Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja GSM kartica za Holandiju

[es] :: Vodič za emigraciju :: Najbolja GSM kartica za Holandiju

[ Pregleda: 2818 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Najbolja GSM kartica za Holandiju03.06.2018. u 10:46 - pre 70 meseci
Od 01. jula treba da pocnem sa radom u Holandiji, pa me zanima koju gsm karticu izabrati, da li prepaid ili postpaid, da ima nekoliko gigabajta mesecno, ostalo mi je nebitno, ne nameravam nikog nesto mnogo da zovem, osim na viber/whatsup/skype. I bilo bi dobro da ima besplatan roaming u EU. Da li se vise isplati Holandska kartica, ili iz neke druge EU drzave koja ima besplatan roaming za podatke? Koji su dokumenti obicno potrebni za postpaid?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Najbolja GSM kartica za Holandiju03.06.2018. u 12:57 - pre 70 meseci
Kad nema nikog, da odgovorim sam sebi - izgleda da je najpovoljniji hrvatski bon bon, 6Gb mesecno za 7-8 evra.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Najbolja GSM kartica za Holandiju03.06.2018. u 17:59 - pre 70 meseci
Poljski viking, 15 gb za odoka 6 ojra.
https://mobilevikings.pl/en/

Šteta što mobilno tržište nije više konkurento, ovde u Češkoj je nenormalno skupo, tipa 20 eura za 5gb data + ostatak paketa, tuga.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Najbolja GSM kartica za Holandiju03.06.2018. u 18:46 - pre 70 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Da li se vise isplati Holandska kartica, ili iz neke druge EU drzave koja ima besplatan roaming za podatke? Koji su dokumenti obicno potrebni za postpaid?


Prilikom donosenja regulative imali su na umu da u EU ima mnogo balkanaca koji odmah ovako razmisljaju tako da je uvedena fair usage policy tako da ce mozda prvih par nedelja da ti bude bolje da koristis karticu operatera iz neke druge zemlje ali posto tom operateru nece da bude povoljnije (nije ukinuta wholesale naplata roaminga) onda ces da budes iskljucen jer ne postujes fair usage policy.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Najbolja GSM kartica za Holandiju04.06.2018. u 10:06 - pre 70 meseci
U teoriji bi trebalo da bude tako, mada sto se tiče ovih poljaka, ja znam par ljudi da koriste njih, i to više od godine.
Ako imaš nekog velikog operatera tipa Vodafone, koji je prisutan npr u zemlji odakle si kupio karticu i u zemlji gde trenutno živiš, ti troškovi su možda manji.

Ja bih svakako probao, ako čoveka zanima uglavnom net, nema šta da izgubi.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Najbolja GSM kartica za Holandiju04.06.2018. u 11:35 - pre 70 meseci
Od juce sam dosta istrazio po netu kako stvari stoje...

Citat:
fade: Poljski viking, 15 gb za odoka 6 ojra.
https://mobilevikings.pl/en/

Fade, poljski i naprimer madjarski operateri ne primenjuju besplatan EU roaming za podatke, nego ili ne daju nista, ili daju nesto malo uracunato u pretplatu. Ja imam poljsku karticu vec duze vreme, paket je sve neograniceno (pozivi, poruke i podaci) za 1pl (30 dinara) dnevno, placam samo dane kad sam u EU, ali mi je u EU romingu dozvoljeno samo 60Mb podataka dnevno. I to je generalno lepo, korisno i jeftino imati za ljude koji cesto putuju u EU, da imaju makar nesto za navigaciju, da nadju nesto vazno na google, da se dopisuju i obave po neki kraci poziv. Mreza je T-mobile, dok Orange i ostali imaju ponude samo na mesece, tipa u poljskoj sve neograniceno, a u EU 1-2 Gb mesecno za 6 evra. I to perfektno radi, ali cini mi se da imaju neku stavku u ugovoru koja kaze da ako 4 meseca koristis samo u EU i nijednom ne udjes u Poljsku onda to nije fair usage i imaju pravo da raskinu ugovor ako im se ne isplati da nastave tako. A pretpostavljam i da im se isplati. U svakom slucaju, ko udje u poljsku makar na sat vremena time resetuje brojac. Generalno skoro sve poljske i madjarske mreze daju pakete gde je na domacem terenu sve neograniceno a u EU zavisno od cene paketa dobijes kolicinu gigabajta i tu daju oko 1Gb na svakih 3 evra pretplate, cena ne opada sa porastom kolicine nego je totalno proporcionalna, tako da nije narocit problem imati 6Gb po EU za oko 20 evra.

