko nekog drugo sistema, on će biti uveden. Kad je mogla sedamdesetih da se postigne toliko široka saglasnost oko copyright-a, isto tako može i oko nečega drugog.

calexx

To o čemu ti pričaš je koliko tebi GNU/Linux podmiruje desktop potrebe, a ne koliko je GNU/Linux uspeo na desktopu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 08:54 - pre 49 meseci
Pa ako se linux ne naplaćuje, ne deluje mi da je cilj zarada, baš mi liči da neko hoće da bude priznat ili prihvaćen od određene zajednice. Svakako bi ti muzičari imali više koristi da naprave hit koji će da se proda na milione ali neko jednostavno ne želi da to radi. Naročito ne da to bude nešto beskorisno, nekvalitetno ali donese pare. Kao što sam napisao, meni je jedino važno to što linux meni završava posao i to mi deluje da radi bolje. Imam bar tri legalne windows instalacije, koliko je to legalno za kućne potrebe, pa to nije razlog da ga ne koristim. Imam i mnogo raznih linuxa na kompu pa opet 99% koristim jedan. Moj izbor nastao višedecenijskim korišćenjem kompa. Nemam loša windows iskustva, nemam probleme sa apdejtovima ili virusima ali jednostavno ne želim da ih imam.

edit:
Citat:
Nedeljko:calexx

To o čemu ti pričaš je koliko tebi GNU/Linux podmiruje desktop potrebe, a ne koliko je GNU/Linux uspeo na desktopu.
Naravno, ne zanima me koliko je neki biber prodao ploča i koliko mu dolazi na koncerte, meni se to ne sviđa i po tome on za mene nije uspeo u muzičkom svetu. A prema tvojim merilima jeste i spada u uspešnije i valjda i kvalitetnije.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.177.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 09:22 - pre 49 meseci
@Calexx

Ima hitova koji su doneli brdo para autorima, no uporedjenje sa Mocartom ne mogu bas da podnesu. Isto tako, umetniku moze biti cilj i da crta manga stripove i postane bogat, ali i da akademski bude prihvacen bez toga da je iskljuciv motiv novac i moze da se uporedi sa priznatim slikarima iz proslosti. Novac kao motiv postoji, ali nije iskljuciv motiv.

Uostalom, pare u grob niko nije odneo, tako da je upitno da mogu da budu iskljucivo merilo necije uspesnosti.

@Nedeljko

FSF softver gleda samo sa pravnog aspekta i nastoji da promovise izvesne zakonodavne promene i svoju politiku, sto me uopste ne zanima.
Uporedi to sa recimo Linux fondacijom ili FreeBSD, oni postoje kao neprofitne organizacije zarad tehnickog a ne politickog cilja.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 10:37 - pre 49 meseci
Treba razlikovati dve stvari:

1. Uspeh projekta.

2. Vaša interesovanja.

To nije isto. Takođe, u okviru svojih političkih ciljeva, FSF ima tehničke ciljeve.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+700 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 12:07 - pre 49 meseci
Citat:
calexx:
Kao što sam pisao, windows sada pokrenem samo kada hoću da odigram jednu igricu a sve ostalo bez problema može na linuxu. To je za mene znak da je linux uspeo kao desktop a koliko je popularan .... nije mi bitno. Verovatno ogroman broj windows korisnika nema ni volju ni želju da se potrudi da nešto promeni, naučili i to jedva pa ko da opet uči. ;)

Ceo problem je u ljudima koji promovišu Linux (čast izuzecima).

Eto, ima kod nas ovde jedan novinar, koji se još uhvatio raznih teorija zavere, pisao neku seriju članaka, svađao se u komentarima sa čitaocima tih članaka nastupajući kao da je maltene najbliži Linusov saradnik... problem je što čovek promoviše nešto o čemu vrlo malo zna, i priča o nekim tehničkim prednostima, smanjenoj ili nikakvoj mogućnosti "špijuniranja i praćenja" aktivnosti korisnika... a zaboravlja da sam Windows više nije interesantan za to, mogu da nas prate preko telefona mnogo detaljnije.
Evo recimo, zadnji komentar je njegov, a na članak o Linux-u čiji nije on autor (pa samim tim ima određenih "mana", koje navodi u komentaru): https://www.ozonpress.net/zivotni-stil/linux-kao-resenje/
Po komentaru se vidi da čovek Linux zajednici čini medveđu uslugu, posebno svojim odgovorima na komentare na ovaj članak: https://www.ozonpress.net/zivo...za-plasenje-mogucih-korisnika/


