Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WhatsApp i privatnost

[es] :: Advocacy :: WhatsApp i privatnost

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9400 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 737
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon WhatsApp i privatnost14.04.2018. u 21:59 - pre 72 meseci
Pre par sati supruga pri;a sa bratom u USA preko WhatsApp. U razgovoru pomenu nešto očemu ona do sada nije ni razmišljala, a posebno nije pretraživala internet u potrazi sa informacijama. Nije nikad kucala na laptopu ništa vezano za to, prvi put ikada je preko VoIP pričala sa bratom o toj temi. Par minuta po razgovoru, na jednom sajtu google prikazuje reklamu firme koja nudi usluge iz oblasti koja je bila tema razgovora, ali ne onako okvirno, nego vrlo usko vezano za temu o kojoj su govorili, i sa konrketnim detaljima koji bi bili odlučujući (kao na primer da smo pričali o konkretnoj matičnim ploči pa da izađe reklama ne za Gigabyte nego za konkretnu njihovu ploču koja je bila tema).
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost14.04.2018. u 22:16 - pre 72 meseci
Ma uzas sta rade. Valjda kad stisnes ono `agree`, slazes se da budes spijuniran do kraja zivota. Ako nije googlan proizvod sa te IP adrese, onda nema druge nego voice to text/ translate i udri reklame.

Ja sam jednom davno izguglao jedan bas redak konektor za neku vanserijsku plocu i davili me mesecima oglasi vezano za isti na svakom zivom sajtu. Sada mi se to bas retko desava.

Treba sve te `pamatne` telefone baciti u kantu za smece i koristiti neku ciglu samo GSM i cao.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.m247.ro.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost14.04.2018. u 23:45 - pre 72 meseci
Moguće je da je FB targetira preko njenog brata - ako je njen brat potražio to na internetu tokom ili odmah nakon njihovog razgovora, ne bi me čudilo da fejsbuk shvati da su obe strane zainteresovane za istu stvar.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
..ne.lns.sme.cust.swisscom.ch.



+638 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost14.04.2018. u 23:55 - pre 72 meseci
Sam prenos preko What's up-a bi trebao da je siguran, veci problem je sto brdo aplikacija ima pristup mikrofonu (a mi to svesno dozvolimo), i cemu sve ne, i onda moze sta hoce... speech recognition etc.

Ja stvarno ne kapiram kako ljudi mirno raznim aplikacijama daju pristup storage-u, mikrofonu, kameri... kao da je to potpuno normalna stvar.
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
*.gohost.it.



+93 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost15.04.2018. u 06:09 - pre 72 meseci
Da, koliko znam WhatsApp kriptuje pozive i poruke tako da je to sigurno. Osim ako Facebook nije ubacio neki backdoor u protokol :d

Ali tačno je i da će FB ciljati preko kontakata, kao što je Burgos naveo. A mrlo je moguće da je preko neke druge aplikacije koja ima pristup mikrofonu, kao što reče Aleksandar. Znamo da FB aplikacija to (može da) radi, ali ima ih dosta
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost15.04.2018. u 08:38 - pre 72 meseci
Citat:
Burgos:
Moguće je da je FB targetira preko njenog brata - ako je njen brat potražio to na internetu tokom ili odmah nakon njihovog razgovora, ne bi me čudilo da fejsbuk shvati da su obe strane zainteresovane za istu stvar.

Najverovatnije da je to u pitanju. Čuveni metapodaci...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost15.04.2018. u 08:53 - pre 72 meseci
Zato je win phone i pukao i ako je u Evropi jedno vreme držao 12% tržišta - aplikacije nemaju pristup mikrofonu u toku razgovora, jednostavno nigde nisam mogao da nađem app koji snima pozive.

Ovde Google može da ubaci kroz Android šta hoće, naročito što telefon aktivirate preko Google naloga.