Medjutim, ono sto se razlikuje su slovenci i hrvati. Oni generalno nemaju te neogranicene pakete, ali onoliko koliko platis mozes koristiti po celoj EU. I ljudi to koriste masovno, te slovenacke i hrvatske kartice. Naravno, isto tako i nemacke i holandske se mogu koristiti po celoj EU u punom iznosu Gb, ali su te mreze u startu 2x-3x skuplje od slovenackih i hrvatskih.

Sto se konkretnog vikingsa tice, oni ne daju nikakav besplatan roming podataka po EU, vec sve naplacuju dodatno. Moguce je kupiti paket roming podataka, ili platiti po potrosnji. Ako se placa po potrosnji, 1Gb je oko 10 evra, a ako se kupuje na paket onda je nesto malo jeftinije ali opet nepovoljno:
500 MB for 19 zł valid for 30 days

1 GB for 35 zł valid for 30 days

2 GB for 67 zł valid for 30 days.
Sve to pise ovde:
https://mobilevikings.pl/en/he...g-eu/data-packages-roaming-eu/

Citat:
Doktor Hlad: Prilikom donosenja regulative imali su na umu da u EU ima mnogo balkanaca koji odmah ovako razmisljaju tako da je uvedena fair usage policy tako da ce mozda prvih par nedelja da ti bude bolje da koristis karticu operatera iz neke druge zemlje ali posto tom operateru nece da bude povoljnije (nije ukinuta wholesale naplata roaminga) onda ces da budes iskljucen jer ne postujes fair usage policy.
To generalno jeste tako, izuzev ako mobilni operater ima strategiju agresivnog osvajanja trzista, pa tako bob bon besplatno salje svoje kartice korisnicima u Srbiji, Bosni i Makedoniji. Ne znam da li im se to isplati, ali oni nude svoje kartice gradjanima ove tri drzave sa jasnim planom da oni odu u EU i potrose te gigabajte koje su uplatili - paketi su prepaid i razlicitih su velicina, tako da je nebitno da li cu ja u EU da budem 1 ili 30 dana mesecno - ako cu da budem 1 dan mesecno kupovacu naprimer 300Mb pakete, a ako cu da budem 30 dana mesecno kupovacu 6Gb pakete. I oni ne tarze da ja bilo kad do kraja zivota dodjem u hrvatsku. Bilo kako bilo, kartica je prakticno besplatna (kosta oko 3 evra a toliko kredita ima), tako da nece mnogo da me zeznu ako me posle iskljuce.... samo na internetu nemas nijedan komentar da su nekog iskljucili, a balkanci masovno nose te kartice po EU. Ima ih koji nose i Italijanske i Britanske kartice, one imaju nekoliko puta vise gigabajta i nekoliko puta vecu cenu, ali je to proporcionalno ovoj hrvatskoj ponudi i to radi svuda po EU.

I daleko od toga da su samo balkanci domisljati, svuda po eu se dosta kalkulise sta je gde jeftinije - gde se placa manji porez, gde ako se bavis biznisom imas najnize troskove radne snage, poreza i doprinosa, gde ti je jeftinije da kupujes gorivo, gde su hrana i kucne potrepstine jeftinije itd. Narocito to rade oni koji zive u pogranicnim predelima. Slobodno trziste, svako kupuje tamo gde mu se isplati, kad to postane masovno time se domace firme nateraju da koriguju cene.

Citat:
fade: U teoriji bi trebalo da bude tako, mada sto se tiče ovih poljaka, ja znam par ljudi da koriste njih, i to više od godine.

Eto, sad znas jos jednog, ja koristim poljsku karticu dosta dugo
Do nedavno je poljska kartica bila najbolja za koju znam, ali sam od juce saznao da je hrvatska jos dosta bolja, a mozda ima boljih i od hrvatske...


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Najbolja GSM kartica za Holandiju

[ Pregleda: 2818 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.