Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 441264 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 02:01 - pre 36 meseci
Super, bice mozda prilike da nekad na nekoj temi kvalitetno prodiskutujemo o energetici. Za sad bi bilo lepo da si napisao da li ti svojim znanjem i iskustvom dajes punu podrsku tom pdf-u, ili si naveo onako u smislu "evo, da vidis sta pise".

A hlad - primetio sam da postujes njegovo misljenje, pa zato podsecam sta je napisao. Sigurno ti nije problem da proveris da li lazem. A i on ce se pojaviti pre ili kasnije, pa ce me demantovati ako lazem. Ja prema njemu imam stav kao i prema ostalim jutjuberima - oko mnogo cega se ne slazem sa njima, ali ima i toga oko cega se slazem i zbog cega ih je zanimljivo pratiti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 02:46 - pre 36 meseci
Posto ja po secanju nisam bas najpreciznije preneo doktorovu poruku, evo citata:
Citat:
Doktor Hlad:
Inace, ako hoces da skupljas za 2024 onda nema pogresnijeg momenta od ovog sad za to.

Ako kupujes (skupljas) sada onda to treba da prodas negde u septembru i da cekas kraj sledece godine (dno) da kupis ponovo pa onda cekas 2025.


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 02:58 - pre 36 meseci
To je zato što se on strikto drži Stock to Flow modela kojim se ekstrapolira cena BTCa u budućnosti, a ne uvažava (ili uvažava premalo) makroekonomske prilike, monetarnu politiku i drugo.

Stezanje monetarne politike je bio jedan od uzroka kraha BTCa 2018te, a sada je upravo suprotno: monetarna politika je sada previše labava i to je osnovni uzrok može se reći divljačkom rastu BTCa u poslednje vreme.

Samim tim, svako i najmanje stezanje i povlačenje novca od strane FEDa i sličnih, momentalno će oboriti cenu BTC, što smo već imali priliku da vidimo a i pominjao sam ranije.

Ali ako gledaš (veoma) drugi rok, Stock to Flow model ima smisla i na dugi rok vuče cenu BTCa na gore ali svakako uz veliku volatilnost, što je posledica svih drugih faktora koje sam (a nisam sve) pomenuo.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 08:05 - pre 36 meseci
Citat:
Samim tim, svako i najmanje stezanje i povlačenje novca od strane FEDa i sličnih, momentalno će oboriti cenu BTC

To je onda super - znaci moguce je samo pratiti sta FED radi i svaki put znacajno uvecati digitalno bogatstvo bez ulaganja novog novca. Ne znam za druge, ali ja da sam investitor san bi mi bio da pronadjem upravo nesto takvo - veoma volatilno a predvidivo

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
109.245.227.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 09:29 - pre 36 meseci
Jako si naivan ako misliš da će ti poznavanje (samo) te činjenice dati potreban edge da bi bio uspešan investitor.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 10:57 - pre 36 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
Ulfsaar:
Danas je bilo interesantno posmatrati kako oni sa trocifrenim brojem bitkoina na pogodnim cenama "prihvataju" bitkoine onih sa decimalnim iznosima, dok ovi prodaju kao da ih neko korbačem mlati. Pri čemu teško da su ove parajlije manje upućena strana.


Pokaži odakle čitaš te podake, svakako su korisni.

Evo malopre se desio dodatni pad od oko 5% i to u vreme kada se otvara tržište fjučersa, kada sam ja očekivao da će cena sa prelomnog nivoa od oko 50k krenuti na gore.

Umesto toga, ona je momentalno pala još nekoliko procenata, što jasno govori da (paničnih?) prodavaca i dalje ima, a kupaca trenutno ni od korova.

To je situacija koja se nije desila već skoro godinu dana.


Evo na primer: https://www.huobi.com/en-us/exchange/ U order book-u, to je deo desno na ekranu, zeleni brojevi predstavljaju buy orders. Izvršene transakcije vide se ako se klikne market trades. Posmatrajući buy orders, možeš da vidiš kako se ponuđeni iznos (u bitkoinskom ekvivalentu dolara) onoga ko kupuje smanjuje, dok mu se btc prodaje. Svaka pojedinačna transakcija moze da se vidi ako se klikne kao što rekoh na market trades.

E sad, sajt ne prikazuje nešto mnogo transakcija, bar ne ovako preko GUI platforme ako sam dobro rekao, ali se možda duža arhiva može izvući nekako programski, ne znam. Tu bi mogli programeri i bolji poznavaoci da pripomognu.