Sa druge strane MS će da upropasti desktop OS sa ponašanjem kao da se radi o servisu. Ako imate 100 računara u školi i hoćete da ih "zaključate" nekim programom da učenici ne bi rovarili po sistemu i ostavljali svoje fajlove, imate problem, jer ne možete nikako isključiti Update - čak i kad sve poisključujete, posle nekoliko dana eto ga Win update "živi i zdrav" i fercera punom snagom, a onda računar uleti u petlju sa restatrovanjem, jer ga softver vraća u ranije stanje pa pri svakom restartu se Win update ponovo skida i instalira...
Bilo sve u redu do kraja 2017. ili čak do kraja januara 2018., ali od kad su došli februarski i martovski dodaci, nemoguće se izboriti, naročito na osrednjim i lošijim konfiguracijama sa običnim diskom.


Generalno, ko hoće normalno da živi, izgleda da je najbolje da pobegne i od računara i od "pametnih" mobilnih telefona.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost15.04.2018. u 13:40 - pre 72 meseci
pa dobro... sad je to malo diskutabilno da li bi to bio "normalan" zivot :).

O tom praćenju, targetiranom reklamiranju sam do pre neki dan imao mišljenje "ma baš me briga što znaju gde sam, gde surfujem, šta me interesuje.... ništa ne krijem".

Dok nije krenula ova afera oko Faceebok i "Cambridge Analytica". Doduše slabo sam ispratio, samo malo ovde što se pisalo pa sam možda i stekao pogrešan i sigurno površan utisak.
Znači tek tada sam shvatio da ja kao pojedinac nisam bitan. Da puko reklamiranje nekih proizvoda nije bitno, ali eto ako je istina da je Facebook imao uticaja nad rezultatom glasanja u USA... Šta onda reći... koliko je taj FB onda ozbiljna i jaka sila?!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost15.04.2018. u 14:00 - pre 72 meseci
Uh, dobro je, mislio sam da počinjem da ludim, čak sam i sam nameravao da postavim sličnu temu.

Dakle, već sam pričao o svom iskustvu sa ikeom, pa bih da pitam. Ko može, bolje reći sme da prati moju lokaciju putem mobilne mreže? Nebitno, da ne dužim. U poslednjih mesec dva sam primetio, dešava mi se sledeće. Razgovaram sa kolegama na poslu o nekoj temi, odem na pivo sa drugarima, opet neobavezne teme, milion stvari, ko će se svega setiti. Uglavnom, dan dva posle toga počinju da mi iskaču reklame za to nešto o čemu smo razgovarali, ono u rl, oči u oči. Dobro znam da nisam pretraživao na internetu ništa o tome, ne tih dana nego uopšte i onda se pitam: hebote, o čemu se ovde radi? Nemam instagram, fb, ne koristim twiter, whatsapp, ali reklame iskaču. Dakle, dovoljno je da je neko iz mog okruženja(ko ima moj broj) ukucao to u google ili neki drugi servis i to je to.
 
Odgovor na temu

gost12
Developer

Član broj: 333123
Poruke: 37
*.catv.net.mtnet.hr.



+30 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost15.04.2018. u 14:36 - pre 72 meseci
Pa to mi je više feature nego problem... Meni stvarno nije problem dok god ti privatni podaci ne počnu curiti van da ih bilo tko može gledati, ovako mi je to super jer dobiješ puno kvalitetniju uslugu. Ne moram ni searchat to, već zna što mi treba...
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
89.249.64.*



+93 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost16.04.2018. u 05:37 - pre 72 meseci
Pa to i jeste problem - bilo ko ih može gledati. Potrebno je samo da plati određenu sumu. Pri tom, to ne znači da ćeš dobiti najbolji proizvod ili uslugu koja ti treba, već onu za koju je neko platio više da bi ti se prikazala.

