Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CPanel i Joomla 503 service unavailable

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: CPanel i Joomla 503 service unavailable

[ Pregleda: 7869 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon CPanel i Joomla 503 service unavailable14.12.2017. u 14:23 - pre 76 meseci
Od kada sam prešao sa Pleska na CPanel imam konstantan problem sa učitavanjem pojedinih sajtova. U pitanju je dedicated host u Hetzneru, ima oko 50 sajtova na tom serveru, od kojih su joomla oko 40. Pokušavam da smislim zašto se ova poruka javlja, ali sam stvarno bez ideje, jer definitivno nisu resursi upitanju ili bar ne bi trebalo da budu(ovo se događa u bilo koje doba dana nevezano za veliko ili malo opterećenje servera). Osnova za te sajtove je php 5.6.32, a joomla je 3.6.5. Da naglasim da preostali sajtovi koji isto koriste php, javu, mysql nemaju ovaj problem, nego je isključivo problematika vezana za joomlu. Što je najgore nisu ni svi sajtovi obuhvaćeni ovom greškom tako da sam u totalnom rebusu. Gledao sam logove sa greškama i mysql i apache i php-fpm ali ništa specijalno ne vidim da štrči.
Da li neko ima ideju šta bi moglo da bude.
Nije neki veliki saobraćaj da kažemo da je do toga upitanju, do100k posetilaca na svih 50 sajtova... Opterećenje procesora ispod 20%, memorije oko 30%... Saobraćaj daleko ispod 20TB zagarantovanih mesečno po brzini od 1Gbit/s.... Ne verujem da je hardwarea, ali nemam pojma do čega je...
Ako neko zna, hvala unapred.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: CPanel i Joomla 503 service unavailable14.12.2017. u 14:44 - pre 76 meseci
503 uvek izbacuje sam server, to skoro nikad nije greška u nekoj od skripti koje se izvršavaju na serveru, a kad je Joomla u celoj priči onda je to uglavnom kombinacija security pravila na samom serveru koja blokiraju izvrašavanje određenih vrsta zahteva i načina na koji Joomla parsira određene vrste zahteva. Imao sam jednom sličnu stvar i sećam se da je hosting provajder malko "prodžarao" security pravila i onda je Joomla proradila, ali šta konkretno ne mogu trenutno da se setim... Probaj za početak da jasno definišeš u kojim se tačno situacijama javlja greška, pa će onda biti i lakše pronaći krivca za to...
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: CPanel i Joomla 503 service unavailable15.12.2017. u 12:25 - pre 76 meseci
Rešio sam, hvala na pomoći. Ali čisto da se nađe ako nekom zatreba.
Rešenje je bilo veoma jednostavno (kao i uvek, samo što ja nisam video jer radim sa različitih računara, pa sa još par različitih servera, pa sam se malo zatupio).

Problem se javlja prilikom redirekcije url-ova, tačnije glavni generator greške se nalazi na lokaciji:
/opt/cpanel/ea-phpXY/root/etc/php-fpm.d/ime.domensajta.conf
Za mene rešenje je jednostavno. Opcache koji koristi php-fpm mi nije neophodan, samo sam ga disableovao kroz Easy Apache 4.
Ako je baš potrebno rešenje ide na drugu stranu. Iz nekog razloga nije definisana event.c direktiva. Dakle potrebno je samo istu dodati sa "nekim" podešavanjima za stratservers, maxclients, minsparethread....
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: CPanel i Joomla 503 service unavailable

[ Pregleda: 7869 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.