Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da snimim podesavanja u knopixu?

[es] :: Linux :: Kako da snimim podesavanja u knopixu?

[ Pregleda: 3906 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adelante
Davor Zeljković
artijana.com, vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 22649
Poruke: 126
*.teleportgroup.net

Sajt: www.artijana.com


Profil

icon Kako da snimim podesavanja u knopixu?13.04.2004. u 14:41 - pre 243 meseci
Koristim knopix 3.1 sa CD-a pa me interesuje mogu li nekako da snimim podesavanja koja napravim na desktopu,precice itd. na HDD i da ih knopix automatski kasnije ucitava,jer trenutno moram podesavanja da snimam na disketu pa u boot meniju pri podizanju knopixa da navedem knoppix floppyconf .
Da li se to moze pojednostaviti?
 
Odgovor na temu

ziletinja
slobodni strelac
Novi Sad

Član broj: 16709
Poruke: 55
*.panline.net



+4 Profil

icon Re: Kako da snimim podesavanja u knopixu?13.04.2004. u 22:05 - pre 243 meseci
Može. Snimiš myconfig fajl na neku od win particija, a onda prilikom butovanja kucaš: "knoppix myconfig=putanjadofajla". Imaš detaljno uputstvo na samom cd-u sa knoppixom, cheatcodes, tips ili nešto sl.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Kako da snimim podesavanja u knopixu?14.04.2004. u 00:27 - pre 243 meseci
mogu li se tako instalisati driveri (recimo za modem) i da ostanu snimljeni na disku/
ja sam probavao i javlja: blablabla can't write ... read only sto je i logicno jer je sistem na cd-u:)


 
Odgovor na temu

ziletinja
slobodni strelac
Novi Sad

Član broj: 16709
Poruke: 55
*.panline.net



+4 Profil

icon Re: Kako da snimim podesavanja u knopixu?14.04.2004. u 20:17 - pre 243 meseci
Drivere ne možeš da instaliras na cd (to si već i sam shvatio), ali zato možeš knoppix da instaliraš na hd. Podigneš sistem sa cd-a i u konzoli kucaš "knoppix hd-install", dalje ćeš se već snaći... posle toga instaliraj šta god hoćeš.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Kako da snimim podesavanja u knopixu?15.04.2004. u 00:51 - pre 243 meseci
ma znam kako da instalisem kompletan ali kontao sam ako moze na disk da se stavi modul koji treba da se ucita da bi driveri radili pa da se pozove pri boot-anju..
Hvala u svakom slucaju:)


 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako da snimim podesavanja u knopixu?

[ Pregleda: 3906 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.