Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Signal/Ton Generator!

[es] :: Elektronika :: Signal/Ton Generator!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2666 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Signal/Ton Generator!07.12.2019. u 19:50 - pre 52 meseci
Razmisljao sam da resim slucaj signal generatora i ton generatora. Danas sam na KP-u video jedan oglas.

MA 3601 NF RC generator (5 crvene)
http://www.crowave.com/blog/2017/10/20/ma-3601-nf-rc-generator/
Ovo sto sam ja video je u dosta boljem stanju.

Da li vredi kupiti?

Moze i neka preporuka za kupovinu neceg drugog? Video sam da ima i u Kit-u!

Moze i neka najprostija moguca sema za napraviti? Cisto da bacim pogled. Ja nisam nasao nista jednostavno i verujem da nije!

Hvala unapred!

 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!07.12.2019. u 20:20 - pre 52 meseci
Trebas shvatiri da je 21 vijek vec 19 godina.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!07.12.2019. u 20:38 - pre 52 meseci
Volim lampe! Vise verujem tim starim stvarima. Racunam da mehanicki elementi ukoliko su dobri, uredjaj je jos bolji!

Znam da sam sa ovim preterao ali opet, ako radi, sta mu fali?

Ali takodje i podrzavam tvoju tezu. Ipak treba raditi sa necim novijeg datuma!
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!07.12.2019. u 20:43 - pre 52 meseci
Inace ja imam i ovu stvar:

http://www.icstation.com/chann...-motor-controller-p-10535.html

Kako je bolje da je najbolje iskoristim.

S obzirom da radi od 5-36V, ako ga prikljucim na moj lab direktno on ce se upaliti tek na 5V. Verovatno je najbolje posebno napajanje i onda da se dovede na lab radi PWM signala?

Moze i malo pojasnjenja oko ovoe plocice ako nije problem, iko? Citao sam sve sto sam nasao ali nisam bas siguran sta moze, a sta ne?!

Takodje pokusavam da koristim aplikaciju za Android telefone: Signal generator. Medju prvima je u Play Store kada se ukuca. Ali nikako ne mogu da dobijem cetvrtku, sve ostalo je u redu!

https://www.elektormagazine.co...nction-generator-in-the-pocket

[Ovu poruku je menjao Electronic.Prototype dana 07.12.2019. u 21:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!07.12.2019. u 21:07 - pre 52 meseci
Piše ti šta je
Citat:
2 Channel PWM Pulse Adjustable Frequency Square Wave Digital Display Signal Generator Module Stepper Motor Controller

Toliko o tvom poznavanju CNC-a
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!07.12.2019. u 21:13 - pre 52 meseci
za CNC koristim onu extenziju za arduino za 4 step motora. Inace iz te price sam izasao kada sam poceo ovo da pisem i sad vadim i gledam sta imam vezano za Arduino!

Da shield se zove... sve sam to zaboravio!
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!07.12.2019. u 21:14 - pre 52 meseci
Citat:
ZAS011:
Piše ti šta je
Citat:
2 Channel PWM Pulse Adjustable Frequency Square Wave Digital Display Signal Generator Module Stepper Motor Controller

Toliko o tvom poznavanju CNC-a :D



Inace znam da citam, te sam i to procitao. Pitao sam nesto drugo. Ocigledno nisi voljan da das neki adekvatatan odgovor! :)
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!07.12.2019. u 21:24 - pre 52 meseci
Citat:
ZAS011:
Piše ti šta je
Citat:
2 Channel PWM Pulse Adjustable Frequency Square Wave Digital Display Signal Generator Module Stepper Motor Controller

Toliko o tvom poznavanju CNC-a :D



Prvo pise ovo: 2 Channel PWM Pulse Adjustable Frequency Square Wave Digital Display Signal Generator Module

"Pise Mile, al pise i Hund!"
 