[Ovu poruku je menjao Ulfsaar dana 26.04.2021. u 12:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Ulfsaar dana 26.04.2021. u 12:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Ulfsaar dana 26.04.2021. u 12:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 15:34 - pre 36 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:To je zato što se on strikto drži Stock to Flow modela kojim se ekstrapolira cena BTCa u budućnosti, a ne uvažava (ili uvažava premalo) makroekonomske prilike, monetarnu politiku i drugo.


Dugorocno gledano i na osnovu istorijskih podataka mnogo je pametnije drzati se uticaja halvinga (s/f) nego uticaja fed-a. Uticaj halvinga je do sada bio nepogresiv a fed moze da izazove neko tumbanje tu i tamo i da traje par dana i to je to.

Pazi, covid19 nije uspeo da zaljulja cenu duze od 15-20 dana a tamo neki fed ce da odlucuje o bilo cemu :)
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 16:37 - pre 36 meseci
Citat:
Doktor Hlad

Dugorocno gledano i na osnovu istorijskih podataka mnogo je pametnije drzati se uticaja halvinga (s/f) nego uticaja fed-a. Uticaj halvinga je do sada bio nepogresiv a fed moze da izazove neko tumbanje tu i tamo i da traje par dana i to je to.

Što to nisi napisao kad je BTC pao na $48000?
A, da, "bio si odsutan", kao da se može biti odsutan sa interneta.
U stvari opadala ti kosa dok si čekao da vidiš šta će se desiti.
Sad kad je počeo da se oporavlja hop-la "prisutan si" i zaključuješ da FED "traje par dana i to je to".

Sjajno! Čestitam!

Ja sam još prošle nedelje (kad je BTC bio oko $49000) napisao da će se BTC brzo oporaviti ali mi nekako "nestao" tekst.

Da si tada napisao to što si danas napisao...
Eeee.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 16:52 - pre 36 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća: Što to nisi napisao kad je BTC pao na $48000?


Pao? Kad? Ne bih znao o cemu se radi. Ja sam napravio all in na manje od $10K i za mene trenutno ne postoji nesto sto bi se nazvalo "pad". To mozda vi sto kupite na $60K pa prodate na $50K imate neki pad ali kao sto rekoh stvarno ne bih znao nista o tome. Ja sam zacrtao kad cu da udjem i kad cu da izadjem. Sve sto se desava u medjuvremenu me savrseno ne zanima.

Pre sest meseci sam ovde napisao da ce do 01.05.2021 cena da dodje do $50K (minimum). Zatim sam napisao da ce do 15.10.2021 da dodje do $100K (minimum). Ni u jednom momentu nisam napisao kojim ce putem da stigne do tih cifara (mada jesam u februaru kada je prebacio $50K napisao ovde da je to suvise rano i da je to trebalo da se desi tek dva meseca kasnije odnosno sredinom aprila ali su slabe ruke tada bile zauzete euforijom pa me niko nije konstatovao). I dalje stojim pri svojim prognozama. Molim lepo za info. I drugi put.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 00:31 - pre 36 meseci
Citat:
Doktor Hlad: Ja sam zacrtao kad cu da udjem i kad cu da izadjem.

Pojasni malo ovo, naročito drugi deo.

To sam već par puta čuo od ljudi koji su ozbiljni i ljubitelji a i vlasnici BTCa "da kada dođe ta i ta cena - izaći će" (!?)

Zašto?

Kada bih bio toliko ubeđen u nešto sasvim sigurno ne bih izlazio nikad (sitne isplate radi manjih/većih troškova života ne računam naravno).
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 01:18 - pre 36 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Pojasni malo ovo, naročito drugi deo.

To sam već par puta čuo od ljudi koji su ozbiljni i ljubitelji a i vlasnici BTCa "da kada dođe ta i ta cena - izaći će" (!?)

Zašto?

Kada bih bio toliko ubeđen u nešto sasvim sigurno ne bih izlazio nikad (sitne isplate radi manjih/većih troškova života ne računam naravno).


Prosto, ako nikad ne izađeš, nećeš nikad ni zaraditi ništa.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 01:23 - pre 36 meseci
To je smešan jajarski rezon.

Pravi investitori ne izlaze nikad.



Compound Interest is The 8th Wonder of the World
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 01:37 - pre 36 meseci
Pa ako su ljubitelji i drže ga za ukras, onda verovatno i ne izlaze nikad. Ti što imaju zacrtano kad ulaze i izlaze su obično trejderi, kod njih nema puno emocija, kad ostvare svoje planove izlaze, onaj ko čeka peak uglavnom ga promaši.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 01:45 - pre 36 meseci
Citat:
kad ostvare svoje planove izlaze

Zato što su jajare.

Citat:
onaj ko čeka peak uglavnom ga promaši

Ovo je tačno naravno, a rekao sam već više puta da uspešni trejderi postoje u kafanama, u realnosti ne.

