Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 438639 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VirtualPoP
VirtualPoP

Član broj: 87655
Poruke: 123
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 11:12 - pre 76 meseci
U pravu si. Kripto je buducnost u ovoj ili onoj meri. Da li ce to biti bitcoin ili nesto drugo to je jedno drugo pitanje. Da li ce ovaj balon da pukne to je trece pitanje. Ono sto je glavna prednost kripta je sto ima ogranicen broj / kolicna coina u opticaju i nema stampanja para bez pokrica. Kako sam citao oko 1000 usd kosta da se iskopa jedan btc. Zcash kopam i kosta me oko 17000 dinara (opremu ne racunam samo struja) da iskopam 1 zec. Moze i manje ali meni je tako.
Da se odstampa 1 dolar/dinar/euro treba papira i mastila. Pa sad reci sta je balon. Kao vlada stoji iza toga. Pa sta bi 2008? Sta bi nama 90ih? Ko je stajao iza dinara? Niko ljudi su izgubili sve... Nego bas te banke i vlade strepe sad da ce da izgube kontrolu nad narodom koji nece da placa porez. Jer oni naprave devalvaciju pa finansiraju budzete a narod placa ceh, ovako ima 21M BTCa pa to ti je, nema stampanja.. E tu ili imas ili nemas i trosis samo ono sto imas a njima to normalno ne odgovara.

Ono sto ja mislim da je monetarni sistem jedan veliki balon koji ce kad pukne unistiti mnoge zivote i to pre svega nas sirotinje. Za bankare se ne sekiram. E sad je drugo pitanje ko stoji iza kripta i ko drzi najvise koine (citaj kontrolise trziste), strepim isti ljudi ali svjedeno ako padne btc dicice se eth/zec/xmr ili neki drugi. Ovo nece moci da se zaustavi. Morace da regulisu zakonom e tu pocinje igranka :)
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4614
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 13:33 - pre 76 meseci
CEX ne može da se otvori.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 14:27 - pre 76 meseci
Citat:
JackW

Ako koristitie bitkoin placate sa onim sto ste vec zaradili tj nema dugovanja prema bitkoin mrezi

Zar nije da kod BitCoin transakcija kupac plaća naknadu za transakciju a kod kreditnih kartica naknadu za transakciju plaća trgovac?
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 17:22 - pre 76 meseci
Citat:
test1234:
CEX ne može da se otvori.

Ako ne lazu-sheduled maintenance.Radi sada.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 18:53 - pre 76 meseci
Citat:
VirtualPoP:
nema stampanja para bez pokrica.

Ispravi me ako gresim, ali mislim da su sve kriptovalute u potpunosti bez pokrica. Da li ijedan bitkoin ima pokrice u nekoj valuti, plemenitom metalu ili bilo kojoj imovini koja je negde deponovana?
Znaci, dinar je pokriven deviznim rezervama 400% novcane mase, a bitcoin 0%.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

VirtualPoP
VirtualPoP

Član broj: 87655
Poruke: 123
*.adsl.eunet.rs.



+24 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 20:16 - pre 76 meseci
@pctel 400% pokrice u zlatu? U sljivama? U drvima? Ne nego u evru ili dolaru... A oni imaju pokrice u zlatu, srebru, platini, jabukama? :D

Sad bez zezanja, zaintrigirao si me, malo sam istrazio i iskreno nisam nasao koliko je novca u opticaju ali je lako naci izvestaje o makroekonomiji na narodnoj banci:
https://www.nbs.rs/export/sites/default/internet/latinica/80/osnovni_makroekonomski_indikatori.xls
2005. 2006. 2007. 2008. 2009. 2010. 2011. 2012. 2013. "2014." "2015." 2016.

"Devizne rezerve NBS (u mln evra)"
4,922 9,020 9,634 8,162 10,602 10,002 12,058 10,915 11,189 9,907 10,378 10,205

BDP (u mln evra)5)
21,103 24,435 29,452 33,705 30,655 29,766 33,424 31,683 34,263 33,319 33,491 34,617

Ima toga dosta, ko hoce da cita evo: https://www.nbs.rs/internet/latinica/80/index.html#i1

Javni dug Republike Srbije (centralni nivo države, u % BDP-a)
2015: 74.7% 2016:71.9%



E sad sam ja mali Perica pa ti meni objasni koja je to rezerva novca. Dakle imamo recimo za 2016 10.2 milijarde evra rezerve. U istoj godini je deficit 72% BDP, a BDP je 35 milijardi. Dakle cca 25.2 deficit, dakle rezerve drzave su 10 milijardi a deficit 25 milijardi. A dinar je pokriven sa tih 10 milijardi... Koje bre pokriven kad smo u minusu 15 milijardi. E sad ce neki ekonomista da objasni da je ovo odrziv sistem? Do kad?

