Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izmena exe fajla

[es] :: Asembler :: Izmena exe fajla

[ Pregleda: 2761 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.teleportgroup.net



+45 Profil

icon Izmena exe fajla13.04.2004. u 16:10 - pre 243 meseci
Odmah na početku da se izvinim što nisam pratio teme...nemam baš vremena.
I imam jedno pitanje u vezi programiranja,a ono glasi:"Da li postoji program koji edituje .exe datoteke,ali u nekom drugom programskom jeziku,a da to nije binarni.
Recimo imam neku igricu koja se sastoji samo od exe faila,e sad da li mogu nekako ta otvorim datoteku u nekom okruženju da recimo promenim neke objekte,boju ili bilo šta a da pritom ne čeprkam po binarnim brojevima.Valjda neko razume šta pitam!Pa ako je neko raspoložen nek odgovori!

Bojan Bašić: pazi kako nazivaš teme, u nazivu obavezno ukratko opiši problem koji imaš, teme sa lošim nazivima poput ovog se brišu!

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 13.04.2004. u 19:23 GMT]
 
Odgovor na temu

konacnonasi
Rekli su mi ali sam zaboravio
Bor

Član broj: 12616
Poruke: 28
*.verat.net

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Jedno glupo pitanje, za pametan odgovor!!!13.04.2004. u 17:07 - pre 243 meseci
Ako ti je ta igrica u 2d formi mozes da menjas slicke uz pomoc ResHacker programa mozes da ga nadjes na http://rpi.net.au/~ajohnson/resourcehacker.

Dugo vremena smo stojali na ivici provalije a danas smo napravili ogroman korak napred
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.teleportgroup.net



+45 Profil

icon Re: Jedno glupo pitanje, za pametan odgovor!!!13.04.2004. u 17:17 - pre 243 meseci
Ok.Ali šta je sa ostalim fajlovima.Cak nije ni bitno da li su izvrsni,bez obzira.Kako se edituju? Recimo command.com ili bla bla...bilo koji a da to ne bude na masinskom jeziku?
 
Odgovor na temu

LaFarge
LaFarge FauX

Član broj: 17845
Poruke: 316
*.dialup.neobee.net.

Sajt: lafarge.teamicu.org


Profil

icon Re: Izmena exe fajla01.06.2004. u 22:51 - pre 242 meseci
pa mozes da menjas hex kodove sa nekim od hex editora.

imas ih jako puno, pa biraj
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr



Profil

icon Re: Izmena exe fajla05.06.2004. u 02:12 - pre 242 meseci
Pa dobro zaboga, nitko covjeku nije odgovorio na pitanje. A odgovor je, dakako, ne. Mozes mijenjati eventualno neke podatke koji su okaceni na .exe u resource (.res) sekciji ako skuzis sto tocno i u kojem formatu reprezentiraju, ali generalno receno, bez prckanja po asm kodu neces previse korisnog otkriti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Asembler :: Izmena exe fajla

[ Pregleda: 2761 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.