Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV

[es] :: Web razvoj :: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5495 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV28.07.2019. u 23:36 - pre 56 meseci
Izvinjivam se u startu sto sam temu postavio na nekoliko foruma,to je zbog toga sto sam laik i nisam siguran gde spada.Neka moderator slobodno izbrise gde on/ona misle da tema ne pripada.

https://drive.google.com/open?...pnMjd3VDZmc1NOc05Yc29waVV5VzA4

Narocito ova dva:

https://drive.google.com/open?...46GZ-3oGRp14MqEy12oy2uAyiX06p5

https://drive.google.com/open?...KAv2SpLYQ0qlnXLNdPCi_lGhW1jLEN

Hvala!
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 00:36 - pre 56 meseci
Korišćen InDesign CC, ne znam tačno koji templejt, ali imaš ovde prikaz templejta od kojih su neki slični ovima (po pristupu, ne bukvalno vizuelno): https://business.tutsplus.com/...sume-templates-free--cms-31927
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218
Via: [es] mailing liste



+36 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 02:30 - pre 56 meseci

NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 07:06 - pre 56 meseci
Poslušaj savet što će ti čiča dati

- Veliki procenat CV-ja se i dalje štampa. Zato što ljudi vole da imaju taj papir ispred sebe dok razgovaraju sa kandidatom.
- Kod štampanja, i dalje je najveći procenat crno-belih štampača.

Zato: Ništa boja, ništa ludilo, ništa 'vatanje na šarenilo. Garant ti neće pomoći.

Nego:
- Times New Roman font (najbolji je za čitanje sa papira) veličine 12.
- Najbolje jedna stranica, a ako si baš iskusni, rutavi baja, može dve. Tri nikako.
- Sadržaj:

* pasus: generalije. Bez godine i mesta rođenja, dakle, ime, prezime, email, fontele, eventalno adresa.
* pasus: obrazovanje. Od najvišeg ka nižem (ne piši osnovnu školu) i relevantni kursevi. Dakle, faks i srednja, ili samo srednja i onda neki kursevi, ako ima.
* pasus: radno iskustvo od najnovijeg (ako imaš radno iskustvo),
* pasus: ostali poslovi koje si radio, volontiranje, studenski projekti i slično
* pasus: hobi, ovoono, ali samo ako je nešto baš zanimljivo. Mojne ono "hard worker" , "continius learner", "volim putovanja" ... Jok.

Jasno, pregledno, bez preteranog mešanja bold, italik, bold-italik u nekoliko veličina.

I to je to. Ako te pozovu na razgovor, obuci se pristojno, higijena na nivou, uredi kosu, nokte, budi vedar i komunikativan i pokaži se u najboljem svetlu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 09:00 - pre 56 meseci
Naravno, nisam komentarisao dizajn, šta treba staviti u CV i slično.
Generalno, ni ja ne volim preterano šarenilo, a sadržaj je posebna priča, gde ljudi recimo navedu da Office i Windows poznaju na naprednom nivou, a u stvari imaju znanje na nivou početnika.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 09:12 - pre 56 meseci
Citat:
mjanjic: ... ljudi recimo navedu da Office i Windows poznaju na naprednom nivou, a u stvari imaju znanje na nivou početnika.

"Poznajem rad na računaru: word, excel, e-mail, internet, C/C++, Java"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 09:13 - pre 56 meseci
Poslusajte Javu u pravu je.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 09:30 - pre 56 meseci
Citat:
Java Beograd:
Poslušaj savet što će ti čiča dati
- Veliki procenat CV-ja se i dalje štampa. Zato što ljudi vole da imaju taj papir ispred sebe dok razgovaraju sa kandidatom.
- Kod štampanja, i dalje je najveći procenat crno-belih štampača.

Tačno tako. U velikim firmama, kada sam nekoga primao, CV stigne u kadrovsku, oni pretrebe ono što očigledno ne zadovoljava uslove (recimo, na mesto DB administratora se javi neka osoba koja radi sekretarske poslove) i onda odabrane CV odštampaju i daju meni.
Džaba linkovi, boje, ja samo dobijem spisak, eventualno CV u crno-beloj tehnici, pa tek ako mi treba neka provera, tražim fajl...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 11:43 - pre 56 meseci
Djoko danas taj posao radi odsek koji se zove HR. Kad prodjes prvi baraz kod HR-a, tek ako si zapao za oko ides na sledeci nivo :P
Znaci ako je los CV, HR to nece dalje ni proslediti.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 12:10 - pre 56 meseci
Citat:
dejanet:
Poslusajte Javu u pravu je.


Imas profi sajtova koji prave CV-e. Samo platis i klatis. Nije neka cifra da sad treba sam da se smaras.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 12:57 - pre 56 meseci
I te kako treba "da se smaraš". Zapravo, ako je nekome priprema CV-je teška i smorna, onda verujem da mu je traženje posla još teže. Da ne pominjem traženje BOLJEG posla.

Kod mladih ljudi koji traže prvo zasposlenje, CV je možda (samo možda) jednostavan. "Ime+prezime+faks+škola+studenstki projekat" i to je to.
Kod ozbiljnih ljudi, sa iskustvom, koji od dobrog traže bolje, CV je izuzetno važan. Naopako je misliti da je dovoljno da platiš nekome da ti napiše CV.