Da se razumemo nije ovo samo Srbija, koliko cujem da su skoro sve zemlje ovog sveta u istoj prici.

Ako neko ima podatak koliko je dinara trenutno u opticaju voleo bih da cujem, jer nisam uspeo da nedjem. Ali recimo ako su rezerve 10 milijardi, kad to podelimo na ~7 milki malih Perica, dobije se 1400 eura po glavi, eto toliko nam drzava vredi, kvartalni BDP to ti je i depozit i rezerva i sve. Da nas sad neka sila poklopi, za 3 meseca bi bili na kolenima...


Edit: poredjenja radi 1991 bdp u SFRJ je bio 120 milijardi a ako se dobro secam dug je bio 12 milijardi pa nisu hteli zajam da nam daju navodno dosegli smo limit zaduzivanja... stariji se secaju. A sad 4x manja ekonomija. Necu da mesam babe i zabe (deficit/dug/BDP) nemam sve podatke ali sve su zemlje u krizi i to je defakto istina a mozemo sad da pricamo sta je "stabilno" a sta nije ali ja recimo potrosim 100 eur da iskopam 1 coin i za manje para ga necu dati nikad, bacicu ga a dolar, dinar i ostali zapitaj se koliko ce da vrede ako neko resi da ih srusi kao dinar devedesetih ili dolar 30ih ili kad bese...

Izvor za SFRJ:
https://sr.wikipedia.org/wiki/...%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%98%D0%B5


[Ovu poruku je menjao VirtualPoP dana 24.12.2017. u 21:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao VirtualPoP dana 24.12.2017. u 21:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 21:51 - pre 76 meseci
Evo to ovako izgleda , podaci iz maja , kada Tabloid izprepisuje podatke :

http://www.blic.rs/vesti/ekono...pno-949-milijardi-evra/cp16l6g

To tako izgleda teorijski ,kako je prikazao Pctel , ali u praksi , sve su ovo statisticke , fore , dok je drzava u ekonomskom Kolapsu .

Vezano za kolicinu novca u opticaju , zvanicna prica da eto stizu devize , padaju sa neba , vise nego Kisa ! Na primer neka banka se zaduzi u inostranstvu 100 Miliona Eura ! Ona kada u svom komjuteru dobije tu cifru , za taj " novac " ili za taj broj iz kompjutera , kupi dinare . Nema trenutno sta da radi sa tim devizama , jer u Srbiji banka posluje u dinarima .

NBS , neko ko je nadlezan sedne za kompjuter i otkuca koliko je to Ziliona dinara . Proslo je davno vreme kada se novac morao stampati u 3 smene , sada je dovoljno da neko Otkuca te Zilione na jednom kompjutru za par sekundi ! Onaj broj deviza , je elektronski prebacen na racun NBS , a oni otkucani - odstampani dinari na racun Banke , cije su devize bile .

Za sada je bas sve kako je zamisljeno da treba da bude , iako se samo premecu nekakvi virtuelni brojevi .

U jednom trenutku Banka , strana , odluci da vrati dug i da iznese iz Srbije Profit , sto je sasvim Legalno . Sada se premetne u kontra smeru brojevi dinara , za brojeve Deviza , i te "devize" odu na neki strani racun .

I sta se desava sa dinarima , koji su Otkucani tj. Odstampani kada je banka strana unela 100 Miliona Eura, sada kada je iznela 110 Miliona ??

Nista , Ne brisu se !!! Stoje i dalje na racunu NBS , nalaze se u opticaju ! I dokle tako ??

Dok ne pukne balon , zvani ekonomija drzavice Srbistana !!
 
Odgovor na temu

VirtualPoP
VirtualPoP

Član broj: 87655
Poruke: 123
*.adsl.eunet.rs.



+24 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 22:51 - pre 76 meseci
Sve su zemlje u istom q... nije to samo kod nas. Mi smo jos i dobri. Amerika ce pojesti ono sto je da prostite iskakila ali ne brinem za njih smislice oni neki rat i neke neprijatelje pa ce njima da otmu sta imaju od resursa da okrpe svoj budzet, kako su sa Libijom, Irakom i ko zna kime....

