Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 441274 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.179.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija23.04.2021. u 23:46 - pre 36 meseci
Robi, to je najprostiji, najgluplji i najskuplji način kupovine BTC-a.

Ali ako ipak želiš na taj način da kupiš BTC i pri tome platiš veliku proviziju, idi na ecd.rs
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.179.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija23.04.2021. u 23:59 - pre 36 meseci
Ovih dana se dešava velika korekcija BTC-a koja je juče doživela pik izglasavanjem zakona o povećanju poreza u USA.

Shodno tome, smatra se da će bogati biti malo manje bogati i da će manje kupovati kriptovalute, pa je i cena momentalno pala čak do nivoa od skoro 30% ispod ATH. To je ozbiljan pad, naročito imajući u vidu da je u poslednje vreme cena bila u stabilnom, istina generalno (pre)velikom rastu.

U realnosti, dešava se ono što sam više puta pomenuo, a to je da se smanjuje (ili se misli da će se smanjiti) količina para u opticaju, a ona je glavni drajver rasta BTC-a. Zato cena mora pasti, na kome god nivou da je prethodno bila.

Lično, ovaj pad smatram prilikom za kupovinu koju, da već nemam formiranu poziciju, bih iskoristio.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.04.2021. u 00:06 - pre 36 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: to je najprostiji, najgluplji i najskuplji način kupovine BTC-a.

Na zalos, nemam resurse da mogu BTC da obradjujem sa silnim masinama.
To je za sada daleko od mene.

pOz
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.04.2021. u 00:30 - pre 36 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:

Lično, ovaj pad smatram prilikom za kupovinu koju, da već nemam formiranu poziciju, bih iskoristio.


Danas je bilo interesantno posmatrati kako oni sa trocifrenim brojem bitkoina na pogodnim cenama "prihvataju" bitkoine onih sa decimalnim iznosima, dok ovi prodaju kao da ih neko korbačem mlati. Pri čemu teško da su ove parajlije manje upućena strana.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.04.2021. u 03:23 - pre 36 meseci
Huh, tuga je to velika ali na žalost vrlo rasprostranjena... na BTC u je čak i gore nego na akcijama i ostalom.

Mnogo, ali baš mnogo novih investitora sa mnogo novih para je ušlo i na tržište akcija a i na kripto tržište u poslednjih 6 meseci. To je bio uzrok i onog buma u februaru ali i velikog pada (često i preko 50%) već krajem marta i u aprilu.

BTC se do sada odupirao većim padovima, ali ovaj pad poslednjih dana od skoro 30% bi mogao biti znak da će filozofija krda i tu biti naplaćena.

Lično, HODL je jedini pristup koji preferiram....Ali to je mnogo lakše reći nego učiniti, zato svako treba da odabere svoj pristup i da se trudi da ne odustaje od njega.

 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
95.180.95.*



+312 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.04.2021. u 04:11 - pre 36 meseci
Jel može neko da objasni zašto na velikkim menjačnicama, CEX, Bitrex, već nekoliko meseci može na račun samo da se uplati a nikako da sepodigne valuta u $/€.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.04.2021. u 07:26 - pre 36 meseci
Citat:
Huh, tuga je to velika ali na žalost...
za 0.25% ljudi tuga, a za 99.75% radost.

Na onoj temi o ekologiji sam pre 2 meseca pisao da je cena bitkoina katastrofalno visoka u smislu stetnosti po ekologiju, a danas je cena upravo isto toliko katastrofalno visoka koliko je bila tada. Jacu da pocnem da se radujem tek ako BTC krene ispod $39.999, svaka drugu cena je tuga velika za covecanstvo. Ne bih sad zeleo da se ova tema pretvori u raspravu o ekologiji, samo sam zeleo da ukazem da postoje razlicita gledista i da je ta "tuga" veoma relativna pojava.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
109.245.227.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.04.2021. u 10:42 - pre 36 meseci
@pctel

Uopšte nisi shvatio šta sam rekao...

