Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable

[es] :: Windows desktop :: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable

[ Pregleda: 1735 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable22.11.2015. u 10:35 - pre 101 meseci
Na dual boot desktop kompu ( XP Sp3 i Win 7) , kod XP doslo je iz meni nepoznatog razliga do toga da Srvice -Remote Procedure Call (RPC) nece da se startuje uz poruku da je "Unavailable" i Error 1053.

Zbog ovog RPC Servera mnoge funkcije i programi ne mogu da se pokrenu .
Pokusao sam da na netu pronadjem resenje , ali bez uspeha.
Molim vas da mi odgovorite da li je moguce da se ovaj kvar otklonio i particija sa XP-om da ponovo radi normalno.
Napominjem da Win 7 radi normalno, mada malo usporeno..
moro
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable23.11.2015. u 16:57 - pre 101 meseci
Pokusao sam System Restore . ali ne moze ni da se pokrene.
Uradio sam Sfc /Scannow i nije prijavio nijednu gresku.
Uradio sam CHKDSK /r i takodje nije bilo nista sto ne valja.
Dakle problem je korumpiran Windows Service .Interesuje me da le je uopste moguce ovo popraviti, odnosno ima li nacina da se Service vrati u ispravno stanje.
Pokusao sam da uradim Repair Net Framework 3.5 Sp1 ali je na kraju instalacije prijavio da ista nije O.K. uradjena.
Napominjem da je ranije ovaj Net Framework preko Windows Update bio instaliran jer postoji u Add/Remove Programs.
moro
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable23.11.2015. u 18:39 - pre 101 meseci
Citat:
moro: Pokusao sam System Restore . ali ne moze ni da se pokrene.
Uradio sam Sfc /Scannow i nije prijavio nijednu gresku.
Uradio sam CHKDSK /r i takodje nije bilo nista sto ne valja.
Dakle problem je korumpiran Windows Service .Interesuje me da le je uopste moguce ovo popraviti, odnosno ima li nacina da se Service vrati u ispravno stanje.
Pokusao sam da uradim Repair Net Framework 3.5 Sp1 ali je na kraju instalacije prijavio da ista nije O.K. uradjena.
Napominjem da je ranije ovaj Net Framework preko Windows Update bio instaliran jer postoji u Add/Remove Programs.


koliko sam video ceo ovaj problem i jeste vezan za Net Framework.
jedino što mogu da ti posavetujem jeste da sve Net Framework deinstaliraš, pa da ih opet instaliraš počev od 1.1 verizije pa na dalje. napominjem da nisam uopšte siguran da će ti ovo pomoći, ali to je moj savet.
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable24.11.2015. u 11:04 - pre 101 meseci
Hvala ti za savet,Upravo sam i ja to mislio da uradim pa ako uspe onda je dobro, a ako ne , onda razmisljam da na mesto particije sa XP instaliram Windows 10.Brine me samo kako ce se u dual boot-u ponasati sa Win 7 jer sam negde procitao da se instalacijom Win 10 rusi Win 7.
U svakom slucaju ako dodje do toga moram instalirati neki dobar back-up program na kome bih cuvao Win 7.
moro
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable24.11.2015. u 16:30 - pre 101 meseci
Pokusao sam da deinstaliram Net Framework programe i preko Add/Remove i putem Perfect Uninstaller ali na kraju javi da deinstalacija nije izvrsena.Ne radi mi copy/paste, mnoge programe ne mogu da pokrenem - ovo je zaista vrlo cudno.Recimo Internet Explorer i Google pretrazivaci ne mogu da se pokrenu , ali Firefox radi normalno.
Mislim da kada bi uspeo da sredim bar Net Framework 3.5 Sp 2 , da bi problem bio otklonjen, ali kako to uraditi ?
moro
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable24.11.2015. u 16:34 - pre 101 meseci
ne znam gde si pročitao ovo za win7 i win 10 da pravi problem prilikom instalacije u dual boot-u. koristim ovakav dual boot i nikakvih problema prilikom intsalcije nije bilo. isto se radi kao i za svaki win/win dual boot.
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable26.11.2015. u 12:47 - pre 101 meseci
Na kraju sam odustao od popravke jer i posle bezbroj pokusaja nisam uspro da otklonim ovaj kvar.
Uradio sam "Clean Install" XP i sada je sve O.K.
Jedini problem koji sada imam je da pored novo instaliranog OS-a , pri butovanju mi daje opciju i da pokrenem onaj neispravni XP sistem koji mi nije vise potreban.Zauzima mi samo mesta na disku, ali ne znam kako da ga uklonim.Ne bih zeleo da ostetim ovaj novoinstalirani XP nekim pograsnim korakom.
moro
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable26.11.2015. u 13:05 - pre 101 meseci
da obrišeš taj ulaz kosrist program EASY BCD 2.2
lagan je i jako dobar alat za mnoge stvari
samo malo pročitaj šta sve ima od opcija,a i na YT imaš par dobrih tutoriala šta se sve sa njim radi, a i ovaj tvoj "problem"
kako se rešava
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable26.11.2015. u 15:43 - pre 101 meseci
Jos juce sam pokusao sa programom EASY BCD 2.2 ( izasla je i nova ver. EASY BCD 2.3 ), medjutim nesto brka i ne prikazuje mi taj dodatni ulaz.
Naime prilikom reinstalacije XP-a koji je bio na particiji F: , sada se novi instalirao na particiju C: gde je bio ( a i ostao bar tako mislim) Win 7.
To je verovatno dovelo do zabune i mene a i EASY BCD 2.2 jer mi sada za Win 7 prikazuje 2 ulaza, a za XP samo jeadan.
Medjutim to mi ne smeta toliko koliko cinjenica da mi taj stari felericni XP sada zauzima prostor na disku a nicemu ne sluzi.
Problem je kako ga odstarniti a da se ne pokvari novo instalirani XP.

Ispravka: Vidim da je sam sistem izvrsio preraspodelu pa je sada XP na C: , a Win 7 na F: particiji.
Inace EASY BCD prikazuje samo 2 ulaza -Win 7 kao default , a onda pod 1 Win 7 i pod 2 XP.
Ovaj ulaz koji bih zeleo da odstranim uopste se ne pojavljuje.
moro
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Service Remote Procedure Call ( RPC ) unavailable

[ Pregleda: 1735 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.