Evo pogledajte mapu duga: http://www.economist.com/content/global_debt_clock
Sve zemlje duguju, ceo svet duguje 60 triliona dolara.... LOL znaci ako bi se dug pravilno raspodelio na ravne casti (a ne kao dobra 95% dobara dobije 10000 ljudi a ostalih 6-7 milijardi onih ostalih 5% dobara), onda bi dug "po glavi" iznosio 8500 dolara po glavi stanovnika, kome bre ja dugujem 8.5K, moje dete od 2 godine takodje...

Ma to nema vise nikakve logike a najgore je sto se ljudi toga drze kao necega stabilnog sto postoji oduvek i da je to najbolji nacin i jedini nacin. O svemu moze da se diskutuje o pravima zivotinja, seksualnim pravima, tehnologiji, medicini, religiji i nista nije savrseno sve je otvoreno za javnu debatu i izmenu samo su drustveno uredjenje i monetarni sistem savrseni, tu nema nista da se popravi oni su jednostavno 100% reseni, nema ni debate ni nicega oko toga sta tu moze da se uradi i kako da se poboljsa, prosto jer je SAVRSENO!
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 22:59 - pre 76 meseci
Kako to da na Bitstamp vrednost BTC iznosi USD 15625.00
a na https://bitinfocharts.com/bitcoin/# 1 BTC = $13,348.89 USD ?
 
Odgovor na temu

VirtualPoP
VirtualPoP

Član broj: 87655
Poruke: 123
*.adsl.eunet.rs.



+24 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 23:10 - pre 76 meseci
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets

Ovde isto kaze drugacije za bitstamp. Nisam siguran ja sam na bittrex i tu mi pokazuje priblizno isto kao na coinmarketcap. Verovatno se ne apdejtuje u realnom vremenu, znam recimo da na bittrex i na kraken cena za zec bude 50usd razlike u istom trenutku.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 23:20 - pre 76 meseci
Svaka menjacnica ima svoj kurs zavisno od kolicine transakcija na njoj. Neke su sa vise korisnika a neke sa manje. Odatle razlika.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.12.2017. u 23:31 - pre 76 meseci

Iz gomile raznih izvora o bitcoin-u,provlači se između redova nekoliko očiglednih činjenica.

-"Satoshi Nakamoto" je ustvari nickname neke veoma moćne banke ili grupacija banaka.Prepustio upravljanje Gavinu Andresenu,"decentralizirao" u ogromnu mrežu koja "sama" radi i sakrio se u anonimnost odakle pažljivo vuče konce.Vrlo vješta novčana špekulacija.

-Glavnica BTC mreže stalno raste novim otkupima i taksama pri transakcijama,tako da primarna emisija BTC ima pokriće realnim valutama.Čak je ta primarna emisija malo prikočena kako bi došlo do deflacije.Time je potražnja jača od ponude i vrijednost BTC raste.(Slično kao Švicarski franak kad su podjeljeni silni krediti sa tom klauzulom.)

-Priliv od uplata je razbacan na ogroman broj računa prolazeći razne čvorove i račve,a poduprte neprobojnim šiframa.Takve tokove je nemoguće pratiti.

-Na kolebanje cijene BTC utiču i sami igrači po zakonu ponude i potražnje.Ipak glavnu kontrolu obavlja sistem uglavnom preko primarne emisije i jakim otezanjem procedura pri transakcijama kod isplata.Kolebanja su poželjna kao što je kod ribara važno da se mamac mrda.

-Sistem se stalno nadograđuje novim mogućnostima za ulagače.Pojava gomile novih "konkurentskih" coina je jedna od tih nadogradnji koja prikriva pravi centar kontrole.

-Sistem je stabilan softverski,a ograničenje rasta je samo u broju i kupovnoj moći novih ulagača.Čak i takvim zasićenjem biće solidnni prilivi od raznih taksi.Prije će propasti najveće svjetske kladionice nego ovaj sistem.

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.12.2017. u 00:06 - pre 76 meseci
Mislim da se matematicki moze izracunati kada ce balon da pukne, tj. u kom se trenutku nekolicini velikih vlasnika isplati da pukne. Mogu da se iscrtaju grafikoni koliko ce da profitiraju ako pukne u kom trenutku. A ja cu bez racunanja i crtanja grafikona da izjavim - balon nece puci sve dok dvocifren broj vlasnika poseduje vise od 50% vrednosti. Zasto dvocifren - iz razloga sto povecanjem broja ljudi koji se o necemu dogovaraju eksponencijalno raste verovatnoca da ce neko da prekrsi dogovor. Iz tog razloga statisticki sve zajednice uglavnom pucaju na izmedju 90 i 150 clanova. A kada ekipa poseduje manje od 50% vrednosti tada polako vec ispusta konce iz ruku i ako dodje do nekontrolisane panike, ne moze da zaustavi pucanje. Iz tog razloga, u nekom trenutku kad budu posedovali manje od 50% dogovorice se da brzo svi iz toga izadju i izvuku maksimum bez rizika.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vorkosign
Vorko Vorkosign
furniture job
Valjevo,Serbia

Član broj: 229287
Poruke: 25
*.gprswap.mts.telekom.rs.