U tom smislu, ona prava Linux zajednica mora da se ogradi od takvih ljudi, koji nemaju pametnijeg posla, nego bi da ispadnu pametni u oblasti u kojoj su početnici. U jednom od članaka čovek navodi kako, eto, pušta muziku sa nekog konzolnog plejera... pa zar se GUi razvijao nekih 20 godina (recimo od 1980. do 2000.) da bi ličio na nešto i bio upotrebljiv za mnogo toga, pa i za puštanje muzike, i sad treba da bude neki napredak da se muzika pušta sa konzole...


Opet kažem, kad o Linux-u pričaju ljudi koji stvarno poznaju i njega i druge operativne sisteme, i kada nepristrasno navedu prednosti i mane i Linux-a i drugih operativnih sistema, to je običnoj publici daleko prijemčivije nego kad neko o Linux-a ili nekog drugog OS-a pravi religiju.

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 13:40 - pre 49 meseci
Pročitao sam članke i ne vidim ništa neobično za popularne članke. Ne znam šta tačno očekuješ od novina? Da li su politički članci bolji? Da li su članci na druge teme bolji? Na B92 Republika Hrvatska je propala ne znam koliko puta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 13:42 - pre 49 meseci
Sad sam pročitao i članke sa linkovanog bloga i diskusju koja je sledila...
Au, brate, koji je to kompleksaš! Šta čašica dve tri četiri osam dobre čačanske rakije, i pivo urade čoveku!
Deco, nikad alkohol i Linux zajedno, videste li šta ispade od čoveka!
Ako već morate da imate neki porok, izaberite jedan od ta dva. Predlažem alkohol, društveno je prihvatljiviji a i lakše se leči!
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 16:06 - pre 49 meseci
Citat:
mjanjic:

Ceo problem je u ljudima koji promovišu Linux (čast izuzecima).

Eto, ima kod nas ovde jedan novinar, koji se još uhvatio raznih teorija zavere, pisao neku seriju članaka, svađao se u komentarima sa čitaocima tih članaka nastupajući kao da je maltene najbliži Linusov saradnik... problem je što čovek promoviše nešto o čemu vrlo malo zna, i priča o nekim tehničkim prednostima, smanjenoj ili nikakvoj mogućnosti "špijuniranja i praćenja" aktivnosti korisnika... a zaboravlja da sam Windows više nije interesantan za to, mogu da nas prate preko telefona mnogo detaljnije.
Evo recimo, zadnji komentar je njegov, a na članak o Linux-u čiji nije on autor (pa samim tim ima određenih "mana", koje navodi u komentaru): https://www.ozonpress.net/zivotni-stil/linux-kao-resenje/
Po komentaru se vidi da čovek Linux zajednici čini medveđu uslugu, posebno svojim odgovorima na komentare na ovaj članak: https://www.ozonpress.net/zivo...za-plasenje-mogucih-korisnika/


U tom smislu, ona prava Linux zajednica mora da se ogradi od takvih ljudi, koji nemaju pametnijeg posla, nego bi da ispadnu pametni u oblasti u kojoj su početnici. U jednom od članaka čovek navodi kako, eto, pušta muziku sa nekog konzolnog plejera... pa zar se GUi razvijao nekih 20 godina (recimo od 1980. do 2000.) da bi ličio na nešto i bio upotrebljiv za mnogo toga, pa i za puštanje muzike, i sad treba da bude neki napredak da se muzika pušta sa konzole...


Opet kažem, kad o Linux-u pričaju ljudi koji stvarno poznaju i njega i druge operativne sisteme, i kada nepristrasno navedu prednosti i mane i Linux-a i drugih operativnih sistema, to je običnoj publici daleko prijemčivije nego kad neko o Linux-a ili nekog drugog OS-a pravi religiju.


Navedene stranice nisam uspeo da pročitam nakon prvog pasusa, a pokušao sam nekoliko puta. Od komentara sam pogledao samo poslednje, obe od istog "autora". Ja ovo smestim u grupu "nVidia je izmislila grafiku za AMD", "Partizan je izmislio futbol za cigane", "Delije izmislile basket za grobare", "Radnički Niš je najbolji KK na svetu" (konjički) itd, itb
Evo, javno ga zamoljavamo da ne promoviše više ni sredstva za odmačćivanje, a ne linux, FOSS i slično.


