Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nema struje, a radi

[es] :: Elektrotehnika :: Nema struje, a radi

[ Pregleda: 1059 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Nema struje, a radi26.08.2018. u 05:52 - pre 68 meseci
Ne mogu da pročitam sve teme, ne znam da li je neko imao sličan problem. Uglavnom vidim slučajeve da se struja javlja i tamo gde ne bi trebalo, kod mene je obrnuto. Imam LED reflektor napolju, na kući, do njega dolazi kabl 3*1,5, povezano sve kako treba, reflektor radi. Hteo sam da dodam svetlosni senzor, prva aktivnost je da odredim koji provodnik vodi struju, i iznenađenje. Nijedan. Ispitivao sam glinericom. Uzmem drugu, treću. Isto, nema struje. Probam glinerice na drugim mestima, sve tri rade očekivano. Kad isključim osigurač za svetlo reflektor ne radi, tako treba. Deluje da je sve OK, prekida se na prekidači, ne osiguraču, dadi sve kad je uključeno, ali glinerica ne detektuje struju. Moje znanje je površno, osnovni principi, čačkam tu i tamo oko struje, ali ovako nešto me potpuno zbunjuje.
Ako je bitno, instalacija je monofazna, postoji FID sklopka, uzemnjenje, rađena je pre 2-3 godine.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Nema struje, a radi26.08.2018. u 06:01 - pre 68 meseci
I jos se bunis, za dz imas svetlo u dvoristu :)

Ako si siguran da se napaja sa 230V, ili ne vidis da glinerica svetli ( ako meris po danu ) ili nisi dovoljno uzemljen.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Nema struje, a radi26.08.2018. u 06:44 - pre 68 meseci
Citat:
gilopile: I jos se bunis, za dz imas svetlo u dvoristu

Ma, ne bunim se, razmišljam da počnem da prodajem struju.

Citat:
gilopile:Ako si siguran da se napaja sa 230V, ili ne vidis da glinerica svetli ( ako meris po danu ) ili nisi dovoljno uzemljen.

Mislim da sam eliminisao te mogućnosti, merim istim alatom u istim uslovima na drugim mestima, imam i neku utičnicu napolju, glimerica dobro svetli. Sve sam ponavljao više puta da bih eliminisao neku okolnost koju previđam, ali...
 
Odgovor na temu

ybeelsec
Bozo Jokic
industrijska elektronika i automatika
Mali Zvornik

Član broj: 21009
Poruke: 412
109.165.240.*



+15 Profil

icon Re: Nema struje, a radi26.08.2018. u 07:20 - pre 68 meseci
Stojis li mozda na drvenim merdevinama dok cackas oko reflektora ili isti mozes dosegnuti sa zemlje ?
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Nema struje, a radi26.08.2018. u 07:58 - pre 68 meseci
Stojim na merdevinama, ne mogu sa zemlje da dohvatim, radio sam i sa drvenih, sada sa metalnih.
Koliko je to bitno obzirom da sam u svakom slučaju u cipelama, a isto je i kad radim u kući sa parketa?
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Nema struje, a radi26.08.2018. u 09:23 - pre 68 meseci
Ipak nema duhova. Temeljno sam razvezao sve žice, vezane su preko luster kleme, i struja je sakrivena, nedostupna za glimericu, a preko šrafčića nije imalo kontakta. Kad sam razvezao sve, sve je došlo na svoje mesto. Izvinjavam se svima i zahvaljujem na pomoći.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Nema struje, a radi

[ Pregleda: 1059 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.