Odgovor na temu

Gosha_Nish
Goran Ristic
Elektronicar
kuca
Nis

Član broj: 313701
Poruke: 355
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!08.12.2019. u 06:03 - pre 52 meseci
Imas li ti osciloskop?
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!08.12.2019. u 08:21 - pre 52 meseci
Citat:
Applications:
1.As square wave signal generator which generates a square wave signal
2.To provide a signal to the stepping motor driver
3.Adjustable pulse generation for chip use
4.Produce variable pulse signal,the control-related circuit (PWM dimming,speed)

Valjda si sposoban da pročitaš ovo gore.

Površno čitanje, samo preletanje preko teksta te neće nigde odvesti. Pročitaj ponovo, natenane, šta sve piše vezano za to modulče.
BTW, za CNC koristim:



i



a softver sa: http://pumotix.ru/
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!08.12.2019. u 09:38 - pre 52 meseci
@Electronic.Prototype

Ne fali mu ništa, ono što je pre 50 godina radilo dobro, radiće i dan danas isto tako, ali...
E tu ima jedno ali. Prvo gotovo sigurno moraš da zameniš te elektrolite, a takođe i blokove koji su u to vreme bili lošeg kvaliteta i prvi crkavali. Kada to sabereš finansijski teško da se isplati.
Drugo, vinov most sa sijalicom ima manu da na niskim frekvencijama ponekad vrlo dugo ljulja frekvenciju dok je ne stabiliše, a to bude zamorno ako moraš brzo da pređeš sa jedne frekvencije na drugu. Takođe imaju toliko veliko izobličenje da nije upotrebljivo kod nekih merenja. Prednost mu je vrlo visoki izlani nivo pa ko ti to treba onda je ok. Sve u svemu neisplativo osim ako ti nije cilj jedna metalna akutija na radnom stolu.

U međuvremenu je tehnologija toliko napredovala da sada imaš bolji kvalitet signala za beznačajnu cenu.Evo primera na koje sam prve naišao na Aliexpressu, a rade posao.

1. https://www.aliexpress.com/ite...web201602_6,searchweb201603_53
Pazi, XR2206 je nekada bio teško dostupan. Koristim jedan koji sam lično pravio i dan danas. Njega najčešće koristim jer mi je najbrži za upotrebu, a sasvim je upotrebljiv za većinu namena. Izobličenje mu je veće od 0,5% tako da nije upotrebljiv za ozbiljna merenja.

2. https://www.aliexpress.com/ite...web201602_6,searchweb201603_53
Ovo je po napisanim karakteristikama već ozbiljan instrument. Za tako malo para sigurno je dovoljno dobar.
Ako malo pretražiš taj sajt sigurno ćeš naći nešto još dosta ozbiljnije za pristojne pare.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!08.12.2019. u 09:57 - pre 52 meseci
Citat:
Gosha_Nish:
Imas li ti osciloskop?



Imam, Hameg 203-6. Ne smetaju mi stare masine i alati, cak ih vise volim. Imam i neki bezveze digitalni osciloskop.

Najradije bih kupio nesto sto ima veze sa ovim Hamegom, ako je npr bila serija koja je uz Hameg 203, imala i frekvenc i ton generator.

Sve sto je napravljeno u Western Germany i Usa, Engleska, to volim da imam. Ali volim i Iskru, Ei-Nis, mozda sam ipak malo preterao sa godistem.
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!08.12.2019. u 09:59 - pre 52 meseci
Citat:
Sava:
@Electronic.Prototype

Ne fali mu ništa, ono što je pre 50 godina radilo dobro, radiće i dan danas isto tako, ali...
E tu ima jedno ali. Prvo gotovo sigurno moraš da zameniš te elektrolite, a takođe i blokove koji su u to vreme bili lošeg kvaliteta i prvi crkavali. Kada to sabereš finansijski teško da se isplati.
Drugo, vinov most sa sijalicom ima manu da na niskim frekvencijama ponekad vrlo dugo ljulja frekvenciju dok je ne stabiliše, a to bude zamorno ako moraš brzo da pređeš sa jedne frekvencije na drugu. Takođe imaju toliko veliko izobličenje da nije upotrebljivo kod nekih merenja. Prednost mu je vrlo visoki izlani nivo pa ko ti to treba onda je ok. Sve u svemu neisplativo osim ako ti nije cilj jedna metalna akutija na radnom stolu.

