Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da platim vama ! i ne idem u servis ?

[es] :: Laptopovi :: Da platim vama ! i ne idem u servis ?

[ Pregleda: 1141 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Da platim vama ! i ne idem u servis ?23.11.2017. u 16:02 - pre 77 meseci
Lap-Top (FUJICU) od danas ne moze ( bezicno ) da se konektuje na internet . ( Wireles Network Conection-Not Connected )

Ostali uredjaji , (tablet i 3 mobilna ) u stanu i dalje mogu

Kako mi je ova materija spansko selo , povezem se kablom za ruter i potrazim ( video ) uputstva KAKO DA OTKLONIM KVAR .

Od svega prikazanog na You-tube ovo mi se ucinilo najjednostavnije



Ali avaj , ne pomaze i tako dodjoh na jednu ideju .

Kako je za mene prekomplikovano , a ovde ima clanova koji ovu materiju drze u malom prstu da li bi neko mogao da mi na daljinu otkloni kvar ?

Imam instaliran TeamWiever 9

Naravno ne samo za hvala vec uz odgovarajucu NOVCANU NADOKNADU

Mnogo bi mi znacilo da se ne cimam do servisa ( a i ledja mi vec pucaju ovako za stolom ) .

ako nije primereno ovako javno dogovaranje javite mi se na pp .

pozZz

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 23.11.2017. u 17:23 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Da platim vama ! i ne idem u servis ?23.11.2017. u 16:59 - pre 77 meseci
Na ovom filmu nema Nista ! Covek je jednu opciju ukljucio , iskljucio , a da je nije ni primenio ?

Naravno da se tako ne moze resiti problem , osim kada ga nema kao kod autora filma

Sta ce ti servis , jer ako je Soft problem , mozes to resis sam , ako je hard , otisao cip , onda tek moze neki dobar servis da preuzme slucaj , naravno ako se isplati .

Evo sada sam na desku , iskljucio Zicani , i ubacio wifi da vidim kako prikazuje . Prvo mozes pritiskom desnog dugmeta na misu da odaberes opciju Troubleshoot problem .

WIN sam treba da resetuje vezu i da navodno koliko moze pokusa da resi problem . Mala je sansa za to ali pokusaj . Pre toga restartuj komjuter .

Ako to ne pomogne , pritisni desnim tasterom misa onu istu ikonicu i pojavi se novi mali prozor sa izlistanim mrezama koje laptop vidi . Jel tvoja medju njima ? Ako jeste , onda treba postici da pored nje pise connect . Pritisni taj red , pa na connect , trazi sifru i malo vrti , vidi sta se dogadja .

Ako ne uspe , iskljuci ruter , ukljuci , za svaki slucaj i pokusaj ponovo . Ako opet ne uspe . Onda ostaje provera drajvera .
Onda preko levog dugmeta misa ides na open network , kao na onom losem filmu , Levim tasterom na slicicu adaptera dobijas meni , pa prvo odaberi Diagnose . Vidi jel ima nesto novo . Ako nema onda ides na properties . Idi prvo na Configure . Tu prvo treba da pise This device is working properly. MAda kod tebe mozda i nece Na power managment mozes i da iskljucis ako je ukljuceno spavanje . Ostala podesavanja , ako nisi ranije dirao , ne treba ni sada !

Jos tu mozes da deinstaliras drajver ! Predhodno spremi drajver , da li ga imas na DVD-u ili ga nadji na netu pa snimi negde gde ces znati gde je na HD .

Restart posle deinstalla i sada moze posle restarta da javi da mu fali drajver . Za neke modele i ne javlja , to nije vazno .
Sada ides na Control panel, device manager , pa medju network , nadji onaj koji ima znak pitanja , pa na njegov properties levim dugmetom misa, pa na drivers i instaliraj drajver .

Restartuj sve jos jednom, i kompjuter i ruter i vidi ima li nekakvih razlika .

Eto to za pocetak , pa da vidimo kasnije jos nesto sto eventualno mozes da uradis bez majstora .
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da platim vama ! i ne idem u servis ?23.11.2017. u 17:04 - pre 77 meseci
Ako je stariji lap top,mozda neka pcmsi wireles kartica pa probaj.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Da platim vama ! i ne idem u servis ?23.11.2017. u 17:43 - pre 77 meseci
Da oni bas Praistorijski modeli su imali PCMCIA karticu u posebnom , slotu . Kasnije su Laptopovi imali Mini PCI , kartice , slicno kao PCI , samo manja .

Kasnije su lemnjeni cipovi itd .

U krajnjoj liniji uvek je moguce staviti novu USB externu WIFI karticu . Ja takvu koristim na Desktopu . Samo ne valja kupovati ove bezimene Kineske po oglasima ili na Aliju .

Ja sam moju osposobljavao 2 godine ! Sada radi kao zmaj ali dve godine su ipak previse , jos nisam kupio neku bezimenu , vec Kineski brend neki 360 stepeni . Ipak nesto malo bolje nego NONAME , imaju svoj sajt podrsku , drajvere , ali sve na Kineskom , pa ko da i nema nista , osim onome ko zna Kineski

Treba kupiti u krajnjoj nuzdi u domacoj prodavnici "krstenu "sa garancijom i podrskom proizvodjaca , na engleskom jeziku .
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Da platim vama ! i ne idem u servis ?23.11.2017. u 17:52 - pre 77 meseci
Resio problem .

Javio mi se covek sa drugog foruma ( stolarska radionica ) konektovao se ( teamwiever ) i u par klikova resio stvar .

Elem , ispostavilo se da sam ga ja nehotice iskljucio ?

Na kraju je trebalo samo pritisnuti istovremeno tipke FN i F1 .

Eto mozda ce nekom nepismenom kao sto sam ja ovo nesto znaciti .

hvala mu ( ne verujem da i ovde zalazi ) a hvala i vama na savetima

pozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Da platim vama ! i ne idem u servis ?

[ Pregleda: 1141 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.