Sajt: sites.google.com/site/vor..


Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.12.2017. u 03:20 - pre 76 meseci
Bitcoin zavisi od protoka informacija..
vrednost je oko 2MB za transfer ..
dakle bez obzira jel u pitanju download,upload ili neki drugi vid protoka kroz internet mrežu..
bitno je da nekakve informacije cirkulišu pa makar i potpuno besmislene i totalno haotične..
Praktično ćorava baba može da postavi tutorijal kako se vezu Vilerovi gobleni na internet dužine 100 heksa bajta što ne može da pregleda ni 2 miliona ljudi da gleda godinu dana to telekom kompanijama može ostvariti ogroman profit jer se preračunava samo kvantitet ali ne i kavalitet informacije..dakle bitcoin je memorijsko zauzeće nekakvog kvanta elektronskog skladištenja ...
od toga imaju korist samo telekom kompanije i proizvođači memoriski čipova,popularnije nazvani kartice...
 
Odgovor na temu

vorkosign
Vorko Vorkosign
furniture job
Valjevo,Serbia

Član broj: 229287
Poruke: 25
*.gprswap.mts.telekom.rs.

Sajt: sites.google.com/site/vor..


Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.12.2017. u 03:36 - pre 76 meseci
Intel,AMD i kineski media tech imaju dakle ekstra zaradu od toga i multinacionalne kompanije koje svoju proizvodnju baziraju na njihovim čip setovima..
svi ostali samo traće vreme,novac i zdravlje dok blenu u nekakav display monitora ili mobilnog telefona..
Bitcoin je novac IT tehnokratije koja svoj progres bazira na zaglupljenosti široki narodni masa čitaj (pasivni korisnika) koji u celoj priči služe samo kao tasteri okidači za priliv čistog novca,keša u okrilje virtuelne iluzije kretanja elektrona kroz provodnik..
Dok glupaci broje dolare da bi kupili nekakav skockani internet paket pametnjakovići broje elektrone kako bi iluziju učinili pristupačnom svetini.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.12.2017. u 11:23 - pre 76 meseci
Citat:
pctel:
Mislim da se matematicki moze izracunati kada ce balon da pukne, tj. u kom se trenutku nekolicini velikih vlasnika isplati da pukne. ...


Meni se čini da je cilj ovog sistema da BTC postane glavna svjetska valuta.Sa nultom inflacijom ili blagim porastom vrijednosti.Euro,dolar i svi ostali novci imaju neku inflaciju pa će biti isplativo svakome da prebaci svoju ušteđevinu u BTC.
Vlasnici mogu kad god hoće srušiti sistem i pokupiti sve.Ali zašto bi ubili kravu muzaru zbog kile mesa?
Devet godina je sistem izdržao nasrtaje pohlepnih,i sve se bolje softverski brani od nestabilnosti.Usput raste i tako će biti u buduće.Vlasnici sistema primarnom emisijom BTC i taksama na transfer ostvaruju ogromnu zaradu.
To nije novost jer US dolar kontrolišu privatne banke još od 1935 godine.(Neki kažu da su braća Kenedi ubijeni zbog pokušaja da to ukinu.)
Što više informacija pronalazim sve se više nameće ovakva verzija.



________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.12.2017. u 13:49 - pre 76 meseci
Tesko da Bitcoin moze da postane valuta, jer je njegov broj Fiksiran i unapred poznat ! Ukupno ce biti 21 milion komada . I tu je kraj , kada se dodje do te cifre .

To je jedan od vaznijih razloga visoke cene , veoma ogranicena kolicina , koja postoji i koja ce postojati .
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.12.2017. u 17:43 - pre 76 meseci
Nešto je prilično izvesno, a to je da će naknade za transakcije da rastu sa porastom vrednosti BTC. Novi protokoli za obezbedjivanje sigurnosti sistema izgleda da to ne mogu da ublaže.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.12.2017. u 19:37 - pre 76 meseci
Citat:
ademare: Tesko da Bitcoin moze da postane valuta, jer je njegov broj Fiksiran i unapred poznat ! Ukupno ce biti 21 milion komada . I tu je kraj , kada se dodje do te cifre .

