Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako celu wireless mrezu koja sada postoji povezati na internet i koliko bi korisnika bilo?

[es] :: Wireless :: Kako celu wireless mrezu koja sada postoji povezati na internet i koliko bi korisnika bilo?

[ Pregleda: 6133 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr_Ludi
Beograd, kumodraz

Član broj: 24663
Poruke: 27
195.178.35.*

ICQ: 223009848
Sajt: www.indus3.org www.scgva..


Profil

icon Kako celu wireless mrezu koja sada postoji povezati na internet i koliko bi korisnika bilo?15.04.2004. u 08:07 - pre 242 meseci
Voleo bih da mi administratori bg-wireless-a odgovore na ovo kao i neko od sledecih pitanja kojih se budem setio.
Hvala unapred.
A takodje me interesuje i kako bi to funkcionisalo? (konekcija mreze na internet preko veoma brzog linka koji bi mogao da izdrzi zahtevnost mreze)
I ja to kazem a'l me niko ne slusha!!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kako celu wireless mrezu koja sada postoji povezati na internet i koliko bi korisnika bilo?15.04.2004. u 08:31 - pre 242 meseci
Ne znam sta je bg-wireless ali da probam ja.

-----[internet-link]----->[ruter]----->[tvoja-wireless-mreza]

Ovako treba da izgleda. Clanovi tvoje wifi mreze koriste ip adresu prvog interfejsa na ruteru koji vide kao svoj gateway i naravno u istoj su IP mrezi. Shapeujes na ruteru clanove wifi mreze kako se neko ne bi suvise sirio po linku i zauzimao protok ostalima.

Posto nisi dao nista detaljno o mrezi, ne moze ni detaljniji odgovor.
 
Odgovor na temu

Dr_Ludi
Beograd, kumodraz

Član broj: 24663
Poruke: 27
195.178.35.*

ICQ: 223009848
Sajt: www.indus3.org www.scgva..


Profil

icon Re: Kako celu wireless mrezu koja sada postoji povezati na internet i koliko bi korisnika bilo?16.04.2004. u 13:39 - pre 242 meseci
BG Wireless je beogradska wi-fi mreza.Vise informacija na www.bgwireless.org

Gojko hvala na odgovoru mada sam se ja nadao nekom strucnijem objasnjenju,ali svejedno hvala.

Tako nesto sam i ja imao na umu ali da pojasnim ukratko kako ja to planiram da izvedem.

Kao prvo planiram da tu budu tri mashine najmanje(sve tri su dovoljno brze za ono sta treba da obave),a mozda i jos koja ako da bog :)

Prva bi bila link ka internetu.

Druga koja bi takoreci bila u sredini, bi bila za administriranje.

Treca bi bila gateway ka wi-fi mrezi, a takodje bih podigao neke ne zahtevne servise kao sto je mail server itd (ne bi bio problem za masinu jer dovoljno brza,Athlon XP 1800+...itd)

Cetvrta ako je bude (a nadam se da ce je biti bi mogla da sluzi kao dedicated game server ili slicno).

Te tri (ili cetiri) mashine bi bile povezane u 10/100 Mb LAN-u pa verujem da bi protok bio dovoljan.

Sto se tice delimicnog ogranicavanja protoka podataka za korisnike tu si potpuno u pravu a i ja sam isto razmisljao o tome da ne bi doslo do zakrcenja ali i tu ima leka.

E sad me interesuje koliko bi ljudi moglo da se kachi na moj node (negde sam prochitao ne vishe od 15 mada ja mislim da moze i vishe jer koja je onda poenta svega toga kao mreze?)

Takodje me interesuje, posto ima vise nodova po celom Beogradu da li su oni povezani i kako.


I ja to kazem a'l me niko ne slusha!!!
 
Odgovor na temu

WinterMute
Slobodan Jovanović
Obrenovac

Član broj: 747
Poruke: 113
*.mobtel.co.yu

ICQ: 85025545
Sajt: https://github.com/sjovan..


+2 Profil

icon Re: Kako celu wireless mrezu koja sada postoji povezati na internet i koliko bi korisnika bilo?16.04.2004. u 15:17 - pre 242 meseci
Najjednostavnije resenje za male do srednje mreze je da se na mashinu koja je povezana na Internet stavi nat server (ip masquerading u juniks jeziku) i da se na ostalim mashinama stavi nat kao gateway. E sad to ne radi posao ako neko unutar wirelessa zeli da podigne bilo kakav server koji bi bio vidljiv sa Interneta, u tom slucaju je gojkovo resenje bolje.
We look into the net, and the net is growing wide and wider.
 
Odgovor na temu

Dr_Ludi
Beograd, kumodraz

Član broj: 24663
Poruke: 27
195.178.35.*

ICQ: 223009848
Sajt: www.indus3.org www.scgva..


Profil

icon Re: Kako celu wireless mrezu koja sada postoji povezati na internet i koliko bi korisnika bilo?17.04.2004. u 07:16 - pre 242 meseci
Winter mislis na unix net server?Interesuje me gde bi ja mogao da nadjem neki software za servere (kupio sam Microsoft exchange server 2003) rekao sam liku kad sam kupovao za sta mi treba i on mi je dao to, s obzirom da se u mreze ne razumem preterano nadam se da cete razumeti ako sam napravio gresku :)
A sta ako ja na ruter u port za internet konekciju prikljuchim mashinu koja ima izlaz na internet jer to je i logicno?Da li bi to funkcionisalo kako valja mada niko i ne bi imao potrebe da podize server vidljiv sa interneta ali neka i to ostane kao opcija u drugom slucaju.
A takodje me interesuje sta mi sve tacno od softvera treba da pokrijem sve sto sam naveo,
najvaznije mi je administriranje, server koji ce da sluzi kao gateway na one dve mashine preko kojih ide saobacaj i mail server.
I ja to kazem a'l me niko ne slusha!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kako celu wireless mrezu koja sada postoji povezati na internet i koliko bi korisnika bilo?

[ Pregleda: 6133 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.