Citat:
mjanjic:

smanjenoj ili nikakvoj mogućnosti "špijuniranja i praćenja" aktivnosti korisnika... a zaboravlja da sam Windows više nije interesantan za to, mogu da nas prate preko telefona mnogo detaljnije.


Ovo je već zanimljivije. Google je glavni dasa za špijunažu, što se još hvatate trećerazrednog MS-a?
Da li bi, da možemo sad nekim magičnim štapićem izbrišemo Google sa lica Zemlje, MS postao No.1 u istom tom praćenju ili bi "ostao dobrica"?

To što svi rade, ne moraš baš i ti? Ili,...?

Citat:
mjanjic:

U jednom od članaka čovek navodi kako, eto, pušta muziku sa nekog konzolnog plejera... pa zar se GUi razvijao nekih 20 godina (recimo od 1980. do 2000.) da bi ličio na nešto i bio upotrebljiv za mnogo toga, pa i za puštanje muzike, i sad treba da bude neki napredak da se muzika pušta sa konzole...


Ja puštam iz konzole, X server i ne startujem. Kako bih ako ne iz konzole?
U toj istoj konzoli imam i telegram, i mail, i web. Šta će mi više?
Nikom ne savetujem, doduše. Meni kad radim, odgovara tako. Kad blejim, naravno da mi je lakše da se zavalim i klikćem po dugmićima.

Sve ima svoje, nemojmo biti isključivi, u vezi bilo čega.


Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 18:11 - pre 49 meseci
Ja ne vidim po čemu se oni članci izdvajaju od drugih članaka po novinama. Šta kao, vidi glupost, otkud to u novinama?

Priča čak i ima neki osnov u meri u kojoj ga imaju drugi članci po novinama. Evo gde se ne slažem:

1. Iz najzastupljenijih OS-eva je izostavio MacOS, koji je zastupljeniji od GNU/Linux-a na desktopu. Dakle, ako govori o mobilnom i desktop tržištu, a neće da izostavi GNU/Linux, onda Windows, MacOS i GNU/Linux na desktop tržištu i android i iOS na mobilnom.

2. Ako je pod zastarelim računarima koji ne podržavaju nove operativne sisteme i softverske pakete mislio na 32-bitne računare, to je u odreženoj meri tačno, ali to su baš mnogo zastareli računari.

3. Prilikom isteka podrške za stariju verziju Windows-a na scenu, veoma uspešno, stupa Linux. Možda bez onog "veoma uspešno", jer nije uopšte uspešno.

4. "Osnovna prednost Linux-a u odnosu na Windows je što je besplatan softver." Ovo je zabluda zbog koje su se razočarali mnogi koji su probali Linux. Ako se na to gleda kao na osnovnu prednost, to nije nikakva prednost i džaba sve.

5. "Vremenom je Linux i izgledom i funkcionalnošću dosta napredovao, tako da prosečnom korisniku Windows-a ne treba mnogo vremena da se navikne na Linux okruženje." Hmm! Da li?

6. "Takođe, kompatibilnost sa Windows formatima je gotovo apsolutna." Hmm! Da li?

7. "Za prosečnog korisnika kome ne treba više od rada u osnovnim aplikacijama uz, potpuno funkcionalno, korišćenje interneta, Linux zadovoljava sve potrebe." To zavisi od toga koje su to osnovne aplikacije i za šta se koriste.

8. "Najveći i najzastupljeniji operativni sistemi, kakvi su Windows i IOS, vremenom se, sve više i sve brže, pretvaraju u korisničke servise. Korisnički servisi podrazumevaju da njihovo korišćenje više neće biti besplatno, kako smo navikli, već će se svaka funkcija periodično plaćati. U takvoj situaciji Linux operativni sistemi imaju više nego svetlu budućnost, jer predstavljaju, dostojnu, zamenu za operativne sisteme na koje smo do sada navikli. Dakle, ukoliko ne želite da bijete bitke sa licencama, registracijama, antivirusnim softverom, koji se, takođe, plaća, beskrajnim apdejtovima operativnih sistema, koji često donose i nestabilnosti u radu, a pri svemu tome niste preterano zahtevni kao korisnik, neka od verzija Linux-a predstavlja pravo rešenja za vas." Opet, prednost je u neplaćanju, bici sa licencama. Što se antivirusa tiče, ne treba ni na Windows-u, ako se koristi legalan softver iz proverenih izvora na higijenski način. Ovo oko registracija stoji, ali iz razloga privatnosti. I opet Linux sistemi imaju svetlu budućnost na desktopu.