Tuga je gledati kako hiljade ljudi koji su kupili BTC na 62-64k sada odmah panično prodaju na nivoima 50k i manjim, pokušavajući da spasu uloženi kapital...

Nema to nikakve veze sa ekologijom i bilo čim sličnim, jer to je redovna pojava kod svih padova cena, i ne samo kod BTC, nego i kod bilo kojih drugih instrumenata.

I berza i kripto tržište su mehanizmi koji pretaču pare malih u džepove velikih, to je jedan od načina kako to radi.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.04.2021. u 14:11 - pre 36 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic

Ovih dana se dešava velika korekcija BTC-a koja je juče doživela pik izglasavanjem zakona o povećanju poreza u USA.

Shodno tome, smatra se da će bogati biti malo manje bogati i da će manje kupovati kriptovalute, pa je i cena momentalno pala čak do nivoa od skoro 30% ispod ATH.

A da je cena ostala preko $60000 onda bi bogati rasipali novce i kupovali kripto?

Eto, da nisam pročitao ostao bih u zabludi da se bogate "kupi jeftino prodaj skupo".


 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.04.2021. u 15:39 - pre 36 meseci
@alimamnekolikokuća
Ako sam dobro pratio $60.000 je jeftino u odnosu na na primer pola miliona, kolika su ocekivanja za neke buduce mesece/godine, ali, hebiga, sirotinja, dok kupe jahtu, dok napune podrum vinima od $15.000 dolara, ostane im jedva za unikatni automobil i mobilni od platine optocen dijamantima. Tuga.

Bilo kako bilo, treba postovati Nebojsin originalni pristup zavisnosti cene bitkoina od toga da li na planeti ima previse ili premalo novca. Mi drugi koji tvrdimo da je cena cist marketing, ili ovi koji tvrde da cena dugorocno mora da prati grafik logaritamske funkcije, jer je od pamtiveka pratila, mi smo prilicno dosadni u ponavljanju jednog te istog vec drugu deceniju. U tom smislu od mene sve cestitke Nebojsi za hrabrost da formira, zastupa i brani sopstvenu teoriju, umesto da se prikljuci jednom od dva mainstream-a.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija24.04.2021. u 16:32 - pre 36 meseci
pc,
Sjajan Post.

živeli
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.04.2021. u 23:30 - pre 36 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Danas je bilo interesantno posmatrati kako oni sa trocifrenim brojem bitkoina na pogodnim cenama "prihvataju" bitkoine onih sa decimalnim iznosima, dok ovi prodaju kao da ih neko korbačem mlati. Pri čemu teško da su ove parajlije manje upućena strana.


Pokaži odakle čitaš te podake, svakako su korisni.

Evo malopre se desio dodatni pad od oko 5% i to u vreme kada se otvara tržište fjučersa, kada sam ja očekivao da će cena sa prelomnog nivoa od oko 50k krenuti na gore.

Umesto toga, ona je momentalno pala još nekoliko procenata, što jasno govori da (paničnih?) prodavaca i dalje ima, a kupaca trenutno ni od korova.

To je situacija koja se nije desila već skoro godinu dana.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija25.04.2021. u 23:59 - pre 36 meseci
Nebojsa, opusteno covece! Cemu nervoza? Prati malo nacin razmisljanja kriptovernika:
1) Ako bitkoin ode na 100k, to je super, uvecaces vrednost svoje imovine.
2) Ako padne na 20k, to je super, nakupovaces se bitkoina po bagatelnoj ceni.
Win-win situacija, je li tako doktore Hlad?
Kad bitkoin raste, raduju se kriptovernici, a sekiraju se ekolozi. Kad bitkoin pada, raduju se i jedni i drugi!
Gledam malocas neki lajv na youtube, jedan da ga tako nazovem kriptoucitelj odgovara na pitanja gledalaca i pitanje glasi moze li bitkoin da padne na $5k, a ovaj odgovara:
"tesko, ali bi me veoma radovalo da se to desi, pa da nakupujem bitkoina za sve pare"
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 00:10 - pre 36 meseci
Nemam pojma ko su ti kriptovernici niti me zanimaju, pošto ne ulažem u assete koje ne razumem trudim se da što bolje razumem i prirodu a i cenovne pokrete svega i na dole i na gore.

