Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom kupio jos dva kablovska operatera

[es] :: ISP :: Telekom kupio jos dva kablovska operatera

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55859 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Telekom kupio jos dva kablovska operatera07.01.2019. u 01:24 - pre 63 meseci
http://rs.n1info.com/Biznis/a4...ra-Radijus-vektor-i-AVcom.html

Bah, moj avcom ode pod telekom. Ne znam kakve ce dalje uslove ponuditi, ali ne znam da li sad mogu da raskinem
ugovor sa avcomom ukoliko promene uslove?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera07.01.2019. u 02:22 - pre 63 meseci
Po novom uvek kad god pozelis mozes da raskines .

Ako nisi pod ugovornom obavezom 12 ili 24 meseca onda samo raskines .

Ja sam raskinuo sa SBB-om pre neki dan bez ikakvih placanja , jer sam imao ugovor na neodredjeno vreme .

Ako si pod ugovornom obavezom , onda uvek moras da platis benefite koje si imao , na primer x meseci koji su bili po povlascenoj ceni , da doplatis za te mesece po punoj itd .

Nema vise onog da mora da se plati za sve mesece ugovorne obaveze . Ali benefiti moraju da se plate .

U sustini nijedan operater nece da menja uslove dok ne isteknu ugovori . Meni je SBB 2 godine drzao uslove jos koji su ostali od IKOM-a !
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera07.01.2019. u 02:31 - pre 63 meseci
Nemam nikakve benefite osim sto su mi dali modem na koriscenje. Ako ne promene uslove nemam potrebu da raskidam ugovor.
Mislio sam na promenu tipa: e sad imamo druge tarife po drugim cenama. Inace druga opcija ovde je SBB koji je preko krovova vukao
kablove, a sa Avcomom imam u ponudi i onu hibrid optiku.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera07.01.2019. u 04:26 - pre 63 meseci
Mala anegdota oko ovoga.

Pred novu godinu sam bio u poseti Beogradu i na Dorćolu u zgradi gde sam bio je Radijus Vektor kao jedini operater. Jedina zgrada tamo koja nema SBB u kraju. Tada se znalo da neko kupuje Radijus Vektor ali nije bilo javno dostupno tačno ko.
I jedno jutro dođu radnici podizvođačke firme koju je Telekom unajmio da uvedu optiku u zgradu. Dobar tajming. Telekom je u tom trenutku i dalje tvrdio da nema tehničkih mogućnosti za optiku na toj adresi, možda su čekali da se objavi vest, ne znam.

Ono što je mene pogodilo je što sam ja parkirao auto na regularno parking mesto na kom se slučano zatekao šaht za pristup kablovima.

I onda kreće veselje. 8 radnika pokušavalo da pomeri auto, da ga izgura na šine, udarali i šutirali da upale alarm. U jednom trenutku su pokušali da podignu prednji deo. Nije V6 tako lagan. Čak se i policija pojavila. Uredno parkirano vozilo, ne mogu oni ništa.

Nikom nije palo na pamet da zovu parking servis i premeste vozilo.

Rezultat je da su prednje levo krilo toliko iskrivili da se vrata nisu mogla otvoriti.

Sledeće jutro kod limara, i morao sam nazad u Litvaniju. Sad me čeka farbanje krila i vrata.

Ako neko hoće da vidi, evo i snimka https://youtu.be/eCMr2t5ifus
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera07.01.2019. u 11:17 - pre 63 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Nemam nikakve benefite osim sto su mi dali modem na koriscenje. Ako ne promene uslove nemam potrebu da raskidam ugovor.
Mislio sam na promenu tipa: e sad imamo druge tarife po drugim cenama. Inace druga opcija ovde je SBB koji je preko krovova vukao
kablove, a sa Avcomom imam u ponudi i onu hibrid optiku.


Ako nisi imao nista benefita , onda se ne placa nista , modem klasicni se vraca i to je to .

U prvo vreme nece menjati , sigurno . Kao sto korisnici Mobilne imaju pakete koji godinama ne postoje , jer automatski obnavljaju te stare , nece nove .

Tako i provajder interneta moze teorijski svakom korisniku da pruza razlicitu uslugu . Svi su u kompjuteru i samo upisu za svakoga , toliki Up , toliki Down . To im je najmanji problem .

Mene je kod SBB-a najvise nervirala njihova Stalna teznja , da ja " dobrovoljno " odustanem od starog IKOM-ovog paketa i da potpisem novi sa SBB ! .