Preporučujem svima koje interesuje tema da pogledaju ovaj dokumentarac. Posbeno je zaniljiva priča o onom Nemcu koga prate na osnovu telefona (FB i Google) i analiza njegovog kretanja i ponašanja.
https://vimeo.com/189016018
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost17.04.2018. u 17:36 - pre 72 meseci
koristite viber. ini su sigurni. evo sad mi poslali ovo




A inače ja imam utisak da mi je Google ugradio implant neki. Jer kad guglam nešto, recimo "How to..." prvo sledeće slovo i pretpostavka je obično tačno ono što mi treba. Toliko da je zabrinjavajuće jer često ništa slično nisam nikad ni pomislio.

Nedavno me šokiralo, imam neke začine kupljene u Češkoj. Odem telefonom na translate.google.com da skontam šta je koji i nisam ništa ni krenuo da kucam, već mi levo bio selektovan češki, desno sam mogao da biram engleski, srpski ili nemački. To mi je već bilo pretetano jer nikad nisam koristio translate za češki...
Tad sam pomislio da sam u nekom matriksu ili imam implant

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 17.04.2018. u 18:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 737
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost17.04.2018. u 20:11 - pre 72 meseci
Pa detektovali su da je primarni jezik stranica koje si guglao Češki, pa su ti ponudili...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost17.04.2018. u 20:37 - pre 72 meseci
pa nisam guglao.
Imam začine u kuhinjskom elementu. Sam sam bio kući nisam ni progovorio.
Otvorio sam element, izvadio začine, pokušao da skontam šta je bosiljak, ali mi ni jedna jedina reč nije bila jasna. Imam desetak tih kesa.
Uzmem tel, odem na translate.google.com, i već mi podešeno onako kako sam zamislio da mi treba. Nisam nikad otišao pre toga ni na jedan jedini češki sajt.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost18.04.2018. u 05:14 - pre 72 meseci
Počni da razmišljaš o loto brojevima. ;)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost18.04.2018. u 08:40 - pre 72 meseci
Kojote, iskljuci web kameru i nece ti se to desavati.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost18.04.2018. u 11:41 - pre 72 meseci
zalepio sam zvaku. ozb
I ja sam posumnjao da prilikom guglanja, google mozda pomocu mojih grimasa tacno zna sta mi treba.

Nego mi nije jasno ako toliko dobar algoritam imaju, kako pomocu mojih grimasa koje pravim dok sam na wc solji i buljim u tel ne znaju sta mi sadrzi stolica, cime se hranim i sl, pa da reklamama uticu na mene. Onda bih mozda konacno smrsao
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost18.04.2018. u 11:58 - pre 72 meseci
Salu na stranu, ali stvarno nema granica sta se sve radi zarad reklamiranja. Nema privatnosti vise, cim se konektujes na net, cao djaci. Hteo ili ne hteo, IP je negde ubelezen i neko ga koristi, siguran sam u to. A gde jos kada napravis nalog na google i stisnes `agree`, ugasio si ga + jos i koristis Android tel i razne aplikacije skinute sa play store :D
Cak i ako tel nikada nisi konektovao na net preko svog Wi-fi u kuci, opet ce negde, nekako povezati taj broj sa kucnim IP-om, kad tad :)

Secam se jedna cura donela laptop da joj reinstall OS, i primetim na kameri zalepljena izolir traka, hehehe.
Zao mi je sto je nisam malo zahebavao, da je tu ugradjena IR kamera i da ona `vidi` i kroz taj izolir :D :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost18.04.2018. u 14:11 - pre 72 meseci
Senzori u vecini kamera zapravo detektuju i IR pa se u neke kamere ugradjuje filter koji blokira IR.
To mozes testirati npr. telefonom tako sto ukljucis ringlu i snimas kamerom (ne moras da ukljucis snimanje, samo gledaj na ekranu). Ako nema filter, videces da pocinje da sjaji pre nego sto to vidis golim okom tj. pre nego sto postane crvena.
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: WhatsApp i privatnost18.04.2018. u 20:06 - pre 72 meseci
A sto ne bi pokupili jos naroda sa fejsa ,,mi smo 100% sigurni - jedite kod Joa... Vas Viber ha ha haa...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: WhatsApp i privatnost

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9400 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.