Tajmingovanje marketa je najuzaludniji i pri tom veoma skup posao na berzi (kod kripta naročito!), i zato 100 od 100 uspešnih su oni koji to nisu ni pokušavali.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 01:52 - pre 36 meseci
Evo ti primer XRP-a od pre neku nedelju, ako se dobro sećam kad je bio negde oko 0.4~0.5$ neki su objavili da je uočen "inverted h&s" koji može da označava breakout i stvarno, sad je preko 1$.

Neko ko stalno trguje će verovatno reći ok napravio sam očekivani profit ili čak i premašio (minus porez šta već) i izlazim i idem dalje, a onaj koji veruje da će jednog dana XRP vredeti 5$, 10$, 25$ ili 100$ će možda čekati da bi (potencijalno) napravio mega-giga dobit od xyz0000%, sad ko je tu "pametan", a ko "jajara", svako sam neka zaključi.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 02:07 - pre 36 meseci
Šitkoini su većinom totalne gluposti, ne govorim o njima.

Govorim o ozbiljnim investicijama uključujući i BTC/ETH i o ponašanju ozbiljnih investitora.

Neshvatljivo je kako neko može da posmatra šitkoine čija je vrednost 0 (nula) dolara a dnevna volatilnost trocifren procenat i da iz toga izvlači zaključke o ozbiljnim investicijama i ponašanju ozbiljnih investitora.

Toga ima samo u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 02:24 - pre 36 meseci
Opis foruma: Cryptocurrency, cryptocoins, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Peercoin (PPC), Namecoin (NMC) i druge crypto valute. Mada simpatično da neko ko je juče otkrio bitcoin odjednom ozbiljan investitor na svetskom nivou.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 02:42 - pre 36 meseci
Ne, ja sam 20 godina investitor, a većina vas osim Hlada, ste 10 godina masturbatori na kripto.

Ostalo još niste ni otkrili a realno i bolje za vas, jer kada bi sa masturbacije prešli u realnost, po tome kakve zaključke donosite i kakve paralele pravite, pitanje kako bi prošli.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 05:45 - pre 36 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Pravi investitori ne izlaze nikad.

Pravi investitori i kripto - to je jos uvek pomalo cudna kombinacija a do juce (ne bukvalno) bila je nezamisliva.
Ovo nije tema za prave investitore. Nego vise za one koje ja zovem kriptovernicima, a ti ih zovi kako hoces.
Covek kupi bitkoina za 5.000 evra i ishod ce biti ili da za to jednog dana ima najskuplji stan u beogradu ma vodi, ili da mu to totalno propadne, ostale medjuvarijante ga ne zanimaju. I hteo ti da priznas ili ne, to rezonovanje itekako ima logike. Kripto je investicija visokog rizika - donosi ogroman prirast, ali moze i potpuno da se obezvredi. Ako ulazes na odredjeno vreme, dajes veliku sansu prvom ishodu u odnosu na drugu, a ako cekas zauvek, onda sanse za drugi ishod veoma rastu. Sad ces ti pitati - ako zeli da podrzi tu ideju i dpreman je da zrtvuje svoj novac, zasto to ne radi zauvek, nego izadje jednog dana? Kriptovernici osecaju zelju/obavezu da svojim novcem poguraju tu ideju za koju veruju da ce promeniti svet na bolje, ali prosecan revolucionar moze u dogledno vreme da kaze sebi "ucinio sam veliku stvar, ali dosta je od mene, prepustam stafetu novim snagama". A lepo je imati jedan od lepsih stamova u bg na vodi ako im se za to ukaze prilika, zasto je ne hi iskoristili, to znaci da je revolucija uspela i deca te revolucije uzivaju privilegije.

Sada na pola utakmice u igru ulaze investitori i odmah traze da se uvedu neka njihova pravila.
Imam osecaj da to prave kriptovernike po malo nervira
Ili igraj kako se oduvek igrala ova igra, ili napusti teren - to je otprilike ono sto oni sad misle, ali jos uvek nece da kazu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija27.04.2021. u 06:11 - pre 36 meseci
Ipak, doktor je ranije objasnio da je nekoliko puta uspeo da proda digitalnu imovinu na vrhu grafikona, pa da potom kupi dosta vise na dnu. Potom je naisla etapa teme gde nebojsa forsira stav da je to maltene sramota uraditi, pa se doktor sad ne usudjuje da se pohvali tim uspesima, da ne bi naisao na prekor naseg jedinog pravog investitora. Sa moje tacke gledista, logicno je da covek koji toliko vremena i energije posvecuje proucavanju trenda cene ostvari zaradu i na padu cene, a ne samo na rastu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 441264 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.