Što se špijuniranja tiče, Windows je itekako bitan za to jer se android ne stavlja na radne stanice i servere.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.177.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 18:35 - pre 49 meseci
Dobro koja je po tebi prednost Linuxa u odnosu na Windows za obicnog korisnika?

Pazi obican koisnik nikad nece pokrenuti gcc, napisati bash skriptu, izvrsiti batch manipulaciju slika sa ImageMagick ili upotrebiti xdotool za automatizaciju u X11...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 18:45 - pre 49 meseci
"Dobro koja je po tebi prednost Linuxa u odnosu na Windows za obicnog korisnika?"

Pitanje moze da se postavi i kao u cemu je prednost Windows-a? Oba sistema socijalne mreze
surf editovanje teksta i multimediju rade isto...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.177.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 18:57 - pre 49 meseci
@Branimir

Prednost je Windowsa da imas drugara koji nesto zna i moze da pomogne. Toga za Linux nema.
Inace i Linux je vrlo lako koristiti, ali vecina ne zeli da cita dokumentaciju, zele da im neko drugi odradi posao. Tako je uglavnom i na ovom forumu, gledajuci po pitanjima koja ljudi postavljaju.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 19:09 - pre 49 meseci
"Prednost je Windowsa da imas drugara koji nesto zna i moze da pomogne. Toga za Linux nema."

Tacno. Moji roditelji imaju mene pa koriste Linux, i surak. Samo bratanac vratio Windows zbog igara ;)
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 19:14 - pre 49 meseci
Zaboravljaš i penetraciju u društvo, prvo kroz prećutno dopuštanje piraterije, a nakon toga, početkom 2000-ih i, uz pomoć jeftinih predstavnika vlasti i kroz legalizaciju svega i svačega. Što se ne razlikuje od drugih firmi koje su bile/jesu u mogućnosti da to urade. Jabučari to rade sa američkim školstvom. U Italiji je isto k'o dobar dan da sve obrazovne ustanove imaju sve što požele. Konkretno sam pričao sa jednim profesorom na Univerzitetu u Padovi, u fazonu je "Pa, sve je besplatno." Da, za njega kao profesora i učenike, studente, ali neko uvek mora da plati.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 19:19 - pre 49 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Dobro koja je po tebi prednost Linuxa u odnosu na Windows za obicnog korisnika?

Pazi obican koisnik nikad nece pokrenuti gcc, napisati bash skriptu, izvrsiti batch manipulaciju slika sa ImageMagick ili upotrebiti xdotool za automatizaciju u X11...

1. Iz Windows-a 10 ne bih koristio ništa što ima autentikaciju - email, facebook, EliteSecurity...

2. Iz Windows-a 10 nijedan račun ne bih platio. Iz GNU/Linux-a plaćam račune.

Treba li još nešto?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 19:23 - pre 49 meseci
"2. Iz Windows-a 10 nijedan račun ne bih platio. Iz GNU/Linux-a plaćam račune."

Mislim da je Rajfajzen pre jedno 2-4 godine poslao mail svim korisnicima da ne pristupaju
racunu preko Windows-a...

Elem. Pustite Windows 10 u virtualci, upalite wireshark i posmatrajte show :P
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 20:53 - pre 49 meseci
Ne radi se samo o e-bankingu, koji potpada pod 1, nego i o plaćanju robe i usluga online preko kartice.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+700 Profil

icon Re: Linux ili apgrejd na Win 10?11.04.2020. u 23:30 - pre 49 meseci
Pa dobro, normalno za obične korisnike, koji mogu da zapate sve i svašta.

Jer koliko ljudi ima koji gledaju filmove na gledalica, popkornsrbija i sličnim sajtovima, a nemaju nikakav antivirus ili imaju nekakav koji nema firewall... ko zna šta su sve zapatili do sada, pa normalno da ne treba ni da rade bilo šta vezano za ebanking na svom računaru.

Ja za sada nemam tih problema, iako sam na Win10.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux ili apgrejd na Win 10?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54298 | Odgovora: 576 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.