Za svaku posebno oglašenu otvorenu pozicju za koju postoji namera da se konkuriše, treba posebno pripremiti (napisati novi) CV, tačno prema prioritetima koji su bitni potencijalnom budućem poslodavcu. Istaći one projekte i radna iskustva koji su bitni i relevantni, a manje prostora dati (ili potpuno izostaviti) projekte i radna iskustva koji su za tog poslodavca nebitni. Naravno, treba posebno pripremiti i motivaciono pismo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 13:01 - pre 56 meseci
CV je tu najmanje bitan. Gledaju kolko imas iskustva i koliko si firmi promenio i sta si sve radio. Onda *provere* sve to sto si napisao. Poslodavaca ima dovoljno, zapravo radna snaga i ne mora bas da se trudi.

edit:
naravno govorim ono sa cime imam iskustva, a to je IT.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 13:07 - pre 56 meseci
@Maksa

Mislim da je bolje da sam napises, jer tesko da hr agent moze sazetije, svedenije i tacnije da napise, posebno ako je rec o it poslovima.
Posla u it-u ima vise nego radne snage, ali obicno ono sto se propusti u tom prvom kontaktu, pre svega mislim na bolje "uslove", posle na duze staze ispadne razlika, da ne kazem steta.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 13:08 - pre 56 meseci
Pa naravno da sam napises, samo sto forma i sta pises podleze profesionalnim savetima. Eto Java to daje za dz :P
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
87.116.178.*



+322 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 14:42 - pre 56 meseci
Meni je danas stigao jedan CV. Kandidat na prvi pogled deluje ok, jedino sto mi je odmah upalo u oci veoma visoko misljenje o sebi a dete je tako reci pocetnik. Obraca se stavom "ja sam toliko dobar da je ovo za mene samo formalnost" - barem je takav utisak.
Pogledam pazljivije, kad osoba koja za sebe kaze da je vredna, marljiva i pazljiva (izmedju ostalog), ima 3 pravopisne greske sto znaci da CV nije ni procitao ili mu ga je drugi sastavljao. Znake interpukcije pise posle razmaka (na svakom mestu, pa nije greska) i kao slag na tortu u telu maila je spisak svih firmi kojima je slao CV pre nas, sa sve tekstom koji im je slao (samo forward).

Da ima ne znam kakve kvalitete, sasvim sigurno nece imati priliku da ih pokaze.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 18:53 - pre 56 meseci
To ti kažem.
Ili kad stigne propratno pismo sa formulacijom: "Moj CV možete downloadovati sa sajta ..."

Sinko, ako se ti nisi potrudio da pošalješ CV e-mailom, ja ga sigurno neću downloadovati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 19:02 - pre 56 meseci
@Java Beograd,

Ako budeš nastavio, ja ću "konjpletno da se Oznojim".

Mangupe Beogradski, ovo što si sročio, moram da pošaljem ćerki,
jadna i dalje traži posao!

Ne mogu drugačije da Ti se zahvalim, nego da ti došapnem,
ako dolaziš u PA, i nadjemo se,
sve je FREE !!!

A Ti, probaj da odbiješ
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 22:47 - pre 56 meseci
@djoka_l i @Java su potpuno u pravu.
@Branimir totalno je nebitno da li neko Human resources zove kadrovska ili ljudski resursi.
Citat:
Gledaju kolko imas iskustva i koliko si firmi promenio i sta si sve radio. Onda *provere* sve to sto si napisao.

Pa do tih informacija dolaze iz tvoje radne biografije iliti cv-ja, tako da ne mozes reci da je cv najmanje bitan. Biografija je ulaznica, a ona je obicno za velike dogadjaje mnogo skupa. Osnovna gramaticka i informaticka pismenost, kao i pristojnost pri pravljenju biografije je jako bitna i ako je neko nema obicno ga ljudski resursi uopste ne zovu na razgovor, kako rece @Blue82.
Jedino ako ti je buduci uposlenik rodjak ili rodjak ili kumara tvog druga :-))
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV29.07.2019. u 23:59 - pre 56 meseci
Java Beograd,
Nisi mali! Biraj restoran u PA! _NET+Svašta Nešto _ "All Inclusive"
Evo primera:
https://www.tripadvisor.rs/Res...1573337-Pancevo_Vojvodina.html

BIRAJ !

Sunce mu kalaisano,,Ajmo !


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
212.200.82.*



+266 Profil

icon Re: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV30.07.2019. u 06:51 - pre 56 meseci
Citat:
Blue82:
Meni je danas stigao jedan CV. Kandidat na prvi pogled deluje ok, jedino sto mi je odmah upalo u oci veoma visoko misljenje o sebi a dete je tako reci pocetnik. Obraca se stavom "ja sam toliko dobar da je ovo za mene samo formalnost" - barem je takav utisak.
Pogledam pazljivije, kad osoba koja za sebe kaze da je vredna, marljiva i pazljiva (izmedju ostalog), ima 3 pravopisne greske sto znaci da CV nije ni procitao ili mu ga je drugi sastavljao. Znake interpukcije pise posle razmaka (na svakom mestu, pa nije greska) i kao slag na tortu u telu maila je spisak svih firmi kojima je slao CV pre nas, sa sve tekstom koji im je slao (samo forward).

Da ima ne znam kakve kvalitete, sasvim sigurno nece imati priliku da ih pokaze.



Pre tri meseca sam morao da prođem kroz 250 CV-ja i prvo sam samo otvarao one koji su pisani u .doc formatu .
Uključiš da prikazuje specijalne karaktere i samo brišeš one gde ljudi pri nabrajanju prethodnog iskustva ne koriste "nambering" nego kucaju nekoliko spejsova pa 1. pa opet nekoliko spejsova pa dalje pišu.

A traži se poznavanje rada u Office paketu
Odmah prepoloviš posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: U kom programu ili aplikaciji je najbolje napraviti ovakve CV

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5495 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.