To je jedan od vaznijih razloga visoke cene , veoma ogranicena kolicina , koja postoji i koja ce postojati .


A da li je poznato gde i kod koga je koja kolicina.Malo me nervira da ovakva reklama,gde pricamo o virualnom novcu,se bazira na zlatnoj kovanici pored papirnog novca.

Opet se vracamo na pitanje,ko garantuje da ta kolicina nije vazduh?


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

VirtualPoP
VirtualPoP

Član broj: 87655
Poruke: 123
*.adsl.eunet.rs.



+24 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.12.2017. u 20:24 - pre 76 meseci
Citat:
zzzz:

Iz gomile raznih izvora o bitcoin-u,provlači se između redova nekoliko očiglednih činjenica.

-"Satoshi Nakamoto" je ustvari nickname neke veoma moćne banke ili grupacija banaka.Prepustio upravljanje Gavinu Andresenu,"decentralizirao" u ogromnu mrežu koja "sama" radi i sakrio se u anonimnost odakle pažljivo vuče konce.Vrlo vješta novčana špekulacija.

Nisam cuo da se saznalo ko ja Satosi. Daj link.
Citat:
zzzz:
-Glavnica BTC mreže stalno raste novim otkupima i taksama pri transakcijama,tako da primarna emisija BTC ima pokriće realnim valutama.Čak je ta primarna emisija malo prikočena kako bi došlo do deflacije.Time je potražnja jača od ponude i vrijednost BTC raste.(Slično kao Švicarski franak kad su podjeljeni silni krediti sa tom klauzulom.)

Kojim taksama, nema taksi, postoje provizije za rudare i one su stvarne. Ne postoji primarna emisija, pogledaj na https://blockchain.info svaka transakcija je vidljiva. Takodje ako zelis da znas kad ce novi koin uci u opticaj to mozes videti, takodje koliko ce ih kada biti u buducnosti se lako zna.

Citat:
zzzz:
-Na kolebanje cijene BTC utiču i sami igrači po zakonu ponude i potražnje.Ipak glavnu kontrolu obavlja sistem uglavnom preko primarne emisije i jakim otezanjem procedura pri transakcijama kod isplata.Kolebanja su poželjna kao što je kod ribara važno da se mamac mrda.

Objasni o kojim to primarnoj emisiji pricas, nije mi jasno. Procedura je sledeca, ima ogranicen broj masina koje obradjuju transakcije, cena transakcije je skupa jer je btc skup, kad je mreza overloadovana onda transakcija duze traje. Ti na https://blockchain.info mozes u realnom vremenu da nadgledas kad ce blockchain da isprocesuira tvoju transakciju tj. da uradi 6 potvrda.
Slazem se da je btc u neku ruku dinosaursus i da je pod velikim teretom slave ali zato ima altova.

Citat:
zzzz:
-Sistem se stalno nadograđuje novim mogućnostima za ulagače.Pojava gomile novih "konkurentskih" coina je jedna od tih nadogradnji koja prikriva pravi centar kontrole.

A altovi su koini koji nemaju vezu sa bitcoinim (sem bitcoin forkova i btc baziranih koina) jer rade na drugom algoritmu, neki se kopaju POW, neki su na POS (cuvas ih u walletu za nadoknadu. TO JE PRAVI DEPOZIT). Svaki taj alt ima svoju pricu, neki su prevara neki nisu kao i na svakom trzistu ima raznih. Ali ima dobrih projekata i dobrih ideja.

Sto se tice centra kontrole, u tome je fora da ga NEMA. Koine kontrolise onaj sto ih ima a da bi ih imao mora da ih kupi, kontrolise ih samo prodajom a kad ih proda nema vise kontrolu jer nema mehanizam da odstampa nove, moze samo opet da ih kupuje ali to je vec manipulacija trzistem. Nisam ja naivan pa da mislim da ako neko hoce da nece moci da obori bitcoin ali kapiras ti da postoji jos bar 10 dobrih i kredibilnih valuta koje stvarno imaju dobru perspektivu i dobru pricu koji su brzi, jeftiniji i vise upotrebljivi kao NOVAC u onom smilu u kome ga mi vidimo nego btc.

Citat:
zzzz:
-Sistem je stabilan softverski,a ograničenje rasta je samo u broju i kupovnoj moći novih ulagača.Čak i takvim zasićenjem biće solidnni prilivi od raznih taksi.Prije će propasti najveće svjetske kladionice nego ovaj sistem.

Kojih taksi? Mislis drzava da ubira porez? Nema taksi u btc.


 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 438639 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.