U međuvremenu je tehnologija toliko napredovala da sada imaš bolji kvalitet signala za beznačajnu cenu.Evo primera na koje sam prve naišao na Aliexpressu, a rade posao.

1. https://www.aliexpress.com/ite...web201602_6,searchweb201603_53
Pazi, XR2206 je nekada bio teško dostupan. Koristim jedan koji sam lično pravio i dan danas. Njega najčešće koristim jer mi je najbrži za upotrebu, a sasvim je upotrebljiv za većinu namena. Izobličenje mu je veće od 0,5% tako da nije upotrebljiv za ozbiljna merenja.

2. https://www.aliexpress.com/ite...web201602_6,searchweb201603_53
Ovo je po napisanim karakteristikama već ozbiljan instrument. Za tako malo para sigurno je dovoljno dobar.
Ako malo pretražiš taj sajt sigurno ćeš naći nešto još dosta ozbiljnije za pristojne pare.



Hvala puno! Na tako sam nesto i mislio. Gledao i video sve to na netu ali nisam znao da li ista od toga vredi. Mislim da ce da padne jedan od ova dva!

[Ovu poruku je menjao Electronic.Prototype dana 08.12.2019. u 11:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!08.12.2019. u 10:01 - pre 52 meseci
Citat:
ZAS011:
Citat:
Applications:
1.As square wave signal generator which generates a square wave signal
2.To provide a signal to the stepping motor driver
3.Adjustable pulse generation for chip use
4.Produce variable pulse signal,the control-related circuit (PWM dimming,speed)

Valjda si sposoban da pročitaš ovo gore.

Površno čitanje, samo preletanje preko teksta te neće nigde odvesti. Pročitaj ponovo, natenane, šta sve piše vezano za to modulče.
BTW, za CNC koristim:



i



a softver sa: http://pumotix.ru/



Ne zelim da se prepucavam, procitacu o ovome sto si postavio! Iako imam Arduino, interesovao me je i PLC mikrokontroler ali bezim od toga jer mislim da jos uvek ne mogu da spojim te dve grane. Mislim na analognu i digitalnu elektroniku. Moje pitanje gore je bas o tome. Kako da implementujem nesto u analognoj elektronici preko eto Arduina, ili njegovog modula? Hvala u svakom slucaju!

[Ovu poruku je menjao Electronic.Prototype dana 08.12.2019. u 11:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!08.12.2019. u 21:45 - pre 52 meseci
Ovo tvoje pitanje izlazi iz ove teme, u najkracem mozda je bolje da definishesh gde bi zeleo da koristish (bilo koji) MCU, pa cesh dobiti savet. U svakom slucaju savremeni mikrokontroleri bez problema mogu kontrolisati / upravljati najraznoraznijim kako digitalnim tako analognim sklopovima.
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!08.12.2019. u 22:10 - pre 52 meseci
Ne treba mi uopste prica o MCU. Samo sam napomenuo uredjaj koji imam i da li bez MCU mogu da ga koristim. Malopre sam pokusao nesto ali cetvrtke nema.

Potreban mi je signal generator, radi PWM, ali i svega ostalog!

Sve je u redu, snaci cu se!

Hvala sto si se javio!
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!09.12.2019. u 07:51 - pre 52 meseci
Citat:
Sava:
@Electronic.Prototype

Ne fali mu ništa, ono što je pre 50 godina radilo dobro, radiće i dan danas isto tako, ali...
E tu ima jedno ali. Prvo gotovo sigurno moraš da zameniš te elektrolite, a takođe i blokove koji su u to vreme bili lošeg kvaliteta i prvi crkavali. Kada to sabereš finansijski teško da se isplati.
Drugo, vinov most sa sijalicom ima manu da na niskim frekvencijama ponekad vrlo dugo ljulja frekvenciju dok je ne stabiliše, a to bude zamorno ako moraš brzo da pređeš sa jedne frekvencije na drugu. Takođe imaju toliko veliko izobličenje da nije upotrebljivo kod nekih merenja. Prednost mu je vrlo visoki izlani nivo pa ko ti to treba onda je ok. Sve u svemu neisplativo osim ako ti nije cilj jedna metalna akutija na radnom stolu.