Što se tiče BTCa u poslednjih nekoliko meseci sam mu više puta odao priznanje da se odlično drži. Ovo je prvi put da vidim jasnu slabost za koju mi u ovom trenutku nije sasvim jasno zašto je tolika.

Popis veličine kupaca i prodavaca je jedan od faktora u razjašnjavanju situacije i to mnogi prate, ja do sada nisam.

p.s. Što se tiče toga "daj da padne da se što više natovarim", to je floskula koja se često koristi ali njen značaj je mali, jer pravi investitor nikad nema para, tj. uvek je potpuno (ili skoro potpuno) investiran i najveći broj tih padova prođe mimo njega.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 00:46 - pre 36 meseci
Eto, ja malo vise pratim sta pricaju iz razloga ekologije, da vidim ima li mesta optimizmu u smislu da ce cena da se prepolovi pa ce polovina antminera da se pogasi i situacija jasna - ne drze se sva jaja u istoj korpi, tj. posto oni ne ulazi ni u sta drugo osim u lripto,onda je u proseku polovina imovine u kriptu, a polovina u cvrstoj valuti. Onda kada se namirise pad, proda se polovina kripta,a kad se namirise minimum, onda se ulozi i polovina od one polovine u cvrstoj valuti...

Tako ovaj jedan pokazuje jasno gde je na grafikonu video na 62k da ce cena dosta dole i istovario se, pa sad ceka minimum da kupi jedno 20%-30% ili koliko vec kozevise kripta za one pare koje je dobio od prodaje. To i doktor Hlad radi, zato ga u ovakvim vaznim trenucima nema na forumu, da ne propusti idealan trenutak za kupoprodaju i uvecanje kapitala. Jer ovo moze da znaci ponavljanje 2017-e kad se vrednost smanjila za 80%, a moze da znaci i "ispalu" i vracanje na staru vrednost, to ni oni koji 10 godina svakodnevno gledaju grafikone ne mogu da znaju za vise od par sledecih sati sta ce biti.

Izgleda da je lavinu pokrenuo turcin, vlasnik menjacnice, koji je deponentima pokrao kripto i verovatno ga momentalno prebacio u cvrstu valutu, a sada kriptoposednici tj. investitori kako ih ti zoves nalaze interesa u podrzavanju te lavine sveopstom prodajom, pa uz malo srece ako im to uspe posle na dnu mogu kupiti mnogo vise za iste pare. Znaju oni sta rade. I imaju oni ohoho novca za kupovinu, ali ne po ovoj ceni. A sitni sa malo manje znanja - sta ce drugo nego hodl. A oni sa mnogo manje znanja - prodaja jeftinije nego sto su kupili!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 01:04 - pre 36 meseci
Mislim da mnogo pratiš raznorazne Jutjubere i sliče koji radi klikova puno pričaju a niti šta rade, niti realno znaju čak ni to o čemu pričaju, tako da o njihovim bombastičnim clickbait izjavama ne bih.

Osim toga, mnogo se tripuješ na ekologiju a niko ozbiljan do sada nije optužio BTC za to. Štaviše, čuju se suprotni glasovi.

U prilogu ti dajem PDF dokument jedna veoma ozbiljne firme (inače moje druge najveće pozicije) u kome se objašanjava da BTC ima zapravo pozitivan uticaj na ekologiju.

Dalje,
Citat:
Znaju oni sta rade.

Svako ko ti kaže da "zna" nešto laže, jer u osnovi malo ko bilo šta zna (niti može da zna), samo sa manjom ili većim tačnošću (što proizilazi iz više faktora), pretpostavlja.