Stalno su zvali telefonom , ubedjivali , pretili , ali nisu nudili nista povoljno , nego naprotiv , da uzmem gore za vise para !

Onda su dizali cene , sada vec prosle godine su podigli cenu 200 din . bez ikakvih razloga ?! Ne svima vec samo IKOM-ovcima . Po principu ako ti se ne svidja a ti predji na SBB .

Kad sam dosao u poslovnicu da raskinem , druga prica , nisam imao kameru , bio bi zanimljiv snimak , bar kao ovaj sa autom . Poceli da nude sve i svasta , ali opet ne kao ono sto su morali po odluci drzavne antimonopolske komisije . Pa sam im rekao zbogom .

Nekih promena ce svakako biti , tipa ako si imao dinamicku javnu adresu , sledi ti NAT . To je i SBB uradio svima uzeo dinamicke javne i posle ih preprodavao , a svi Natovani . Doplata za staticku , ludilo , cena kao pola interneta ?!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera07.01.2019. u 13:05 - pre 63 meseci
Prvo što ćete ostati jeste bez N1 i sport kluba i ostalih SBB kanala.

To će vam ujedno i dati mogućnost da raskinete ugovor bez penala iako ste pod ugovorom obavezom.

Citat:
looker-on:
U svakom postu moraš da naglasiš da si u Litvaniji. Ok, sada znamo i za V6.

Zavist, ljubomora, osećaj niže vrednosti, kompleksi, nesposobnost, gnev...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera07.01.2019. u 13:12 - pre 63 meseci
Ma meni ne figurrira televizija nego internet. Ako budu uveli doplatu za decje i Fox kanale onda ne znam, posto je to jedino sto se gleda ovde.
Inace nista ne dobijam sa prelaskom na SBB, oni su prave derikoze.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera07.01.2019. u 13:32 - pre 63 meseci
To moj avto! Hvala na snimku, ima da ih razbucam
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera07.01.2019. u 15:48 - pre 63 meseci
Ne znam sta ce tebi da daju . Nama sa IKOM-a , je SBB drzao kanale i koje nemaju obicni korisnici SBB-a , neke Pinkove Bljuvotine .

Evo ti link pa pogledaj .

https://www.mts.rs/privatni/televizija/mtstv/osnovni-paket

To je osnovni , a sa strane imas meni da vidis ostale .

N1 nema , a takodje nema ni FOX-va . Decjih u osnovnom ima 9 , toga imaju . Porodicni su neki Pinkovi skoro svi .
Ostali paketi su HBO , HD , muzicki itd .
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera13.01.2019. u 02:30 - pre 63 meseci
Jel ima nekog sa kopernikusa, da kaze ako se nesto izmenilo?
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera13.01.2019. u 15:10 - pre 63 meseci
Sa drugog foruma, posto nisam njihov korisnik:

Zatvorili poslovnice, promenili broj podrske (mts).

Dodali neke TV kanale koje mts ima na IPTVu, a nisu bile u ponudi kopernikusa. Sada se ceka, da se vidi sta ce biti sa kanalima koje ima kopernikus, a nema mts. Ceka se da isteknu ugovori. :)

Toliko o izmenama.

Ispod je spisak dodatih kanala

618: STAR TV (32)

626: FILM KLUB (33)

618: RTS ZIVOT (34)

618: RTS DRAMA (35)

618: RTS KOLO (36)

618: RTS TREZOR (37)

618: RTS MUZIKA (38)

618: RTS POLETARAC (39)

618: ZENSKA TV (45)

626: AGRO TV (46)

618: KITCHEN TV (47)

618: TV HRAM (48)

618: KORENI (49)

626: BTV (61)

626: AXN (426)

626: EPIC DRAMA (427)

626: FILMBOX PREMIUM HD (428)

626: FILMBOX PLUS (429)

626: FILMBOX EXTRA HD (430)

618: PRVA LIFE (431)

618: PRVA KICK (432)

618: PRVA FILES (433)

626: DECIJA TV (602)

626: BBC EARTH HD (716)

618: H2 HD (717)

618: VIASAT NATURE (718)

Ahhh, da. Iskljucili su analognu u nekoliko mesta/gradova, ali to valjda nema nikakve veze sa mtsom, vec je to svakako kopernikus najavio pre nego sto je prodat. Cilj je valjda se smaknu krs televizori sa mreze koji stvaraju sum. Zarad brzeg, boljeg i jaceg interneta :P
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera13.01.2019. u 16:17 - pre 63 meseci
"Ceka se da isteknu ugovori. :)"