U međuvremenu je tehnologija toliko napredovala da sada imaš bolji kvalitet signala za beznačajnu cenu.Evo primera na koje sam prve naišao na Aliexpressu, a rade posao.

1. https://www.aliexpress.com/ite...web201602_6,searchweb201603_53
Pazi, XR2206 je nekada bio teško dostupan. Koristim jedan koji sam lično pravio i dan danas. Njega najčešće koristim jer mi je najbrži za upotrebu, a sasvim je upotrebljiv za većinu namena. Izobličenje mu je veće od 0,5% tako da nije upotrebljiv za ozbiljna merenja.

2. https://www.aliexpress.com/ite...web201602_6,searchweb201603_53
Ovo je po napisanim karakteristikama već ozbiljan instrument. Za tako malo para sigurno je dovoljno dobar.
Ako malo pretražiš taj sajt sigurno ćeš naći nešto još dosta ozbiljnije za pristojne pare.

____________________________________________
Za koji mislis da je bolji od ova dva. Njega kupujem?!

Ako sam dobro razumeo oni nemaju ton generator? Ako postoji neka kombinacija, dva u jedan, mogao bih da mi preporucis, da ne uzimam dva uredjaja vec jedan!

Ali ovo ce sigurno biti naruceno danas! Samo sta je bolje?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!09.12.2019. u 08:50 - pre 52 meseci
LM, da ne duzimo, te dve plocice sa linka da uzmes OBE za te pare, jedno je sa DDS (Googlaj sta je to uopste) i malim MCU na plocici za max par MHz a drugi je sa XR2206 kolom, potpuno analogni za max par stotina kHz.
Oba rade lepo, ovaj sa DDS ima veci opseg generisanja frekvencije i jos par nekih opcija vise.
Moze na baterije da se potera da bude prenosan ...

Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!09.12.2019. u 09:09 - pre 52 meseci
A ja sam napisao naziv teme, frekvenc/ton generator. Nemam para da se puno otvaram ali bih da resim taj nedostatak. Zato sam i postavio bio onu pru stvar jer za 5000 dobijam sve, ako ono uopste radi. Lamp i to sto je staro ne bi mi smetalo ali ipak su mi objasnili da nije dobro resenje.

Moe li tvoj neki predlog za neke manje pare. Za vise bih nao sta da kupim. :)
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: Signal/Ton Generator!09.12.2019. u 09:32 - pre 52 meseci
Citat:
mikikg:
LM, da ne duzimo, te dve plocice sa linka da uzmes OBE za te pare, jedno je sa DDS (Googlaj sta je to uopste) i malim MCU na plocici za max par MHz a drugi je sa XR2206 kolom, potpuno analogni za max par stotina kHz.
Oba rade lepo, ovaj sa DDS ima veci opseg generisanja frekvencije i jos par nekih opcija vise.
Moze na baterije da se potera da bude prenosan ...



Citao sam o DDS-u na wikipediji (https://en.wikipedia.org/wiki/Direct_digital_synthesis ), za sada. Nisam na brzinu mogao da zakljucim sta tacno radi ali je definitivno vezam za digitalni signal. Onda ima i DA konverter. Video da koristi ATMega kolo, pa je sigurno izvodljivo povezati ga ili samo IC kodirati na Arduinu. Medjutim, Arduino mi trenutno ne treba i hteo bih da izbegnem njegovo koriscenje, Nadam se da ovome ne treba Arduino kao neka potpora.

Sto se tice analognog, interesuje me sta je presudno sto utice na stav da kupim oba. Da li zbog manjeg raspona frekvencije ili zbog analogno digitanih uredjaja?

Ako je ovaj DDS bolji, zasto ne bih kupio samo njega. Nije problem kupiti oba, samo pitam!

Hvala na saradnji!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Signal/Ton Generator!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2666 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.