Dalje ceo taj postupak "trejdovanja" koji su naveo (da ne citiram sve), je samo teorijski i u praksi ga praktično niko nije realizovao.

Citat:
A sitni sa malo manje znanja - sta ce drugo nego hodl

I ovde grešiš, NAJJAČI su HODL, a "trejderi" (računam uspešni) rekoh praktično ne postoje osim naravno u srpskim kafanama, o čemu sam ranije pričao.

Citat:
A oni sa mnogo manje znanja - prodaja jeftinije nego sto su kupili!

Za ovaj tip investitora sam gore rekao tuga, kada nisi shvatio da sam o njima pričao.

Prva stvar za koju svako treba da se potrudi je da ne bude u toj grupi. A ni to nije lako.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 01:19 - pre 36 meseci
Evo dok smo par postova napisali cena je opet prešla 50K, što znači da su strong hands PONOVO pokupili sve bitkoine iz drhtavih ruku, čime nastavljaju da bivaju sve jači.

A mali neka se uzmu u pamet i neka kupe neku akciju ili još bolje neki ETF ili fond, kripto nije za njih zaista, naročito na ovim cenama.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 01:42 - pre 36 meseci
Ako si pazljivo pratio ovu diskusiju, mozda si primetio da i doktor hlad u jednom trenutku kaze da je sad najgore vreme za kupovinu i hodl (cena bila oko 50k) te da treba sacekati do jeseni kada ce cena biti dosta povoljnija (sigurno ne govori o 10%-20%) . Na drugom mestu pise da je vise puta uspeo da prepozna maksimume/minimume cene i da prodajom/kupovinom u odgovarajucim trenucima znacajno poveca kolicinu kripta kojom raspolaze. I ja mu verujem.

A ovo za taj pdf - papir trpi sve. Ali, pre nego sto udjemo u dublju raspravu o elektroenergetsom sistemu (mozda na nekoj drugoj temi), preporucujem ti da odes na apr, nadjes firmu pctel, vidis koja joj je osnovna delatnost, koliki obim poslovanja ostvaruje od te delatnosti itd. Cisto da znas sa kim pricas o energetici :) Nakon toga bih se izjasnio - ima li neke koristi od tog pdf-a, ili vecu glupost u zivotu nisam procitao.

Citat:
niko ozbiljan do sada nije optužio BTC za to.

Ne razumem ovaj tvoj smisao za humor.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 01:51 - pre 36 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Evo dok smo par postova napisali cena je opet prešla 50K, što znači da su strong hands PONOVO pokupili sve bitkoine iz drhtavih ruku, čime nastavljaju da bivaju sve jači.

Ja se ne razumem i mozda pricam gluposti ali smatram da jos uvek imamo bull market uz ove sitne i nebitne oscilacije, a tek ako cena krene ispod $39.999 pokazace se ko je jak na zivcima a ko ne.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.163.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.04.2021. u 01:52 - pre 36 meseci
Citat:
pctel: Ali, pre nego sto udjemo u dublju raspravu o elektroenergetsom sistemu.. (mozda na nekoj drugoj temi), preporucujem ti da odes na apr, nadjes firmu pctel, vidis koja joj je osnovna delatnost, koliki obim poslovanja ostvaruje od te delatnosti itd. Cisto da znas sa kim pricas o energetici :)


Što se tiče elektroenergetskih sistema pogledaj šta piše u mom profilu, samo što tu nisam naveo smer. Reći ću ti: smer je upravo taj.

Cenim da ti je to dovoljno u smislu moje kvalifikacije/kompetentnosti na tu temu (samo što ne volim o tome da pričam na ES-u).

A što se tiče Hlada, slabo sam pratio ranije ali znam da ste se bespotrebno sukobljavali. Po mom utisku i on je totalni HODL, sa možda veoma retkim i sitnim izuzecima.

 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 441274 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.