Heh, dobro je. Analogna kod mene jos radi, ali ima samo 60ak kanala. Inace internet mi od 100mb ne treba brzi (za sad;)
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera18.01.2019. u 06:21 - pre 63 meseci
S obzirom da im je jedina poslovnica u sirem centru grada u mojoj zgradi, i da koriste zajednicki prostor i imamo i neke ugovore s njima, jos nema nikakvog obavestenja od njih da se ista menja. Samo cu reci da je ta saradnja bila na toliko uzasnom nivou i da se vodstvo od samog vrha AVComa iz nekog razloga uzasno ponasalo, nikakvu saradnju nismo imali. Ja izdejstvovao uvodjenje video nadzora, pokusao da upitam i njih posto je odvojen ulaz da li zele da ucestvuju (zenu isekli ispred njihovog ulaza 15-20 dana pre toga, stanarku zgrade), jok, nikakav odgovor. Uvedem nadzor koji pokriva sve ono sto je nama bitno (prilaze, ulaze i izlaze), ponovo im se javim i pitam ih da li zele da s obzirom da cemo prosirivati video nadzor ucestvuju u tome i pokriju i svoj ulaz, nista.

Nesto kasnije kontaktiram ih jer imaju ethernet ormar kod nas na tipa 10 metara od DVR-a za mogucnost prikljucivanja istog na internet. Zamolio za 5/5Mbps liniju, cisto da ne moram svaki cas da idem do tehnickih prostorija za svaku glupost. Dobijem ne toliko pristojno napisan odgovor i ponudu da biram iz njihove ponude paketa sta mi odgovara i potpisem ugovor po ceni sa sajta. Nasmejem se s obzirom da su nam u zgradi, ne ucestvuju u investicionom odrzavanju uopste, i ne zele da izadju u susret za prokletu 5/5 liniju :) To je bukvalno jedini "kontakt" sa njima u poslednjih godinu i po otkad imam obaveze da se bavim time.

Nesto cudno se desavalo u AVComu u poslednje vreme. Ekipa koju znam da je na AVComu je imala dosta problema pre nove godine, zvali call centar, ubedjivali ih da je do njih problem i da nece da salju ekipu. Ispostavilo se da je dvojici crkao modem, jednom signal otisao dodjavola, cetvrtom je zec pregrizao koaksijalni, a peti je imao ogroman packet loss.

Ako budem imao vise info s obzirom gde sam, javicu ovde. Ali mislim da su finansijski otisli u aut.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera18.01.2019. u 07:35 - pre 63 meseci
Hm, meni dodju u roku od odmah kad god ih zovem. Zadnje sto su mi sredili je los suko za kabl, poslao mail u subotu dosli su za dva sata i sredili.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
net161-37-245-109.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera28.01.2019. u 13:50 - pre 62 meseci
Kupuje Telekom još jednog, ogromnog, operatera različitih usluga... čuo info pre neki dan, samo čekam potvrdu.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera28.01.2019. u 15:53 - pre 62 meseci
Kupuju SBB? ;)
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera28.01.2019. u 20:09 - pre 62 meseci
Koliko znam, pregovaraju sa 5 manjih kablovskih operatera i nameravaju da preuzimanje završe već u prva 4 meseca ove godine.

A za velikog operatera... jedino ako nameravaju da kupe Telekom Kosova, onako, iz ćefa, našim parama da kupe ono što je nekad i bilo naše, ionako nas političari sa svih ovih državica i teritorija bivše SFRJ već 30 godina vuku za nos, čak je narod i ratovao i ubijao se međusobno dok su oni redovno pričali preko telefona (posebno Tuđman i Milošević, koji su čak imali zajedničku banku u Parizu), evo ga ovaj naš sad redovno razgovara sa Tačijem i Haradinajom, ne bi me čudilo da krenu i u poslovnu saradnju.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera29.01.2019. u 09:36 - pre 62 meseci
Citat:
newtesla:
Kupuje Telekom još jednog, ogromnog, operatera različitih usluga... čuo info pre neki dan, samo čekam potvrdu.

Jedini veliki preostali operater je SBB trenutno, jer VIP i Telenor ne nude ni dve usluge u sustini.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera29.01.2019. u 12:56 - pre 62 meseci
Nema Telekom para za SBB, ali Posta ili Orion bi vec mogli da dodju u obzir
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Telekom kupio jos dva kablovska operatera29.01.2019. u 12:58 - pre 62 meseci
Zar posta vec nije drzavna?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Telekom kupio jos dva kablovska operatera

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55859 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.